התייעצות חם לי!!!!!! למה לא עוצרים לי טרמפים

מצב
הנושא נעול.

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אגב ,
אם אני לוקחת טרמפים
(פעם ב ... וגם אז מתקשרת לשאול אם אפשר להצטרף (מחפשים במייל השכונתי אם יש משהו שבדיוק יוצא/חוזר)
תמיד , אבל תמיד אני מציע כסף
לפעמים אנשים לוקחים ממני ולפעמים לא...
אבל תמיד כדי להציע...

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אז תדווח בתוכן שלילי....
טיעון לא ענייני, דינו כדין ירידה לגופו של טוען, והוא אינו מקובל בדיון בין אנשים נבונים.
הנחת היסוד שלי היא, שהדיון אמור להוביל לתכלית כלשהי, אחרת אנחנו מבזבזים את זמננו על שטויות.
המשך העיסוק בטענות בלתי קבילות, מרחיק אותנו כל העת מן התכלית, ומוביל אותנו לדו שיח של חרשים.
ההודעה שלך הייתה מתנשאת ומגעילה ברמה שלא ניתקלתי בה בפרוג עד היום
מתנשאת - בהחלט. מגעילה - לא חושב.
כפי שבוודאי הובן לכל מי שקרא אותה, הייתה כאן כוונה להעביר ביקורת מסוימת, ולשם כך השתמשתי בהומור ציני מושחז, שאינו עונה לכינוי ׳דמגוגיה׳ אלא לכינוי ׳פארודיה׳.
במקום לדון בטענה המרומזת שלי, בחרת להשתלח בי באופן אישי, להשיב לטענותיי המלומדות באמצעות טענות נגד שכל בר דעת מבין שהן אינן קבילות, ואחר כך - יש בך את העוז לכנות את תגובתי: ׳מגעילה׳, דבר שלא רק שהוא תלוי בפרשנות ולכן אין לו מקום בדיון נורמלי - הוא גם נועד להשתלח שנית, ולהתסיס את האווירה.
אם יש ברשותך טענה קבילה, מכל סוג שהוא, אשמח לשמוע ולדון בה. אם לא - אין איך להתקדם מכאן. כל אחד מאתנו יוכל לשפוך רפש על האחר, ואני לא נהנה מתחרויות רפש - למרות שכפי שאפשר להבין, אני די טוב בהן.

רק התורה תנצח!!

משתמש צעיר
מספר נקודות:
א. @ניק 19890 מעריכה את התנצלותך. אשריך ואשרינו שרואים עליך שאתה בן תורה אמיתי.
ב. כשאני רואה בצמתים במקומות ושעות הזויות בחורים, אני מתרעמת על החוסר אחריות שלהם - איך יצאתם בלי לבדוק האם ואיך יש לכם דרך לחזור?! וכמובן לוקחים אותם כי איך אפשר להשאיר בן תורה בצד הדרך... פחד אלוקים.
ג. כשאני רואה בעיר חרדית מובהקת את כמות הטרמפיסטים ביחס לערים אחרות \(חרדיות אף הן) אני מזדעזעת מהתרבות שנהייתה לציבור - לא יודעת אם נובע מעצלות/חסכון בכסף/הרגשה שחייבים לנו.
ד. כמו שהבנות החרדיות לא מצפות לטרמפ, על אף החם, הקושי, הילדים שמחכים בבית, ההריון ועוד כך הגברים החרדיים צריכים לקחת אחריות על עצמם ולדאוג לדרך נורמטיבית להגיע לביתם או לישיבה.
תבינו תבינו תבינו אין להם ברירה!!!
הבנות מסיימות בארבע את הלימודים הכי הכי מאוחר
והבנים?
אין מתי לצאת
חוץ משעות מאוחרות והזויות
בנות בשתים עשרה בבית.
ויש הרבה טרמפיסטים בעיר חרדת מובהקת-
בגלל שאין הרבה שיש להם רכב- מסיבות עקרוניות ורוחניות לגמרי
אז ברור שיהיה את זה רק בעיר חרדית מובהקת.

חדוה טוקר

משתמש פעיל
עכשיו מגיעה תקופה מאוד ארוכה של גל חום ופלוס חגא מוסלמית בתחילת שבוע הבא שיש מחסור בנהגים
אתה נוסע בתוך העיר ואתה יודע שעל הדרך למקום שאתה נוסע מחכים הרבה מאוד בחורים ואברכים
שעוצרים טרמפים או מחכים בתחנה (לתענוג של נסיעה באוטובוס עמוס שחיכית לו רבע שעה והנסיעה איתו עוד רבע שעה) ופשוט ממשיך הלאה ומתעלם רציתי רק להבין למה זה, כי אנשים תמיד ממהרים, או לא רוצה שיחדרו לך קצת לפרטיות
אני עומד רבע שעה בחום עוצר טרמפים עוברים עשרות רכבים עם הנהג בלבד ואף אחד לא עוצר ודוקא מי כן עוצר החברה הדתיים יותר הפחות חרדים למה זה?
אשמח להסבר לא שאני חושב שבדיוק אתה תקרא את זה ומחר תעצור לי אבל אשמח להבין
אתחיל בזה שאני כמעט תמיד עוצרת בתחנה הלוך וחזור מהעבודה (מישוב חרדי קטן לעיר גדולה),
מכריזה "לנשים בלבד, לכיוון X",
גם בעלי כמעט תמיד מעלה טרמפים.
והרב וואזנר זצ"ל אמר שבימינו הכנסת אורחים = טרמפים.
ומשתדלים להחזיק שתיה באוטו לטרמפיסטים בימים חמים,
כשעדיין לא היה לנו ילדים קנינו בוסטר - כדי שנוכל לעלות מתחנות נידחות זוג + ילד,
ואחרי כל ההקדמה הזו....
ועדיין - יכול להיות שאנחנו אחד מרכבים שלא עוצרים---

רצית סיבות?

אולי אני על ההגה ואני עוצרת רק לבנות,
אולי בעלי באמצע שיחה עם משהו קריטי שחיכה לו כבר כמה ימים ולא אפשרי שתאזין,
אולי עוד 2 מטר הוא עוצר / עושה פרסה / נכנס ל20 דקות לתחנת דלק,
אולי כרגע הרכב ריק אך עוד כמה בנינים ממתין טרמפ אחר שבקש מראש להצטרף,
אולי כל קרקעית הרכב מלאה חפצים וטכנית אין מקום להושיב אותך,
אולי כזוג יש לנו נושא חשוב לדבר עליו ואין לנו דקה אליו מעבר לזמן הנסיעה (נדיר, אבל קרה לנו),
אולי הוא כ"כ עייף שלא שם לב אליך כי עמדת ממש בצל בצד,
אולי אתה בתחנה עם מצלמות של דוחות אוטומטיים (קרה לנו, בני ברק 250 ש"ח על טרמפיסטית קשישה, היה שווה! בשביל קשישה לא בשביל בחור צעיר).

ועוד משהו לטרמפיסטים: לפעמים רוצים מאוד לעצור אך הטרמפיסט עומד במקום לא בטיחותי לעצירה! לפעמים הספקנו לסמן לאדם "תתקדם ונעצור לך", לרוב לא.

והכי קריטי - המתכון הכי טוב שלא יעצרו לכם, הושיטו יד לטרמפ לידת ניידת, עדיף של משטרת התנועה, כמובן באדום-לבן / מעבר חצייה וכו' 🤔

וילה

משתמש צעיר
בירושלים ביציאה מהעיר ובלפתה עוצרים טרמפים כמעט יותר מאוטובוסים
יפה לראות את הרגישות של אנשים שבסופו של דבר כולנו רוצים פרטיות אבל הרבה מותרים מפני חסד לזולת!

חרישאי

משתמש מקצוען
התגובה הכי חשובה באשכול לפניכם:
אקדים ואומר, אני בן 25, אברך, מוקיר תורה, עובדה שאני אברך וכל חודש רודף אחרי עצמי לסגור את החודש בגלל הבחירה הזאת, ועכשיו:
נפוצה פה בפרוג תופעה, בחורים, צעירים, לפעמים צעירים מאד, מרשים לעצמם: להתחצף, לזלזל, להשפיל, וכו' וכו', בדרך כלל הם מנמקים את טענותיהם בזה שהם נזר הבריאה וכל העולם כלול חייב לעמוד דום בשבילם. למה?? אז מה אם אתה במרשתת, זה מתיר את כל התורה כולה בפניך? בחורים צעירים מדברים בחוצפה ובזלזול לאנשים שכופלים ומשלשים את ימי חייהם. אני בקלות יכול לתייג פה עשרה משתמשים כאלה.
למשתמשים ההגונים שימו לב, לא משנה מה הנושא, אם אתם מגיבים לאותם חצופים אתם מאכילים את הטרול ומגדילים אותו.

חרישאי

משתמש מקצוען
לעצם העניין: אני כמעט תמיד מעלה טרמפיסטים כשיש לי מקום באוטו, גם אם אני בנסיעה עם אשתי. אבל בהחלט היו מקרים שגרמו לי לחשוב שוב על הנושא, אני עדיין לוקח, אבל מתחנן לבחורי ישראל, תכבדו את הנהג ויכבדו אתכם.
אני חייב לציין שעם אברכים נשואים זה לא קרה לי בחיים, בנוסף לזה שהם הרבה פחות עוצרים טרמפים, ענין של כבוד עצמי, גם אני בתור בחור היו תקופות שחייתי על זה, בתור אברך גם לפני שהיה לי אוטו באמת יצא לי לעצור הרבה פחות.
לטענה החצופה והשקרית שדתיים עוצרים יותר מחרדים, שקר וכזב, העובדה היא שבשטחים עוצרים יותר מבתוך הקו הירוק, אין לזה קשר למגזר.
וכמובן כמובן, פותח האשכול טוען שהוא רק שם כותרת מכעיסה כדי שיתייחסו, אל תתלונן שמכניסים בך אם שמת כותרת שלא משקפת את מחשבותיך.
מי שחושב שחייבים לו משהו בדרך כלל עושה הרבה פחות בעצמו בדוק ומנוסה

שריתינקה

משתמש רשום
ערכו כאן הרבה השוואות לאשכול הדירות.
לדעתי אין השוואה. דירה זה דבר הרבה יותר פרטי ודורש מאמץ של סדר וניקיון. לעומת טרמפ שהתחושה שמעשה החסד בו קל יותר..

לגבי הציבור הדתי לאומי. זה אצלם מאוד רווח עד כדי חינוך לכך. הייתי פעם בתור לרופא ושמעתי אחראית על בני עקיבא משוחחת בטלפון עם מישהי ודנה לגבי בחירת מדריכים לתנועה. ואז אני שומעת אותה שוללת בחור מסויים להדרכה, ומדוע? מצטטת :" אם "תתקעי" אותו באילת ותבקשי ממנו להגיע בטרמפים לצפת הוא לא יצליח, חסרה לו עצמאות! זה לא מתאים לנו"...
אנחנו לעומת זאת לא ממש מעודדים את זה כדרך חיים!

צחית

משתמש מקצוען
עכשיו מגיעה תקופה מאוד ארוכה של גל חום ופלוס חגא מוסלמית בתחילת שבוע הבא שיש מחסור בנהגים
בלת"ק חלקי לגבי בטענה של החג של המוסלמים
מוזר שזה פוגע רק בתחב"צ באזורים חרדיים אולי
כדאי בבחירות שיש לראש עיר לתזכר את ראש העיר
שכן הוא צריך לדאוג גם לתושבי העיר
בכל הדברים גם באוטובוסים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה