יש לי בעיה "רצינית"

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לי שני ילדים שנולדו בהפרש של פחות משנה (ז"א הקטן בח' כסלו והגדול בכ' כסלו) בשנה שעברה כמובן שלא חגגתי לו יומולדת כי הייתי אחרי לידה, השנה אני הולכת לחגוג לקטן בצורה מתוקשרת, (עוגה וקישקושים ומצולם בסטודיו כמו שעשת רחלימ לבן שלה) איך אוכל לפצות את הגדול שחוגג שנתיים ולערוך לו חגיגת יומולדת מתוקשרת (קרי מצולמת בסטודיו) אם זה לא מתאים שיחגוג על עוגה כמו אחיו הקטן בפרט שהוא נקי ואיסטניס ולא מתפשר על צורת אכילה כזו דוחה אלא מתעקש על ישיבה ליד שולחן נקי עם סינר, צלחת וכפית ובחיים לא יאכל עם הידיים?

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מברכת אותך לרגל יומהולדת בנך שאלו יהיו הצרות שלך!

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י pinati;890425:
מברכת אותך לרגל יומהולדת בנך שאלו יהיו הצרות שלך!

ובאמת אלו לא הצרות שלי...;):D

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
את יכולה להושיב אותו ליד שולחן קטן, עם עוגות אישיות ולתת לו לקשט את העוגות עם קרם ולטבול בצלוחיות עם תוספות (סוכריות צבעוניות, עדשים, שוקולד צ'יפס, ועוד כיד היצירתיות הטובה עליך...)

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
וכמובן עם צלחות וכפיות ושולחן נקי (ותעלי אח"כ את התמונות, כדי שנראה אם הוא לא ליקק...)

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לשלוח אותו באותן שעתיים לסבתא -דודה- חברה ולפנק טותו בדרך אחרת.

Mמשה

משתמש רשום
נכתב ע"י שושיה;890419:
יש לי שני ילדים שנולדו בהפרש של פחות משנה (ז"א הקטן בח' כסלו והגדול בכ' כסלו) בשנה שעברה כמובן שלא חגגתי לו יומולדת כי הייתי אחרי לידה, השנה אני הולכת לחגוג לקטן בצורה מתוקשרת, (עוגה וקישקושים ומצולם בסטודיו כמו שעשת רחלימ לבן שלה) איך אוכל לפצות את הגדול שחוגג שנתיים ולערוך לו חגיגת יומולדת מתוקשרת (קרי מצולמת בסטודיו) אם זה לא מתאים שיחגוג על עוגה כמו אחיו הקטן בפרט שהוא נקי ואיסטניס ולא מתפשר על צורת אכילה כזו דוחה אלא מתעקש על ישיבה ליד שולחן נקי עם סינר, צלחת וכפית ובחיים לא יאכל עם הידיים?

סתם שאלה..רק אם תוחבים ידיים ורגליים לעוגה זה נקרא לחגוג?

ואם הוא רק יכבה את הנרות ויחייך באושר?:rolleyes:
תוכלי אפילו ששניהם יחגגו על אותה עוגה, קודם הגדול ואח"כ הקטן..

רק שלא יהיה לגדול טראומה לראות מה קורה לעוגה אח"כ..(אז אולי תשלחי אותו
לדודה כדי שלא יראה..;))

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י שושיה;890419:
השנה אני הולכת לחגוג לקטן בצורה מתוקשרת, איך אוכל לפצות את הגדול שחוגג שנתיים ולערוך לו חגיגת יומולדת מתוקשרת

השאלה הזו מחזירה אותו לימי שלהי הילדות שלי.
לא חשבתי עד היום מה זה עשה לי אך לאחר קריאת השאלה התעוררו בי הרגשות מאז.

אימי היתה חוגגת לבנותיה את יום ההולדת של 12 בקול גדול. נסיעות לרבניות לבקשת ברכה אפיית 12 חלות עם ברכה ונסיעה לכותל. וסידור מעור עם חריטת השם היה המתנה.
בציפיה מהולה בהתרגשות חיכיתי גם אני ליומי הגדול אך... נולדתי בתאריך קרב לפסח שאין אופים אז חמץ. וביום שלפני היום הגדול שלי התארס אחי הבכור. כולם היו סביבון וסביב ההתרגשות איתו. מי זכר אותי ביום שלמחרת?

אחרי שבוע שאימי 'נחתה' שלחה אותי לקנות סידור לעצמי- הן אני קניתי לאחיותי בשליחותה ואני יודעת מה הכי טוב ומה הכח זול....

נסיעה לרבניות? מי חשב על זה בימים טרופים של ערב פסח כשהשמחה הענקית מתקרבת אף היא בצעדי ענק???

ארבע שנים אחרי...
אחותי שאחרי חדדה יום הולדת של 12 כמיטב המסורת של אימי. כ"פיצוי" על מה שנבצר ממני קיבלתי את הזכות להצטלם עם נחלות שאפתה אחותי.

ולא. לא היה באקט זה כדי לפצות את מה שהפסדתי....

לכן הייתי מציעה לך לשאול את הקטן שלך מה הוא רצה ואיך הוא מדמיין את יום הולדתו המתוקשר. ואם אין הוא יודע לדבר או להביע את עצמו...
הייתי עורכת לו מסיבה כמו שהייתי עורכת לו לו לא הייתי יולדת אז...
כי איזה משפט שלא יהיה לא יהווה פיצוי למה שהוא ירגיש.

היום כנשואה וכאם אני מבינה את אימי ואת כל הסיבות. אך עובדא היא שצצו פתאום כל הרגשות. ...

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
לא ראיתי במקורותינו סימוכין למנהג ריטוש העוגה.
אז אולי תעשי אתו את מאמר הכתוב:"נקטוף פרחים ושושנים"?

Mמשה

משתמש רשום
נכתב ע"י נוי;890539:
לא ראיתי במקורותינו סימוכין למנהג ריטוש העוגה.
אז אולי תעשי אתו את מאמר הכתוב:"נקטוף פרחים ושושנים"?

במקורותינו חוגגים בכלל יומולדת?
זה באמת רעיון! אם לא יחגגו לאף אחד, אף אחד לא יצא מקופח!!;)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י Mמשה;890558:
במקורותינו חוגגים בכלל יומולדת?
זה באמת רעיון! אם לא יחגגו לאף אחד, אף אחד לא יצא מקופח!!;)
נא להוסיף בהודעתי רגשון מחויך אחרי המילה במקורותינו. תודה.

אפרתה

משתמש מקצוען
מסתבר שזה קדימון לשבירת הכוס והצלחת בארוסין ונישואין...;)

רבקה.

משתמש מקצוען
זו חייבת להיות מסיבת יומולדת מצולמת בסטודיו, כיאה לבן של צלמת?
האחיין שלי חגג יומולדת שנתיים בשבוע שעבר, כך: הוזמנו הסבים והדודים שלו (קרי: הוריי והורי גיסי, אנחנו <אחי אחותי> ואחי גיסי) ביום שישי בבוקר. הוכנה ארוחה חלבית קלה. הוכנה עוגה מקושטת ברכבת (הרכבת היתה האטרקציה של הבוקר). כל אורח הביא מתנה ארוזה בנייר צבעוני. קישטו לו כסא בבלונים.

כשרק הגענו הוא היה מבוהל מכמות האנשים (בסה"כ כ-10-20 אנשים, שאת כולם ומכיר, ובכל זאת זה היה שטף). אבל עם התקדמות המסיבה הוא נכנס לעניינים, שמח, הרקיד את כולנו במעגל "עוגה עוגה" על השטיח, מרח את הפרצוף שלו בפרוסת העוגה שקיבל (בלי שאמא תצלם אותו טובע בתוך עוגה בסטודיו. אז מה? את חושבת שהוא הרגיש בהבדל?), פתח מתנות, ובעיקר הסיע ברחבי החדר את רכבת הפלסטיק שהיתה הקישוט של העוגה.
פחות-או-יותר איך שהיו חוגגים לי ולאחיי כשהיינו ילדים.
מוכרחה לצרף כמה תמונות שצילמתי שם. נכון שהוא מתוק? :)

קבצים מצורפים

• RVK_1761.jpg
    KB 413 · צפיות: 20
  • RVK_1838.jpg
    KB 550.2 · צפיות: 21
  • RVK_1882.jpg
    KB 428.7 · צפיות: 15
  • RVK_1713.jpg
    KB 430.3 · צפיות: 15

רבקי שוורץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
רבקה. איזה כייף של לתותיק שיש לו כאלה תמונות. ספונטניים ואיכותיים!!!
ושושית.
צלמי לקטן מה שאת חולמת!!!! לגדול יהיו עוד מלא הזדמניות להשלים את החסר, ותמיד כדאי לא להזניח את הילדים בפרט כשאת כל היום מצלמת ילדים אחרים (מי שמדבר...)

רבקי פרידמן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;890592:
זו חייבת להיות מסיבת יומולדת מצולמת בסטודיו, כיאה לבן של צלמת?
האחיין שלי חגג יומולדת שנתיים בשבוע שעבר, כך: הוזמנו הסבים והדודים שלו (קרי: הוריי והורי גיסי, אנחנו <אחי אחותי> ואחי גיסי) ביום שישי בבוקר. הוכנה ארוחה חלבית קלה. הוכנה עוגה מקושטת ברכבת (הרכבת היתה האטרקציה של הבוקר). כל אורח הביא מתנה ארוזה בנייר צבעוני. קישטו לו כסא בבלונים.

כשרק הגענו הוא היה מבוהל מכמות האנשים (בסה"כ כ-10-20 אנשים, שאת כולם ומכיר, ובכל זאת זה היה שטף). אבל עם התקדמות המסיבה הוא נכנס לעניינים, שמח, הרקיד את כולנו במעגל "עוגה עוגה" על השטיח, מרח את הפרצוף שלו בפרוסת העוגה שקיבל (בלי שאמא תצלם אותו טובע בתוך עוגה בסטודיו. אז מה? את חושבת שהוא הרגיש בהבדל?), פתח מתנות, ובעיקר הסיע ברחבי החדר את רכבת הפלסטיק שהיתה הקישוט של העוגה.
פחות-או-יותר איך שהיו חוגגים לי ולאחיי כשהיינו ילדים.
מוכרחה לצרף כמה תמונות שצילמתי שם. נכון שהוא מתוק? :)

הפשטות של התמונות האלו עם המקצועיות הגבוהה עושות את זה!!
מה שבטוח שזו תיהיה מזכרת אמיתי ת למשפחה

מיכאל דב

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שלום רבקה

אני מעריך את עבודותייך . בסט האחרון שהעלית אני לא כ"כ מבין מה מצאת בתמונות הללו (חוץ מהשניה) ? חוץ מעומק שדה ובוקה יפים אני לא רואה משהו מיוחד.

לגבי השניה התקשורת שבין האבא לבן היא מועברת טוב. אלא שגם בא משהו חלול לי ...

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מיכאל דב;891696:
שלום רבקה

אני מעריך את עבודותייך . בסט האחרון שהעלית אני לא כ"כ מבין מה מצאת בתמונות הללו (חוץ מהשניה) ? חוץ מעומק שדה ובוקה יפים אני לא רואה משהו מיוחד.

לגבי השניה התקשורת שבין האבא לבן היא מועברת טוב. אלא שגם בא משהו חלול לי ...

לא מצאתי בהן כלום*, זה בדיוק העניין. אלו תמונות של האחיין שלי עם גיסי, שצולמו ביום ההולדת שלו עליה סיפרתי בהודעה ההיא. (קראת בכלל?)
כל המסר של ההודעה שלי היה בדיוק זה: זה שהתינוק הוא בן של צלמת לא אומר שצריך להפוך את יום ההולדת שלו ממסיבה ילדותית ל"מסיבת ערימת הדברים הכי פוטוגניים שאמא שלי הצלמת הצליחה למצוא".
אני מתה על תמונות מסיבות יום ההולדת שחברותיי הצלמות עשו לילדים שלהן, אבל פותחת השרשור אומרת שאצלה זה לא מתאפשר לגבי הילד בן השנתיים. אוקיי, אז בגלל זה לא לחגוג לו? למה לא לחגוג כמו שחוגגים לילדים שאינם בנים של צלמת? (כמו האחיין שלי.)

[לפעמים אני חושבת שבכלל לא קוראים את ההודעות שלי פה בפורום, רק מרפרפים עליהן. אז מה אם אני כותבת הודעות ארוכות?]

*דיוק: לא נכון שלא מצאתי בהן כלום. מצאתי בהן את האחיין הפשוש שלי, שבא לי למעוך ולנשק אותו כשאני רואה את התמונות. אני חושבת שהן נהדרות בתור תמונות משפחתיות, ואני מרחמת על מי שאין להם במשפחה צלמת שיכולה לצלם את התמונות הרגילות המשפחתיות בצורה טובה מבחינה טכנית. (טוב, לא מרחמת. סתם שמחה שאצלנו יש צלמת.)

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;891716:
*דיוק: לא נכון שלא מצאתי בהן כלום. מצאתי בהן את האחיין הפשוש שלי, שבא לי למעוך ולנשק אותו כשאני רואה את התמונות. אני חושבת שהן נהדרות בתור תמונות משפחתיות, ואני מרחמת על מי שאין להם במשפחה צלמת שיכולה לצלם את התמונות הרגילות המשפחתיות בצורה טובה מבחינה טכנית. (טוב, לא מרחמת. סתם שמחה שאצלנו יש צלמת.)

חשבתי שרק אני לוחצת לפעמים על הכפתור האסור במצלמה (אוטומט מלא :D)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה