ילד רוצה ממתק?

מצב
הנושא נעול.

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ולגבי החשש מפאניקת יתר -
קורס מוגנות טוב הוא הכי הפוך מפאניקה.

הוא מקצועי, הוא מדעי, הוא מועבר על ידי אנשי מקצוע שיודעים את התופעה היטב ולא מגזימים לא למעלה ולא למטה.

פאניקה מקורס מוגנות היא מן הסתם של מי שלא היה בכזה, או שהיה באחד מוזל של "מוגנות ניהול וטכנאות מזגנים".
בדיוק מה שרציתי לכתוב.
הורים שעוטפים את ילדיהם בעודף חרדתיות ושוטפים להם את הראש שכל אדם ברחוב הוא חוטף ילדים, כנראה לא השתתפו מעולם בקורס מוגנות.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
האמת, הנושא מטריד ממש.
מחד- אנחנו לא רוצים לגדל דור חשדן. מאידך- הסכנות הן רבות ומפלצתיות.
מה שעוד מקשה זה שקשה להזהיר מפני משהו שאי אפשר להסביר את מהותו.

אני מארגנת סדנה עם שרי ברלינסקי בבני ברק.
מי שמעונינת להרשם נותרו מקומות אחרונים.
מה שמדהים בקורס של שרי, שהיא מפשטת נושא טעון כל כך בבהירות, מעשיות וסטריליות.
ממליצה בחום מנסיון אישי. יוצאים עם המון כלים מעשיים וברורים ועם מבט מפוכח והגיוני על כל הנושא.
ורק להדגיש, כהמשך להודעה מהאשכול פה, הסדנא מתאימה לאמהות לילדים בכל גיל, ממש מגיל 0, בגלל שהיא מדברת על מוגנות ומרחב אישי בטוח בהקשר מאוד רחב וכוללני שנותן ערך מוסף גבוה בהרבה מאשר רק ההקשר פה באשכול. אדרבא, ככל שהילדים קטנים יותר, קל יותר לשנות או לסגל דפוסי התנהגות ותקשורת נכונים ובריאים שיועילו להם בכל כך הרבה תחומים בחיים בעז"ה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מאיפה הנתונים?
איך בדקו את זה?
יש משהו לא הוגן בויכוח הזה.
צד אחד -אתה- מעלה דעות (קיצוניות!), כולל דוגמאות, ראה באשכול הסמוך. יש לצד הזה ראיות ודעות וסיפורים מפורטים על לפרטים הקטנים.
הצד השני, מפאת כבוד האדם וכבוד הפורום, נאלץ לדבר ברמזים, בכלליות, בצניעות, בלי לרדת לפרטים ובלי לחשוף ולהיחשף.
מה חשבתם? שיפרטו לכם כאן את כל המקרים שראו?? (כן, בלמעלה של המגלשה בגינה, בג'ימבורי, בבית הכנסת) את החברים/ות שסיפרו על המשא הכבד שהם סוחבים מפגיעות בילדות? על קרובי משפחה שנפגעו?

גם אם אתם חושבים שיש כאן חוסר איזון, הדרך להביא לאיזון היא לא קרירות וזלזול.
אני לא הייתי רוצה את האחריות הזו על הכתפים שלי.

דיו וקסת

משתמש מקצוען
לא ביקשתי תיאורים מפורטים.
שאלתי שאלה פשוטה, מהיכן הנתונים המספריים שהבאתם, ואיך בדקו אותם?
מישהו שראה מקרים או שמע סיפורים זה לא נחשב למחקר רציני.

ואני חלילה לא מזלזל בחשיבות הנושא, אני רק חולק מהי הדרך הנכונה להתמודד איתו.
מותר לי לחשוב שזריעת פאניקה היא לא הדרך הנכונה להתמודד עם זה? או שאני חייב להסכים איתכם?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שאלתי שאלה פשוטה, מהיכן הנתונים המספריים שהבאתם,ואיך בדקו אותם?
אין לי אפשרות לענות בפורום כזה. אבל גם אחרים שעוסקים בנושא מדברים על אחוזים גבוהים ולא משכנעים אותך, אז מה זה משנה?

לא כן נשמע מדבריך.
לדבריכם כל מה שצריך זה לתת לילד גב חזק. כלומר- אם ה' נתן להורים כח וכשרון לתת לילדיהם גב חזק- הרי הם מוגנים. ואם להורים יש קושי, ערך עצמי נמוך, או חוסר ידע בסמכות הורית- הרי ילדיהם נידונו חלילה ל...

מה אתם חושבים? שלא זה מה שנותנים (בין השאר) להורים בקורסים למוגנות?

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדיון פה בהחלט מעניין ותורם רבות.
בקשר ליחס הילדים לאנשים זרים רק אוסיף שאפשר לחנך ילד בד בבד עם הזהירות מזרים גם לדרך ארץ ויחס מכבד.
אני זוכרת מילדותי מקרים רבים של אנשים זרים שפנו אלי והייתי ממש בדילמה איך אני מתנהגת במצב כזה - מצד אחד לא עונה, ומצד שני שומרת על דרך ארץ וכבוד למבוגרים.

אני באופן אישי חינכתי את ילדי לומר לאיש זר שמציע להם משהו או שפונה אליהם ומדבר איתם:
"אמא שלי לא מרשה לדבר עם זרים" ומיד לפנות משם וללכת.
לא לברוח בריצה מטורפת בבהלה עצומה....
אני חושבת שזה פתרון מתאים.

בננות

משתמש רשום
תגידו, רק לי זה מפריע?
כל פעם (כמעט!) שאני ברחוב, ניגש ילד חמוד ומבקש פלאפון (אמא, את מרשה לי ללכת לחבר?
את מרשה לי ממתק בשקל?)
תכניסו לילדים חזק שלא מבקשים מאף אחד שום דבר, רק עם חייבים משהו מאד דחוף!
מזהירים רק לברוח מזר שפונה
ומה עם לפנות לזר?
זה לא בעיה???

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
תגידו, רק לי זה מפריע?
כל פעם (כמעט!) שאני ברחוב, ניגש ילד חמוד ומבקש פלאפון (אמא, את מרשה לי ללכת לחבר?
את מרשה לי ממתק בשקל?)
תכניסו לילדים חזק שלא מבקשים מאף אחד שום דבר, רק עם חייבים משהו מאד דחוף!
מזהירים רק לברוח מזר שפונה
ומה עם לפנות לזר?
זה לא בעיה???
חוץ מהבעיתיות בנושא מבחינת מוגנות (הילד מתרגל לפנות לכל זר) זה הפך למכה מטרידה של ממש. לעמוד עם כל החבריה ולהמתין שהילדון הנחמד יסים את שיחתו הדחופה...
כשילדים מבקשים ממני פלאפון אני פשוט שואלת:
"משהו חשוב?"
"אם... אני לא בטוח"
"אם זה משהו חשוב אתה יכול לדבר בשמחה".
ברוב מוחלט של המקרים הילדים נשמטו לדרכם...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי אפשרות לענות בפורום כזה.
תוכלי להסביר את עצמך?
כתבת שכל אחד כאן, לפחות עשרה ילדים מהכתה שלו נפגעו. זה נתון מספרי, עובדתי מובהק.
סה"כ שאלו אותך מאיפה הנתון הזה (הוא שאל, אבל גם אני ואחרים מתענינים) ואז את מסתתרת מאחורי הסברים שלא תואמים עובדות מספריות (זה לא לא צנוע, ואין בעיה לדבר בפורום על מחקר/אתר אינטרנט/ קורס שלמדת בו)
ואם את לא מביאה מקור אז את סתם זורעת בהלה. הורים אמורים לדבר על מוגנות מתוך הבנה והכרות עם העובדות ולא מתוך בהלה בעלמא.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
קורס מוגנות טוב הוא הכי הפוך מפאניקה.

בדיוק.
הייתי בסדנא המוזכרת כאן, של שרי ברלינסקי.
היה מרחיב אופקים, ולגמרי לא מלחיץ.

לומדים איך לתת לילדים מרחב אישי מגיל 0. (לדוגמה: לא לכפות חיבוקים ונשיקות על תינוק שמביע אי נוחות. לא לאפשר לשום דודה חביבה ככל שתהיה, לצבוט בלחי של פעוט. לכבד את המרחב שלו).
על הצורה בה מתרחשת פריצת גבולות איטית ומחושבת.
על ילדים מושגחים - יכולים להיות שני ילדים בגינה באותו זמן. אחד מושגח (אמא יודעת מתי הלך ולאן, והוא יחזור בשעה שנקבעה לו), השני מוזנח (משוטט ברחוב, אף אחד לא יודע איפה הוא עכשיו ולאן ילך אח"כ).
על שיח פתוח ומאפשר בין הורים לילדים.

אני וביתי

משתמש מקצוען
שאלתי שאלה פשוטה, מהיכן הנתונים המספריים שהבאתם, ואיך בדקו אותם?
מישהו שראה מקרים או שמע סיפורים זה לא נחשב למחקר רציני.

מותר לי לחשוב שזריעת פאניקה היא לא הדרך הנכונה להתמודד עם זה? או שאני חייב להסכים איתכם?
יש החלטה שעל כל מי שהתלונן בציבור החרדי יש 10 שלא ועל כן מגיעים למסקנות הללו.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תוכלי להסביר את עצמך?
כתבת שכל אחד כאן, לפחות עשרה ילדים מהכתה שלו נפגעו. זה נתון מספרי, עובדתי מובהק.
סה"כ שאלו אותך מאיפה הנתון הזה (הוא שאל, אבל גם אני ואחרים מתענינים) ואז את מסתתרת מאחורי הסברים שלא תואמים עובדות מספריות (זה לא לא צנוע, ואין בעיה לדבר בפורום על מחקר/אתר אינטרנט/ קורס שלמדת בו)
ואם את לא מביאה מקור אז את סתם זורעת בהלה. הורים אמורים לדבר על מוגנות מתוך הבנה והכרות עם העובדות ולא מתוך בהלה בעלמא.
אסביר את עצמי.
קודם כל, ציטטתי קטע שלא קשור- רק כדי לענות לניק המדובר (הייתי צריכה לתייג אותו, לא לצטט.) ולכן זה באמת לא הגיוני. מה שכתבתי לא בא לענות על מאיפה המספר. (שדרך אגב התייחס לכיתות גדולות של עיר, וליסודי+תיכון)
לגבי האחוזים- אף אחד לא כותב אחוז מדויק מכמה סיבות. א"א להגיע למספר מדויק, כי אפשר להגדיר פגיעה בכל מיני רמות. מה נקרא ומה לא? ולמה שכל אחד ידע על כל המקרים?
ואני מתנצלת בפני כל מי שנבהל יותר ממה שצריך. לא יכולתי לשתוק מול טענות הפוכות לגמרי שנבעו מהדחקה ולא מידע.
וכן, אני באמת לא חושבת שמתאים לדון בזה יותר בפורום מעורב וציבורי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תוכלי להסביר את עצמך?
פשוט,
מחשבים בזה גם כל פעם שמישהו השתעל ליד ילד, [אל תהיו תמימים, זה הרי ודאי לא סתם שיעול, הרי אנשים לעולם לא משתעלים ליד ילדים אלא א"כ הם רוצים לחטוף אותם.] וכשמחשבים את כל הדוגמאות בסגנון, אז מגיעים לאחוזי הפגיעה המטורפים שמדברים עליהם.

בוב ספוג

משתמש מקצוען
מישו הזכיר כאן את הקטע שילדים מבקשים פלאפונים...
אין מה לומר פשוט רחמים על הילדים שולחים אותם לבד מגיל שלוש!
ואחר כך הם מבקשים פלאפון ובשיחה אומרים לאמא/לאבא "ביקשתי פלאפון ממשהו כמו שאמרת לי"...וכו וכו...
זה פשוט הזנחה! ולראות את זה מהצד.. אומללות.. אז הורים שאכפת להם מילדיהם צריכים לדאוג להם בכל המובנים לא רק מתי שפוגעים בהם
עוד משהו שהוא גם נושא לשיחה ולא כל כך ידוע... שילדים שמבקשים שקל או שניים ליד מאפיות כדי לקנות לעצמם משהו כי הם רעבים מסכנים!! זה הזנחה ואחר כך ההורים שלהם מגיבים בכאלו נושאים מבלי להבין שהילד שלהם מצד אחד בעניין הזה מסודר ומצד שני מיסכן ביותר!!!

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אוקי, אוקי
נסחפנו

כן צריך להיות מודעים לסכנות
לא צריך להיכנס להיסטריה
אבל גם לא להתכחש למציאות.

כן הילדים חשופים לפגיעה באחוזים גבוהים
כן צריך לחנך למוגנות

לא צריך לחשוד בכל קרוב משפחה
כן צריך לשמור על מרחב אישי ומוגנות גם בתוך המשפחה

כן צריך להחדיר לילדים צורת התנהגות ותגובה נכונה
לא צריך להכניס פחדים וסיוטים לראש

כן צריך להיות מודעים לסימני זיהוי
לא צריך לחפש אותם באובססיה

כן צריך לעשות השתדלות בנושא
לא צריך לחשוב שהכל בידיים שלנו

מלי רקפת

משתמש מקצוען
שילדים שמבקשים שקל או שניים ליד מאפיות כדי לקנות לעצמם משהו כי הם רעבים מסכנים!! זה הזנחה ואחר כך ההורים שלהם מגיבים בכאלו נושאים מבלי להבין שהילד שלהם מצד אחד בעניין הזה מסודר ומצד שני מיסכן ביותר!!!
לתשומת ליבך,
ילד בגיל הגיוני לבקשות מהסוג הזה הוא ילד שגם יכול לדאוג לעצמו לאכול מהבית.
ואם בבית אין זאת כבר בעיה אחרת
בדר"כ סוג הילדים שמבקשים 5 שקלים ליד פלאפל או מאפיה הם מזן קצת שונה

פרפר סגול

משתמש מקצוען
אוקי, אוקי
נסחפנו

אולי
ואולי לא.

מי מוכן להניח כ.אשראי בת.מרכזית,
במקום שלא בטוח שמישהו בכלל יראה אותו?
כמה מסגרת האשראי שלכם,20,000?
לא נסחפתם?
מה יקרה?
מה כבר יכול להיות?

מענין,אם ההורים השאננים היו מוכנים לשלוח את הילד בן ה5/6/8/
שלהם,להחזיר הלואה לגמח -רק של 8,000 ש"ח,
או שהם היו יוצאים מדעתם רק למשמע הרעין?

כן
ילדים הם פקדון יקר ערך
הנשמה שלהם שוה יותר מכמה מליונים,
ולכן
שוה לחשוב

וכמו שכתב @מ"ם על הכינוס בחינוך העצמאי והמלמד שלא מצא חן בעיניו שמדברים על מוגנות...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה