דרוש מידע יולדת

שרה וין

משתמש רשום
קודם כל להגיד לה שזה מאוד נורמלי להרגיש איך שהיא מרגישה במצב שלה
אפשר גם להציע לה ללכת לשיחות עם אשת מקצוע
יש ארגון "ניצה" שיש שם נשות מקצוע שמתמחות לאחרי לידה
זה יכול מאוד לעזור לה
יש להן גם מתנדבות שממש יכולות לעזור
עצם זה שהיא יכולה לדבר עם משהו על כל מה שהיא מרגישה יכול מאוד להרגיע אותה
צריך לדעת מי יכול להגיד לה את זה אולי באמת דרך הבעל
כי עדיף לא לדחוק את כל הרגשות וכו' כי אחרי זה זה יכול להשאיר נזק בלתי הפיך לנפש וחבל

פעלול

משתמש רשום
בשלב כזה, היא לא יכולה בכלל לדעת מה היא מרגישה. היא סך הכל יולדת. לא צריך תינוק חולה בשביל להיות בבלבלה רגשית. לדעתי כרגע תנו לה יותר את התמיכה הטכנית, הפינוקים. הרגשי יגיע אחר כך, ובעוצמות הרבה יותר גבוהות מעכשיו

tzivya7

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ללדת ילד עם בעיה רפואית קשה
זה אבל גדול !!(במיוחד אם לא ידעה על כך במהלך ההריון)
מותר לה לבכות ולפרוק ,ולדעתי רצוי לעודד אותה.
ולהשתתף בכאב ולהביע אמפתיה.
ככל שהיא תפרוק את זה כשהכל טרי יהיה לה קל .
אח"כ לאסוף את השברים.
ולהתמודד עם הקיים.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
להיות איתה במקום שהיא נמצאת.
להבין כמה הוא קשה ומורכב.
ולפנק אותה כמה שאפשר, לא כדי "להוציא" אותה מזה. אלא פשוט כדי לעשות לה טוב. או קצת נחמד.

איילת לוי

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בלת"ק
ויטמין B 12 עוזר מאוד למצבי רוח אחרי לידה
אפשר לקנות בלי מרשם רופא ויש גם בכדורי מציצה עם כשרות העד"ה בסופר שערי רווחה,
עוזר פלאים למי שסובלת ממצבי רוח אחרי לידה,
וזה לא מזיק לכלום...

בשלנית

משתמש מקצוען
@בשלנית -לפחות יש לה חברה טובה שדואגת לה....
הרבה פעמים זה מה שפשוט חסר בסיפור הזה
נראה לי שכל מה שתתני לה מתוך הלב החם שלך יהיה טוב!
וואו, לא חשבתי שתגובה בפרוג יכולה לתת כ"כ הרבה כח.
תודה רבה!

לפעמים גם מי שנותן (גם אם זה בשקט) צריך פידבק, אפילו מניק לא מוכר;)

malkykl

משתמש מקצוען
להביא לה פינוקים שתרגיש מפונקת ויולדת.
בפגיה לא נותנים ליולדת להרגיש יולדת- וזה המצב הכי קשה.
כי אף אחד לא משדר לך הבנה. ואפילו מקום אין לה כי להושיב יולדת ליד תינוק בבית חולים- על כיסא פשוט:sick:( ובטח במצב- שיש לו מסתמא חוטים שמקשים להרגיש את הדבר המתוק...) זה דבר מטורף.
ואין אפשרות להבין את זה אלא משהי שחוותה את זה.- פשוט המון תמיכה, אמפטיה ורגישות.
זה מצב שלא צריך ללחוץ על הכפתור בשביל להוציא דמעות....:cry::cry::cry::cry::cry::cry:
וואו כמה את צודקת!!! אני הייתי עם תינוקת שאושפזה 6 שבועות במחלקת תינוקות רגילה, מיד אחרי הלידה. ביליתי 8 שעות ביום על הכורסה בחדר הנקה, כי לא היה משהו אחר! שלא לדבר על זה שלפעמים נאלצתי ללכת ברגל 25 דקות לבית חולים (שבועיים אחרי לידה!) או לנסוע באוטובוס. לא היתה לי עזרה מספיקה בכלל מהסביבה.... אוכל/ הקשבה/ פינוק וכו'. באמת לא הרגשתי יולדת לרגע, ופיזית- הייתי לגמרי יולדת!! עד היום כואב לי הלב על עצמי של פעם, כשאני חושבת על הסיטואציה... חושבת שפינוק זה ממש צורך חיוני בכזה מצב. לעניות דעתי- שבוע וחצי אחרי לידה זה קצת מוקדם מדי בשביל לצאת למסעדה... יותר בכיוון של פינוק עד הבית, אולי סוג של פינגר פוד שהיא יכולה לקחת איתה לבי"ח ולנשנש

Goldidea

משתמש מקצוען
דרך אגב היולדות יכולות לאכול בחדר האוכל של מחלקת יולדות בכל התקופה שהתינוק בפגיה. (אני לא יודעת אם בכל הבתי חולים.)
ממילא לא האוכל הוא החסך כאן ,אלא הפינוק שמישהי חושבת עליך ומביאה לך צומי מעבר.

תותית מפונקת

משתמש מקצוען
לתמוך בה, פשוט להיות שם בשבילה
בהתחלה זה אולי יהיה קצת קשה, היא אולי לא תיפתח בקלות, ואת כמובן לא צריכה ללחוץ , אלא רק לתת לה את התחושה שאת תמיד שם בשבילה
לדעתי זה הכי יעזור לה

כנוש

משתמש רשום
דרך אגב היולדות יכולות לאכול בחדר האוכל של מחלקת יולדות בכל התקופה שהתינוק בפגיה. (אני לא יודעת אם בכל הבתי חולים.)
ממילא לא האוכל הוא החסך כאן ,אלא הפינוק שמישהי חושבת עליך ומביאה לך צומי מעבר.
באיזה בית חולים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה