עזרה ילד שלא אומר ל'

אשת חיל 2

משתמש רשום
יש לי ילד בן 3 וחצי שלא אומר את האות ל' במקום ל' הוא אומר רמד, עם ר'
יש אולי למישהו פה סרטונים של תרגילים או אתר מסוים שאני יכולה להוריד ממנו תרגילים שיכולים לעזור לי ללמד אותו להגיד את האות ל'?
זה ממש דחוף לי
תודה רבה!!

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עד כמה שידוע לי זה התפקיד של קלינאי/ת תקשורת...
מוזר שהגננת לא מריצה אותכם לאבחון וטיפול..

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

הוא לא משתמש בלשון כדי לומר ל'
יכול להיות שהלשון מדי רפויה

אותיות לשוניות אחרות אומר מעולה?

אשת חיל 2

משתמש רשום
בסיעתא דשמיא

הוא לא משתמש בלשון כדי לומר ל'
יכול להיות שהלשון מדי רפויה

אותיות לשוניות אחרות אומר מעולה?
הלשון שלו פשוט למטה
הוא לא מעלה אותה בשביל להגיד ל'
כמה שניסיתי ללמד אותו
היא פשוט תקועה למטה
לגבי אותיות לשוניות אחרות, לא נתקלתי בעוד אות שלא אומר תקין

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

כיסופים-סאונד ונגינה

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בסיעתא דשמיא

זה אומר שהלשון חלשה
או שהוא לא מבין איך להשתמש בה

קלינאית תקשורת - תלמד אותו להשתמש
או- תחזק לו את השריר
לא מסובך בכלל

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מה הפורצדורה לקלינאית תקשורת?
ממה צריך להתחיל?
אני הלכתי 6 טיפולים לקלינאית של הקופה בגלל ילד שלא ידע להגיד ג' וק' -לא עזר כלום
הלכתי 2 טיפולים באופן פרטי לקלינאית מקצועית וכבר אחרי הטיפול הראשון חל שיפור
לכן מומלץ לברר על טיב הקלינאי/ת בקופה לפני שמבזבזים זמן

סמדר 2

משתמש חדש
הבחורה שלי בת 14 לא אמרה ל' עד גיל 5+, אני סוג אמא מאוד רגועה ולא נלחצת, לא עשינו שום דבר וכשהגיע הרגע זה הגיע.(בגיל 5 זה הפריע לה כבר ואז אמרתי לה שכדאי שתתאמץ שהלשון שלה תיגע ב"תקרה"של הפה, אולי זה מה שעשה את העבודה...)
בכל אופן, רופא הילדים אמר לנו עד גיל 5 - הכל בסדר.
וזה כלל נכון לגבי כל שיבושי האותיות, מנסיון.

ר.א.א

משתמש פעיל
בדקתם לשון קשורה?
תבדקו בעצמכם.
לא תמיד הרופאים שמים לב לזה מנסיון!!!

יראת גאולה

משתמש מקצוען
ממליצה להגיש טפסים להתפתחות הילד בקופה. לוקח כמה חודשים עד שמקבלים תור, ובעיקרון מגיל 3 אפשר לטפל בזה, ולכל היותר בגיל 4 כבר מטפלים.

אפשר לנסות למרוח טיפונת ממרח או משהו מתוק בנקודה שבה נוגעים כשאומרים ל', ולומר לו להניח שם את הלשון, ולספור עד 10 כשצריך להשאיר את הלשון שם עשר שניות.
לחזור על התרגיל הזה הרבה פעמים. (בלי להזכיר את האות ל')

אשת חיל 2

משתמש רשום
ממליצה להגיש טפסים להתפתחות הילד בקופה. לוקח כמה חודשים עד שמקבלים תור, ובעיקרון מגיל 3 אפשר לטפל בזה, ולכל היותר בגיל 4 כבר מטפלים.

אפשר לנסות למרוח טיפונת ממרח או משהו מתוק בנקודה שבה נוגעים כשאומרים ל', ולומר לו להניח שם את הלשון, ולספור עד 10 כשצריך להשאיר את הלשון שם עשר שניות.
לחזור על התרגיל הזה הרבה פעמים. (בלי להזכיר את האות ל')
וואו, רעיון
תודההה
נהיה לו ראקציה מהאות ל'
מרוב שאני משגעת אותו

דולפין .

משתמש פעיל
אין לי ניסיון באות ל', אבל דבר ראשון אתם כהורים להיות רגועים, עד החתונה זה יעבור.
ככל שתשגעי אותו יותר כך תסבלי מזה יותר, והל' שלו פחות דחוף כרגע מהבריאות שלך ומהביטחון שלך בבורא.
בגיל 3.5 צריך לברר מלמעלה האם זה תופעה מוכרת, אם כן לברר מה מקובל לעשות באופנים כאלו, אולי איזה חתך קטן ואלי חיזוק השרירים בכל הפה והלסת, אבל הכל ברוגע בשלווה ובמנוחת הנפש.
הל' שלו בוא יבוא אבל ההתדברות שלכם כהורים על הדחף לראות תוצאות כאן ועכשיו לא מובטחת אם לא תעבדו על זה, וההרגלים שתקנו ו מהריאקציה כנ"ל. אז נרגעים - מבררים - מתפללים - ומתתינים.
בהצלחה

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רופא המשפחה אמר שעד גיל 4 אין מה לטפל אצל קלינאית
לכן אני מנסה בינתיים בדרכים אחרות
זהירות מלטפל לבד, ולא להעיר לו כלום, זה עלול לעלות לכם בגמגום!!!
בלי לחץ, ולא לעשות דבר בלי הדרכה אישית של קלינאית

דולפין .

משתמש פעיל
כל הרעיונות שהביא כאן יכלוים להועיל אבל רק אחרי חודש שתשחררו ממנו, וגם אז בתור משחק ולא בצורה קשוחה וכו'

שרה נ.

משתמש צעיר
הבת שלי אמרה "ימד" במקום "למד" עד גיל 5 (ועוד שיבושים נוספים)
הייתה כבר בגן האמצעי ועדיין דיברה ממש תינוקי (מהקטנות בגן אבל עדיין היה חריג) והגננת טענה שלא מטפלים עד גיל 5
תכלס סביב גיל 5 הדיבור הסתדר מעצמו והתחילה להגות נכון את כל האותיות בלי שום טיפול

(רק שימו לב לא לעשות סביב זה יותר מידי עניין, שהילד לא יגיע למסקנה ששווה לו תשומת הלב..)

ר.א.א

משתמש פעיל
איך אפשר לדעת את זה?
פשוט להסתכל
תגידו לו להוציא לשון ותבדקו אם זה נראה לכם רגיל או שהיא מחוברת (חלקית או מלא) לחלק התחתון של הפה.
לנו נולד לפני כמה שבועות בן והיה לו לשון קשורה (אף אחד לא שם לב ולא טרח לספר לנו עד היועצת הנקה שבמקרה שמה לב) וכששאלתי ובדקתי מה ההשלכות של זה אם לא פוטרים את זה בגיל קטן הבנתי שהבעיה העיקרית זה שהוא לא יוכל להגיד אותיות כמו ל' אם באמת יש לכם חשד תוכלו לגשת לכל רופא ילדים כדי שיאבחן את זה. ובקשר לטיפול יש כאן כבר הרבה אשכולות בנושא פשוט תעשו חיפוש על פרופסור ביליק רון הוא מספר 1
כמובן לא אומר שזה האפשרות היחידה אבל זה דבר שאתם יכולים לבדוק בעצמכם אז למה לא.
בהצלחה.

מקליד...

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני רוצה לשאול את כל המגיבים פה שהסבירו שטיפול זה בגיל מבוגר יותר...
הגננות של הילדות שלי הן היחידות שמפנות בגיל 3 לקלינאית תקשורת? (כבר 2 ילדות)
עד גיל 5 לא מטפלים??? זה הזוי!!! הגדולה שלי בת 4 כבר שנה אצל קלינאית, ועדיין מתביישת מחברות שלה בגן שאומרות לה שהיא מדברת כמו קטנה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה