יצירת סיסמא לתיקיה

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כיצד ניתן ליצור סיסמא לתיקיה שלמה במחשב, שכל פתיחת קובץ ממנה או גישה תדרוש סיסמא?
תודה!

bris

משתמש סופר מקצוען
בעיקרון מצד המערכת הפעלה אין כזה דבר - רק הרשאות של גישה מצד מערכת הקבצים (NTFS) - תבטל את שיתוף קבצים פשוט ואז יופיע לך באפשרויות של הקבצים גם אבטחה - ושם אתה יכול לבחור את ההרשאות גישה של הקובץ.
ישנם כמה תוכנות צד 3 (דהיינו לא של MS) שעושות את זה , חלק חינמיות וחלק עולות כסף, אני אישית לא כ"כ ממליץ על זה - עדיף ללכת בדרך הנורמלית דלעיל.

הנה עכ"פ

http://www.brothersoft.com/password-folder-58297.html

זה חינמי. יש עוד הרבה.

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י bris;394697:
בעיקרון מצד המערכת הפעלה אין כזה דבר - רק הרשאות של גישה מצד מערכת הקבצים (NTFS) - תבטל את שיתוף קבצים פשוט ואז יופיע לך באפשרויות של הקבצים גם אבטחה - ושם אתה יכול לבחור את ההרשאות גישה של הקובץ.
אפשר פירוט, ולו קצר?

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עצלן, עיין בהודעה שמעליך. :)

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י RCpro;394706:
עצלן, עיין בהודעה שמעליך. :)
הי הי, שלחתי לפני שיגור הזאתי שמעלי. :p
ו... עיון בלינקים מראה לי את שחששתי:
היושב על חשבון המנהל, אינו חסום לקבצים לא משותפים, כך שבמה הועילו חכמים בתקנתם? :cool:
(במידה וחייבים להשתמש דפקא בחשבון המנהל, יא?)
או שאני טועה?

ואם כך, והפתרון הוא אכן תוכנה חיצונית, מדוע זה לא מומלץ? בגלל סכנת איבוד החומר?

ועוד שאלה לקינוח: ניתן לחסום תוכנה בסיסמא? (נניח לאאוטלוק?)

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
מי ביקש ממך להשתמש בחשבון מנהל? כל הרעיון הוא להשתמש בחשבון מוגבל.

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מבינה מהר כשמסבירים לי לאט בעניני תוכנה וחומרה... אז ברשותכם:
לחצן ימני > שיתוף ואבטחה הוביל אותי לחלון הזה:
מה עלי ללחוץ שם?

קבצים מצורפים

• 1.jpg
    KB 344.3 · צפיות: 18

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י RCpro;394721:
מי ביקש ממך להשתמש בחשבון מנהל? כל הרעיון הוא להשתמש בחשבון מוגבל.

נכתב ע"י ותמיד לבחור;394719:
(במידה וחייבים להשתמש דפקא בחשבון המנהל, יא?)
נניח שכרגע יש במחשבי חשבון מנהל, בו מתבצעת כל הפעילות במחשב, בו מותקנות כל התוכנות, וכו', והוא כמובן מוגן בסיסמא.
וכן יש עוד חשבון אורח מוגבל ומסכן, שבו אין מאום: שום תוכנה מלבד אופיס מינימלי, אפס קבצים, ורגל לא דורכת בו. הוא לצרכי חרום בלבד (קרי: לכניסה לא צפויה, שאין בשטח ת'מנהל המהולל שיכניס ת'סיסמא)

אי לכך, רוצה המנהל ברוב טובו לאפשר לזרים לשבת על חשבונו, בו יש מכל טוב. דא עקא, שהוא מעוניין שכמה תיקיות (וכן האאוטלוק למשל..) תהינה חסומות מעין האויב.
בנו? :cool:

מאירי5

משתמש רשום
גם אני מתחבט בבעיה זו הרבה זמן.
באאוטלוק יש אפשרות, קובץ>זהויות>ניהול זהויות> לבחור את הזהות הסודית, לסמן וי במשבצת דרוש סיסמה, ולהכניס את הסיסמה הדרושה.
בכל זאת יש בזה באג מסוים, אם מפעילים את ההאוטלוק תוך כדי החיוג לאינטרנט, לפעמים הוא מתבלבל ושוכח לדרוש את הסיסמה.
לחסום תיקיות בחשבון מנהל זה בעיה. תוכנות חינמיות צריך להזהר מאוד כי יש בהם הרבה באגים. ניסיתי את "נועל התיקיות" (עם סמל של ריצ'רץ'), אל תתקרבו לזה.

DDFF

משתמש פעיל
לגבי לחסום תוכנות מסוימות אפשר להשתמש בבקרת הורים.

ותמיד לבחור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מאירי5;394750:
באאוטלוק יש אפשרות, קובץ>זהויות>ניהול זהויות> לבחור את הזהות הסודית, לסמן וי במשבצת דרוש סיסמה, ולהכניס את הסיסמה הדרושה
אינלי 'זהויות' בשום תפריט (2003) :confused:

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י bris;394697:
רק הרשאות של גישה מצד מערכת הקבצים (NTFS) - תבטל את שיתוף קבצים פשוט ואז יופיע לך באפשרויות של הקבצים גם אבטחה - ושם אתה יכול לבחור את ההרשאות גישה של הקובץ.

שאלה בנושא:
אם על הכונן כולו לדוג' מוגדר לי הרשאה לכולם (EVERYONE), ומסומן 'אפשר' על כתיבה ושינוי,
ואני אכנס להגדרות של התיקיה שתחתיו, ואסמן שתף תיקיה זו, ושם אגביל (לדוגמא אסמן שינוי - מנע),
האם ניתן יהיה להכנס דרך התיקיה הראשית ברשת או במשתמש אחר ולשנות, או שכיון שחסמתי באותה תיקיה ספציפית הגדרה זו גוברת, והוא חסום?

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תודה, עכשיו אני אכן קיבלתי תשובה על השאלה שם...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה