התייעצות חם לי!!!!!! למה לא עוצרים לי טרמפים

מצב
הנושא נעול.

למדנית

משתמש רשום
מספר נקודות:
א. @ניק 19890 מעריכה את התנצלותך. אשריך ואשרינו שרואים עליך שאתה בן תורה אמיתי.
ב. כשאני רואה בצמתים במקומות ושעות הזויות בחורים, אני מתרעמת על החוסר אחריות שלהם - איך יצאתם בלי לבדוק האם ואיך יש לכם דרך לחזור?! וכמובן לוקחים אותם כי איך אפשר להשאיר בן תורה בצד הדרך... פחד אלוקים.
ג. כשאני רואה בעיר חרדית מובהקת את כמות הטרמפיסטים ביחס לערים אחרות \(חרדיות אף הן) אני מזדעזעת מהתרבות שנהייתה לציבור - לא יודעת אם נובע מעצלות/חסכון בכסף/הרגשה שחייבים לנו.
ד. כמו שהבנות החרדיות לא מצפות לטרמפ, על אף החם, הקושי, הילדים שמחכים בבית, ההריון ועוד כך הגברים החרדיים צריכים לקחת אחריות על עצמם ולדאוג לדרך נורמטיבית להגיע לביתם או לישיבה.

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
איזה אשכול חשוב...
האמת, שזה העלה לי השראה לכתוב כמה אשכולות נוספים:
קר לי ואני עייף - למה לא פותחים לי את הבית החם והנעים?
אני רעב - למה לא נופל עלי אוכל מהשמים?
וגולת הכותרת: אני עצבני! למה לא מממנים לי טיפול אצל פסיכולוג?
אלו עומדים להיות אשכולות שישברו את הרשת. ידונו בהם נושאים חשובים העומדים ברומו של עולם, כמו:
מצוות חסד - מהותה והגדרתה, דיון על פי סברות בלבד, עם הבאת מקורות שהוצאו מהקשרם.
לומדי תורה - האם צריך לרחם עליהם. פולמוס פופוליסטי רגשי.
מהי האמת וכיצד קובעים אותה - דיון פילוסופי עמוק, על פי מיטב המוחות הפילוסופיים.
בנוסף יכללו האשכולות הטחת האשמות מצד אל צד, כאשר כל צד בטוח בצדקת דרכו אבל אינו יכול להוכיח אותה.
הצטרפו, יהיה כיף.

אות וסמל

משתמש פעיל

אני אשה
מקפידה לעצור ולהציע טרמפ לנשים בתחנה המובילה לשכונה
אפתיע אתכם
רוב הפעמים הן מסתכלות עלי כאילו נפלתי מהירח ולא טורחות אפילו להגיד שהן לא צריכות
פשוט מסתכלות דרכי
נ.ב. לפותח האשכול- אני מחנכת את הילדים שלי לומר "בבקשה"
תביני
אנחנו פשוט המומות שאישה חרדית עוצרת ומציעה מעצמה!
ועד שאני מתעשתת לומר תודה, את כבר מאיצה ונוסעת.....

ניק 19890

משתמש צעיר
איזה אשכול חשוב...
האמת, שזה העלה לי השראה לכתוב כמה אשכולות נוספים:
קר לי ואני עייף - למה לא פותחים לי את הבית החם והנעים?
אני רעב - למה לא נופל עלי אוכל מהשמים?
וגולת הכותרת: אני עצבני! למה לא מממנים לי טיפול אצל פסיכולוג?
אלו עומדים להיות אשכולות שישברו את הרשת. ידונו בהם נושאים חשובים העומדים ברומו של עולם, כמו:
מצוות חסד - מהותה והגדרתה, דיון על פי סברות בלבד, עם הבאת מקורות שהוצאו מהקשרם.
לומדי תורה - האם צריך לרחם עליהם. פולמוס פופוליסטי רגשי.
מהי האמת וכיצד קובעים אותה - דיון פילוסופי עמוק, על פי מיטב המוחות הפילוסופיים.
בנוסף יכללו האשכולות הטחת האשמות מצד אל צד, כאשר כל צד בטוח בצדקת דרכו אבל אינו יכול להוכיח אותה.
הצטרפו, יהיה כיף.
בסדר הבנו התנצלנו זה באמת מרתיח הכותרת הזאת וגם כתבתי על הסיבה לכותרת מה אתה רוצה עכשיו שנבקש מהמנהל לשנות את השם או לקבל לייקים של חחח

ציני בכיר

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
אני אשה
אפתיע אתכם
רוב הפעמים הן מסתכלות עלי כאילו נפלתי מהירח ולא טורחות אפילו להגיד שהן לא צריכות
פשוט מסתכלות דרכי
ישנה עוד בעיה
שאשתי יושבת לידי ברכב
והיא אומרת לי לעצור לאנשים שעוצרים טרמפים. ..
ואז כשאני עוצר הם רואים את אשתי
ומעדיפים להשאר בתחנה
זה מוריד את כל החשק לעצור ....
(ואשתי נפגעת)

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
בסדר הבנו התנצלנו זה באמת מרתיח הכותרת הזאת וגם אמרתי את הסיבה לכותרת מה אתה רוצה עכשיו שנבקש מהמנהל לשנות את השם או לקבל לייקים של חחח
לא הזכרתי בדבריי כותרת כלשהי, ולא דרשתי שום דרישה.
רק הבעתי את דעתי המתנשאת והצינית על הדיון הרדוד בעיניי.
אם אתה חושב שהדיון עמוק, או ראוי, או מועיל, אשמח להתפלמס איתך. ספר לי מה אתה מוצא בו, וננהל שיח מרתק על אודות המשמעות האמיתית של חסד, על אודות החובה ההלכתית - אם ישנה כמובן, לעצור טרמפים, וכן על זו הדרך.
אם גם אתה חושב שהוא רדוד, אם כן - אין בינינו מחלוקת.

אמאל'ה קטנה :)

משתמש מקצוען
אגב, איך הבנות מסתדרות? זה דיי נדיר בחורה/אישה שדורשת טרמפים .... (במיוחד מאנשים שהיא לא מכירה...)
עומדת כל יום בתחנת אוטובוס, ולא מצפה ברגיל שיעצרו לי
אבל בתחילת המלחמה, ממש אחרי שמחת תורה
קיבלתי אישור מהמעסיק לקחת כל יום מונית הלוחזור, כי היה ממש לא נעים להסתובב לבד ברחוב, ולעבודה אני אמורה לעבור בשכונה שיש בה ערבים..
היה מחסור במוניות ותמיד בחזור לא היו מוניות, מלא אוטובוסים בוטלו מלוח הזמנים, היה ממש מעט תחב"צ
עמדתי בתחנה כל יום חצי שעה בחום, פחד מוות מכל בנאדם ברחוב שמא מחופש ותיכף מוציא אקדח, ק"ו ערבים שיש שם בשפע, פלוס פחד שעוד רגע יש אזעקה..
וחייבת לציין לשבח את הכמה בודדים שהציעו לי טרמפ, מאוד מעריכה
וכן, קצת ציער אותי שהיו אנשים מהשכונה שעברו ולא עצרו
מבינה לגמריי את כל הסיבות שבעולם
אבל חושבת שגם אפשר להבין שבמצב חריג כמו מלחמה ופחד כמעט קיומי, כן ציפיתי ליותר..

ניק 19890

משתמש צעיר
לא הזכרתי בדבריי כותרת כלשהי, ולא דרשתי שום דרישה.
רק הבעתי את דעתי המתנשאת והצינית על הדיון הרדוד בעיניי.
אם אתה חושב שהדיון עמוק, או ראוי, או מועיל, אשמח להתפלמס איתך. ספר לי מה אתה מוצא בו, וננהל שיח מרתק על אודות המשמעות האמיתית של חסד, על אודות החובה ההלכתית - אם ישנה כמובן, לעצור טרמפים, וכן על זו הדרך.
אם גם אתה חושב שהוא רדוד, אם כן - אין בינינו מחלוקת.
גם אם לא הזכרת את הכותרת ברור שהתכונת לכותרת עם הדוגמאות שלך לאשכולות נוספים
וכן מצאתי הרבה דברים באשכול כל האלה שכתבו דברים עניינים יותר והיה גם את החלק הרדוד אני לא דיברתי על זה ולא התכוונתי לזה

Ins

משתמש פעיל
אני אשה
אפתיע אתכם
פשוט מסתכלות דרכי
נשים לא אמורות לעלות לטרמפים!!!!!
(לדעתי גם גברים, אבל לא מתיימרת לחנך אותם, רק את ילדי...)

טיל שיוט חכם

משתמש צעיר
KT FUKO
עכשיו מגיעה תקופה מאוד ארוכה של גל חום ופלוס חגא מוסלמית בתחילת שבוע הבא שיש מחסור בנהגים
אתה נוסע בתוך העיר ואתה יודע שעל הדרך למקום שאתה נוסע מחכים הרבה מאוד בחורים ואברכים
שעוצרים טרמפים או מחכים בתחנה (לתענוג של נסיעה באוטובוס עמוס שחיכית לו רבע שעה והנסיעה איתו עוד רבע שעה) ופשוט ממשיך הלאה ומתעלם רציתי רק להבין למה זה, כי אנשים תמיד ממהרים, או לא רוצה שיחדרו לך קצת לפרטיות
אני עומד רבע שעה בחום עוצר טרמפים עוברים עשרות רכבים עם הנהג בלבד ואף אחד לא עוצר ודוקא מי כן עוצר החברה הדתיים יותר הפחות חרדים למה זה?
אשמח להסבר לא שאני חושב שבדיוק אתה תקרא את זה ומחר תעצור לי אבל אשמח להבין
לא כולם יכולים,
חלק ממהרים, חלק רוצים פרטיות, חלק יש נשים...
זה לא קשור דווקא לדתי ולא לחרדי,
וחוצמזה בדר"כ החרדים נמצאים ברכב לפחות עם עוד איזה ילד מעל המותר...

2475

משתמש רשום
לגבי נשים שעוצרות טרמפים-
אחותי בתור בחורה עמדה בצומת שילת וחיכתה לאוטובוס שלא הגיע. בתחנה עמד בחור חרדי מאותה העיר והם סיכמו ששניהם ינסו לעצור טרמפ ומי שיעצור- הם יעלו עליו. אחרי כמה דק' עצר ליד אחותי גבר בחזות חרדית- חסידית ושאל אותה לאן היא צריכה. היא ענתה לו והוא אמר שמצוין והוא בדרך שם. אחותי באה לפתוח את הרכב, ראתה שהוא ריק מאחורה וקראה לבחור שחיכה איתה שיעלה גם. באותו רגע הנהג קלט את הבחור מלמל משהו וברח.....
לא רוצה להיות קרימינילית אבל זה לא סיפור שנשמע טוב...
אגב כמה דק' אחר כך עצר גבר חרדי עם תינוק מאחורה והעלה את שניהם. בכניסה לעיר הבחור ירד והנהג שאל את אחותי לאן היא צריכה. אחותי התבישה להטריח אז היא אמרה לו- לאן שאתה צריך. ואז הוא ענה-
האמת אני בכלל לא מהעיר. אני צריך עכשיו עיר אחרת אבל ראיתי בחורה עוצרת טרמפ, ידעתי כמה זה מסוכן והחלטתי מהר לקחת אותך כדי שלא יקרה חלילה.....
והוא לא ידע שבאמת כמעט וקרה....
אז אשרייכם ישראל שיש בכם כאלו, ובחורות/נשים- אנא אל תעצרו טרמפים. זה באמת מסוכן....

מאן-דהיא

משתמש צעיר
עבור פותח האשכול היקר (באמת!): עוד נקודה שחשוב להבין:
מי שאין לו רכב, לא מעלה בדעתו מה כוללת נהיגה, תכנון מסלול, ריכוז, שמירה על רכב, וכל הנלווה לכך.
יודעת זאת מחוויה קצת טרואמתית על אמירה שאמרתי בשיא הכבוד, בשיא הרגישות, ובשיא המחשבה, לנהגת אחרת (שקרובה אלי מאוד) והיא מרוב כעסססס לא יכלה לענות לי.
עד שלא הסבירה, לפרטי פרטים, על מה יצא קצפה, לא יכולתי להעלות בדעתי הקטנה מה מכעיס אותה.
זה לימד אותי שלהיות נהג ובעל רכב זה פלנטה אחרת לגמרי, ו"זר לא יבין את זאת"...
זה עבורינו - כל מי שלא נוהג לעת עתה.
ועבור הנהגים - הבינו וגלו חמלה למי שלא מכיר את עולם הרגישויות שלכם.
(אין צורך להסביר שכל הכעס היה על הרגשת ה"חייבים לי" וכו'.)

טוב עין

משתמש מקצוען
יוצרי ai
אנשים יצאתם מפרופורציה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
עכשיו אני מבינה למה לא עוצרים טרמפים. (הרבה אנשים)
מי שלא רוצה לעשות חסד שלא יעשה.
פותח האשכול העלה פה נקודה חשובה
עכשיו הולך להיות חג של הנהגים.(בני דודנו)
ואין אוטובוסים לפעמים גם כמה שעות- בלי ידיעה מתי זה יקרה.
תהיו ערניים - זה הכל!!!!!!!
החוסר מחשבה על השני מעורר גועל.
מי שלא רוצה לעצור הוא לא חייב.
אבל מי שכותב כאן שילך ללמוד נהיגה, או שלא יחשוב שהכול מגיע לו ופרזיטים.
אתם לא שונים מהחילונים שלא מבינים למה צריכים לשבת וללמוד!!!
- נשמח אם ימחקו את האשכול.
הוא אות קלון לציבור שלנו!!!!!!!!!!!!!!!!
הגם שכתבם חריף ויכול להיות שהייתי מתבטא יותר בעדינות אני מסכים ומזדהה עם כל מילה מתוכן הדברים

s.arcit

משתמש צעיר
ישנה עוד בעיה
שאשתי יושבת לידי ברכב
והיא אומרת לי לעצור לאנשים שעוצרים טרמפים. ..
ואז כשאני עוצר הם רואים את אשתי
ומעדיפים להשאר בתחנה
זה מוריד את כל החשק לעצור ....
(ואשתי נפגעת)
אפשר לגמרי להבין בחור ישיבה שיעדיף לעלות רק לרכב עם גברים בלבד
ואם לא בגלל זה אז לא רוצה להפריע לפרטיות המשפחה
תגיד לה לא להעלב מזה.........

ולאישה לעלות לטרמפים לא רק שזה מסוכן זה גם לא הכי צנוע..........

יוסיK

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
משתדל לקחת טרמפיסטים כשמסתדר לי
מודה שלפעמים כשזה עולה לי אני לוקח חופשה עד שאוזר כוחות שוב....
כמה כללים שיעזרו לבאים אחריכם בתור
א. לא לאכול תפוחים
ב.לא לאכות בייגלאך
ג. לא לאכול בפה פתוח....
אולי עדיף לא לאכול בכלל, שלא יפלו לכם חתיכות על הרצפה.
ד. אל תדברו בפורטוגזית
ה. גם לא בכורדית
עדיף לא לענות לטלפונים ארוכים, אם זה מאוד דחוף לכם תשאלו אם זה לא מפריע, לפעמים כואב לי הראש ולא בא לי לשמוע כלום חוץ מהמזגן.
לא בטוח שכיף לי לשמוע וורט על הפרשה וגם לא על מעלת גומלי חסדים, תנסו להרגיש אם מעניין אותי לעדכן במה אני עובד ומאיפה יש לי או אין כסף להחזיק רכב.
לא מעניין אותי העמדות הפוליטיות שלכם ולא חשוב להשמיע את שלי, אני לא נהג מונית.
עושה אלה לא ימוט לעולם.
אה עוד משהו, אל תבקש ממני טובה קטנה לקחת אותך עד הבית עם החבילות וכו' אם אני יכול אני יעשה את זה מעצמי בשמחה ואם תבקש כנראה שאני לא אוכל.
אם בכל זאת ביקשת אל תכעס שלא מילאתי את בקשתך, אולי זו פשוט אשמתך.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה