דרוש מידע יומן מסע של איש עם קוליטיס. מוזמנים להצטרף

משה110

משתמש צעיר
עבודה על הפן הנפשי והרגשי, לא עוזרת?

כן. עבודה על הפן הרגשי והנפשי עוזרת מאד! היא השורש לכל הריפוי והיא במקום חשוב ביותר לצד התרופות והתזונה.
והדבר גם מבוסס רפואית. היום כל הרופאים אומרים על מחלות מעיים שזה קשור לסטרס ומתח נפשי.

אם הדיאטות והתרופה עוזרות להשיג רגיעה, מה הבעיה בעצם?
כלומר, מה משנה אם ההגדרה היא ’רמיסיה’ או ’ריפוי’, העיקר שיש שקט ויש דרכים להשיגו, לא?
בעיקרון נכון. רק שיש כאלו שמגיעים לרימסיה מלאה לאורך זמן ולוקחים אומץ להגיד שיצאו מהקרוהן/ קוליטיס
ויש כאלו שכן נצמדים למילה כרוני ומעדיפים להשתמש במונח- רמיסיה.

לב זהבה

משתמש מקצוען
תודה על הנושא.
אנחנו גם מתמודדים עם זה בבית.
יש לי קרובת משפחה מדרגה ראשונה שהצליחה להגיע לרמיסיה של שנים ארוכות ברוך השם.
אבל אצלנו הדרך ארוכה כל נסיון טיפול עוזר לתקופה הראשונה ואז מתחיל שוב, מתחילה מעלים מינון ואז משנים תרופה/ סוג טיפול כך שוב ושוב.
אשמח לשמוע גם על העניין של קבלת קצבת נכות/ אי כושר וכדו'.

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
נכון זה כרוני ואין פתרון שמרפא באמת. אולי במילים אחרות אפשר לומר- להגיע לרימסיה מלאה למשך תקופות ארוכות. יש מישהי בארגון עזרי מעם שיכולה לספר לך על זה הרבה. ונכון שבקוליטיס לעומת הקרוהן יותר קשה קצת ומורכב, בגלל שברגע שאתה מגיע לכריתה- זה מלא. ובקרוהן יש 7 מטר שאפשר לשחק איתו.....:)
3.5 מטר לשחק....
לא בהכרח שקוליטיס יותר קשה מקרהון יש צדדים ולכאן וצדדים לכאן בתכלס ע"י כריתה אפשר להתפטר מהקוליטיס ומקרוהן א"א ע"י כריתה

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
תודה על הנושא.
אבל אצלנו הדרך ארוכה כל נסיון טיפול עוזר לתקופה הראשונה ואז מתחיל שוב, מתחילה מעלים מינון ואז משנים תרופה/ סוג טיפול כך שוב ושוב.
אני יכול להפנות באישי

חדזי

משתמש מקצוען
מרגש לקרוא . בעלי היה כל כך חולה שבסופו של דבר לא הייתה ברירה וכרתו את המעיים. לדעתי מבחינה בריאותית הוא הרבה יותר בריא . אבל ההתמודדות עם סטומה היא קשה . והלוואי שהסביבה היתה מבינה שזו מחלה נוראית

קוליטיס עם חיוך

משתמש מקצוען
פרק ד'

די! אני מבולבל לגמרי.

קורטיזון או אנטיביוטיקה, צמחי מרפא או ספרון סגולות.
אני מחליט להמתין לחוו"ד של רופא גסטרו, התור בעוד יומיים.

16:40 מרפאה – ד"ר גסטרו

אני מתיישב מול הרופא. לחוץ. סקרן.
האיש שמולי, קצת מבוגר, מקיש לאיטו על המקלדת. נלחם עם הכרטיס מגנטי שלא נקלט. הופך, מסובב, ושוב הופך. זהו. עובד.

עובר בנחת על הבדיקות, ושואל: "מה עם קולונוסקופיה?"
אני מנסה להתבדח- "זה חוקי לעשות מתחת לגיל 60?"
הרופא לא הבין. "מה זאת אומרת? דבר ראשון תעשה קולונוסקופיה!"

אני שואל קצת שאלות, והוא פוסק- "תקשיב לי, אני מדבר עם מזכירה שתעשה לך תור מזורז. אני כותב מרשם ואתה עושה הכנות בדיוק מה כתוב בדף".
המדפסת משחררת מרשם ודף הכנה, ואנחנו יוצאים למזכירה.

המזכירה מסדרת לי תור שהתפנה לעוד כמה ימים, ואני קורא 'בדיוק מה כתוב בדף'...

(קולונוסקופיה היא בדיקה ע"י מכשיר הבנוי מצינור דק ובו מצלמה זעירה הממוקמת בקצהו. בבדיקה ניתן לזהות מה המצב במעי ואף לכרות פוליפים אם ישנם. הבדיקה מבוצעת תוך כדי טשטוש שמרגיש כמו הרדמה.
לפני בדיקת קולונוסקופיה יש צורך לרוקן באופן קפדני את המעי הגס. וההכנה לבדיקה כוללת בדרך כלל- שתיית חומר מרוקן ודיאטה יומיים שלושה קודם הבדיקה, וביום הבדיקה צום.)

אני פועל לפי ההוראות. הבדיקה ביום ראשון הקרוב, והתפריט לשבת משתנה.
אין פירות וירקות, אין פיצוחים, ואין שתיה עם חתיכות פרי.
המטרה להגיע לבדיקה עם מעיים נקיות. יש גם כדורים ואבקה שעוזרים לזה.
ההכנה לא כ"כ נעימה, אבל לא נורא.

יום ראשון צום, מותר רק מים, ואני נוסע עם אשתי למכון גסטרו לבדיקה.
הבדיקה עצמה קצת מלחיצה, והתוצאות עוד יותר.
אנחנו ממתינים לתורנו, ובינתיים בדיקת סימנים, עירוי, והחלפה לחלוק של בית חולים.
אני נכנס לבדיקה, שוכב על המיטה, כמה שאלות מהרופא, חתימה על כמה ניירות. ונרדם.

חצי שעה אחרי, אני מתעורר בחדר התאוששות כשאשתי לצידי.

"היה ממש כיף" אני אומר לה, "נרדמתי תוך שניה".
היא צוחקת. היא יודעת כמה זמן לוקח לי להרדם בלילה...

ממתינים לתוצאות, והן מגיעות תוך זמן קצר.

הרופא יושב אתנו, מראה את הצילומים ומסביר: "לפי הצילום אנחנו רואים דלקת בינונית במעי הגס, מה שנקרא 'קוליטיס'. יש היום כלים להתמודד אתה וכדאי שתהיו בקשר עם הרופא שלכם".

אנחנו יוצאים רגועים. אין שמחה כהתרת הספיקות.

בדף הסיכום מוזכר שתוך כדי הבדיקה כרתו איזה פוליפ ונשלחו דגימות למעבדה.
קצת מלחיץ, אבל לא מדברים על זה.

עכשיו צריך להחליט איך מתקדמים.

בוקר. אמצע השבוע. היכל הכולל מלא. שטייגע'ן אש.
למרות הקושי אני משתדל לבקר כמה פה שיותר. מנסה לא להשאר בבית ולשקוע ברחמים עצמיים.

אני נכנס, פונה מיד למקום החדש שלי בפינת בית המדרש, מוטק'ה ארגן לי מקום נוח, כסא מרופד, כרית וסטנדר, וזה באמת עוזר. אני מוציא ספר הלכה, מנסה לעמוד בהספקים שקבעתי לעצמי.

מוטק'ה קולט בזווית העין שהגעתי, וניגש לשאול בשלומי. אני מספר בקצרה. והוא מעדכן אותי שראש הכולל שאל עלי, וביקש לדבר איתי כשאהיה באזור.

מצאתי הזדמנות שראש הכולל יצא לחדרו הפרטי, ויצאתי אחריו.

ראש הכולל קיבל אותי בחמימות רבה. "נו, שמעתי שקבלת פטור מהגהינם..."

???

"נו, ברור. כתוב בגמרא בעירובין (מא:) שמי שסובל מחולי מעיים לא רואה פני גהינם. אז לפחות זה הרווחת..."

טוב, על זה לא חשבתי, אבל אם כבר סובלים לפחות נרוויח מזה משהו.

ראש הכולל שאל פרטים, והתייעצתי איתו כיצד לנהוג.

ההוראה שלו היתה שאם יש רצון לנסות דרכים לא קונבנציונליות, יש לעשות זאת רק בלווי וגיבוי רופא המשפחה.

למחרת נכנסתי לרופא המשפחה החביב, עדכנתי אותו בתוצאות הבדיקה, וסיפרתי באופן גלוי על דביר ואודי. שאלתי אם יהיה מוכן ללוות אותי בבדיקות ומעקבים.

הרופא עולה חדש מארה"ב הכיר חלק מה'תרופות' המדוברות והסכים לקחת חסות. זאת בתנאי שאם המצב יחמיר אני מפסיק מיד וחוזר לשיטות 'נורמליות'.

שלחתי מייל לדביר. הוא עדכן את אודי, ויצאנו לדרך.

שולי איטח

משתמש מקצוען
תודה על הנושא.
יכולה לדבר איתי
תרשמי לי למייל g0527126145

שולי איטח

משתמש מקצוען
כן. עבודה על הפן הרגשי והנפשי עוזרת מאד! היא השורש לכל הריפוי והיא במקום חשוב ביותר לצד התרופות והתזונה.
והדבר גם מבוסס רפואית. היום כל הרופאים אומרים על מחלות מעיים שזה קשור לסטרס ומתח נפשי.

בעיקרון נכון. רק שיש כאלו שמגיעים לרימסיה מלאה לאורך זמן ולוקחים אומץ להגיד שיצאו מהקרוהן/ קוליטיס
ויש כאלו שכן נצמדים למילה כרוני ומעדיפים להשתמש במונח- רמיסיה.
יש עדין הרבה מהחולים שתתפלא לשמוע אבל לא היה להם סטרס ומתח נפשי ועדין התפרץ להם, ומה עם ילדים?

לא נראה לי שיש לאנשים בעיה להגיד/לחשוב שיצאו לגמרי, הבעיה שכנראה זה לא כ"כ קורה גם אם יש רימסיה לאורך זמן ישנם מצבים כמו לידות וכו שיכולים לגרום שוב אז כנראה לא סתם שמו לזה את המילה כרוני

שלום רבב

משתמש פעיל
מצאתי הזדמנות שראש הכולל יצא לחדרו הפרטי, ויצאתי אחריו.

ראש הכולל קיבל אותי בחמימות רבה. "נו, שמעתי שקבלת פטור מהגהינם..."
ראש כולל סימפטי במיוחד
נראה שגם שילם לך מלא על אותה תקופה
היידה!
ראש הכולל שאל פרטים, והתייעצתי איתו כיצד לנהוג.

ההוראה שלו היתה שאם יש רצון לנסות דרכים לא קונבנציונליות, יש לעשות זאת רק בלווי וגיבוי רופא המשפחה.
וגם פיקח במיוחד
זכית

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה