עזרה ילד גדול שלא מצליח לבלוע כדורים

M . A

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
ממליצה לפנות לקלינאית תקשורת שמומחית בדחיקת לשון. (כמו יעל שאג בירושלים, למי שמכיר. היא מומחית על בתחום)
פעמים רבות יש קשר בין תופעה הנקראת בליעה הפוכה לבין קושי בבליעת כדורים.
דחיקת לשון משפיעה עוד על הרבה דברים כמו אורתודנטיה, אכילה אסטטית וכדו'- ולכן הרווח הוא רחב ולא רק קשור לבליעת כדורים.
יש מצב שזה שאני אוכלת נורא לאט והארוחות שלי קטנות (פרוסת לחם משביעה אותי עד חנק) קשור לאותו דבר?
או שאין קשר בין אחד לשני...
וואלה, אף פעם לא חשבתי על זה

שרי לס

משתמש רשום
עוזר מאד לשים את הכדור בתוך פיסת לחם וכך לבלוע (במיקרים שמותר, אפשר גם לחלק את הכדור לחצי/שליש ואז לעטוף בפיסת לחם וזה כמעט לא מורגש)
בהצלחה!

מלכי סלמון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
ילד גדול- לאיזה גיל את מתכוונת?
כותבת פה ילדה גדולה מאד שבלעה רק כדור אחד בשלמותו בכל ימי חייה (אם אני לא טועה)
ולא משנה עם כמה פרקי תהילים... ואיך המים נשפכו על הרצפה...:)
משום מה לא מאד התחברתי להמלצות פה....
בנתיים אני לא מעזה

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עם שתיה מוגזת זה ממש מחליק
הגזים מטשטשים את ההרגשה בפה

תמר פלג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אין לי עיצה אבל סיפור יש-
עד גיל 20 לא הצלחתי לבלוע אף כדור בשום גודל שהוא (יש לציין שזה היה לי מוזר כי אני ממש לא סוג פחדן מכאב או אי נעימות...) ואז מישהו הציע לי ללכת לטיפול ריגשי....
(סליחה מכל אלה שמתעצבנים שבכל מקום תוקעים טיפול ריגשי...:sne:)
ופשוט התחלתי לחשוב מה יכול להיות 'תקוע' אצלי, לא יכולתי לחשוב שמשהו רגשי יתקע אותי בחיים פתאום נזכרתי שלפני 10! שנים הייתי ממש חולה ונאלצתי או לבלוע אנטיביוטיקה או להתאשפז לקבל דרך הוריד... תאמת העדפתי דרך הוריד אבל זה לא היה כזה פשוט... ואמא שלי שראתה את הסבל שלי וכל כך ריחמה עלי ניסתה לעזור לי לבלוע את הכדור וכנראה בגלל שלא הצלחתי זה יצר אצלי סוג של חסימה ורק מהמחשבה שאני ילך לטיפול ריגשי פשוט קמתי וניגשתי לבלוע כדור
(תוסף תזונה, הכל טוב...)
ומאז ועד היום ב"ה הכל עובר בשלום

אמא גאה

משתמש פעיל
גם לי היה מאוד קשה בשעתו לבלוע כדורים.
פעם ראשונה אמא שלי הביאה לי בכפית עם רסק תפוחים ובקושי בלעתי הכל בלי להרגיש, ואח"כ שאלה אותי אם אני רוצה עוד כפית, וכשסירבתי היא אמרה שעדיין לא שמה את הכדור (היא תכננה בכפית השניה, בלי שאשים לב..;))
תכל'ס, מה שעזר לי היה קש!!!
לשתות מים (עדיף אפילו משקה מוגז) באמצעות קש, והזרם פשוט "מבליע" את הכדור. (במשך תקופה ארוכה בלעתי רק כך..)

שמים חדשים

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
עד גיל 17 לא הצלחתי לבלוע, ואז פתאום הצלחתי עם מים בלבד. עד היום...

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
א. ניתן לקחת לחם, ולמעוך מעט לגודל הכדור הרצוי, ולתת לילדת לבלוע. זה יתן לו תחושה מרגיעה, שהוא יכול לבלוע.
ב. לא כל כדור מותר למעוך. רק כדור שיש עליו סימן חציה באמצעו.

COFFEE

משתמש צעיר
פרסום וקופי
מנסיון כאחת שהתקשתה בזה-לעטוף בטופי את הכדור ממש עזר!!מומלץ לנסות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה