יצירתיות בחתונה

קורא כרטיסי

משתמש רשום
לכל צלמי החתונות והאירועים מבינינו. ובעצם מכל מי שיש לו רעיון בנושא.
במסגרת צילום חתונה אחרי שלב הסטודיו והחופה החתונה הופכת בדרך כלל להיות משעממת מבחינה יצירתית, ריקוד מעגל ריקוד נוסף ומעגל, איזה רוישעשיבע אדמו"ר וחוזר חלילה, מה לדעתכם ומניסיונכם יכול להפוך את התמונות המשעממות ליצירה מעניינת מבחינת האלבום שיתקבל, איזושהיא זוית מעניינת או כל דבר שיכול להפוך את התמונות ואת הזמן של הצלם למועיל ולמעניין יותר.
אולי איזה צילום מאקרו של החתן כלה, או איזה תערוכה מהחופה או מחדר הייחוד.

צל99

משתמש פעיל
איך תצלם את החתן במאקרו(1:1)? את קצה הציפורן?

הדגש שלי הוא על הבעות ותמונות שמעבירות ספור.
אני משלב גם מריחות וחשיפות ארוכות. משחקי עומק שדה, ועוד.

Y

yossmor2

אורח
תכיר היטב את בני המשפחה המיוחדים, הסבא/סבתא, הדודה מבלגיה, האח החילוני/ האחות החרדית :)
תמונות יצירתיות איננן בהכרח יעשו יותר שמח באלבום מתמונות של בני המשפחה והחברים הקרובים,
כדאי להישאר קרוב לחתן/לכלה, ולנסות תפוס אותם עם הקרובים אליהם במיוחד.

לטעמי היצירתיות יכולה לבוא מכיוון נוסף והוא העדשה, עדשה רחבה מאוד כמו 10-20 או 15 עין הדג, יכולות להוסיף המון עניין בתמונות,
שימוש נכון בעדשה מהירה 2.8 תוציא עוד כמה תמונות מיוחדות עם עומק שדה רדוד.
כמו"כ צילום בזוויות לא שגרתיות, כגון ממקום גבוה מאוד, מעמדת הדיג'י/תזמורת/תקליטן לכיוון המעגלים.... ושוב, לזכור שזה רק התבלין, לא להיסחף.

צל99 מוסיף בארוע גם מריחות וחשיפות ארוכות, זה יפה מאוד, אבל זה כמו תבלין, חייב להיות במידה,
אם לא עשית דברים כאלה בעבר בזמן לחץ של אירוע, עשה את זה קודם בבר מצוה של האחיין שלך.

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י yossmor2;330618:
אם לא עשית דברים כאלה בעבר בזמן לחץ של אירוע, עשה את זה קודם בבר מצוה של האחיין שלך.
בתנאי, כמובן, שאתה לא גולש פרוג ועדיין לא נוטל תשלום עבור זה...

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י קורא כרטיסי;330517:
אחרי שלב הסטודיו והחופה החתונה הופכת בדרך כלל להיות משעממת מבחינה יצירתית, ריקוד מעגל ריקוד נוסף ומעגל

מפתיע.
אני אמנם לא עושה צילומי סטודיו (ובכלל קצת מכניסה עכשיו את ראשי בין ההרים), אבל זה תמיד נתפס בעיניי בתור החלק המשעמם יותר, שאין בו הרבה מקום ליצירתיות. החופה גם כן בדר"כ לא נורא מעניינת, ובריקודים לעומת זאת מתחיל האקשן. והם גם נמשכים מספיק זמן בשביל לעשות נסיונות מעניינים.

אם אתה מ"צלמי הסולם", רד ממנו ותתערבב בקהל, חפש זוויות חדשות, ובעיקר כמו שצבי אמר - חפש את ההבעות, את הסיפור. עדשות מיוחדות ומשחקי מהירות או זום יכולים להוסיף כמובן, אבל בשורה התחתונה, אם האלבום יעביר את שמחת החתונה הוא לא יהיה משעמם.

Y

yossmor2

אורח
"צלם סולם"? :) נפלתי מצחוק.
אני מכיר חברה מעולה שעושה תצ"א.
לאחרונה עובדת ביו"ש :( :)

dalit

משתמש צעיר
צילום מקצועי
נכתב ע"י צל99;330867:
מה זה סולם ואיך זה קשור לצלום ארועים?

התכוונתי לצלם שמביא סולם קטן ועומד עליו במשך רוב צילומי הריקודים.
אני רואה את זה לא פעם בעזרת הנשים, אולי בצד השני זה פחות נפוץ (הצלמות פוחדות יותר לחטוף מכות? :))...

ביסלי

משתמש רשום
אני בתור לקוחה של צלם הייתי מעדיפה שלא יפספסו שום מעגל
ושאחרי החתונה אני יוכל לעבור על התמונות, לראות מי השתתף, ריקודים מיוחדים שהיו וכד'
מאשר לראות משחקי תמונה של צלמים
:)אז לתשומת לב...

Y

yossmor2

אורח
שלי ודלית.
נראה לי כי שתי ההודעות האחרונות שלכן בעצם אומרות דבר מאוד ברור.
הן אומרות "תיאום ציפיות" בין הלקוח לצלם.
מי שאומר "יהיה בסדר" בסוף יקבל מוזיאון עם רמזים מי היה או תצלומי אויר בצירוף זכוכית מגדלת.
אני לחלוטין מסכים שחייבים לראות דוגמת עבודה ולהאיר/להעיר לגבי האירוע הפרטי שלך.

מאן דאמר

משתמש פעיל
אם כבר מדברים על חתונות, יש דבר חשוב לצלמים לדעת.
בחתונה שלי משום מה הצלם לא עשה כמעט תמונות בסעודה, כנראה הוא חשב שזה לא מעניין, אבל זה מאד חבל, אין כמעט תמונות מהסעודה, וזה דבר שמאד מעניין לראות, מי היה, ליד מי ישב וכו' וכו'.

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י שלי;330880:
אני בתור לקוחה של צלם הייתי מעדיפה שלא יפספסו שום מעגל
ושאחרי החתונה אני יוכל לעבור על התמונות, לראות מי השתתף, ריקודים מיוחדים שהיו וכד'
מאשר לראות משחקי תמונה של צלמים
:)אז לתשומת לב...

כשתתחתני ... אל תתקשרי אלי. :)
חיבור לא מוצלח.:)

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י מאן דאמר;330890:
אם כבר מדברים על חתונות, יש דבר חשוב לצלמים לדעת.
בחתונה שלי משום מה הצלם לא עשה כמעט תמונות בסעודה, כנראה הוא חשב שזה לא מעניין, אבל זה מאד חבל, אין כמעט תמונות מהסעודה, וזה דבר שמאד מעניין לראות, מי היה, ליד מי ישב וכו' וכו'.

לא הייתי מגדיר את הנושא כ"דבר חשוב שיש לצלמים לדעת".
אלא יותר כ"למאן דאמר חשוב לראות מי ישב ליד מי".

אני לרוב מצלם שולחנות כדי לא לפספס את מי שלא רקד.
בארועים שאני צלם יחיד ואצטרך לבחור בין שולחנות למשהו אחר שמתרחש באותה שעה שבעיני מעניין יותר בהחלט יש מצב שלא אעבור על כל השולחנות.

כמו שיוסי כתב- תיאום ציפיות.:)

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני יכול להגיד לך שאני מחזיק שני גופים
אחד עם עדשת זום רגילה (2.8)
בשניה אני עובר בין ה50 1.8 לבין ה10-20
ככה החלוקה מאוד ברורה
בראשונה אני בעיקר מתעד את האירוע בצורה המשעממת והמתבקשת מכל זוג
ומהגוף השני אני מפיק את האווירה, את הרקעים לאלבום ואת הפורטרטים לשחור לבן.

כמובן שבשתיהן אני מצלם גם וגם אך זאת בעיקר החלוקה.

וכן, תיאום ציפיות זה דבר חשווווווווווווווב מאוד

צל99

משתמש פעיל
אני גם מצלם עם 2 גופים אבל עם חלוקה מעט שונה.
גוף ראשי שמחובר לפלאשים נוספים עם עדשת זום (מחליף בין 2 עדשות).
גוף שני עם עדשה מהירה ופלאש ללא משדר..

צל99

משתמש פעיל
אני גם מצלם עם 2 גופים אבל עם חלוקה מעט שונה.
גוף ראשי שמחובר לפלאשים נוספים עם עדשת זום (מחליף בין 2 עדשות).
גוף שני עם עדשה מהירה ופלאש ללא משדר..

Y

yossmor2

אורח
תשובה לשלי ולמאן דאמר.....
הצלמים מכירים ויודעים הרבה יותר מכל אחד מכם...... הם עושים את זה לפרנסתם, כמו שכתבו כאן,
כל אחד עם הציוד העומד לרשותו.
אני מאוד מתחבר עם מה שכתב צל99, כשיש התרחשות מעניינת יתר ממנת דג ובורקס, אעדיף כמובן את ההתרחשות.
את השולחנות והאורחים אני משתדל לצלם בסטילס (תלוי בכמות ובסידור השולחנות) אבל מקפיד שיהיה וידאו על כולם.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני יכול לדבר רק מצד הוידאו..

בוידאו יש יותר אפשרויות מבסטילס ליצור עניין ולשבור את השגרה, זה מצויין ומפיח חיים בכל אירוע אם כי צריך להיזהר שלא להגזים, לפעמים סרט החתונה הופך לסרט קופצני ומלא גימיקים שמסיטים לגמרי את תשומת הלב מהחתונה, אני לא אוהב את זה וכך גם רוב הלקוחות, אלו שרוצים להשתגע יקבלו את מבוקשם אבל זה לא זה.

אני מאמין בשיטת צילום (וגם עריכה) שקודם כל משקפת את האירוע על הניואנסים שבו, בדרך כזו שלא מסיטה את כיוון המחשבה של הצופים לצלם והגימיקים שלו, הצופים צריכים להרגיש שהם ממש באירוע, וזה לא אפשרי אם בכל רגע אתה נזכר בצלם כי הוא עשה איזה גימיק קופצני (כמובן שיש מקומות המיועדים בדיוק לכך - בקליפים למשל) שלא לומר נזכר בצלם כי הצילום שלו לא יציב..

מצד שני טוב לתת לאירוע גוון קצת משוחרר, להתמקד פה ושם על המצחיק שבחבורה, זוית משעשעת של אחד הגיסים וכד' - לא ליצור סרט כבד מידי (אם כי זה משתנה בהתאם ללקוח, יש ראשי ישיבות למשל שחשוב למשפחה שהסרט יהיה רציני ומאופק, וכך גם נראית החתונה בפועל) וכמובן לצלם מספיק חומר צבעוני ו'קופצני' שישמש לקליפ.

שתי הערות:

קורה לפעמים שלקוחות שיש להם שמחה, עורכים אותה באולם הכי משעמם, האורחים שלהם די סטטיים, האירוע כולו (לא נעים לומר) משעמם, והצלם צריך ליצור בתנאים הללו סרט צבעוני ומרתק

ולפעמים יש שבאים בתלונות ע''כ שלא ראו סצנה חשובה בריקודי הגברים/נשים, משום שהצלם צילם באותם רגעים בצד השני סצנה חשובה לא פחות - אבל לפעמים אין לך פרטנר להסביר לו..

זו כמובן העבודה ועל זה משלמים לצלם אבל - כפי שכתבו קודמי - יש לתאם ציפיות מראש.

צלם וידאו לא יכול לקפוץ כל חצי דקה לצד השני או לעמוד במחיצה ולצלם לפה ולשם כמו צלם סטילס - יש חוקים בוידאו ואתה לא יכול לעייף את הצופה בקאטים שלא במקום, או במעברים חדים שמאלה וימינה.
את לא יכולה לצפות מצלם וידאו שיפסיק לצלם את ריקוד החתן עם ראש הישיבה בגלל שהכלה בדיוק מפוצצת בלונים.. רוצים לכסות את כל הריקודים ממש? בקשו צלם וידאו נוסף (ותשלמו עוד כ1000 ש"ח)

צלם וידאו לא יכול להפוך את 'וגשל' ל'כתר הרימון' - אפשר לגוון בזויות, להשקיע מחשבה ברעיונות חביבים אבל זה לא יהפוך את האירוע למה שהוא לא.

ואני חייב לשבח את אלו שמתקשרים אחרי שהם ראו את הסרט ומספרים לך שהם נהנו
תשבחות הן לא המטרה, אבל מחמם את הלב לדעת שמעריכים את ההשקעה.

מקארתור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הבעיה היא כנראה בעיה בכל העולם, מסיבה קטנה, שכפול כזה גדול של תופעה מוכרת וידועה, ללא דבר משמעותי לעיניים, נגדיר אותו כטקס רגשי ביותר של מעמד חתימת חוזה שותפות...
חפשו מה אומרים על זה בעולם...

ולענין הסבתות והדודות הזקנות, תחשבו על זה כחלק תעודי משפחתי מהרמה הגבוהה ביותר, בגלל שכשהדודה בלימע או כל משהוא אחר במשפחה מהדורות המוקדמים יפטר, ותרצו קצת להזכר בו או להראות לילדים מי עשה מה ולמה.... כי הרי לא תטרחו ללכת ליורשים לקבל תמונת מזכרת

Y

yossmor2

אורח
msphoto, לא פעם קורה שיש לי אירוע בר-מצוה, יבש כמו טוסט דאשתקד,
הצילום במצב כזה מנסה להכניס מעט "צבע", אבל לא תמיד קיים.
אני לא מנסה ב"כח" לגרום לארוע להיות קופצני, אם הוא לא כזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה