דרוש מידע טופ כשר לפאה - באמת כשר או יעני כשר?

מצב
הנושא נעול.

כוכבה ה.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בולט ההבדל בין פאה בלי לייס, לבין פאה עם לייס. פאה בלי לייס - מזהים שהיא נשואה, מה שקשה עד בלתי אפשרי בפאה עם לייס.
והיא היתה נשואה. שאלתי אותה.
כן זה הבנתי, רק לא הבנתי מה היה קורה אם בעלך היה בטוח עד עצם היום הזה שהיא בחורה מה הבעיה? אסור להיות בחורה??

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בעניין ההתנגדות לפאות,לפני תקופה דיברתי עם חבירה[ספרדיה שהולכים רק עם מטפחת] וסיפרתי לה שראיתי הסרטה שראו את דבורי פלאי,היא ישר שאלה אותי:היא הולכת עם פיאה?,וכשעניתי בחיוב,היא ענתה:אז זהו ,זה גורם להרבה אסונות...
לא משנה מה רציתי לעשות לה...
אנחנו חובשים פאה.
תביאי רב שמוכן להגיד בשם ומלכות שלא
רבני חב"ד, ממה שידוע לי

שוקולד נוגט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ואני שאלתי פוסק גדול ליטאי שאמר שכל המטרה היא לכסות את שער הראש, ולא שיראו אם היא פנויה או לא.
כנ"ל
האמת גם לא מצאנו מקור מבוסס מבחינה הלכתית לכך שאישה צריכה לכסות את הראש כדי לא להראות פנויה.
(יש אחד מהשות"ים שכתב את זה, אבל זה לא מקום שפוסקים ממנו הלכות)

עד מתי

משתמש מקצוען
ומענין אותי מה הוא חושב על הפאות המטריפות שיש היום בלי הלס והטופ?
שואלת באמת לא להתריס בתור אחת סטנדטית שחובשת פאה סטנדרטית
האמת גם זה כואב לו
ובהחלט ביקש לא פעם אחת מבת שעשתה בדיוק פאה והיה נראית לו יותר מידי ארוכה לקצר ולעדן.
אבל עדיין אמא שלי חובשת פאה יפה וכן אני ואחיותי פאות עדכניות ( אם כי בגבול הנורמה , לא משהו חריג) אבל עדיין יש הבדל עצום

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי

Jane Rubinson

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
המון מקרים במשך ההיסטוריה יצרו בעיות גדולות מאד
זה עדיין לא אוסר או מתיר
ציינתי עובדה כואבת שלא אוכל להרחיב בה.
לא פוסקת הלכות.
ובמשך ההיסטוריה היו מקרים שקרו ולכן נפסקו דינים והלכות כמו חרם דרבינו גרשום ועוד.
כך שזה לא מדויק.

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עזבו רגע הלכה
זה שאני יודעת שבמראה שלי כולם רואים שאני נשואה נותן לי כ"כ הרבה בטחון וגב, ומנטרל מאליו הרבה מאד מבעיות שיכולות להיווצר
זה נכון ויפה
אבל לא על זה הדיון

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כל ענין הפאה הוא היתר (בגלל שלא לבשו כיסוי ראש בכלל)
אחרי שיוצאים מהנקודה הזו..
אז השאלה היא עד כמה להתיר,
אבל כן זה תלוי גם ב"בני במקום" ומה מקובל ללבוש באותו מקום,
לכן הקאסטם לפני 25 שנה היה בעיתי..(ויהיו מחמירים שיגידו שכל פאת קאסטם עם שביל לבן היא בעיתית..)
ולכן גם היום לייס זה בעייתי..
ויתכן מאד שישתנה עם הזמן (זה מה שאמר לנו פוסק הלכה ליטאי גדול מאד, שיתכן שעוד מס שנים זה יהיה כמו פאת קסטם/שביל לבן וכד'...)
ולכן גם יתכן הבדל בין ערים או ארצות וכד'...

ויש הרבה רבנים מחול שמתירים לכתחילה את הענין...

כוכבה ה.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עזבו רגע הלכה
זה שאני יודעת שבמראה שלי כולם רואים שאני נשואה נותן לי כ"כ הרבה בטחון וגב, ומנטרל מאליו הרבה מאד מבעיות שיכולות להיווצר
יכול מאוד להיות,
אבל זה כבר נושא אישי ואינדיבדואלי שכל אחד יעשה את הבחירות שלו!
זה ממש לא נושא הלכתי!!

Jane Rubinson

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
כל ענין הפאה הוא היתר (בגלל שלא לבשו כיסוי ראש בכלל)
אחרי שיוצאים מהנקודה הזו..
אז השאלה היא עד כמה להתיר,
אבל כן זה תלוי גם ב"בני במקום" ומה מקובל ללבוש באותו מקום,
לכן הקאסטם לפני 25 שנה היה בעיתי..
ולכן גם היום זה בעייתי..
ויתכן מאד שישתנה עם הזמן (זה מה שאמר לנו פוסק הלכה ליטאי גדול מאד, שיתכן שעוד מס שנים זה יהיה כמו פאת קסטם/שביל לבן וכד'...)
ולכן גם יתכן הבדל בין ערים או ארצות וכד'...
על העתיד אין לנו מידע ולא נוכל לפסוק ממנו, וייתכן שגם להיפך, דברים שמותרים היום השתנו בעתיד.
אך יש מקרים שלא השתנו לעולם....
כך שמהשערות- לא ניתן לפסוק מאום.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
על העתיד אין לנו מידע ולא נוכל לפסוק ממנו, וייתכן שגם להיפך, דברים שמותרים היום השתנו בעתיד.
אך יש מקרים שלא השתנו לעולם....
כך שמהשערות- לא ניתן לפסוק מאום.
לא פסקתי,
כתבתי מה שהפוסק אמר לבעלי....
0שכהוא אמר לו שכשהתחיל השביל הלבן רוב הרבנים יאו נגד..)

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מקורות???
(הרי לפי השיטות שגם פנויות חייבות בכיסוי ראש [מנהג תימן וכו'] אז תמיד אין הבדל, לא?)
לא זוכרת. בזמנו אבי ציטט לי את המקור (זה היה נפק"מ למשהו).
ואגב, יודעת על גרושות שהולכות עם לייס בדיוק מהסיבה הזו: הן צריכות לכסות ראשן, אולם לא נשואות...
מדברת על כאלו שלא הלכו ולא ילכו כך לאחר נישאיהן

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה