שיניים ילד בן 3 עם שן קדמית אפורה

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
לבן ה-3 שלי שמתי לב שיש לו שן קדמית שנהייתה אפורה,
ממה זה יכול להיות?
אציין שהוא לא היה אצל רופא שיניים עד היום.
האם זה מצריך בדיקה?

ילילי

משתמש מקצוען
בול כמוני!
שבוע שעבר שמתי לב שלבת ה-4 שלי נהייתה שן קדמית קצת אפורה.
לא זכור לי שהיא קיבלה מכה בפה או משהו והיא אף פעם לא הייתה אצל רופא שיניים.

אני קבעתי תור לבדוק.

הבנתי שזה יכול להיות מכה או התחלה של ריקבון של השן:(

הודיה בושארי- ציירת

מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
בול כמוני!
שבוע שעבר שמתי לב שלבת ה-4 שלי נהייתה שן קדמית קצת אפורה.
לא זכור לי שהיא קיבלה מכה בפה או משהו והיא אף פעם לא הייתה אצל רופא שיניים.

אני קבעתי תור לבדוק.

הבנתי שזה יכול להיות מכה או התחלה של ריקבון של השן:(
אני אשמח שתעדכני אותי...

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אצלי היא קבלה מכה חזקה. שאלתי רופא שיניים

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
גם לבת שלי היתה שן כזו,
זה נגרם בעקבות סתימה בשן הקדמית שפגעה בשורש וגרמה לריקבון (השן התחילה להשחיר רק כעבור תקופה ארוכה, בתחילה בכלל לא קישרתי בין הסתימה לבין זה...)
הרופא שביצע את הסתימה טען שאין שום בעיה עם שן אפורה,
ושנחכה שהשן תיפול.
בכל אופן לא הייתי רגועה ופניתי לרופא אחר,
שקבע לי עקירה דחופה במיידי ואמר שהוא מקווה שהשן הקבועה כבר לא ניזוקה...
הילדה כרגע בת שש וחצי, בינתיים עוד לא צמחה השן הקבועה.
מקווה ומתפללת שהכל יהיה בסדר,
אבל בכל אופן- לא כדאי להזניח.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
גם לבת שלי היתה שן כזו,
זה נגרם בעקבות סתימה בשן הקדמית שפגעה בשורש וגרמה לריקבון (השן התחילה להשחיר רק כעבור תקופה ארוכה, בתחילה בכלל לא קישרתי בין הסתימה לבין זה...)
הרופא שביצע את הסתימה טען שאין שום בעיה עם שן אפורה,
ושנחכה שהשן תיפול.
בכל אופן לא הייתי רגועה ופניתי לרופא אחר,
שקבע לי עקירה דחופה במיידי ואמר שהוא מקווה שהשן הקבועה כבר לא ניזוקה...
הילדה כרגע בת שש וחצי, בינתיים עוד לא צמחה השן הקבועה.
מקווה ומתפללת שהכל יהיה בסדר,
אבל בכל אופן- לא כדאי להזניח.
הסיפור הזה קרה בדיוק אצלנו.
הרופא עשה סתימה בשן קידמית ומאז נהייה אפור, אמרו לחכות שתיפול השן החלבית... וזה עבר לשן הבשרית. עצוב מאוד.
השן גם נשברה בתחתיתה.

מי שיודע מה הכללים בנושא, וממה זה נגרם ולמה. ומה עושים אשמח מאוד לדעת.

ליה עמר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
שני ילדים שלי עקרו שן קדמית כיוון שהייתה אפורה.
האמת שהתלבטתי מהצד האסתטי, אבל הרופאה הזהירה אותי שהריקבון משפיע על השיניים הקבועות.
אי אפשר להזניח שיניים בגלל שהן לא קבועות.

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
גם לבת שלי היתה שן כזו,
זה נגרם בעקבות סתימה בשן הקדמית שפגעה בשורש וגרמה לריקבון
אציין שהוא לא היה אצל רופא שיניים עד היום.
בד"כ זה קורה כאשר השן מקבלת מכה (לא תמיד חזקה מאוד) והשורש נפגע, רופאי שיניים ממליצים לעקור את השן ולחכות שתצמח השן הקבועה,
לא יפה אבל לא נורא...
כדאי להתייעץ עם רופא שיניים.

הודיה בושארי- ציירת

מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
בד"כ זה קורה כאשר השן מקבלת מכה (לא תמיד חזקה מאוד) והשורש נפגע, רופאי שיניים ממליצים לעקור את השן ולחכות שתצמח השן הקבועה,
לא יפה אבל לא נורא...
כדאי להתייעץ עם רופא שיניים.
תודה גדולההה
אקבע תור במיידית

הודיה בושארי- ציירת

מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אולי יש 2 סוגים של אפור- אחד מריקבון ואחד ממכה
כי לבת שלי היתה שן אפורה והלכנו לרופאה שאמרה שככל הנראה קיבלה מכה ולא ידענו. בכל מקרה היא נפלה ותחתיה צומחת כעת שן לבנה ויפה...

ילילי

משתמש מקצוען
מתזכרת, ספרי לנו מה הרופא אמר:)
טוב שהזכרת!

הרופאה אמרה שהשן נמקית - מתה
וכנראה הילדה קיבלה מכה
ולא צריך מכה חזקה כדי שזה יקרה....:(

אבל לא הצלחנו לעשות צילום אז לא ראינו את השורשים.
הרופאה אמרה שהחניכיים מסביב נראות בסדר אז יש סיכוי של 50% שלא צריך לעקור אבל אם לא עוקרים צריך כל חצי שנה לבוא למעקב לראות שעדיין נשאר יציב ושאין סכנה לשן הקבועה.

קבעתי תור לשבוע הבא וננסה שוב לעשות צילום. הילדה הייתה כבר מבוהלת מידיי ולא הסכימה לשים מסכה של גז צחוק. ( הרופאה אמרה שבגיל הזה חייבים כדי שהיא לא תזוז בצילום)

עפיפית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
זה טיפול שורש או עקירה....
זה היה גם לבת שלי זהנהדרך כלל שן רקובה

הודיה בושארי- ציירת

מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
טוב שהזכרת!

הרופאה אמרה שהשן נמקית - מתה
וכנראה הילדה קיבלה מכה
ולא צריך מכה חזקה כדי שזה יקרה....:(

אבל לא הצלחנו לעשות צילום אז לא ראינו את השורשים.
הרופאה אמרה שהחניכיים מסביב נראות בסדר אז יש סיכוי של 50% שלא צריך לעקור אבל אם לא עוקרים צריך כל חצי שנה לבוא למעקב לראות שעדיין נשאר יציב ושאין סכנה לשן הקבועה.

קבעתי תור לשבוע הבא וננסה שוב לעשות צילום. הילדה הייתה כבר מבוהלת מידיי ולא הסכימה לשים מסכה של גז צחוק. ( הרופאה אמרה שבגיל הזה חייבים כדי שהיא לא תזוז בצילום)
ווי... ה' יעזור אצלי..
הוא לא היה אף פעם אצל רופא שיניים...
זה טיפול שורש או עקירה....
זה היה גם לבת שלי זהנהדרך כלל שן רקובה
טיפול שורש לשן חלבית?

עפיפית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי

משפטנית פח

משתמש מקצוען
למישהו יש המלצה לרופא שיניים ילדים מקצועי כדי להתייעץ על מקרה דומה? מחפשת מישהו מקצועי שאפשר לסמוך עליו , באזור ירושלים. אשמח להמלצות מנסיון. תודה!

הודיה בושארי- ציירת

מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
למישהו יש המלצה לרופא שיניים ילדים מקצועי כדי להתייעץ על מקרה דומה? מחפשת מישהו מקצועי שאפשר לסמוך עליו , באזור ירושלים. אשמח להמלצות מנסיון. תודה!
ד''ר פאדי מירושלים
תעשי חיפוש בפרוג כתבו עליו רבות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה