יו-יה בעלי אקספרס, לא מה שחשבתם ):

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
חברה שלי קנתה יו-יה ב׳עלי׳, תמורת כ-800 ש״ח.
החבילה הגיעה לארץ ונתקעה במכס, ומהמכס ביקשו סכום של 330 ש״ח לשחרר אותה.
ייעצתי לה לפנות למוכר ולשאול אותו מה לעשות, המוכר אמר שזו בעיה שלנו, לא קשור אליו. שאלנו אותו אם הוא יחזיר את הכסף במידה ולא נאסוף את זה, הוא אמר שלא, אנחנו נפסיד את הכסף כמובן.
האם יש לכך פתרון מעבר לתשלום המכס הגבוה?

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
למה צריך לשלם מכס על עגלה??
כפי שאני יודעת - על מוצרי תינוקות לא חל מכס. האם אני טועה?

לילי 1

משתמש מקצוען
אולי מדובר במע"מ

אבל הסכום מעט גבוה בשביל זה. המעמ אמור לצאת כ 200 שח. אולי לשלוח קבלה להוכיח את העלות האמיתית ששילמת. יתכן והעריכו לבד את ערך העגלה ולפי השערה זו חישבו מעמ
ככל הידוע לי אין דרך להיפטר מתשלום מעמ, על כל קנייה מעל 75 דולר, ללא תלות בקטגוריית הקניות. נפלתי עם זה בקנייה מנקסט- בגדים

hadasad3

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
גם לי היתה את אותה הבעיה
קניתי שתי עגלות בעגלה הראשונה לא עשו לי בעיות
בעגלה השניה התקשרו אלי מפדקס ואמרו שבגלל שהמוכר
כתב על החשבונית 35$ אז המכס חשדו בזה ופתחו תכלס'
שילמתי 400 ש"ח ואח"כ פתחתי סכסוך עם עליאקספרס נראה אם אני אקבל בחזרה את הכסף
שמעתי שזה קרה לעוד כמה נשים שהזמינו לאחרונה יויו, כדאי להזהר

ANONYMUS

משתמש מקצוען
המע"מ הוא 17 אחוז, לכן על עגלה של 800 שח, יש לשלם מע"מ של 136 שח.
(יש להציג חשבונית ולהוכיח שזה היה המחיר)

בלי קשר לזה - לא חושבת שיש עניין לשאול את המוכר מה לעשות.
אבל אולי אחרי ששאלת זה כבר בעיה.
באופן כללי, אם לא היית לוקחת את החבילה, זה היה חוזר למוכר,
ואת היית פותחת תלונה שלא קיבלת את המוצר.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ANONYMUS;2025871:

יכול להיות שהוסיפו לכם קנס על זה שלא הצהרתם??- בכל מקרה אתם יכולים לבקש הסבר על גובה המחיר .
ולא ברור שמותר להתעלם מחפץ שמוכר שלח בגלל חוסר נוחות וכד' של הקונה,- מי יפצה את המוכר על הנזק של דמי טיפול ומשלוח?
ומלבד זאת - גם אני שמעתי שלא משלמים על מוצרי תינוקות, שווה בדיקה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י ANONYMUS;2025871:

סליחה על השאלה, אבל זה לא גזל מוחלט ושקר מוחלט?

G.W.

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
זאת אומרת שאין מצב להסתדר אלה רק לשלם???
לי יש עכשיו את אותה בעיה ובקשו ממני מפדקס צילום מסך של האישור הזמנה
כדי לדעת כמה עלה העגלה וכמה אני צריכה לשלם.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בתקופה האחרונה המכס נהיה אובססיבי
עדיף במקרים רבים להצהיר בדיוק על הרכישה ולשלם מכס כמו שצריך.
חפשו בגוגל טבלת מיסים מרוכזים כדי לשער מראש מה הנזק.
על רוב הדברים זה 17% וזה בסדר גמור.

הבעיה היא אחרת. פדקס ושאר חברות השילוח האקסלוסיביות דורושות אקסטרא דמי טיפול. הנצלנים.

לכן:
1- להזמין דרך שילוח רגיל בלבד ולדרוש זאת מהמוכר. ואז תלכו לבד למכס ותשחררו את העגלה.
2- להזמין מראש שהמשלוח יהיה למחסני USA2 וכדומה, שאז אתם משלמים לUSA2 מראש על המשלוח ועל המכס ומקבלים שירות מעולה. עדיף כך מאשר להתחיל להתקוטט עם כל הפדקס והמכס והמוכר הנוכל התורן בסין.
בהצלחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה