טיול בחו"ל טיול לחו"ל -ללא פריצות

יאסעלעS

משתמש פעיל
??
א. איסור יציאה מהארץ מפורש בגמרא בכמה מקומות ואין בו שום מחלוקת.
ב. גם ליוצאים מן הכלל מדובר על יציאה למטרת פרנסה חתונה ולימוד תורה בלבד

(אם זו הדרך שאיסור שיש "דרך לעקוף" הוא קל יותר אז גם שמירת העיניים אפשר לזלזל כיוון שיש מה שמותר אשתו בתו וכדו')
א. מחלוקת הראשונים היא אם היא נוהגת גם בזמן הזה.
ב. וזה אכן מה שכתבתי שמותר רק לצורך מצוה.
(אפשר לעקוף היא שהאדם יאמר לצורך מצוה אני הולך, אני נוסע לקדש ש"ש וכו' אבל בשמירת עניים והמחשבה אין כזה דבר).

י. שלמה כהן

משתמש צעיר
א. מחלוקת הראשונים היא אם היא נוהגת גם בזמן הזה.
ב. וזה אכן מה שכתבתי שמותר רק לצורך מצוה.
(אפשר לעקוף היא שהאדם יאמר לצורך מצוה אני הולך, אני נוסע לקדש ש"ש וכו' אבל בשמירת עניים והמחשבה אין כזה דבר).
א. לא מצאתי במקורות אשמח שתחכימני
ב. (קיצור יעבוד על הקב"ה? יש דיון בראשונים לגבי מי שיצא לצורך מצווה - באמת לא שרק אמר ככה - אם מותר לו להתעכב עוד, ולזכרוני רובם פוסקים לאסור)
אגב ראשונים, הרמבם כותב על יציאה לחו"ל מאוד מפחיד. ע"ש

תפוח אדמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
באוסטריה יש הרבה מאוד חסידים שמגיעים מאירופה ומהארץ
ואם אתה מתארגן בקבוצה חרדית, אתה בסביבה חרדית כל הזמן
ויחסית קריר שם, כך שפריצות אין כ"כ

יש קבוצת ווטסאפ של חרדים באוסטריה שמתארגנים למקום כזה
אם יש לך ווטסאפ אתה יכול להצטרף

גם זאקופנה בפולין יכולה להיות אופציה
ובכלל פולין יחסית קרה וריקה יותר
שנה שעברה היינו בזאקופנה בבין הזמנים,
קנינו מעילים לכל הילדים
וכנ"ל רוב האנשים שהלכו באיזורי ההרים והטיולים, רובם היו עם מעילים.
זה איזורים שאפילו מזגן אין שם בחדרים במלון. כמו פה בעונת הסתיו, לא תראה הרבה פריצות.

שירה הדסה

משתמש פעיל
דובאי לכאורה מפוצצת תיירים שאינם תושבי המקום. ואלו- לכאורה לא לבושים כלבוש תושבי דובאי...
מנסיון שלי הייתי שם כבר כמה וכמה פעמים
המקומיים צנועים והתיירים לא וד"ל
אבל כמו שכתבתי זה ממש לא העונת תיירות
רותח , חם, אש, תנור, לוהט, היסטרי.

יאנקאלע

משתמש מקצוען
יש משהוא בזה ששדה תעופה יותר פרוץ מהרחוב
הפרוצים מרגישים יותר "בבית"
ללכת עם בגדי שינה או לבוש שפוחת והולך עם כל שעה שעוברת והעצבים מתרופפים וד"ל

מליון

משתמש מקצוען
לא כעס, יותר לא מרוצה.... (אין לייק מתאים...)
פותח האשכול לא חיפש דעות הלכתיות בנוגע היציאה מהארץ. ולהמשיך להתווכח איתו זה לא לעניין. טוב מאוד שלפחות רוצה לשמור על העיניים, אשריו!!
נ.ב. אסיר את הכועס..😛

משה שאחא

משתמש פעיל
אני מבין שיש פה שתי סוגי הסתכלויות על סוגי פריצות סוג אחד על כאלו שהולכות ברחוב כמעט כמו בים וסוג שני לבושות רק בפריצות ויש כאלו שלסוג השני לא מיחסים שם של פריצות שצריך להתחשב בה כשיוצאים לטיול וה""י וא"א לומר גם פה בארץ כשמסתובבים רואים את זה וההבדל הוא פה בארץ אתה לא כל הזמן ברחוב כשאתה צריך ללכת למקום כל שהוא אתה עובר ברחוב משא"כ בטיול כל הזמן נמצאים ברחובוא"א להכשיר כ"מ סוגי פריצויות עוד דבר פה בארץ כשיוצאים לטיול ניתן לתמרן וללכת למקומות נקיים וגם אם נופלים על מקום מלוכלך אפשר לעבור הלאה ולמצוא מקומות נקיים משא"כ בחו"ל אין כזה מקום שכולו חרדי (ואין כזה דבר גויה צנועה אולי באירן ואין מקום רק עם גברים)

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
אני מבין שיש פה שתי סוגי הסתכלויות על סוגי פריצות סוג אחד על כאלו שהולכות ברחוב כמעט כמו בים וסוג שני לבושות רק בפריצות ויש כאלו שלסוג השני לא מיחסים שם של פריצות שצריך להתחשב בה כשיוצאים לטיול וה""י וא"א לומר גם פה בארץ כשמסתובבים רואים את זה וההבדל הוא פה בארץ אתה לא כל הזמן ברחוב כשאתה צריך ללכת למקום כל שהוא אתה עובר ברחוב משא"כ בטיול כל הזמן נמצאים ברחובוא"א להכשיר כ"מ סוגי פריצויות עוד דבר פה בארץ כשיוצאים לטיול ניתן לתמרן וללכת למקומות נקיים וגם אם נופלים על מקום מלוכלך אפשר לעבור הלאה ולמצוא מקומות נקיים משא"כ בחו"ל אין כזה מקום שכולו חרדי (ואין כזה דבר גויה צנועה אולי באירן ואין מקום רק עם גברים)
בוא נגיד שאנחנו עכשיו בטיול בצפון פה בארץ לכמה ימים, גם אז אנחנו נהיה כל הזמן בחוץ
ואיזה מקומות נקיים בצפון אתה יכול להציע לי? לאיפה בדיוק אפשר לתמרן? תן דוגמא רלוונטית בצפון
אני לא מכירה פה שום מסלול\מפל\מעיין\שייט שיש לו שעות נפרדות

דווקא בחו"ל היינו במסלולים לגמרי לבד, ודווקא שם הרבה יותר גדול ויש הרבה יותר מבחר של אתרים, כך שאין את הצפיפות וההתנפלות על כל אתר כמו שיש פה
ודווקא שם (ואני מדברת רק על איזורים הרריים כמו דאבוס וכו') יש את הקרירות שממש אין פה ואנשים נאלצים להתלבש בצורה סבירה כי פשוט קר להם.

משה שאחא

משתמש פעיל
בוא נגיד שאנחנו עכשיו בטיול בצפון פה בארץ לכמה ימים, גם אז אנחנו נהיה כל הזמן בחוץ
ואיזה מקומות נקיים בצפון אתה יכול להציע לי? לאיפה בדיוק אפשר לתמרן? תן דוגמא רלוונטית בצפון
אני לא מכירה פה שום מסלול\מפל\מעיין\שייט שיש לו שעות נפרדות

דווקא בחו"ל היינו במסלולים לגמרי לבד, ודווקא שם הרבה יותר גדול ויש הרבה יותר מבחר של אתרים, כך שאין את הצפיפות וההתנפלות על כל אתר כמו שיש פה
ודווקא שם (ואני מדברת רק על איזורים הרריים כמו דאבוס וכו') יש את הקרירות שממש אין פה ואנשים נאלצים להתלבש בצורה סבירה כי פשוט קר להם.
אז מקסימום אפשר לחזור לבית בחו"ל אין את האופציה

• תודה
Reactions: RPO

קמחית

משתמש פעיל
כמו שכתבו להתרחק מהערים הגדולות, אנחנו היינו בפראג בתקופה הזו [לפני כמה שנים], שעדיין לא שיא הקיץ, והתחרטנו על כך.
חד משמעית!
בתור אחת שהייתה שם(ולא בקיץ) - ולמדה את הלקח!
המראות שם לא סימפטיים!! עזבו עכשיו את האוכלוסייה/ האנשים/ התיירים, זה ממש לא רק זה, העיר עצמה מלאה בפסלים ותמונות לא הולמות, מי שהיה יודע על מה אני מדברת ..
מאז נפשתי בעוד מקומות אבל רק בהרים כמו דאבוס בשוויץ וכו'.
על טעיות לא חוזרים!!!

נ.ב . לא אומרת, יש כאלה מודרניים ויש כאלה שלהם זה לא צורם...על כל פנים ניראה שפותח האשכול לא מהם..

נעמי ברג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
גם זאקופנה בפולין יכולה להיות אופציה
ובכלל פולין יחסית קרה וריקה יותר
שנה שעברה היינו בזאקופנה בבין הזמנים,
קנינו מעילים לכל הילדים
וכנ"ל רוב האנשים שהלכו באיזורי ההרים והטיולים, רובם היו עם מעילים.
זה איזורים שאפילו מזגן אין שם בחדרים במלון. כמו פה בעונת הסתיו, לא תראה הרבה פריצות.
יש קבוצת ווצאפ של זקופנה תשפ"ד?

ג'מבו פס

משתמש חדש
תגידו אתם אמיתיים ??
הבן אדם שאל שאלה איפה אפשר לטייל בלי פריצות בחו"ל !!!
מה עכשיו כל הנידונים המרוממים האלו על פריצות ? אם הוא צירך חיזוק בשמירת העניים הוא יבקש אל תדאגו.
ועוד דבר חשוב - עם כל הדקויות על פריצות וכו' אני באמת שואל את עצמי איזה משפחות בבין הזמנים לא מסתובבים בפארק הלאומי ובגני יהושוע ? אני חושב שכמעט ואין משפחות כאלו, (וזה לא שאני אומר שזה בסדר, ממש לא) אבל פתאום ששואלים על חו"ל כולם מתעוררים בעניין ..... (ודי למבין).
קיצר תפסיקו לבלבל לו את המוח ומי שיש לו רעיונות למקומות בלי פריצות בחו"ל, וכמובן שיש, שיציע
סליחה על הכעס :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה