מידע שימושי חרבות ברזל - חיזוקים

דיני!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גם בתוך
ההסתרה
בכאב
הכי גדול
בתוך האבל,
והשכול
אני שם
נותן לכם ידיים
מרים על הכתפיים

גם כשבסביבה
כבר אין תקווה
כשהכל מייאש
עשן, ואש
בתוך כל ה'אין'
כשהמצב נורא
ואין מילים
ואין צורה
אני שם,
ילדים שלי,
אני שם.

מאיר פרקש

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עכשיו אני כותבת לכם ניסים

שעושים וב על הלב

למשל נכון שחמאס תיכנן להשתלט על 22 ישובי עוטף עזה

למעשה הם פיספסו 2 ישוביים

קיבוץ סעד

וקיבוץ אלומים

2 הישובים היחידים ששומרים שם שבת!!!!

נס גדול ב"ה

עכשיו אני כותבת לכם ניסים

שעושים וב על הלב

למשל נכון שחמאס תיכנן להשתלט על 22 ישובי עוטף עזה

למעשה הם פיספסו 2 ישוביים

קיבוץ סעד

וקיבוץ אלומים

2 הישובים היחידים ששומרים שם שבת!!!!

נס גדול ב"ה

567890

משתמש פעיל
חובה לקרוא ולהעביר לכמה שיותר קבוצות!!!!
1696795566353.png

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
בנות
כולנו דואגות וחושבות על החיילים במלחמה
כולם עסוקים בלאסוף מוצרים וכו
להראות את הכח של אחדות עמ"י
וזה מדהים! וזה מרגש! וזה עמ''י !
אבל בואו ונעצור לרגע
בואו לא נשכח את האחים שלנו חילי צבא ד' שהולכים מחר לישיבות למרות שבין הזמנים,
את אלו שמצילים את העולם בתורתם
בואו כולנו נשלח להם חיבוק ענקקקק
שכל אחות תשלח לאח שלה משהו שיחמם שיתן לו כוחות להציל אותנו להלחם בשבילנו כי זו הלוחמה האמיתית!!
ושנשמע בשורות טובות

Sara Rivka

משתמש מקצוען
אין לי מה לומר מלבד זאת שאנו מתפללים כל הזמן.
אתמול כשיצאה שבת והתעדכנו במלחמה, פתחנו ספרי תהילים, והתחלנו לומר.
אחותי ילדה בת 5!! ראתה שכולם אומרים תהילים, והבינה שמשהו נורא קרה, ומיד התחילה לומר את פרקי התהילים שהיא יודעות בע"פ (לדוד ה', שיר המעלות ומזמור לתודה) כך כמה וכמה פעמים...

צילום בכיף

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מה פתאום
כתוב בתנ"ך
אין לי ציטוט מדויק
שלום רב, כשנפרדים מחבר חי יש לומר לו שילך לשלום ושיחזור לשלום, ואין לומר בשלום. וכשנפרדים מן המת יאמר בשלום ולא לשלום. מקורות: ראה מסכת ברכות (דף סד עמוד א) ומשנה ברורה (סימן קי ס"ק יז)

צילום בכיף

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שאלה
שמעתי ויכוח ואני מבקשת לדעת כי לפעמים טועים בדיבור. האם כשאדם נוסע יש לומר תלך בשלום ותחזור בשלום או לך לשלום ותחזור לשלום, ומה ההבדל?
תשובה
כבר חכמים בגמרא עסקו בשאלתך וקבעו (תלמוד בבלי מסכת ברכות דף סד עמוד א): "אמר רבי אבין הלוי: הנפטר מחברו אל יאמר לו לך בשלום, אלא לך לשלום. שהרי יתרו שאמר לו למשה (שמות ד') לך לשלום - עלה והצליח, דוד שאמר לו לאבשלום (שמואל ב' ט"ו) לך בשלום - הלך ונתלה". וטעם הדבר שההולך בשלום הרי הוא סבור שהוא הולך במקום שיש בו שלום, אולם הדרך היא מקום הסכנה, ולא ידע להזהר ממנה. אבל ההולך לשלום הוא זה היודע שהדרך היא במקום הסכנה, ואנו מאחלים לו שיגיע למקום שיש בו שלום. וכמובן שאין מדובר כאן רק על שביל ודרך בין כפר לעיר, אלא על דרכו של האדם בעולם. האדם צריך לדעת שהדרך שהוא צריך לעבור אינה תמיד דרך של שלום, ויש הרבה מאבקים לאדם במהלך חייו, אך אנו מאחלים שסופו יצליח להגיע אל השלום, כלומר, אל השלמות.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איך נשנה את המצב?

קרוב משפחתי התייתם בגיל צעיר והגיע לתחושה שאין שום דבר בעל ערך בעולם, מצד שני הוא לקח את האבל למקום של התקדמות: הצליח ללמוד נהיגה, והשתדל להתפתח בעוד דברים.

היו לו מספר התמודדויות מול בעיות שעבורו היו בלתי פתירות.
למשל פעם לא מצא את הדרך, פעם נתקע ופעם הסתבך בלי מוצא עם חניה.

במרבית המקרים האלו בא ערבי ועזר לו.

זה הפך לשגרת סיפורים: הסתבכתי וכך וכך וכך ... פתאום בא אדם אחד והסביר לי והתעקש לסייע לי עד שהגעתי לפתרון. אה... והוא היה ערבי.

הסיפורים האלו לקחו אותי להבנה ברורה ודי ידועה אגב, לא רק אני אומרת זאת, שהערבים הם בובת משחק, הם כלום, אנחנו מפעילים אותם!
לגויים אין יכולות רוחניות או מעשיות.
כשמתבקש שנהיה אור לגויים זה אומר שאנחנו צריכים להפיק אור בתוכנו. אור של אהבה, אמון, ידידות, סיוע והכלה.
אור של אהבת חינם. אהבה עצמית שתבקע החוצה ותעטוף את הכל באהבה.
כשנהיה באנרגיה חיובית של ידידותיות, יציבות אחדות מלאה ושמחה.
וכשנהיה באנרגיה של שיוויון והבנה שכולם אחד, אז לגויים לא תהיה מוטיבציה להיות רעים. לא תהיה הזנה לרע.
הדעה שלנו צריכה להיות נקיה.
אפשר להגיע לזה על ידי שליטה ומודעות לרגשות שלנו ולכוחות הפנימיים שגורמים לנו להרגיש מה שאנחנו מרגישים ורגש מוביל לפעולה או לאנרגיה.
וכן להגיע להבנה שאנחנו לא טובים כי יצר לב האדם רע מנעוריו - וזה בסדר כי צריך להתיידד עם כל הכוחות שקיבלנו - וכך נתחבר לבורא שהוא מקור הטוב וממנו נקבל את כל הטוב.

ברגע שנלמד להתחבר לטוב הפנימי שלנו ונהיה מאוחדים - נניע את הגויים למקום חיובי של רצון טוב, התנצלות והתבטלות.
וכיתתו חרבותם לאיתים.

כולנו קיבלנו סטירות לחי מצלצלות. עוד ארוע ועוד סיפור.
די
לוקחת את עצמי בידיים.
מנקה את כל הרע והרוע מתוכי.
את החשיבה הרעה.
רוצה לחיות כל רגע וכל שניה באור הטוב של הבורא ודרך כך להפיץ את האור החוצה באופן רוחני.
אין יותר שנאה או מחשבות שליליות.
אין שנאה עצמית.

יש אהבה, אמונה והערכה.

ואגב כמובן אין כאן אמירה שצריך להיות טובים מידי כי מי שטוב מידי יכול להיות רע.. צריך להגיע לאיזון. לא להיות פראיירים או לתת מעל הכוח או הרצון או היכולת שקיבלנו.
לחיות בטוב זה אומר להיות קשובים לעצמנו הקשבה מלאה ולא משנה עד כמה אנחנו כעת לא במיטבנו. פשוט להיות יחד עם התחושה העצמית - גם אם היא שלילית - בהכלה מלאה ובאהבת אמת ולהתחבר לטוב שנמצא בנו בבסיס שלנו ודרך כך לגרום למציאות להאיר פנים.

הכל בידיים שלנו. נוסיף אור של חשיבה של אחדות בליבנו ונקבל החזר אור של השגחה אוהבת מידיו של אבינו מלכנו.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
*בס"ד*

*חיזוק יומי - כד' תשרי*

*אפשר לנצח כל דבר רק עם אחדות*

בן יחיד היה למלך, הוריו גדלוהו לערכים ודרך ארץ. באחד הימים חטא בן המלך לאביו. החליט האב לשפוט את בנו וגזר עליו עונש - עשרים מלקות.

אימו שנכחה במשפט טענה: "אמנם בני חטא, וגזרתך להכותו אמת וצדק היא, אך אני לא חטאתי כלל, וכשתייסר את בני, יכאב לי הדבר אף יותר משיכאב לו, כיצד תעשה כן, לייסר צדיק כרשע?"

דבריה נשאו חן בעיניי המלך, הוא קיבל את טענתה וביטל את גזר הדין בטענה כי בכאבו של הבן תכאב גם אמו, אשר לא התחייבה בעונש...

אחד הדברים שבורא עולם מצפה מהעם שלו הוא להיות מאוחדים. פירוש הדבר הוא לאהוב את השני, לשמוח בשמחתו ולהצטער בצערו.

אם מצטער אתה בצער חברך, אם מחפש אתה דרך להקל עליו, אתה גורם במעשיך לביטול הדינים והקשיים גם עליך.

אומר בורא עולם: "אם אצער את ראובן עקב מעשיו גורם אני בעקיפין צער לשמעון אוהבו, לכן אמעיט מצערו של ראובן..."

אמר ה"אמרי נועם": *"כשישראל חיים יחדיו באחדות ובאחווה, הם מושכים עליהם השראת שכינה. וכשהשכינה שורה בישראל, ממילא מתמתקים הדינים, הסיבה לכך היא שהשכינה מרגישה בצער ישראל, והיא כמובן לא חייבת לסבול את צערם והדינים מתפוגגים כלא היו".*

כולנו בני איש אחד אנחנו, אחים אנחנו, הבדלים רבים יש ביננו, כמו אחים בכל משפחה... אחים לעולם ישארו באחווה, יאהבו גם אם לא תמיד מסתדר, יפרגנו גם אם זה על חשבון הצלחתם האישית ויסלחו גם אם הפגיעה הכאיבה מעט, כי אחים הם.

גם אנו אחים, במקום להפריד ולהיפרד אחד מהשני, נתקרב ונתאחד. האחדות שלך עם השכן שלך, עם חבר לעבודה או עם אדם שאינך מכיר כלל, תשרה את השכינה בעם, תבטל את הדינים ותביא על ראשך רק ברכות.

במיוחד בעת הזו, כאשר כואבים ובוכים אנו על חללים שכלל איננו מכירים, מראה על כמה בתוכינו אנו עם אחד, עם דרך אחת. רק אחדות כזו תביא לנו ישועה ועטרת ניצחון. יש לנו אלוקים אחד, אשר יכה וישמיד כל צר ומשטין מעלינו. אמן! ("חיזוק יומי" - רונן קרתא)

*יום טוב, בשורות טובות, ישועות ונצחונות בקרב על הבית*

*לגאולת והצלחת עם ישראל ברחמים רבים. אמן!*

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה