התייעצות ילדה היפראקטיבית בת שנה ורבע

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ילדה בת שנה ורבע שובבה ברמות אחרות. קמה אחרי 3 וחצי שניות מהכסא עם האוכל ביד. קשירה לא יעילה בכלל.
היא גם ככה בתת משקל קיצוני.
איך מאכילים?

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

ההוא סבא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
מומולץ לפנות לייעוץ תזונתי מותאם לתינוקות (נראהלי שבהדסה עין כרם יש ברמה גבוהה, אבל כנראה שיש עוד), ולבנות תפריט כזה שגם ארם היא אוכלת מעט, היא מקבלת את אבות המזון להן היא זקוקה.

גידול קל, והמון נחת.
מאלו יש בסוף הכי הרבה נחת...

ההוא סבא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
הבן שלי לא היפראקטיבי ואני מאכילה אותו תוך כדי משחק או מה שהוא רוצה לעשות באותו רגע.
אופייני לגיל.
בגלל שהילד שלך רגיל ב"ה, לכן אפשר להאכיל אותו תוך כדי משחק.
פותחת האשכול מצביעה על מצוקה שהיא לא יכולה להאכיל אותה בכלל. יש לך רעיון בשבילה?

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מה שניסינו בינתיים זה להתחיל בכסא, יחד עם כולם. אחרי3-4 הושבות, כשנמאס- להוריד לרצפה שתאכל שם. הבית נראה בהתאם

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכי מומלץ- לאכול בחוץ
בבית-
לשים את הכיסא תינוק (ואפילו בלי כסא) בתוך האמבטיה, כמובן בלי מים, לתת לאכול- ואז מקלחת :)
כשזה לא אפשרי- לשים מפה חד"פ על הרצפה ולתת לאכול
ואם יש מקום לתלות נדנדת תינוקים במרפסת ולהאכיל שם זה גם עובד על חלק ילדים.
גם להחזיק על הברכיים ותוך כדי משחק לתת לו אוכל, חלק ביד שיאכל וחלק ישירות לפה

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
ועוד משהו- אל תחליטי בגיל שנה וחצי שהיא היפראקטיבית
מנסיון זה לא אומר כלום :)
התרגום המילולי למילה "היפראקטיבי" בעברית הוא "פעיל יתר על המידה".
ואם היא "פעילה יתר על המידה" אז היא היפראקטיבית, בלי שום קשר למונח המקצועי של המילה הזו.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
התרגום המילולי למילה "היפראקטיבי" בעברית הוא "פעיל יתר על המידה".
ואם היא "פעילה יתר על המידה" אז היא היפראקטיבית, בלי שום קשר למונח המקצועי של המילה הזו.
נכון
אבל לטרמינולוגיה יש משמעות והיא משפיעה.

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
נכון
אבל לטרמינולוגיה יש משמעות והיא משפיעה.
הכל תלוי באיך אומרים את זה...
בתור אחת ממשפחה שלימה ש"לוקה" בהיפראקטיביות- המילה הזו הייתה המחמאה כמעט הכי גדולה שיכלתי לקבל!!
אז גם לא היו לי שום חסכים כשאמרו לי שאני היפראקטיבית 🙄...
אז אני בטוחה שאם הורים משדרים לילדה שלהם מה הדעה שלהם כלפי המילה ה'מפחידה' הזו- זה יותר ישפיע עליה.

ולכן אני לא רואה בשימוש של המילה הזו שום בעיה... ואם ילד בן 9 חושב שהמילה הזו מבטאת מום רציני,
אז הבעיה נמצאת כנראה בהורים, כי הוא מן הסתם בכלל לא יודע מה המשמעות של המילה הזו..

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אני לא יודעת לייעץ לך, אבל חברה סיפרה לי על הבת שלה (שהיום היא כבר נשואה)
שסבלה מבעיות אכילה ותת משקל.
יום אחד הדודה אמרה, אני לוקחת אותה להאכיל אותה (הדודה עצמה היתה אמא למשפחה ברוכת ילדים)
והיא לקחה אותה יום יום לטיול ובדרך היתה מאכילה אותה, היא הביאה כמה סוגי דברים, ולימדה את הילדה להתרגל ולאהוב דברים מסוימים.
והחברה אומרת שזו היתה הצלה ומאז המצב של הילדה השתפר.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכל תלוי באיך אומרים את זה...
בתור אחת ממשפחה שלימה ש"לוקה" בהיפראקטיביות- המילה הזו הייתה המחמאה כמעט הכי גדולה שיכלתי לקבל!!
אז גם לא היו לי שום חסכים כשאמרו לי שאני היפראקטיבית 🙄...
אז אני בטוחה שאם הורים משדרים לילדה שלהם מה הדעה שלהם כלפי המילה ה'מפחידה' הזו- זה יותר ישפיע עליה.

ולכן אני לא רואה בשימוש של המילה הזו שום בעיה... ואם ילד בן 9 חושב שהמילה הזו מבטאת מום רציני,
אז הבעיה נמצאת כנראה בהורים, כי הוא מן הסתם בכלל לא יודע מה המשמעות של המילה הזו..
אנחנו מסתכלות אחרת על הנושא אבל אין לי זמן עכשיו לכתוב באריכות.
בקצרה, יש עוד היבטים חוץ מהאם היפר אקטיביות היא מום או לא.

Tehilla Adler

משתמש מקצוען
מה שניסינו בינתיים זה להתחיל בכסא, יחד עם כולם. אחרי3-4 הושבות, כשנמאס- להוריד לרצפה שתאכל שם. הבית נראה בהתאם
נשמע שמצאתם את הפיתרון. הבעיה היא לא הילדה אלא הלכלוך על הרצפה?
ילדה בת שנה ורבע לא חייבת לשבת על הכיסא. אם על הרצפה היא אוכלת בכיף אז הייתי שמה אותה מראש על הרצפה עם האוכל עם טיטול בלבד כי קיץ עכשיו... אפשר לשים מפת ניילון אם רוצים אבל לא חייבים. כתבת שהיא אוכלת עצמאית אז רק להשגיח ולזכור שהתקופה הזו תעבור
רק אל תשכחו לתעד...

משתמש משודרג

משתמש סופר מקצוען
אני לא יודעת לייעץ לך, אבל חברה סיפרה לי על הבת שלה (שהיום היא כבר נשואה)
שסבלה מבעיות אכילה ותת משקל.
יום אחד הדודה אמרה, אני לוקחת אותה להאכיל אותה (הדודה עצמה היתה אמא למשפחה ברוכת ילדים)
והיא לקחה אותה יום יום לטיול ובדרך היתה מאכילה אותה, היא הביאה כמה סוגי דברים, ולימדה את הילדה להתרגל ולאהוב דברים מסוימים.
והחברה אומרת שזו היתה הצלה ומאז המצב של הילדה השתפר.
@הטעם המושלם ,
מזה נובע שצריך לחפש דודה/ אחות/ דודה של האמא/ דודה של הסבתא/ חברה של הסבתא...

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ברגע הראשון שהגבתי לא שמתי לב לגיל של התינוקת. (וזה למשל סיבה למה לא להשתמש בטרימנולוגיה לא נכונה @חמודה באשמה )
צריך לזכור שזה התנהגות מאוד רגילה לגיל, ורוב הפעמים לוקח הרבה זמן עד שלומדים לאכול טוב ומקבלים הרגלי אכילה.
ובגיל הזה זה תקין וטוב לאכול 3 פירורים ואחרי זה לשחק עם האוכל או לאבד בו עניין. (זה גם תקין במקרה שאין בעיות להסתמך רק על הנקה ובקבוקים בגיל הזה)

הרבה כותבים פה שהם מאכילים באמבטיה
זה לא מקום טמא??
כאילו בגלל שהיא תינוקת אין בעיה?
לא חשבתי על זה, צריכה לברר.

למה לא בקבוק מטרנה?
בגיל הזה תינוקות יכולים לשבוע גם ממטרנה
לא יודעת מה הסיבה שלה, אבל יש תינוקים שלא מוכנים לקחת תמ"ל או לא יכולים ומנסים לעבור למוצקים כמה שיותר מהר.

נערך לאחרונה ב:

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
היא ממש לא שבעה מבקבוק.
להאכיל על הרצפה ודי? נו נו, אולי.
באמבטיה- איכס.
לגבי ההגדרה היפראקטיבית- נגדיר את זה כך- אם היא הייתה בת 5 היו מגדירים אותה היפראקטיבית. אלא שהיא רק בת שנה ורבע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה