השקעות חישוב מס ריאלי בהשקעות

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום רב,
רציתי להבין איך עובד חישוב מס ריאלי בהשקעות,
אם נניח משכתי היום כסף שהושקע בתאריך 01.10.2023
וההשקעה הרוויחה 0.5 אחוז בחודש אוקטובר,
האם אני לא ישלם מס ?
ואם הייתי מושך את אותה השקעה בתאריך 14.11.2023, הייתי צריך לשלם מס על הרווח ?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
שלום רב,
רציתי להבין איך עובד חישוב מס ריאלי בהשקעות,
אם נניח משכתי היום כסף שהושקע בתאריך 01.10.2023
וההשקעה הרוויחה 0.5 אחוז בחודש אוקטובר,
האם אני לא ישלם מס ?
ואם הייתי מושך את אותה השקעה בתאריך 14.11.2023, הייתי צריך לשלם מס על הרווח ?
מדויק.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
נשאלתי מהו התרגיל לחישוב מס ריאלי:
זה התרגיל:
קוד:
["רווח-נומינאלי"-("מחיר-קנייה"x"עליית-מדד-המחירים-לצרכן")]x0.25=

לדוגמה:
במקרה הזה בהנחה שמדד המחירים לצרכן עלה ב4%
המס יהיה 59.6 ש"ח

1.png

קוד:
[483.6-(6,128.4x0.04)]x0.25=59.6ש"ח

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
נ.ב. את המס כבר גבו ממני מיד במכירה, כעת לאחר שבועיים נוספה לי שורה של מגן מס.
לא נתקלתי בדבר כזה
תשאלו בחדר מסחר
ואשמח שתעדכנו בתשובה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מגן מס, זה אומר שבסוף שנה יחזירו לי את הסכום הנקוב במגן מס במידה ואני לא יבצע עוד פעולות עד סוף השנה ?
מגן מס זה במכירה בהפסד
אם תבצעו עוד מכירה ברווח הרווח מתקזז.

ח ק

משתמש צעיר
D I G I T A L
נשאלתי מהו התרגיל לחישוב מס ריאלי:
זה התרגיל:
קוד:
["רווח-נומינאלי"-("מחיר-קנייה"x"עליית-מדד-המחירים-לצרכן")]x0.25=

לדוגמה:
במקרה הזה בהנחה שמדד המחירים לצרכן עלה ב4%
המס יהיה 59.6 ש"ח

צפה בקובץ המצורף 1504529

קוד:
[483.6-(6,128.4x0.04)]x0.25=59.6ש"ח
בכמה זמן מדד המחירים לצרכן עלה ב4% ? איך יודעים לחשב ממתי המניה נקנתה? לכאורה אם היא נקנתה לפני שנתיים ואם היא נקנתה לפני שנה צריך להיות חישובים שונים, ועוד יותר - אם חלק מהכמות (58) שיש בשורה נקנה בתאריך אחד והשאר בתאריך אחר - איך מחשבים את עליית המדד?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בכמה זמן מדד המחירים לצרכן עלה ב4% ? איך יודעים לחשב ממתי המניה נקנתה? לכאורה אם היא נקנתה לפני שנתיים ואם היא נקנתה לפני שנה צריך להיות חישובים שונים, ועוד יותר - אם חלק מהכמות (58) שיש בשורה נקנה בתאריך אחד והשאר בתאריך אחר - איך מחשבים את עליית המדד?
אין צורך לעשות את החישובים האלו לבד, הבנק/בית ההשקעות שלכם כבר עושה את זה אוטומטית כשאתם מושכים.
[בברוקר זר זה כמובן לא אוטומטי]

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בכמה זמן מדד המחירים לצרכן עלה ב4% ?
יש מחשבון מדד המחירים לצרכן באתר 'הון' ובעוד אתרים.
איך יודעים לחשב ממתי המניה נקנתה?
זה כתוב בתנועות בחשבון.
כאורה אם היא נקנתה לפני שנתיים ואם היא נקנתה לפני שנה צריך להיות חישובים שונים, ועוד יותר - אם חלק מהכמות (58) שיש בשורה נקנה בתאריך אחד והשאר בתאריך אחר - איך מחשבים את עליית המדד?
כל יחידה מחושבת בנפרד.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה