סיפור בהמשכים יציאת חירום

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
"גיוואלד! מישהו מוכן להסביר לי מה הולך פה?" חיים יענקב מרגיש מחנק נוראי, בקושי מצליח להביט לעבר אשת נעוריו. ועל כיסוי הראש ההזוי שניצב מולו עד כתפיה.

"שורע חנה", הוא מתקשה להוציא הברות תקינות. "זה.. הדבר הזה, זה.. זה ממש 'לא תלבש'. לא בעצם אולי אפילו 'לא תנאף'". הוא נסער כולו. אבל שורע חנה שבטוחה כי ההמהומים שבוקעים מקסדתו של בעלה, הם לא יותר מקריאות גיל ואושר, צועקת בחזרה - "חכה חיים יענקב, חכה, זה רק ההתחלה".

מנופפת בחוזקה לשלום, ומיד חוזרת להחזיק באופנוע הפורץ אל הרמזור שהתחלף. משאירה מאחור גבר שעומד להתעלף. "תחזיק חזק אחי". הוא שומע מתוך ערפל את קולו של המוביל לטבח, "הגעת אלינו בלי ניסיון הא?"

לגמרי.

המום כולו מנסה לייצב את אחיזתו הרופפת. לא מצליח להבין מי נגד מי. מה מו מי. שמישהו יעזור לי ברחמים מאמי.

חיים יענקב מכיר היטב את שלל הלחשושים שמסתובבים בשכונה. מביאים בקול חרש בחש, סיפורים מסמרי שיער. "כת". "מתחזים". "הרס משפחות". אוסף של מילים מפחידות מאוצרו של גנז'ל יודע כל. "והכל עטוף בעטיפות של יידישקייט, כן?", היה הוא גנז'ל מרוקן תדיר את אזהרותיו באוזני החתנים הרכים והצעירים. "ולא ששמעתי משהו, כן? רק צריך לעקוב יונגערמאן. החיים דבש - זה בטח. רק לפעמים גם באים הדבורים, כן?"

חיים יענקב תמיד זלזל בזה. חשדות אף פעם לא ליוו אותו בחייו. מה גם ששורע חנה לא גמרה להתבדח על חשבונו כל אותו הערב, בעת אשר חזר ועמו המידע המסעיר של גנזלע שויחר טויבס. " בוא נחליט, שעד שאתה לא רואה אותי עם שאל, כזה על כל הפנים, אתה לא חושד בכלום, בסיידר?" סיכמה אתו אז בחיוך רחב ומתרחב.

אמת. מאז לא ראה. גם לא חשד. אבל מה עכשיו? עכשיו הוא כן צריך לחשוד? מה הוא בכלל צריך לחשוב? ראשו מסתחרר עליו. והפראות שבה הם נוסעים לא מוסיפה הרבה שלווה למציאות שסוגרת עליו מכל כיוון של מחשבה.

השאגה האדירה שעולה לפתע מהכביש אחריהם, פוגעת בעוצמה רבה בחיים יענקב האומלל. "מי רואה אותם יוצאים ואינו יוצא עמהם" זועק רמקול לכל עבר בקול בוכים.

זהו. זה הסוף שלך חיים יענקב.

_______
לפרק ה'

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
טוב,
זה פשוט טוב....
כל כך מזדהים עם חיים יענקב,
חוץ מהקטע שבמקום להיות מזועזעים מהאשה שלו
אנחנו שואגים עליה מצחוק.
ספור חזק, מרענן, שונה כל כך...
כמו מיילי במילוי מנטול.
אני מסוקרנת כבר לדעת מהי יציאת החרום ואם היא ישנה בכלל.

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
הרכב החבוט נצמד אליו. וחיים יענקב מזהה בפזילה את שמיל אריה ויוסל שני העסקנים הצעירים שהחליטו גם הם לאחרונה לתקן את כל העולם ואשתו. בדגש על אשתו.

הם מצידם לא נראה שמבחינים בו ובמצוקתו. גם קליפות הפאפיטעס שמושלכים לעברו מהחלון, לא מעידים כי המערכה הפעם שונה בתכליתה מן המערכות הרגילות. וחיים יענקב שלוקח נשימה ארוכה, מחליט באותו רגע שטוב יעשה באם יעזר בשירותיהם, וישכיל לערב את הגורמים בסאגה המפחידה.

אפשר לומר הכל על ההחלטה שחיים יענקב מקבל. הכל, חוץ מאשר החלטה משכילה. כי מאותו הרגע העניינים יוצאים באמת מכלל שליטה.

חצי המשפט שזורק חיים יענקב לחבריו ההמומים כאשר לשנייה מצליח הוא להרים את הקסדה, מעורר את זוג הפרדים שם לזנק אל 'המעערוכה' הגורלית והנוצצת שנפלה בחלקם מן ההפקר. כי נשמות עוללנו אינם הפקר.

הרמקול משתנה באחת לקריאות שבר ששוב מצליחות להקפיץ את חיים יענקב החרד לגורלו ולגורל רעייתו.

"הרפו ממעלליכם - רשעים ארורים". "שובו למדמנותיכם - מחוצפים שפלים". שמיל אריה על המילים. הלחן של יוסל.

תומר ששועט עליז בכביש, לא שם לב בינתיים לחזית שנפתחת נגדו. ולתותחי העל שמתכווננים לעברו. חיים יעקוב מאחוריו וזה מה שהכי חשוב כרגע.

לדייהטסו המזדקנת אין הרבה סיכוי לדלוק אחריהם ולסגור פערים במרדף. גם לא כשיוסלה מתאמץ וסוגר מחוג בכל הכוח. ("אמרתי לך מזמן שמיל אריה, שצריך כבר למצוא תקציב לוועיז"), ולמרות כל זאת באדיבותם של רמזורי ירושלים, כאשר תומר מגיע לכניסה לעיר הוא די מופתע מהרכב שחוסם אותו בנתיב, ומשני האברכים המיוזעים שנעמדים מולו על הכביש בתנוחה מאיימת ובדרישה נחרצת להזדהות בפניהם.

יש קנאים בירושלים.

_______
לפרק ו'

ביזנסטורי - אילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הומור משובח ומתגלגל!

אמרתי לך מזמן שמיל אריה, שצריך כבר למצוא תקציב לוועיז"
אלה, ה'מתקנים', לא חסר להם תקציב לכאלו דברים...

אבל במאמי שלו, לא הבנתי את הקטע עם האופנועים.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
אם אלו היו שני חברים על האופנועים אז לא היה נתקע לי.
אבל זה לא סותר לכך שמחכה לשמוע את ההמשך...
ששש...
גם לי יש טיפהל'ה ביקורת, אבל אני שומרת אותה.... זה מרגיש משהו שמשפריץ מהבטן, כמו איזה לחן שנולד, שאם תנסה להכניס אותו לתווים תהרוג אותו.
כמו שיר ישן שמדגדג לך על הלשון ואוי ואבוי למי שיזמזם מנגינה כדי לנסות להזכיר לך. הוא פשוט ייקח את זה לאבדון.

(דעתי האישית כמובן, כן?)

אי פה אי שם

משתמש מקצוען
תומר מגחך בקול "אתם החרדים מלאים בהומור, איך גלית תמיד אומרת - לשמוע אותם ולהתגלגל - - ".
"מצחיק מאוד". שמיל אריה לוקח פיקוד. "כי בינתיים, מי שהולך להתגלגל מפה זה אך ורק אתה! ביחד עם כל הגלגלים והגלגלות שלצידך".

"היי אחי, דבר בכבוד!" תומר מבין שמישהו פה נחוש כרגע להקדיש לו מעט זמן פנוי. "יש עניין? נסגור אותו בינינו. תנו לי, אני רק מסיים שליחות קטנה, ויושב אתכם יחד להבין מי מתגלגל ולהיכן".

"חיים יעקב, בוא נזדרז הם מחכים לנו". תומר מסתובב רק בשביל לגלות שעל המושב הנוסף בדוקאטי מונחת קסדה מיותמת. "חיים יעקב?"- -

"עזוב אותו", עכשיו זה אנחנו כאן, תגידו מה אתם רוצים?" - יוסל. "ושתדע שהכל מוקלט". (מוסרט עדיין לא, אי"ה בקרוב).

"אוקיי". "אוקיי". תומר לוקח צעד אחורה ומציע שיסעו למקום שקט. לדבר.

הר המנוחות מוסכם כ'מקום שקט' על כל הצדדים, והם מתניעים היישר לשם. "אפֿשר ביי די גרייווז ער וואָלט באַדויערן עס", לוחש יוסל לפני שהם נכנסים לרכב.

נוסעים מאחוריו מוודאים שלא חושב לבצע תרגיל. מגיעים. משאירים את הפנסים של האוטו דלוקים. ויוצאים.

"אתם יודעים", תומר עוצם עיניים לרגע. "אמא שלי ירדנה מנוחתה עדן, הייתה מבקשת שנבוא לבקר בחלקה המשפחתית לפעמים, "זה עושה טוב לנשמה" - הייתה אומרת. "היא רואה את הקץ". - - איזה אשה חכמה הייתה".

שני החברים מהנהנים בראשם, תוהים לרגע אם באמת היה זה כה חכם להגיע דווקא לפה. 'לבקר בחלקה' - כפי שאמרה הסבתא.

"ובכן, מה תרצו לדעת מכובדיי?" תומר מדליק סיגריה. והם עוקבים אחר סלילי העשן שמופרחים מעלה מעלה אל ירדנה.

"אוככ אוהמממ" - - - יוסל לא בטוח כבר בכלל מה הוא רוצה לדעת בשעה מאוחרת זו. "מה... כלומר מי.... מי אתה בכלל?"

"תגידו", תומר משיב פתאום שלא מן העניין. "הרמקול שלכם יכול להקליט ישירות מהאוטו?" "כן בטח". הם מאשרים. "נחמד", אפשר לנסות?" שואל תומר מולהב. הם נכנסים לאוטו כאשר תומר מתיישב במושב הנהג, נותנים לו את המגפון, והוא זורק קריאה, מושך את המילים כמו תוניסאי טוב - "דע מעין באת ולאן אתה הולך".

הקריאה המצמררת מתגלגלת בבית העלמין. והדבר הבא שמתגלגל משם הוא האופנוע של תומר. משאיר מאחוריו שני צ'אלמערים המומים קשורים באזיקונים אחד לשני באוטו.

לאן אתה הולך???

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה