דרוש מידע יועצת גמילה - יש דבר כזה?

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בני בן 3 וחצי מתקשה מאד מאד בנושא גמילה מטיטולים. הוא בשל מזמן, חכם, מבין, מודע, אבל לא משתף פעולה. אני כבר מתוסכלת מאד!!! קראתי חומר וניסיתי דברים אבל לא הולך.
עם מי אפשר להתייעץ בנושא הזה? פסיכולוגית ילדים? מנחת הורים?
מחפשת להתייעץ עם מישהי שבאמת תעלה אותו ואותי על מסלול טוב של גמילה. מרגיש לי משהו שם תקוע.
אודה מאד להמלצות!!

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
נורית חרבי - מדריכה לגמילה מחיתולים
nurit.harbi # gmail.com
058-3254953

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש בנים שנגמלים יותר מאוחר.
בשונה מבנות שנגמלות מהר יותר.
אל תלחצי אותו זה רק יהרוס, תנשמי עמוק ותאזרי בסבלנות.
נ..ב
לא מכירה ילדים בריאים עם טיטול לאחר גיל 4
צודקת. ובכל זאת, הוא לא ילד ראשון ולא שני, ואני חווה איתו תהליך גמילה ארוךךךך מידי. יש גבול לכוח הספיגה שלי (תרתי משמע)
בנוסף, הגננות בגן עירוני לא מוכנות יותר לטפל בו עם טיטול ואני מעדיפה לא להגיע להתנגחות איתן.
ייעוץ בטח לא יזיק.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אפשר להתייעץ עם רופא משפחה.
חוסר ברזל מאוד משפיע על קושי בגמילה.
לסבתא יש בן 3 וחצי ?

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
תודה! את ממליצה מידיעה? מניסיון?
התייעצתי איתה. היא נתנה לי כיוון שנעזרתי בו אבל לא התאים לילד שלי בפועל.
זה כן נתן לי כיווני פעולה ובשילוב עם העצה שלעיל - סבלנות, והרבה [לקח שבועיים וחצי שוחקים ממש] -
הילד בחסדי ה' נגמל.

אינטקסט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים

מירי עוס

משתמש מקצוען
בעיר ב"ב ואני מאמינה שבהרבה ערים יש שירות של 360 בשם "דלת פתוחה"
השירות ניתן ע"י פסיכולוגיות של השפ"ח, ומיועד להתייעצות קצרת מועד.
יכול להתאים בהחלט לסוג הייעוץ שאת מחפשת.

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בעיר ב"ב ואני מאמינה שבהרבה ערים יש שירות של 360 בשם "דלת פתוחה"
השירות ניתן ע"י פסיכולוגיות של השפ"ח, ומיועד להתייעצות קצרת מועד.
יכול להתאים בהחלט לסוג הייעוץ שאת מחפשת.
אכן יש אצלנו. אני אברר
תודה!

ליס

משתמש רשום
בגדול במידה ולא הולך שווה להמתין עם גמילה אם אין הכרח, [גן וכדו']. לפעמים במידה והבעיה היא בנתינת צואה זה יכול להיות בגלל טפילים [תולעים] בצואה, ניתן לבקש מהרופאה בדיקת צואה במעבדה לשם כך.
יש גם פסיכולוג רפואי בירושלים נדמה לי ששמו אברהם בן יוחנן שמטפל בשיטה התנהגותית בהצלחה, אבל נראה לי שזה מתאים יותר לגיל מאוחר יותר [חמש- שש]

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
באמת אחרי כמה נסיונות (ארוכים כל פעם) החל מסוכות וכן במהלך החורף החלטתי להניח לזה ומבחינתי שימשיך עם טיטול עד שימאס לו, אבל הגעתי למצב שיש הכרח, בעיקר מצד הגן. הגננות מאד לוחצות.
כאילו שזה תלוי בי... לא הבנתי מה הם רוצות ממני...
הבעיה היא כללית, לא פיזית אלא התנהגותית או נובעת מחרדה כלשהי לדעתי. קשה לי להניח את האצבע.

ליס

משתמש רשום
לפעמים זה חוסר בשלות, ואין הרבה מה לעשות ואם לילד זה לא מפריע לפעמים אפשר לשלם לגננת שתחליף לו, [אבל הרבה פעמים הילד עצמו מתבייש מזה]. אם לא, שווה לנסות ייעוץ פסיכולוגי אמיתי [ולא כל מיני מטפלים רגשיים] ויתכן שבאמת הפתרון הוא טיפול התנהגותי, אבל נראה לי שהילד צעיר מדי בשביל זה, אך נראה לי שגם לכך התשובה צריכה להינתן על ידי פסיכולוג בראייה כוללת של כל המקרה.
והעיקר לזכור שאף שזו התמודדות קשה ומתישה, אבל בסוף ימצא הפתרון, אף אחד לא נשאר עם הבעיה לנצח. בהצלחה גדולה.

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
צודקת. ובכל זאת, הוא לא ילד ראשון ולא שני, ואני חווה איתו תהליך גמילה ארוךךךך מידי. יש גבול לכוח הספיגה שלי (תרתי משמע)
בנוסף, הגננות בגן עירוני לא מוכנות יותר לטפל בו עם טיטול ואני מעדיפה לא להגיע להתנגחות איתן.
ייעוץ בטח לא יזיק.
יש ערכה לגמילה שמפורסמת "בבתוך משפחה" תבדקי

גם הבת שלי בת שלוש וחצי לא מוכנה להיגמל בשום אופן,
היא בשלה לגמרי,אבל יש לה פשוט פחד להוריד את הטיטול,
זה מגיע לרמה שלא מסכימה ללבוש תחתון,
אני אפילו לא מנסה לקחת אותה לשרותים,
קודם כל מנסה להרגיל אותה לרעיון שאין טיטול יש רק תחתון-מורידה לה כל יום את הטיטול לשעה ובשעה הזאת הילדה צורחת צרחות שתלבישי לי טיטול,
משהי יודעת איך מטפלים בכזה מצב?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמו

א הַלְלוּיָהּ הַלְלִי נַפְשִׁי אֶת יְהוָה:ב אֲהַלְלָה יְהוָה בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:ג אַל תִּבְטְחוּ בִנְדִיבִים בְּבֶן אָדָם שֶׁאֵין לוֹ תְשׁוּעָה:ד תֵּצֵא רוּחוֹ יָשֻׁב לְאַדְמָתוֹ בַּיּוֹם הַהוּא אָבְדוּ עֶשְׁתֹּנֹתָיו:ה אַשְׁרֵי שֶׁאֵל יַעֲקֹב בְּעֶזְרוֹ שִׂבְרוֹ עַל יְהוָה אֱלֹהָיו:ו עֹשֶׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ אֶת הַיָּם וְאֶת כָּל אֲשֶׁר בָּם הַשֹּׁמֵר אֱמֶת לְעוֹלָם:ז עֹשֶׂה מִשְׁפָּט לָעֲשׁוּקִים נֹתֵן לֶחֶם לָרְעֵבִים יְהוָה מַתִּיר אֲסוּרִים:ח יְהוָה פֹּקֵחַ עִוְרִים יְהוָה זֹקֵף כְּפוּפִים יְהוָה אֹהֵב צַדִּיקִים:ט יְהוָה שֹׁמֵר אֶת גֵּרִים יָתוֹם וְאַלְמָנָה יְעוֹדֵד וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים יְעַוֵּת:י יִמְלֹךְ יְהוָה לְעוֹלָם אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן לְדֹר וָדֹר הַלְלוּיָהּ:
נקרא  18  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה