דרוש מידע ילד בן 3 מרביץ במעון בלי סוף - מה ניתן לעשות?

shev

משתמש חדש
דבר ראשון אני ממש מעריכה אותך על האכפתיות והרצון למגר את ההתנהגות הלא נעימה וכן, שלא כמו הרבה אחרות אני חושבת שכל אמא ששומעת שהבן שלה מפריע לילדים אחרים חייבת לטפל בזה ולא להעלים עין בשום אופן!!!
לא יודעת מה יותר קשה שהילד שלך הוא המרביץ או זה שמרביצים לו...
בתור אמא ועכשיו כבר בתור סבתא זה מתסכל מאד לקבל ילד שחוזר עם מכות או סימנים מילד אחר וכל ה"הרגעות" שזה הגיל ולא נורא ממש לא במקום!!! ילד לא מרביץ סתם! יש לו סיבה ולא רק בשביל החברים שלו אלא גם בשבילו!! חשוב לטפל ולעצור את העניין כי נראה לכם שכייף לו לקבל גערות וכעסים מהסביבה ושהחברים נרתעים ממנו???
והרבה פעמים זה שרשרת שהילד שמקבל מכות מרביץ אח"כ לאחים שלו וכן הלאה וחבל מאד!
ומאד אהבתי את העניין של התפילה שם הכל מתחיל. ומאחלת לך שהקב"ה יכוון אותך לדבר הנכון!

רפד בס"ד- שליח ציבור

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
חום ואהבה תזונה לבוש וכדומה זה מצרך בסיסי לגידול ילדים ...משמעת וגבולות בסיסיים זה צורך בילתי נפרד של ילד לקבל מהוריו (ציטוט מדברי הרב יעקובזון ) . הורה שמרגיש שיש לו קושי בנושא חייב ללכת להתייעץ ולקבל עזרה איך להצליח להביא את זה לילדיו כמו ששאר הדברים הבסיסיים לגידולו חשובים לו... משמעת וגבולות זה דברים שמנחילים לילד מגיל קטן ממש ממש. אני חס וחלילה לא מגיע למתוח ביקורת אני מדבר באופן כללי ולא פרטני לסיפור הזה. אז כל השיח של החלה לנפשו של הילד חייב לבוא דרך המשהו הבסיסי הזה...

אמ123

משתמש פעיל
רוצה לחלוק על המשפט:
להדרכת הורים הולכים כשיש בעיה אצל ההורים..
יש הרבה מאוד הדרכות הורים היום.. ולא כולם באמת עונים על ההגדרה הזאת.
בהדרכת הורים מקצועית- ההורים הם לא הבעיה, הם הפתרון.
זה לא משנה אם יש להורים דרכי חינוך לא יעילות או שהילד מאתגר בפני עצמו.
בכל מקרה רצוי ללכת להדרכה מוסמכת.
ולילדים עם קשיי התנהגות וויסות רצוי לפנות:
להדרכת הורים בגישה קוגנטיבית התנהגותית (שמשלבת גם CBT וגם DBTׂ)
זוהי הדרכה ממוקדת , קצרת טווח ומוכחת כיעילה

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לכל אלה שכותבים זה נורמלי, זה יעבור -
כנראה לא חוויתם את הצד השני.
בתור אמא לילד שחוזר עם נשיכות שלוקח לפחות שבועיים עד שהן עוברות, עם סימנים סגולים ושריטות אדומות בפנים - זה מרגיש אחרת לגמרי.
וכן כשיש ילד קבוע שמחטיף, זה משהו שמצריך בדיקה.
וזה מאד קשה לאמא לקבל את הילד שלה פעם אחרי פעם עם טבעות כחולות על הלחיים, ידיים, ואיפה לא.
אני לא חושבת שזה מצביע דווקא על הורים בעייתים, אבל להגיד זה נורמלי ויעבור - לא הוגן בעיניי כלפי הילדים האחרים.
אנשים מסתכלים עלי בזעזוע כשהם רואים את המכות שהבן שלי מקבל (והוא לא פראייר...), כאילו אני אמא מזניחה ואיך יכול להיות שאני לא עושה עם זה כלום.
מה לעשות כשהגננות חושבות שככה זה, וההורים לא מתרגשים מזה יותר מדי, לי כאמא הידיים כבולות.
אני אומרת את זה כדי שתראו גם את הצד השני ותבינו שיש נפגעים לסיפור הזה.

רפד בס"ד- שליח ציבור

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מסכים עם כל מילה. ארצה להוסיף קצת משהו שלמדתי מניסיוני.... חינוך ילדים זה משהו שצריך ללמוד כמו כל דבר בחיים בצורה מעמיקה וכשמתעוררים קשיים כמובן אז המקום ללכת להתייעץ וכדומה... קיימת תופעה היום שהמצב נהפך הרבה הורים בכלל לא עסוקים בללמוד וכשמתעוררים בעיות הולכים לייעוץ. אז ממש חבל לחכות לשלב שמתעוררים בעיות אפשר למנוע אותם על ידי לימוד מלפני כך ניתן גם לחסוך עוגמת נפש גדולה וגם כסף וזמן יקר. שוב חס וחלילה לא קשור לסיפור כאן

בעל בעמיו

משתמש פעיל
לכל אלה שכותבים זה נורמלי, זה יעבור -
כנראה לא חוויתם את הצד השני.
בתור אמא לילד שחוזר עם נשיכות שלוקח לפחות שבועיים עד שהן עוברות, עם סימנים סגולים ושריטות אדומות בפנים - זה מרגיש אחרת לגמרי.
וכן כשיש ילד קבוע שמחטיף, זה משהו שמצריך בדיקה.
וזה מאד קשה לאמא לקבל את הילד שלה פעם אחרי פעם עם טבעות כחולות על הלחיים, ידיים, ואיפה לא.
אני לא חושבת שזה מצביע דווקא על הורים בעייתים, אבל להגיד זה נורמלי ויעבור - לא הוגן בעיניי כלפי הילדים האחרים.
אנשים מסתכלים עלי בזעזוע כשהם רואים את המכות שהבן שלי מקבל (והוא לא פראייר...), כאילו אני אמא מזניחה ואיך יכול להיות שאני לא עושה עם זה כלום.
מה לעשות כשהגננות חושבות שככה זה, וההורים לא מתרגשים מזה יותר מדי, לי כאמא הידיים כבולות.
אני אומרת את זה כדי שתראו גם את הצד השני ותבינו שיש נפגעים לסיפור הזה.
לרגע לא דובר כאן על נשיכות, וגם לא על מכות אכזריות!
מדובר על מכות קלאסיות שיש בין ילדים. ושוב, זה נורמלי לגמרי וזה חולף די מהר, מניסיון.
נשיכות או מכות אכזריות מחייבות טיפול מיידי, ואם זה לא נפתר במהירות, על ההורים לקחת חופש מהעבודה ולהישאר עם הילד בבית, עד שהתופעה חולפת.
בשם הסטייפלר מובא שלהורים מותר ומוטל להכות את ילדיהם רק על שלושה דברים, ואחד מהם זה כשהילד מכה מכות אכזריות - לא נכנס לגופה של סוגיה והאם הסטייפלר היה מורה כך היום - אבל ללמדנו חומרתן של מכות אכזריות.
אבל שוב, נושא האשכול הוא מכות רגילות, שהן חלק מחוויות הילדות של ילד בריא ושמח.

נערך לאחרונה ב:

בעל בעמיו

משתמש פעיל
מה לעשות כשהגננות חושבות שככה זה
אגב, אם זו תופעה שחוזרת על עצמה, הייתי דורש מההנהלה לוודא שהטלפון של הגננת מכובה בזמן ההפסקה. וד"ל.
שוב, מדבר רק על נשיכות וכדומה.

Nomi10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אגב, אם זו תופעה שחוזרת על עצמה, הייתי דורש מההנהלה לוודא שהטלפון של הגננת מכובה בזמן ההפסקה. וד"ל.
שוב, מדבר רק על נשיכות וכדומה.
הגננת מאד אוהבת את הילד שלי ב"ה. היא פשוט לא שמה לב.
טיפוס עדין כזה, שלא ממש יודעת להיות תקיפה.

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
ילד שמרביץ זו בעיה. כן.
ילד עם תלתלים או בלעדיהם לא מזיק לסביבתו, ילד שמרביץ- כן.
יכולה להעיד מהכרות אישית על ילדים שהיה צריך להעביר אותם גן כי היה ילד מרביץ וזה גרם להם לסבל מתמשך וההורים שלהם, אחרי שפנו כמה וכמה פעמים לצוות, הבינו שטובת ילדם דורשת להתאמץ ולשלוח למקום רחוק יותר אבל שהילד יהיה בו בטוח, ואכן הילדים פתאום פרחו...
התיאור פה הוא לא של 'פליק מדי פעם' ואף איש חינוך לא אמור לאשר גם לא פליק מדי פעם..
תגובה נכונה לכל המסכימות שזה טבעי!
ילד שמרביץ כל הזמן וסתם, לא יכול לאמלל כיתה שלמה.
וזה ממש לא קשור לתואם גיל, אם כך אז למה לא כולם מרביצים?

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מה ענין רופא ילדים לכאן?
למה לא להתייעץ עם המוכר במכולת או נהג האוטובוס?
זה ענין לבעלי ניסיון ו/או לאנשי חינוך, שמבינים בנפש הילד.
לא מדבר כמובן על ילדים עם בעיות רפואיות או רגשיות, שזה לא המקרה כאן.
לבכות או לצחוק?
יש רופא התפתחותי שמבין בתחומים אלו ושולח לטיפול מתאים.
לא ממליצה לדבר על זה עם נהג אוטובוס ערבי, הוא יאמר שזה ממש תקין.

בעל בעמיו

משתמש פעיל
לבכות או לצחוק?
יש רופא התפתחותי שמבין בתחומים אלו ושולח לטיפול מתאים.
לא ממליצה לדבר על זה עם נהג אוטובוס ערבי, הוא יאמר שזה ממש תקין.
בהנחה שאכן יש בעיה שמצריכה טיפול, יש לפנות לרופא.
אם היית עוקבת אחרי האשכול, היית רואה שלא מוסכם בכלל שזו "בעיה" ש"מצריכה טיפול", וממילא להתייעץ עם רופא שווה להתייעצות עם הקופאית במכולת.

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
בהנחה שזה אכן מצריך טיפול, יש לפנות לרופא.
אם היית עוקבת אחרי האשכול, היית רואה שלא מוסכם בכלל שזו "בעיה" ש"מצריכה טיפול", וממילא להתייעץ עם רופא שווה להתייעצות עם הקופאית במכולת.
ממש לא!
ראיתי את ההאשכל מתחילתו!
אתה לא הסכמתה שיש כאן בעיה שמצריכה רופא.
לדעתי מחוסר הבנה מה זה התפתחות הילד.
יש לך הזדמנות להרחיב אופקים ולהעשיר ידע מבעלי ניסיון.
רק תרוויח.

בעל בעמיו

משתמש פעיל
ממש לא!
ראיתי את ההאשכל מתחילתו!
אתה לא הסכמתה שיש כאן בעיה שמצריכה רופא.
לדעתי מחוסר הבנה מה זה התפתחות הילד.
יש לך הזדמנות להרחיב אופקים ולהעשיר ידע מבעלי ניסיון.
רק תרוויח.
אם היית עוקבת אחרי האשכול מתחילתו, היית רואה שעברתי את המסלול הזה עם שני ילדים; מכות בגן, התייעצות עם רופא, הפנייה להתפתחות הילד, טיפול + הדרכת הורים, וגור נישט!
מה שעשה את זה בסוף זה הזמן, בדיוק כפי שהבטיח לי איש חינוך מנוסה.

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אם היית עוקבת אחרי האשכול מתחילתו, היית רואה שעברתי את המסלול הזה עם שני ילדים; מכות בגן, התייעצות עם רופא, הפנייה להתפתחות הילד, טיפול + הדרכת הורים, וגור נישט!
מה שעשה את זה בסוף זה הזמן, בדיוק כפי שהבטיח לי איש חינוך מנוסה.
יפה שטיפלת!
גם אני רצתי עם בני לטיפול ולא תמיד עזר.
והזמן אצלי לא עזר רק החמיר...
עד שמצאנו טיפול מתאים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה