יצירתיות בחתונה

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י מקארתור;331024:
ולענין הסבתות והדודות הזקנות, תחשבו על זה כחלק תעודי משפחתי מהרמה הגבוהה ביותר, בגלל שכשהדודה בלימע או כל משהוא אחר במשפחה מהדורות המוקדמים יפטר, ותרצו קצת להזכר בו או להראות לילדים מי עשה מה ולמה.... כי הרי לא תטרחו ללכת ליורשים לקבל תמונת מזכרת

יש את החלק ה"תיעוד ברמה גבוהה".
זה בדיוק החלק שכל אחיינית בת 11 מנסה למשוך אותך לצלם אותה עם השמלה החדשה, ביחד עם 2 חברות שבאו איתה. כי יש צלם אז חבל שלא יצלם אותנו יחד.

בשלב כזה אתה חייב להפריד בין עיקר לטפל.

אני באתי לצלם את החתונה, כלומר לבנות את זכרון החתונה, את התמונות שירכיבו אלבום שמספר מה היה, שמנסה להעביר תחושות..

עם כל הכבוד לדודה הישישה שאולי לא תזכה לפעם הבאה. לא זו מטרת הצלומים כאן. לא בשביל זה באתי, וסביר מאוד להניח שאת הזוג התמונות האלו לא יעניינו
באותה מידה , באלבומים רבים אני לא מכניס תמונות שולחנות לאלבום, זה לא מעניין את הזוג.
זה נמצא בקבצים שיכולו להדפיס ולשלוח לכל דוד מזכרת.
באלבום אין לזה יותר מדי מקום.

ואני אשמח לראות אם יש למישהו דוגמא של צילום רחב מסולם או משהו דומה ש"רואים כל מי שהיה" שמצליחים לזהות איזו תנועה/הבעה/ספור בהמולה הזו.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י yossmor2;331042:
msphoto, לא פעם קורה שיש לי אירוע בר-מצוה, יבש כמו טוסט דאשתקד,
הצילום במצב כזה מנסה להכניס מעט "צבע", אבל לא תמיד קיים.
אני לא מנסה ב"כח" לגרום לארוע להיות קופצני, אם הוא לא כזה.

זה בדיוק מה שאני אומר, וזה בדיוק מה שלפעמים לקוחות לא מבינים ורוצים שיהיה להם תיעוד שמח ומלא אקשן..

תיאום ציפיות..

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י צל99;330867:
מה זה סולם ואיך זה קשור לצלום ארועים?
אתה לא מביא סולם בכלל???
אם אתה רוצה לתפוס מעגל שלם סתם.. לתמונה..
או לתפוס כמה מעגלים אחד בתוך השני.. ??????
אשמח לרעיון אחר מצדך..
ד.א...
יום שני האחרון העיפו אותי מהסולם.. עשרה רוקדים ...
למזלי בשניה האחרונה קפצתי..
אבל הפלאש לא שרד את הקפיצה.. (כנראה מהטלטול החזק) הלכה לי התושבת..
עבר לתיקון בארליך..

ביסלי

משתמש רשום
נכתב ע"י צל99;330917:
כשתתחתני ... אל תתקשרי אלי. :)
חיבור לא מוצלח.:)

כבר לא רלוונטי. סורי;)
אבל אחרי התגובות שלכם ראיתי שבעצם אתם צודקים. צלם שרק מתעד את האירוע זה די משעמם...
אבל כמובן שזה גם דבר חשוב מאד.

ayala

משתמש מקצוען
אני לא צלמת, רק רציתי לשאול שאלה,
קראתי פעם מאמר בעיתון הראשון של "קונספט" שיצא, על "צלם אווירה" וממש נהניתי. איך זה הולך בכלל? האם במקום כל החיוכים האלה למצלמה, נותנים לזוג ולאורחים לדבר ביחד ו"תופסים" תמונה בלי שירגישו? אם זה כך, זה מה שהייתי רוצה בחתונה שלי.. כל כך נראה מייגע סתם לעמוד ולחייך ולהקשיב להוראות הצלם..
איך באמת מצלם "צלם אווירה"?

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י azriel;331397:
אתה לא מביא סולם בכלל???
אם אתה רוצה לתפוס מעגל שלם סתם.. לתמונה..
או לתפוס כמה מעגלים אחד בתוך השני.. ??????
אשמח לרעיון אחר מצדך..
ד.א...
יום שני האחרון העיפו אותי מהסולם.. עשרה רוקדים ...
למזלי בשניה האחרונה קפצתי..
אבל הפלאש לא שרד את הקפיצה.. (כנראה מהטלטול החזק) הלכה לי התושבת..
עבר לתיקון בארליך..

אודה ולא בוש.
מעולם לא הבאתי איתי סולם לארוע.

מבחינתי (וכתבתי את זה כמה הודעות למעלה) תמונת מעגל שלם לרוב זו תמונה לא טובה כי אין שום הבעה או רגש שעוברים בהם.
אני מצלם כמה כאלו בשביל הרשמיות מהבימה או מהסולם של הוידאו.
ומהר מאוד נכנס לתוך הרוקדים ומצלם מגובה טבעי.
בשביל 4 תמונות אני לא אביא סולם.

נ.ב
ראית פעם סולם אצל צלם חילוני?

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י ayala;331429:
אני לא צלמת, רק רציתי לשאול שאלה,
קראתי פעם מאמר בעיתון הראשון של "קונספט" שיצא, על "צלם אווירה" וממש נהניתי. איך זה הולך בכלל? האם במקום כל החיוכים האלה למצלמה, נותנים לזוג ולאורחים לדבר ביחד ו"תופסים" תמונה בלי שירגישו? אם זה כך, זה מה שהייתי רוצה בחתונה שלי.. כל כך נראה מייגע סתם לעמוד ולחייך ולהקשיב להוראות הצלם..
איך באמת מצלם "צלם אווירה"?

יש צלומי אוירה, לא בהכרח צלם אוירה.

שבוע שעבר צלמתי בארוע 2 אנשים מדברים באחד השולחנות.
עם הבעה ותנועות ידיים וכו'.

כשהם קלטו אותי , אחד מהם "נזף" בי- "למה לא אמרת לנו להסתכל? , זה יותר יפה".
הם הסתכלו אלי חייכו וצלמתי עוד תמונה.

אני מרשה לך לנחש לבד איזו תמונה עדיפה עלי. :)

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י צל99;331440:
אודה ולא בוש.
מעולם לא הבאתי איתי סולם לארוע.

מבחינתי (וכתבתי את זה כמה הודעות למעלה) תמונת מעגל שלם לרוב זו תמונה לא טובה כי אין שום הבעה או רגש שעוברים בהם.
אני מצלם כמה כאלו בשביל הרשמיות מהבימה או מהסולם של הוידאו.
ומהר מאוד נכנס לתוך הרוקדים ומצלם מגובה טבעי.
בשביל 4 תמונות אני לא אביא סולם.

נ.ב
ראית פעם סולם אצל צלם חילוני?

כל אחד והטעם שלו... ולא באתי להוריד מאף טעם.. אבל..
תלוי איזה אירוע אתה מצלם..
יש מצב שאני מביא סולם ואני לא עולה עליו כלל..

ראית פעם מעגל בתוך מעגל בתוך מעגל באירוע חילוני??
ראית פעם 100 איש רוקדים על 30 מטר מרובע באירוע חילוני???
אירועים חילוניים רוקדים לבד או כמה ביחד גם אני לא הייתי מצלם מסולם. ( או אולי כן. תלוי מה אתה רוצה להנציח.. לפעמים מגובה הרצפה זה גם נותן הבעה של גדלות המצולם וכו')

בכלל ריקודים זה בעיה לא קטנה לצלם..
פעם ראית מישהו רוקד והתמונה מחמיאה לו?? כן! כשאתה לא מצלם את כל הגוף..
כל אחד נראה עקום בצורה אחרת..
אחת הסיבות שצלמים מצלמים מסולם, היא, הפרספקטיבה של המצולם משתנה, כך שהצורה הלא מחמיאה של תנועות הגוף, לא מתבטאת כמו שמצלמים אותו מגובה העיניים..
(נכון גם על זה אפשר להתווכח..)
כשאדמור נכנס לרקוד עם חתן, וכולם חונקים אותך מסביבך, ויש לך בלטה לצלם את שניהם.. נראה לי שתעדיף על סולם מאשר לתפוס חצי תמונה מגובה העיניים.. וסיכון על הציוד ..
למסקנה..
תלוי איזה אירוע, איפה האירוע, וכו'..

קורא כרטיסי

משתמש רשום
אין אפס שצילום ארועים הוא תחום מלא אטרקציות כאלה ואחרות, ארוע יכול להיות מתועד מכסא הכלה, סטודיו, לחופה, בלינצעס, שניצל, וזיקוקים, ועד למצווה טאנץ ושעוני החתן כלה בלכתם. אבל מה שעובר על הצלם בזמן הארוע עצמו רק ספר עב כרס יוכל אולי להנציח (רעיון למו"לים), שמתם לב כמה דעות, רק על עינין הסולם? שגם לאלו שלא עולים עליו יש מגרעות.... (איזה צלם נודניק נכנס בין הרגלים), צילום שולחנות, מי צריך את זה ?(דודות, פליז אל תסתובבו!!!) הייתם בחופה שאיימו לשבור לכם את המצלמה? קוראים לנו הצלמים המון התרחשויות, מצבי לחץ עם מצבי שיעמום, בסופו של דבר מה שנותר לנו זה לתעד את השמחה בצורה היפה הטובה והמעניינת ביותר! (וחסר לצלם שיפקשש!) אולי אם מישהו יתעד את הצלם במלאכתו יניב עבודה מעניינת ומאתגרת יותר???? צלמים יגידו.....

azriel

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י קורא כרטיסי;331728:
אולי אם מישהו יתעד את הצלם במלאכתו יניב עבודה מעניינת ומאתגרת יותר???? צלמים יגידו.....
אהבתי את הרעיון במשפט הזה...

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
כצלמת אומר לך.

נכתב ע"י dalit;330877:
התכוונתי לצלם שמביא סולם קטן ועומד עליו במשך רוב צילומי הריקודים.
אני רואה את זה לא פעם בעזרת הנשים, אולי בצד השני זה פחות נפוץ (הצלמות פוחדות יותר לחטוף מכות? :))...

לא, פשוט הגברים רוקדים מסודר, והנשים-רואות צלמת מייד חייבות שהיא תצלם את הפיאה החדשה

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
חשבת על התגובה הזו 4 שנים....?

(לא מקפיצים אשכולות עתיקים ללא סיבה משמעותית)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה