**** **** - יועץ נדל"ן

מצב
הנושא נעול.

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רגע, פתאום נזכרתי שגם אני כותב טורים ונותן עיצות לאנשים ומצד שני אני גם מתפרנס מאותם אנשים עצמם.

דילמה.
מוטב שלא תגיב מאשר תגיב תגובה שעלולה לגרום לאי מי לומר "עו"ד נתן רוזנבלט אמר עליו שהוא אדם אמין אז כנראה אפשר לסמוך עליו".
אני לא מכיר כלל את המדובר, אבל אני נמצא כאן בפורום שנים רבות, ובתדירות של פעם בכמה חודשים מישהו פותח אשכול עמום שמבקש פרטים נוספים עליו בדחיפות ואנשים מגיבים לו בפרטי, ואז יש גם תגובות ציבוריות והאשכול נמחק... זה משהו שהוא לא אופייני ולא מריח טוב, נראה שיש לא מעט ש"לא מרוצים" מההתנהלות שלו בלשון המעטה.
יש עשן, האם יש אש? לא יודע. אבל נראה שצריך לחשוב פעמיים או שלוש אם כדאי לפנות אליו. וחבל שההודעה שלך עלולה לגרום להטעיה. כשם שקיבלת שכר על הדרישה כך תקבל שכר על הפרישה.

rivkar

משתמש מקצוען
אמאלה אני קוראת ונלחצת נורא
השקענו דרכו יותר מפעם אחת..
מצד שני - הכסף לא אצלו אלא בנכסים.. מקוה שלא סיבן אותנו לגמרי..
ואני בהחלט חושבת שזה לשון הרע לתועלת! כן אם יש מישהו שמתנהג שלא ביושר חשוב להתריע בריש גלי!
התורה חסה על ממונם של ישראל..

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
השקענו דרכו יותר מפעם אחת..
לא הבנתי מה הלחץ, אם יש לך ביד דירה שמושכרת אז מה כבר יכול להיות?

אלא א"כ השקעתם דרכו במגרשים וכדו' שאז יתכן שאם לא יתקדמו התוכניות כן נפלתם...

לא הבנתי מה הלחץ, אם יש לך ביד דירה שמושכרת אז מה כבר יכול להיות?

אלא א"כ השקעתם דרכו במגרשים וכדו' שאז יתכן שאם לא יתקדמו התוכניות כן נפלתם...
שאולי המחיר ששולם על הדירה לא אכן תואם את האיזור...
שהמשרד שהובטח להיות מושכר , לא בדיוק הולך....
שהקרקע שהובטחה שתופשר , לא בדיוק מפשירה ....

• תודה
Reactions: szn

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
שאולי המחיר ששולם על הדירה לא אכן תואם את האיזור...
שהמשרד שהובטח להיות מושכר , לא בדיוק הולך....
שהקרקע שהובטחה שתופשר , לא בדיוק מפשירה ....
המתווך לא אשם אם לא ביררת כמה שווה הדירה, (לא צ'יפרוני מעולם על דירה זולה שתיווכתי)
הוא גם לא אשם אם המשרד לא מושכר (בדיוק כפי שאתה מצ'פר אותו כשהוא כן מושכר)
גם אין לו מכונה שמפשירה קרקעות, ואם חשבת שיש לו, אז הבעייה אצלך.

אני מוחה בשלישית על אשכול הנושא שמו של אדם, שאינו שונה לכאורה מכל מתווך (או שדכן) שמבטיח עולם ומלואו (לא ראיתי מעולם לשון הרע בסגנון "אל תאמינו לשדכן פלוני" - כי כל אחד יודע שעל שדכן לא סומכים)

ומי שטען כי הוא קורא לעצמו יועץ נדל"ן גם זה הבל הוא, שהרי כל אחד מבין שהוא לא מייעץ בחינם, וזה לך האות בכל אשר תפנה בחיי הפרנסה:

אם אני אמור להרוויח משהו מהעצה שאני נותן לך - היא לא שווה כלום!

כלום!!!

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
המתווך לא אשם אם לא ביררת כמה שווה הדירה, (לא צ'יפרוני מעולם על דירה זולה שתיווכתי)

אני מוחה בשלישית על אשכול הנושא שמו של אדם, שאינו שונה לכאורה מכל מתווך (או שדכן) שמבטיח עולם ומלואו (לא ראיתי מעולם לשון הרע בסגנון "אל תאמינו לשדכן פלוני" - כי כל אחד יודע שעל שדכן לא סומכים)

ומי שטען כי הוא קורא לעצמו יועץ נדל"ן גם זה הבל הוא, שהרי כל אחד מבין שהוא לא מייעץ בחינם, וזה לך האות בכל אשר תפנה בחיי הפרנסה:

כלום!!!
ואני מוחה שוב ושוב (גם בהודעות שהיו פה בעבר ונמחקו), על כך שאתה מתעקש להציג את האיש בצורה אחרת מכפי שהוא.
הוא משווק את עצמו כיועץ נדל"ן - ולא כמתווך.
תבן אתה נותן לעפריים.
הייתי מציע לך להמשיך לכתוב כתבות ולא להתלכלך ברמות שאנשים הסתבכו עם השקעות שהשקיעו בהמלצתו.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ואני מוחה שוב ושוב (גם בהודעות שהיו פה בעבר ונמחקו), על כך שאתה מתעקש להציג את האיש בצורה אחרת מכפי שהוא.
הוא משווק את עצמו כיועץ נדל"ן - ולא כמתווך.
תבן אתה נותן לעפריים.
הייתי מציע לך להמשיך לכתוב כתבות ולא להתלכלך ברמות שאנשים הסתבכו עם השקעות שהשקיעו בהמלצתו.
לא מציג את האיש באור כזה או אחר, רק מנסה לפתוח תעיניים שלא יאמינו לאיש, לשום איש בעולם, כולל עורכי דין ולמעלה בקודש, אם בעל העצה אמור להרוויח מהעצה.

ולשום קונה הרי לא היה ספק שהוא מרוויח, הוא לא הציג את עצמו כמי שנותן עצות בחינם או לפי שעה.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
לא מציג את האיש באור כזה או אחר, רק מנסה לפתוח תעיניים שלא יאמינו לאיש, לשום איש בעולם, כולל עורכי דין ולמעלה בקודש, אם בעל העצה אמור להרוויח מהעצה.

ולשום קונה הרי לא היה ספק שהוא מרוויח, הוא לא הציג את עצמו כמי שנותן עצות בחינם או לפי שעה.
לא הולך להגרר אתך לוויכוחים.
גם אם היה ברור לכל אחד ש"מתייעץ" איתו, שהוא אכן מתווך לכל דבר ועניין (וזה לא ברור בכלל!), עדיין זה לא מצדיק להפנות אותם דווקא להשקעות גרועות ומסובכות, כי שם מיודענו ה"יועץ-מתווך" מרוויח טבין ותקילין.

אם באמת חשוב לך שאנשים ידעו את ה"נקודה" הזו, שצריך לברר על כל עיסקה שהיא, הרי שהעניין מבורר היטב מתוך אשכול דנן.
כאן תם.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

כלום!!!
שמעתי מהרב אלימלך בידרמן שליט"א שאמר בשם החזון איש:
אם אדם פונה למישהו בבקשת עצה, האינסטינקט הראשון של השומע הוא לתת לו את התשובה שהוא עצמו יותר ירוויח ממנה.
אם אין רווח באחת התשובות יותר מהאחרת, הוא יענה לו את התשובה שהשואל יחשוב שהוא יותר חכם...
אם אין נפק"מ בין התשובות גם לענין זה, הוא יענה לו את התשובה שתגרום לו לעזוב אותו כמה שיותר מהר...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
שמעתי מהרב אלימלך בידרמן שליט"א שאמר בשם החזון איש:
אם אדם פונה למישהו בבקשת עצה, האינסטינקט הראשון של השומע הוא לתת לו את התשובה שהוא עצמו יותר ירוויח ממנה.
אם אין רווח באחת התשובות יותר מהאחרת, הוא יענה לו את התשובה שהשואל יחשוב שהוא יותר חכם...
אם אין נפק"מ בין התשובות גם לענין זה, הוא יענה לו את התשובה שתגרום לו לעזוב אותו כמה שיותר מהר...
ברוך שכיוונתי , אני אמרתי את זה בשם בעל הניסיון-איש.

@עו"ד נתן רוזנבלט

לפעמים הוא כן אשם !!!!

כי אם יש בנין משרדים תקוע שניסו למכור/להשכיר ואף בר דעת לא מוכן לקנות/לשכור
ואז בא משווק חרדי לוקח את זה עליו ...
ומקבל עליו אחוזים יותר מהרגיל !!!
ואז הוא הולך ושם פירסומים במגזר החרדי ...
ומבטיח לך שבקלות זה יושכר ובסכום רב !
ו...בסוף לא דובים ולא יער !!!!!

ואני כותב את זה מידעיה מידיד שנתקע ממשרדים ששווקו על ידו !~
תמיד אפשר לטעון שאין מה לעשות ...
והוא לא אשם ...

אבל אם במקרה אני פגשתי את העיסקה הזאת חצי שנה לפני כן ...
והיא נשארה תקועה חצי שנה ...
אז לדעתי בהחלט זה כן אשמתו !

ואותו דבר עם קרקעות להפשרה
אף מתווך (סליחה , יועץ נדל"ן...)לא יכול בעצמו להפשיר קרקע !
ותמיד הוא יכול לטעון שהוא לא אשם ...
אבל זה הענין זה תלויי מה נאמר בהתחלה
אם בהתחלה המתווך/יועץ מסביר לך שיתכן שייקח 20 שנה עד שזה יופשר
אז הכל טוב... , אי אפשר לבוא עליו בטענות ,ואכן הוא לא יכול להפשיר לך את הקרקע .... הוא סה"כ מתווך...

אבל אם היועץ יוצר מצג שווא כאילו בוודאות זה יופשר בתוך שנתיים ותרוויח
ומבטיח ומוכיח לך באותות ומופתים שאכן זה יופשר בתוך תקופה קצרה
ובאמת זה לא בכיוון ...
אז ברור שזה אשמתו !!!
וברור שאפשר לבוא אליו בטענות !!!!!!

נ.ב.

אני לא יודע מה ספציפית היועץ נדלן המדובר הבטיח בקשר לקרקעות ומה הולך שם איתו
ויתכן שבזה הוא אולי כן יישר דרך וכו'
ושהכל טוב איתו
ואני רק חייב לחדד שאי אפשר לגלגל עיניים ולומר - מה אתה רוצה מהמתווך הוא לא יכול להפשיר קרקרע

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זה לי עשרים שנה בנדל"ן ואני עדיין מחפש את המתווך העשיר והישר שלא מגזים במאומה.

לכשתמצאו אחד כזה, הביאהו לידי ונראה איזה מהשתיים אינו מתקיים בו.

(רק אתמול נודע לי על טריק חדש: מתווך מוכר שאשתו מתקשרת למתווכים אחרים בתור מתעניינת בדירה, ומוציאה מהם את המידע על הדירות שלהם, ואחר כך הוא פונה למוכרים... ברוך שעשה האפליקציה הזו שאפשר לגלות נוכלים כאלו).

עד אז, אין טעם לאשכול שמתנפל על איש אחד, חרדי כמונו בדיוק, רק בגלל שהוא הבטיח למישהו שהוא ישכיר את המשרד מהר וזה לקח לאט, אוי אוי אוי.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
עד אז, אין טעם לאשכול שמתנפל על איש אחד, חרדי כמונו בדיוק, רק בגלל שהוא הבטיח למישהו שהוא ישכיר את המשרד מהר וזה לקח לאט, אוי אוי אוי.
אם אתה כזה וותיק כמו שאתה חושב שאתה מבין, קשה להבין למה אתה מיתמם או עושה את עצמך ככזה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...