לימוד נהיגה טסט - לא מה שחשבתם

תגובתי

משתמש מקצוען
כמובן שלא אתייחס לעניינים האישיים שכתבו לגבי:
היכן עברתי את הטסט, מתי עברתי אותו, על איזה סוג רכב למדתי וכו'.
דבר אחד ממש נהנתי:
למה לא, כי אתה מתכחש לעובדה שזה מאוד משנה היכן הטסט
אגב כל כך נהנת מהטסט והטסטרים הרעים לא פירגנו לך עוד כמה טסטים ואתה עוד מחמיא להם

בלונדי

משתמש פעיל
אז היה לי טסט בירושלים (על אוטומט) בצום (תענית אסתר) וביום שהייתי צריך לעבוד כמה שעות ע"כ הוצרכתי לקום בנץ... בלי הרבה שעות שינה וכמובן בלי קפה של בוקר.
והטסטר היה צריך לתקן אותי במשהו (או הגה או משהו אחר - לא זוכר בדיוק)
כל חבריי כולל המורה היו בטוחים ש'אין מצב...'
ו...
עברתי!! טסט ראשון!!

וכיום אחרי שנה + אני נוהג הרבה יותר טוב מהרבה נהגים/ות ותיקים/ות בדגש על ה'ות' שכבר 10 שנה על הכביש.

כי לדעת לנהוג זהו סוג של כישרון.
אחד יודע לנגן השני לצייר הרביעי לנהוג.

המורה לא לימד אותי חניות ורוורס מספיק (אולי שיעור אחד.). ואני למדתי את זה בעצמי. תוך כדי נהיגה על רכב בלי חיישנים או מצלמות וכו' רק מראות.

זהו סוג של כשרון מולד.
בטסט המקדים של מנהל בית הספר - הוא 'דפק' לי ברקס על כך שלא הסתכלתי שמאלה באחת הפניות.
לכשחזרנו לאח"מ והמורה שאל מה יצא, ענה לו המנהל - היה לו טעות אבל תכל'ס הוא יודע לנהוג...

ואין לי שום קשר למורה ו/או אי מי מטעמו/מטעם בית הספר/מטעם הטסטר. שאגב את מי שהיה איתי באוטו הוא כן הכשיל.
ע"כ.
זה שלך היה טסטר אחראי וטוב זה לא אומר שכל הטסטרים ככה,

נועה מ

משתמש מקצוען
אני חושבת שזה קשור פשוט למורה טוב. כי גם אם משהו מאוד מוכשר צריך מורה שיודע להכין טוב לטסטים באמת ולא מחרטט + כישרון בסיסי+ מזל
אני גם עברתי בטסט ראשון וכשרון ברוך ה היה לי אבל המורה הכין אותי פשוט ממש טוב משיעור ראשון כל שיעור זה כאילו אנחנו בטסט ומעיר לי על כל דבר הכי קטן וזה עזר לי מאוד. לא היה לי שום הערה בטסט כי פשוט כל דבר המורה נהיגה עמד איתי על זה גם מזל אני חושבת שצריך אבל זה לא הכל
מה שאני שומעת מאנשים שמנסים לעבור טסטים הרבה מהם המורים לא שמים את הדגשים החשובים ולכן צריך לברר טוב טוב על מורה
מה שנשמע מפה שהיה לך מורה טוב + כישרון בסיסי+ וגם המזל לא פסח ממך
ובקשר לטסטרים יש הקשר כי גם המורי נהיגה אומרים את זה לא רק התלמידים(לא יודעת אם זה הכל אבל כנראה שיש קצת השפע)

רינהההה

משתמש פעיל
מחילה, אבל כל מי שעף על ע"כ שעבר בטסט ראשון ויש לו כשרון מולד וכו, זה נשמע פשוט רע
באיחולים שהקב"ה יתן לכם הרבה שנים עם הכשרון המולד וכו

נועה מ

משתמש מקצוען
מחילה, אבל כל מי שעף על ע"כ שעבר בטסט ראשון ויש לו כשרון מולד וכו, זה נשמע פשוט רע
אולי לא כישרון קורדינציה יש אנשים שנולדים עם זה יותר ויש פחות זה מציאות

התותח מאמזון

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הטסטר הפיל אותי כי אני חרדי'
הדבר אחרי האחרון שמעניין את הטסטר זה אם אתה חרדי, חילוני, ערבי או כבשה.
הבן אדם קם בבוקר כדי לפרנס את המשפחה שלו ולא בשביל להתעסק בקישקושי הפוליטיקה.
אתה ממשיך המורשת שהיא : השופטים אינם בנ"א - אין אצלם מושג של אינטרסים חיצוניים וניגוד עניינים.
שופטים=טסטרים

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מחילה, אבל כל מי שיודע/ת לצייר/לנגן כי יש לו/ה כשרון מולד וכו', זה נשמע פשוט רע.

גבירתי, נא לעיין בערך זה במכלול.
זהו כשרון שקיים בחלק מהאנשים.

וכמו שפסנתרנים וכו' צריכים סייעתא דשמיא לא לפשל במבחן כניסה שלהם ללהקה הפילהרמונית עליה הם חלמו כל ימיהם, כך גם הנהגים בעלי הכשרון הנ"ל.

כמובן שהכל מה' - אך בהחלט לא כולם נועדו להיות פסתרנים/ציירים/אמנים/נהגים.

וחבל שישנם שמתכחשים לכך.

רק היום חניתי בחניון מחוץ לאולם אירועים בו התקיים איזשהו ערב לנשים. ומשום שאשתי יצאה בין האחרונות - ורוב הנשים שבאו עם רכבים יצאו לפניה, היה לי מאוד נחמד למדוד ולראות ש70% מבעלי/ות הרשיון שיצאו מלפני מאחורי ומצדדי, היו צריכים שיכוונו אותם לצאת (כמה התעקשו ש'אין מצב' שהן עוברות, ורק לאחר שהטריחו את עצמם לצאת מהרכב ראו כי יש להם חצי מטר מכל צד...), ואילו ה30% האחרים חלפו כסופה על ידי ללא צורך בהקדשת תשומת לב יתירה לניווט בין רכבים חונים.

ככה זה.

רחלה 123

משתמש מקצוען
אחד יודע לנגן השני לצייר הרביעי לנהוג.
לו הכוכבים הגדולים בנגינה ואומנות היו פוטרים את עצמם במילה - אני כשרון
הם מעולם לא היו מגיעים לאן שהגיעו
אמנים עובדים פרך!! על הכשרון הזה המולד שלהם כדי להגיע לתוצאות מעולות
כך שמגוחך להשוות נהיגה לציור /נגינה
נהגיה זה מיומנות שנכון יש כאלו שמצליחים יותר ויש שמצליחים פחות , בסוף המטרה היא להגיע מנקודה A לB
לא כשרון ולא כלום

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לו הכוכבים הגדולים בנגינה ואומנות היו פוטרים את עצמם במילה - אני כשרון
הם מעולם לא היו מגיעים לאן שהגיעו
ולא אילו שאין להם כשרון היו עומלים כפי שעמלים האמנים - לא היו מגיעים לעשירית מתוצאות האמנים.
אמנים עובדים פרך!! על הכשרון הזה המולד שלהם כדי להגיע לתוצאות מעולות
מתחילים מכשרון (ילדים בני 10 מנגנים בסיסי על אורגן) ומפתחים אותו (בגיל 25 הוא אורגניסט חתונות מבוקש).
כך גם בנהיגה בשנה הראשונה משתמשים בכשרון ולאחמ"כ כשאתה פוגש בנהג מונית (אני כבר 25 שנה על הכביש) הוא מראה לך אבק בתחרויות נהיגה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מנהטן

משתמש פעיל
אתם רציניים?
אולי גם לפסוע במדרכה זה כישרון?
נהיגה זו נטו מיומנות נרכשת!!!
לרכוש אותה במהירות זה אולי סוג של ראש (ואדרנלין שקיים אצל צעירים מתלהבים:))
אבל לנהוג כל אחד יכול! (כמובן שיש כאלה עם קשיים כאלה ואחרים שלא יצליחו כמו שלא כולם יכולים ללכת…)

היו היה

משתמש פעיל
@העשיל פרידמאן @כביש 6
נשמע שאתמול קיבלתם רשיון ומרגישים יחידי סגולה
יש כאן כאלה שזמן רב בשיעורים וטסטים ולא עוברים
קצת רגישות!
באמת לא מבין את ההתלהבות הגדולה
לי זה הזכיר שפעם הרב פנגר בהרצאה שאל את הגברים: מי חושב שיש לו יכולת נהיגה מעל הממוצע?
90% הרימו יד

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
רוב רובם של נהגים מקצוענים וותיקים אם יצאו היום לטסט הם לא יעברו
לא הייתי חותם על המשפט הזה
אולי רוב הנהגים, אבל ממש לא רוב הנהגים המקצועניים

א. אדם

משתמש מקצוען
בלת"ק לחלוטין
אני פשוט מנחשת את הלך הרוח של התגובות...
אני לא עברתי כמה וכמה וכמה טסטים ובסוף הצלחתי
ונכון שהיו טעויות שנבעו מחרדת בחינות, ונכון שזו חוויה נוראית, הן בפן הכספי הן בפן המנטלי והן בייאוש של "האם אי פעם אעבור טסט"
אבל כל אלו לא גורמים לי להיות עיוורת למציאות שאין שום דרך לטסטר לחשב את הטסט לפי תעריף "רעב" "לחץ" "התרגשות", יש לו אחריות על הנהג בכביש
ונכון שיש כאלו שהייתה להם ס"ד במבחן ואחר כך נוהגים בצורה שמסכנת את כל מי שבטווח ראייתם כולל התמרורים
אבל הי, מה אתם מצפים בדיוק?
הוא בוחן אותך באחד המבחנים המשמעותיים ביותר הן לך והן לכל מי שיתקל בך במהלך הנהיגה
לומר שאף פעם הם לא קפדניים וממהרים ללחוץ עך הברקס? ייתכן, ולכן צריך במבחן לנהוג בקפדנות יתר
האמינו לי שעשיתי מספיק שיעורים ומספיק טסטים כך שאני מרשה לעצמי להסכים עם מה שפותח האשכול כתב
ובלי קשר,מאחלת הרבה הרבה הרבה ס"ד והצלחה לכל מי שעומד לפני טסט, זו חוויה נוראית לא לעבור, מנסיון! אבל אין שום דרך לטסטר להעביר אותך אם עשית טעות....

אטט

משתמש רשום
מעניין אדם שעבר טסט אחד בחייו ויכול לאמר אין טסטר רע יש לומד גרוע וקבוע כעובדה מוגמרת
מצד שני יכול לבוא מורה שפגש את כל הטסטרים באזורו על טסטרים פח והוא מדבר שטויות למה? כי @כביש 6 בשכלו חושב כך
אותי זה הצחיק
הוצאת לי את המילים מהמקלדת...
אגב, כל מורה נהיגה ממוצע יכול לומר לך על טסטר פלוני שאף אחד לא עובר אצלו טסט ראשון, למה? ככה!
ותמיד תהיתי מה הסיבה לזה, עד שפותח האשכול סוף סוף גילה לי את הסוד - כווולם מגיעים לטסטר הזה כשהם לא יודעים לנהוג בטסט הראשון, ורק בטסט השני, באורח פלא לאחר שיעור אחד (ולפעמים חצי שיעור) הם נוהגים מושלם!!...

דיסי

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
המשפט הראשון שאמרתי למורה נהיגה שלי כשהחזיר אותי מהטסט:
'כל מה ששמעתי על הטסטרים - סטיגמות, הזיות, דימיונות ופרנויות' -
כמובן לא במילים אלו אך בהחלט במשמעות זו.
כבר במהלך השיעורים, כשהמורה ''הזהיר'' אותי שאם לא אעצור בתמרור עצור - אפול על זה בטסט,
לרגעים חשבתי שהוא מסתלבט עלי,
איזה כסיל יחשוב לעבור בטסט שלא עצר בתמרור עצור?
כשהזהיר אותי שאם הטסטר ייאלץ לנגוע לי בהגה במהלך הטסט אכשל בבחינה -
משוכנע הייתי שהמורה סבור שפורים היום -
הרי בחיים האמיתיים אין נהג מומחה שיקבל משכורת כדי לשבת צמוד לנהג שאינו יודע לנהוג, להיות דרוך ברמה קיצונית (שאפו לטסטרים ולמורי נהיגה! סיוט של החיים, בפרט בדור הADHD)
לתקן שגיאות שעלולות להיות קטלניות רח''ל של נהג שאינו יודע לנהוג -
טסטר שיתן רישיון לנהג שלא זכאי לתואר 'נהג' -
ראוי שיפוטר מעבודתו.
טסטר שלא העביר אותו במבחן - בסך הכל הצדיק את המשכורת שהוא מקבל.

אם היה לי את הזמן והאפשרות - הייתי מפרט הפרכות לרבבות הסטיגמות ההזויות שצצו על עולם הטסטים,
מכיוון שיש לי עוד אי אילו דברים לעשות בחיים מלבד לכתוב בפורום נכבד זה,
אשתדל לכתוב בשורות קצרות את עיקרי הדברים

'הטסטר הפיל אותי כי אני חרדי'

'בעקרון נהגתי פצצה, פתאום קפצה משאית ובלבלה אותי'
שום משאית לא קפצה ואף אחד לא מבלבל נהג שזכאי לתואר נהג.
מערכת הכבישים בנויה על אינטראקציה אין סופית עם מאות נהגים, הולכי רגל ושאר משתמשי הדרך,
שהכביש והתנועה שייכים להם לא פחות ממה שהם שייכים לך.
מי שנוהג לפי כללי הנהיגה הברורים כל כך,
אף אחד לא קופץ לו, ואף אחד לא מבלבל אותו.
ברור שיש בכביש הרבה מופרעים שמוטב היה שלא היו מקבלים רישיון,
וודאי שישנם פה ושם עבריינים שנוהגים ללא רישיון,
אך נהג אמיתי אמור להתמודד גם במצבים כאלו.
אין שום הצדקה לאיבוד שליטה טוטאלי בגלל רשלנות של משתמש דרך אחר.
כמובן גם שברוב מוחלט של הטעויות המדוברת זה לא באמת טעויות של משתמשי הדרך האחרים,
אלא טעויות של הנבחן.

'הייתי עייף, רעב ועצבני'
בחיים יהיו לך עוד הרבה פעמים שתנהג במצבים כאלו.
ברור שכולנו שואפים לנהוג תמיד כשאנו במיטב,
אך המציאות לעיתים שונה.
אם אתה בעקרון נוהג מושלם אך כשאתה רעב הנהיגה לא משהו-
כל פעם שתנהג בכביש כשתהיה רעב,
משטרת התנועה תיאלץ לחסום את הכבישים שתנהג בהם.
נשמע לך ריאלי?
לי פחות!
יותר נשמע לי ריאלי שהוד מעלתך יתכבד לעשות עוד כמה וכמה שיעורים,
תשכיל ללמוד את הנהיגה עצמה ולא 'ללמוד איך לעבור את הטסט',
או אז כשתרגיש שאתה באמת יודע לנהוג,
תיגש לטסט בביטחון וברוגע ובעז''ה תעבור בהצלחה - אין שום סיבה שלא.

לא קראתי הכל
אבל זה נשמע כמו אחד מאלו שעברו בטסט הראשון ובטוחים שזה בגלל שהם נהגו מעולה

בעובדה שהטסטים מכורים מראש יש 2 בעיות:
1. העוול שנגרם לאלו שיודעים לנהוג ולא עוברים
2. העוול שנגרם לאלו שאינם יודעים לנהוג ועוברים
רמז: גורם להם לכתוב בפרוג פוסטים מגוחכים

M.D.R

משתמש צעיר
'הטסטר הפיל אותי כי אני חרדי'
ברור שטסטר ששונא מישהו מיד כשהוא רוצה להפיל אותו בטסט הוא אותר לעצמו למה שאתסעק בפוליטיקה,
אני בסך הכל באתי לעבוד וזהו.
ברור שכשאברך כולל רואה את העובד נקיון כתוב על חולצתו כת הלל, מיד הוא אומר לעצמו הרי באתי ללמוד וזהו.
ברור שכשכותב הדברים ההזויים האלה כתב הוא אמר שהוא לא בא נגד מי שדבר איתו לפני כן אלא לשם שמיים,
כי אם הוא כל כך מאמין ביושרם של אנשים כנראה מדובר באדם ישר במיוחד או פתי

נחשונים

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
לפני כמה עשרות שנים אמר אחד הגדולים ש"בעל הרכב של מחר - הוא העגלון של אתמול", אמנם המשפט חריף אבל מזה נבין שנהיגה היא לא כישרון כ"כ גדול אלא פעולה בסיסית שכל אחד יכול לבצע, מי יותר טוב ומי פחות.
לדעתי מורי נהיגה צריכים ללמד בעיקר איך לעבור טסט כי המיומנויות בנהיגה מגיעות רק אחרי תקופה ארוכה של נהיגה עצמאית ורגועה בלי מי שנותן הוראות ואוזן ימין צריכה להיות כרויה לכל המהום.
(אגב, בארה"ב כל מי שיש לו כמה שנים רשיון יכול תיאורטית להיות המורה שלך ורק הטסט נעשה אצל מישהו רישמי).
וכמובן שהלומד צריך להתפלל על טסטר טוב. אצלי המורה הבטיח בהן צדקו שאעבור בראשון (ידני בירושלים) וברגע שהוא ראה את הטסטר כבר התחיל לנחם אותי שלא נורא ואולי פעם הבאה, בשני לעומת זאת הטסטר חוץ מלומר לי שעברתי הוא עשה הכל כדי שאבין זאת, ואכן עברתי.

א. אדם

משתמש מקצוען
@M.D.R
נורא הצחיק אותי ששמת לי פרצוף כועס...
אין לי מושג כמה טסטים עברת
אני יודעת כ-מ-ה אני עברתי וכמה כסף דמעות ותסכול הוצאתי על זה
אז אתם יכולים לכעוס, זה פשוט מגוחך, הרי עברתי לא מעט טסטרים עצבניים יותר ופחות...

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@העשיל פרידמאן @כביש 6
נשמע שאתמול קיבלתם רשיון ומרגישים יחידי סגולה
יש כאן כאלה שזמן רב בשיעורים וטסטים ולא עוברים
קצת רגישות!
באמת לא מבין את ההתלהבות הגדולה
לא קיבלתי רשיון אתמול - בכלל לא.
ועדיין אני חושב שמי שלא עובר ב2-3 טסטים הראשונים, (ואצל טסטרים שונים למניעת טענות אפליה שונות), כנראה אין לו את החוש. לא קרה כלום.
ומה שקורה כשמתעקשים ובסוף אחרי לא-יודע-כמה טסטים - עוברים, שכל רכב שלישי שנוסע לידי צופר כי השארתי לו רק חצי מטר יותר מרוחב רכבו מכל צד...
אתם רציניים?
אולי גם לפסוע במדרכה זה כישרון?
נהיגה זו נטו מיומנות נרכשת!!!
לרכוש אותה במהירות זה אולי סוג של ראש (ואדרנלין שקיים אצל צעירים מתלהבים:))
אבל לנהוג כל אחד יכול! (כמובן שיש כאלה עם קשיים כאלה ואחרים שלא יצליחו כמו שלא כולם יכולים ללכת…)
אני מתיר לעצמי לחלוק על כבוד העיר הרבתי...
ומי כמו מנהטן יודעת את פקקיה המרובים שנטצרים ע"י שכל אמרקאי ממוצע - גם ללא כשרון נהיגה - מוציא ברגע רשיון.
לפני כמה עשרות שנים אמר אחד הגדולים ש"בעל הרכב של מחר - הוא העגלון של אתמול", אמנם המשפט חריף אבל מזה נבין שנהיגה היא לא כישרון כ"כ גדול אלא פעולה בסיסית שכל אחד יכול לבצע, מי יותר טוב ומי פחות.
שאלה רטורית:
כולם פעם היו בעלי-עגולעס?
או אחד מעיר שנים ממשפחה?
ומי היו אלו שבחרו לעצמם מקצוע כזה?
לדעתי מורי נהיגה צריכים ללמד בעיקר איך לעבור טסט כי המיומנויות בנהיגה מגיעות רק אחרי תקופה ארוכה של נהיגה עצמאית ורגועה בלי מי שנותן הוראות ואוזן ימין צריכה להיות כרויה לכל המהום.
(אגב, בארה"ב כל מי שיש לו כמה שנים רשיון יכול תיאורטית להיות המורה שלך ורק הטסט נעשה אצל מישהו רישמי).
וכמובן שהלומד צריך להתפלל על טסטר טוב. אצלי המורה הבטיח בהן צדקו שאעבור בראשון (ידני בירושלים) וברגע שהוא ראה את הטסטר כבר התחיל לנחם אותי שלא נורא ואולי פעם הבאה, בשני לעומת זאת הטסטר חוץ מלומר לי שעברתי הוא עשה הכל כדי שאבין זאת, ואכן עברתי.
מי שעובר רק בטסט השני-שלישי - עדיין יכול לתלות כשלונו בטסטר האנטישמי.
ותו לא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה