דרוש מידע יש לכם נסיון עם אקוריום? תוכים?

ציפוש tzipi

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא אין לי....
בבית.
אז ככה
יש לנו תוכי בבית כבר די הרבה זמן
דבר ראשון לגבי הרעש- אם רוצים שקט שמים עליו שמיכה אטומה, זה משתיק אותו
דבר שני לגבי הלכלוך- אם הוא כל הזמן בכלוב, תתכונני שהוא מתקלח, אוכל, ויכולים לעוף החוצה קליפות מהגרעינים או טיפות מים. סביבת הכלוב מצריכה טאטוא יסודי פעם ביום בערך, אם את לא רוצה שיתפזר על פני הבית.
אם הוא לא כל הזמן בכלוב- אצלינו הוא רב הזמן טייל להנאתו- אז כל ספונג'ה חייבת להיות יסודית, כיוון שהוא עושה את צרכיו על הרצפה.
זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע, רק צריך להיות מודעים לזה.

הטיפול בו די קליל- למלא לו את תא האוכל ואת תא המים פעם בכמה ימים
לנקות כנ"ל
להחשיך את האיזור אם רוצים שקט
וזהו

אחות יהודייה

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז לנו יש גם תוכי, וגם דגים, והיה גם ארנבות, וגם אוגרים, וגם שרקנים, וצינצילות, ולא זוכרת כבר מה עוד:p
תוכי- רעש מטורף (יש לנו ג'קו מדבר....) והוא אומלל כשלא מתיחסים אליו, נואש לחברה, אולי לפחות שיהיה שתיים.. אבל אז הרעש כפול... מלכלך- מאוד... מעיף נוצות... מתעורר בחמש וחצי בבוקר.(א"א לשים במרפסת כי רותחחח עכשיו.. וגם מעיר את השכנים).
דגים- שקטים ולא מזיקים... מאמינה שהגודל של האקווריום שתעש לא כזה ענק, ולא יהי כזה מסובך לנקות אותו...
האקווריומים הגדולים באמת קשים לתפעול.... וכשדג מת...
מה שכן- אני לא יודעת כמה זה מעסיק ילד... יום, יומיים וזה משעמם ...
ארנבות- יחסית הכי קלות.. יכולות להיות בחום... כיף לילד ללטף.. אבל יש להם ריח......!
מקוה שעזרתי...

מונטיפיורי

משתמש פעיל
הבן שלי מאד רוצה דגים או תוכים, (הוא מעדיף ארנבת אבל על זה אין על מה לדבר...) אני רוצה לדעת כמה התעסקות יש עם זה? מה דורש פחות? דגים או תוכים? יש כזה דבר תוכים שלא מרעישים? או לפחות מרעישים פחות?
זה משהו שדורש הרבה זמן/ כסף?
תודה לעונים
רוצה? יש לי 4 תוכים מתוקים כולל כלוב ועם תא הטלה .
תוכים מתוקים שהבן שלי מאד אוהב אותם. רק שעכשיו הוא חזר ללימודים מהבוקר עד הלילה ואין לו זמן אליהם.

מעגלת פינות

משתמש פעיל
בשביל אקווריום את צריכה לקחת את כל הדברים הללו בחשבון:
*יש לנו אקווריום ופעם/פעמים בחודש צריך להחליף את המים.
*צריך לשים כל מיני "תרופות" כיד שלא יהיו חיידקים במים (בקטריות).
*אין לתת לילדים להכניס את הידים למים!! (אח"כ יכנסו חיידקים והדגים עלולים למות).
*לפעמים ליד האקווריום יש ריח נוראי..(צריך להחליף מים)
*להקפיד להביא לדגים מידי יום את האוכל המתאים להם.
*אין אפשרות לערבב את כול סוגי הדגים במים, כגון: דגי גופים לעולם לא יחיו עם דג זהב (גופים אוכלים דגי זהב...)
*צריך לקנות פילטר-חמצן, מכונת חימום, דג מנקה ועוד...
מקווה ש"השתכנעת", בהצלחה רבה!!
גם לנו יש אקווריום
מסכימה עם מה שכתבת, ועדיין - לא מוותרת על אקווריום בבית
הרוגע... אני מוצאת את עצמי מרותקת לדגים לפחות פעם ביום
והילדים גם
נכון שלא ממש מעסיק אותם מסביב לשעון, אבל בהחלט מעניין אותם ומרגיע.
מה שכן, חייב שאחד מבני הבית יהיה מוכן לטפל בדגים ובאקווריום. לזכור להאכיל כל יום (או לדאוג למאכיל אוטומטי), להוציא דגים מתים, להחליף מים, ולעקוב שהכל תקין.

יהודיה נחמדה :)

משתמש צעיר
גם לנו יש אקווריום
מסכימה עם מה שכתבת, ועדיין - לא מוותרת על אקווריום בבית
הרוגע... אני מוצאת את עצמי מרותקת לדגים לפחות פעם ביום
והילדים גם
נכון שלא ממש מעסיק אותם מסביב לשעון, אבל בהחלט מעניין אותם ומרגיע.
מה שכן, חייב שאחד מבני הבית יהיה מוכן לטפל בדגים ובאקווריום. לזכור להאכיל כל יום (או לדאוג למאכיל אוטומטי), להוציא דגים מתים, להחליף מים, ולעקוב שהכל תקין.
ברור שיש משהו שדואג להוציא את הדגים המתים, להאכיל אותם להחליף מים ועוד...
אחרת האקווריום היה נשאר רק עם מים...:rolleyes:

שפיץ

משתמש פעיל
לנו היה גם וגם (ואווזים ושרקנים ועיזה ותרנגולות ועוד)
כל אחד דורש את ההתעסקות שלו ועושה את הבלגן שלו,
תוכים זו פחות התעסקות אבל הם יותר מבלגנים ודגים (אם רוצים שיחזיקו) זה אקווריום עם כל האביזרים הנלווים, חומרים, תמותה גבוהה יחסית וצריכים הרבה ידע אבל הם שקטים ולא עושים בלגן.
תוכים ממש חמודים שהיו לנו זה פינקים, הם קטנים יחסית לתוכים, לא צורחים ובלילה שקטים לגמרי.
אגב זו חיה כשרה למי שלא מכניס חיות לא כשרות.

ביתקה

משתמש צעיר
אז לנו יש גם תוכי, וגם דגים, והיה גם ארנבות, וגם אוגרים, וגם שרקנים, וצינצילות, ולא זוכרת כבר מה עוד:p
תוכי- רעש מטורף (יש לנו ג'קו מדבר....) והוא אומלל כשלא מתיחסים אליו, נואש לחברה, אולי לפחות שיהיה שתיים.. אבל אז הרעש כפול... מלכלך- מאוד... מעיף נוצות... מתעורר בחמש וחצי בבוקר.(א"א לשים במרפסת כי רותחחח עכשיו.. וגם מעיר את השכנים).
אני מחפשת לאמץ תוכי, בכל מקרה אם נמאס לכם (ומתישהוא זה קורה לכולם)
תביאו אותם אליי! יש לי כלוב מתאים וכמובן ניסיון בגידול תוכים...
machashusha
ואז שטרודל וכו'

אחות יהודייה

משתמש פעיל
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מחפשת לאמץ תוכי, בכל מקרה אם נמאס לכם (ומתישהוא זה קורה לכולם)
תביאו אותם אליי! יש לי כלוב מתאים וכמובן ניסיון בגידול תוכים...
machashusha
ואז שטרודל וכו'
כבר לא רלוונטי:).... יצא מביתנו אחר כבוד....

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
בסיעתא דשמיא

עוד נקודה שחייבים לקחת בחשבון עם דגים-
למשפחות שיש גנטור בשבת
ובמוצ"ש לא מגיעים הביתה מיד
והגנטור מסיים את תפקידו
לדגים אין חמצן
והרבה מתו לנו בגלל זה.

זה יכול לקרות גם בכל הפסקת חשמל וכד'...

תוכים שהם תמיד בכלוב
ועומדים על החלון בחוץ
מה מלכלך בזה?
לי היו תוכים ורב היום היו מחוץ לכלוב
בכל פעם כשראיתי איך הם רצים לדלת של הכלוב ועפים החוצה בשמחה ושחרור, הבנתי כמה הם זקוקים לזה ולא להיות כל היום רק בתוך כלוב קטנטן....
פעם ביומיים שלושה צריך לנקות את הכלוב מהצואה שלהם.
וכמובן לזכור להאכיל אותם לפני הארוחת בוקר שלנו......
הייתה התעסקות איתם, וכשנמאס לנו מסרנו אותם.

משיח בא יחי

משתמש רשום
הבן שלי מאד רוצה דגים או תוכים, (הוא מעדיף ארנבת אבל על זה אין על מה לדבר...) אני רוצה לדעת כמה התעסקות יש עם זה? מה דורש פחות? דגים או תוכים? יש כזה דבר תוכים שלא מרעישים? או לפחות מרעישים פחות?
זה משהו שדורש הרבה זמן/ כסף?
תודה לעונים
כן תוכונים או או תוכים שלא יודעים לדבר

דולפין כחול

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אחרי תוכי ג'אקו, אקווריום יחסית גדול, ארנבת ואוחזים בשוב פעם ארנבת.
ג'אקו- מלכלך, מרעיש, צריך יחס, ועצמאי למדיי ברח באמצע הלילה דרך החור של האוכל, השאיר מזכרות בבית ולקינוח נחת על המיטות... צריך לגזור לו את הכנפיים ולהיות בקשר עם ווטרינר, אבל חקיין מעולה ומשעשע...
אקווריום- חמצן, ניקיון והחלפת מים מדיי פעם
ארנבת- שקטה, נקיון וקניית אוכל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה