טרמפים לנשים - לאור שרשור הטרמפים

מצב
הנושא נעול.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
אם הבעיה שלך, זו חוסר צניעות שיש באשה נוהגת.
מסתבר שעדיף אשה נוהגת (ומגיעה בזמן לילדים, ועוזרת לבעל להגיע בזמן לכולל), מאשר אשה שעולה על טרמפ עם נהג.

זו דעתי! ואל תזרקו עלי חצילים :D:D
כל מילה!!!

עיצוביישן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
קרה לי פעם שאברך (בכל אופן נראה כך..) עצר לי בתחנה ושאל איך מגיעים למקום מסוים, הסברתי לו והוא שאל אם אני צריכה במקרה להגיע לשם והוא יקפיץ אותי, אמרתי לו שלא תודה אני צריכה בכלל להגיע לעיר אחרת, אז הוא לא התבייש ואמר שגם הוא צריך להגיע לאותה עיר רק תכנן לסוע מאוחר יותר אז הוא יכול לשנות את התוכנית ולקחת אותי לאותה עיר, אמרתי לו שלא תודה ואני מסתדרת אז הוא ממש ניסה לשכנע כמובן שלא הסכמתי ורק חיכיתי שילך אבל אחרי כמה דקות שכבר נסע הוא חזר שוב ושאל אם לא התחרטתי... כמעט ברחתי מהתחנה....:eek::eek::eek:
מאז לא עונה לאף אחד..

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
בעלי פעם עצר לטרמפיסט, רק כשעצר ראה פתאום שזה אשה, הוא העלה אותה, לא היה לו נעים אבל לא לענין לסרב פתאום, תודו שלעומד מהצד זה נראה ממש לא טוב, אשה עומדת ברחוב, גבר חרדי עוצר לה לטרמפ
(זה היה נסיעה ממש קצרה ובעלי הדליק איזה שיר חסידי די גבוה שגם לה לא יהיה איזה חשד...)
תמיד צריך לדון לכף זכות,

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
טוב, תזרקו עלי מה שאתם רוצים,
אבל אם אני רוצה שהילדים שלי לא יתפסו טרמפים, (ואני בטוחה שלא צריך להסביר פה למה)
אני צריכה לשלם בעצמי את מחיר הדוגמה האישית. ולא לעלות בעצמי על טרמפים שעוצרים בנדיבות בתחנה גם כשזה ממש קורץ ומוצלח ומתבקש וכו'.
(וזה לא מונע מאיתנו לעצור לטרמפיסטים כשאנחנו נוסעים ברכב פרטי- כי את הצורך בטרמפ אני בהחלט מבינה, ואת החינוך של האחרים אני משאירה לאחרים...)

imac100

משתמש מקצוען
ומכיוון אחר,
נשים שהבעל שלהן נוהג-
מי מכן מסכימה לשמוע בסוף יום שהבעל שלה לקח אשה אחת טרמפ היום?

בעלי היה לוקח בקביעות אישה של חבר עם תינוק בחזור מהמעון.
זה נעשה בעקבות בקשתו של החבר.
למה זה אמור להפריע לי?

אני רק לא מבינה את הגברים שעומדים ומנסים לעצור נשים.
זה קורה לי הרבה בכניסה לאלעד אני רואה שהם רואים שאני אישה ולא מורידים את היד

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
את האמת הסיבה שבמקומות מסוימים אסור לאשה לנהוג ברכב זה מפני כל כבודה בת מלך פנימה, והיה בנושא הזה פולמוס שלם מה יותר משרת את הענין של בת מלך פנימה שיש לה רכב והיא יוצאת לכל מקום, או שאין לה רכב אבל היא על פרשת דרכים באוטובוס תחנות ואז היא רחוקה מלהיות בת מלך פנימה
ע"פ הידוע הרב זילבר היה בעד נהיגה לנשים והרוב חלקו עליו (ככה שמעתי לא בדקתי מקורות)

לוחמת

משתמש פעיל
בדיוק. אשה צריכה להתנהג בזהירות בכל מקום ובכל זמן, וגם כשזה קשה, לא לעלות לטרמפ שמציע גבר. זה ממש היפך הצניעות. ה' ישמור אם זה יהפך לחזון נפרץ.

ומכיוון אחר,
נשים שהבעל שלהן נוהג-
וואי..ממש מסכימה!!!!!!
זה בדיוק כמו שאני אעלה גבר לטרמפ..
(עדיין אין רשיון אבל בדרך בעזרת השם)

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
אני
בכיף
לא כולם חיים באותם תחושות/מחשבות
אני מסכימה איתך במאה אחוז.
לא רואה איך הצניעות של גבר נפגעת, אם ישבה בספסל האחורי של מכוניתו אישה כשרה וחסודה למשך כמה דקות, ומלמלה תודה מבוישת כשהוא הוריד אותה במחוז חפצה.
(נאום האישה שנסעה כמה וכמה פעמים בחיים בטרמפים, עם גברים, שכנים או אחרים. לא פצחה איתם בשיחה ממושכת, אלא רק הודתה לנהג בכניסתה וביציאתה)

תוספת- רציתי להודות נרגשות לנהג שעשה איתי חסד עצום ולקח אותי לפני כחודש, עם שני ילדים קטנים לנסיעה של 5 דקות בתוך העיר, ביום הלוויתו של מרן זצוק"ל. כל האוטובוסים נסעו לבני ברק, וחברת קווים לא חשבה על הנוסעים בתחבורה הפנימית.
מקווה שאשתו שורדת את זה.

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אני מסכימה איתך במאה אחוז.
לא רואה איך הצניעות של גבר נפגעת, אם ישבה בספסל האחורי של מכוניתו אישה כשרה וחסודה למשך כמה דקות, ומלמלה תודה מבוישת כשהוא הוריד אותה במחוז חפצה.
(נאום האישה שנסעה כמה וכמה פעמים בחיים בטרמפים, עם גברים, שכנים או אחרים. לא פצחה איתם בשיחה ממושכת, אלא רק הודתה לנהג בכניסתה וביציאתה)

תוספת- רציתי להודות נרגשות לנהג שעשה איתי חסד עצום ולקח אותי לפני כחודש, עם שני ילדים קטנים לנסיעה של 5 דקות בתוך העיר, ביום הלוויתו של מרן זצוק"ל. כל האוטובוסים נסעו לבני ברק, וחברת קווים לא חשבה על הנוסעים בתחבורה הפנימית.
מקווה שאשתו שורדת את זה.
יש הבדל בין טרמפ חד פעמי לבין טרמפ קבוע,
שבעיני הוא לא לעניין בכלל.
לא מצליחה לדמיין את עצמי נוסעת קבוע בטרמפ עם גבר, חרדי ככל שיהיה.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
יש הבדל בין טרמפ חד פעמי לבין טרמפ קבוע,
שבעיני הוא לא לעניין בכלל.
לא מצליחה לדמיין את עצמי נוסעת קבוע בטרמפ עם גבר, חרדי ככל שיהיה.
לא דברתי על טרמפ קבוע.
התייחסתי לפותחת האשכול.
מן הסתם אם היה לה טרמפ קבוע היא לא היתה צריכה לפתוח את האשכול הזה.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בתור מלווה להסעות לשעבר העדפתי לנסוע עם נהג מ"עמך" עם מכנסי ג'ינס וכיפה סרוגה מאשר נהג מאנ"ש, לא פעם דווקא ה"פשוטים" ידעו יותר טוב לא ליצור קשר ולא לפטפט שלא לצורך עם נשים חרדיות, אע"פ שיכלו בסיום המסלול לפטפט עם המאבטחת וכדו'
בהשראת הכנס של יד לאחים אתמול הם דיברו גם על אמצעי מניעה ודברים שלא עולים בדעתנו ובדעת בנותנו שצריך להזהר בכלל:
אשה ירדה מהאוטובוס שהתרוקן אע"פ שזה עדיין לא היה התחנה שלה והנהג שואל אותה "למה ירדת? אני יכול להמשיך איתך אני יודע איפה את צריכה לרדת", היא איימה עליו במשטרה הוא נסע
או שעושים שיפוצים בבית וממנים את הבחורה להשגיח על הפועלים
ועוד ועוד
מסקנה: אשה לא נוסעת עם טרמפים ע"ח נשמתה ועתידה ועתיד ילדיה!!!

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רק רוצה לעדכן את כל אלו שבשבילן זה שומו שמים לנסוע בטרמפ עם גבר
שכל הנימוקים שלהן יכולים לשמש מי שרוצה לטעון ש"אשה צריכה להיות בבית ולא לצאת לרחוב אף פעם".

צפורן

משתמש מקצוען
נשים שהבעל שלהן נוהג-
את מתכוונת אחת ולא עוד כמה???
כמעט ולא קיים בצומת שילת.

ובנוגע למקום שליד הנהג, הייתה תקופה שבעלי בדרך לעבודה היה מסיע כמה נשים, חלקן בקביעות, וחלקן לא.
הרב קארפ, שלא נחשד כרב מקל במיוחד, הורה לו שעדיף שבקביעות ישב לידו גבר. אבל אם אותו נוסע לא נמצא מסיבה כלשהיא, הוא יכול, וזה חסד גדול, לקחת עוד אשה גם במושב הקדמי.

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
רק רוצה לעדכן את כל אלו שבשבילן זה שומו שמים לנסוע בטרמפ עם גבר
שכל הנימוקים שלהן יכולים לשמש מי שרוצה לטעון ש"אשה צריכה להיות בבית ולא לצאת לרחוב אף פעם".
מה בדיוק הקשר??

אני למשל אישה שעובדת במקום מעורב לצערי.
רישיון נהיגה בדרך...
בקיצור- לא מאלה שנואמות על כך שאישה לא אמורה לצאת מהבית.

עדיין טרמפ עם גבר נראה לי לא לעניין.

ויש הבדל גדול בין אם את אישה עם ילדים,
אם זה טרמפ קצרצר או ארוך,
צהריים, בוקר או לילה,
אם יש היכרות או לא וכו'.

ושכל אישה תפעיל קצת את הראש שלה לפני שהיא עולה לטרמפ.
לא לכל דבר יש כללים..

לוחמת

משתמש פעיל
מה בדיוק הקשר??

רישיון נהיגה בדרך...

צהריים, בוקר או לילה,
אם יש היכרות או לא וכו'.

לא לכל דבר יש כללים..

חזק וברוך

צפורן

משתמש מקצוען
מה בדיוק הקשר??

רישיון נהיגה בדרך...

צהריים, בוקר או לילה,
אם יש היכרות או לא וכו'.

לא לכל דבר יש כללים..
יש הבדל גם עם את עולה לבד או עם עוד שתי נשים....
ויש הבדל בין צומת נידח לצומת שילת.

שביעית

משתמש סופר מקצוען
בעלי היה לוקח בקביעות אישה של חבר עם תינוק בחזור מהמעון.
זה נעשה בעקבות בקשתו של החבר.
למה זה אמור להפריע לי?

ברעיון, זה הכי בעייתי!
מטרמפ חד פעמי באמת לא יוצא כלום, אבל מטרמפ קבוע? אישה אחת, גבר אחד, תינוק ששובר את הקרח, בעלים חברים...
ככה הופכים לידידים...

צפורן

משתמש מקצוען
ברעיון, זה הכי בעייתי!
מטרמפ חד פעמי באמת לא יוצא כלום, אבל מטרמפ קבוע? אישה אחת, גבר אחד, תינוק ששובר את הקרח, בעלים חברים...
ככה הופכים לידידים...
הלכת רחוק מדי!!!
נכון שראוי יותר להוסיף עוד טרמפיסטים, שעל הדרך גם מרבים חסד, וגם שומרים יותר על דיסטאנס, אבל בהחלט אפשר להישמר, ולא ראוי להמנע מחסד בגלל זה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה