התייעצות חייבת את דעתכם בענין "דין קדימה בתחנה" ומינימום אנושיות.

מצב
הנושא נעול.

יהלומים

פתרונות תעסוקה יצירתיים
מנוי פרימיום
בנסיעה ארוכה מבית שמש לצפת
התיישבו שני גברים בספסלים האחרונים
כל אחד בספסל נפרד
עלו נשים עם תינוקות וילדים, והגברים לא חלמו להקים את עצמם
וחלילה לא להצטרף שניים בספסל
ממשיך לשבת אטום ראשו בתוך הסמארטפון
כמה שניסו לבקש ממנו
הוא בשלו, אין לי בעיה שאישה תשב כאן....

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בנסיעה ארוכה מבית שמש לצפת
התיישבו שני גברים בספסלים האחרונים
כל אחד בספסל נפרד
עלו נשים עם תינוקות וילדים, והגברים לא חלמו להקים את עצמם
וחלילה לא להצטרף שניים בספסל
ממשיך לשבת אטום ראשו בתוך הסמארטפון
כמה שניסו לבקש ממנו
הוא בשלו, אין לי בעיה שאישה תשב כאן....
שישימו לידו 2-3 ילדים
שתי דקות הבנאדם בורח

ריקי שי

משתמש פעיל
אני גרה גם בעיר נופש
ואני חושבת שהאשמה כאן היא חברת התח"צ ולא האורחים.
כאן תגברו מאד את האוטובוסים, והנסיעות מתקתקות למרות העומסים
לא אמרתי שיש מספיק אוטובוסים.
אמרתי שיש בעיות אובייקטיביות.
מגלגלי ים שמנופחים כל הנסיעה (למה?? לא מספיק האנשים באוטובוס שאנחנו צריכים גם גלגלים מלאי אוויר?)
דרך ההתנהלות הנופשת (הטיולים, הצעקות, השירים, הטלפונים בקולי קולות, הממתקים ואריזותיהם וריחם, החוויה העליזה שלהם- עולה לאחרים בכאבי ראש ובחילות ומטרד אמיתי) (וזה לפני שדיברנו על משפחות שמושיבות את כל טפם ושכל השאר יעמדו מצידם, כשאפשר לקחת את הילד על הברכיים או לשים שלוש במושב ולפנות מקומות, הרי אתם לא משלמים על ילדים מתחת לגיל חמש- אז תבינו שזה בגלל הנחת הבסיס שאם יהיה חסר מקום- אתם תיקחו אותם עליכם ותפנו את הכסא שלא שילמתם עליו)
ועד הלכלוך.... החוף הוא לא פח!!!

שריתאליז

משתמש מקצוען
אני מתיישבת איפה שיש מקום.
גם ליד חסיד שמניח את הכובע שלו על המושב ליד שאף אחד לא ישב לידו
ואת התיק מולו כדי שלא ישבו מולו..
פשוט מרימה את הכובע. מתיישבת ושואלת: שלך?

קרה כמה פעמים שעליתי ומקדימה הם תופסים את כל המקומות
כובעים לידם. תיקים מלפנים ומימול..

אני מתיישבת ואז מתפנה מקום למשפחה שלי

לורנס

משתמש מקצוען
אני מתיישבת איפה שיש מקום.
גם ליד חסיד שמניח את הכובע שלו על המושב ליד שאף אחד לא ישב לידו
ואת התיק מולו כדי שלא ישבו מולו..
פשוט מרימה את הכובע. מתיישבת ושואלת: שלך?

קרה כמה פעמים שעליתי ומקדימה הם תופסים את כל המקומות
כובעים לידם. תיקים מלפנים ומימול..

אני מתיישבת ואז מתפנה מקום למשפחה שלי
האדישות ואנוכיות של הגברים בתחב"צ מרגיזה מאד!!
ועוד הם מסתכלים עלינו, הנשים שעולות עם עגלות, משאות וילדים (הלוווו הילדים שלכם!!! המצווה שלכם!! אנחנו 'רק' מסייעות..), כעל מטרד ועל 'פורצות גדר' כי רצינו להניח את הילדים, או את רגלינו הדואבות על ספסל.

לא לפרסום

משתמש מקצוען
תור בקופת חולים מקובל עלייך?
תור בסופר מקובל עלייך?
תור בכניסה לאתרים או לאירועים -
תור לנטילת ידיים בבית הספר או באולם חתונות -
תור בקלפי בחירות -
תור למי שרשם קודם את הילד למעון -
תור למי שנרשם קודם לקורס או לחוג מוגבל במקומות -
כל זה מקובל עלייך?
סתם דוגמאות מחיי היומיום שקפצו לי... ודאי יש עוד המון.
האם אנחנו באמת רוצים לחיות בכאוס? בחלוקת משאבים שווים (או לא) לפי מרפקים? האמנם זה קריטריון טוב יותר מתור?

זה שחברות התחבורה (ועוד הרבה גופים) צריכות להשתפר בדחיפות - אין על זה ויכוח.
ומה בינתיים? אנחנו ב"ה חיים את החיים גם עכשיו - כשעוד אין שיפור. איך אנחנו רוצים לחיות אותם?
עוד לא הבנתי את ההשוואה.....
אני הראשון בעד תור....ככה זה הרבה יותר מסודר....ואם אני יבא ראשון יעלה ראשון.......
אבל כשאין תור....אין תור.....אין מה לעשות.....
השבוע עמדתי ביציאה של אחד האטרקציות.....התארגנתי מהר.....הגעתי לתחנה ראשון[התחנה די תחנה אחרונה].....היה אוטובוס כל 20 דקות....בדיוק שהגעתי הוא עבר.....בנתיים הגיעו עוד אנשים ועוד אנשים....כשהגיע האוטובוס אפילו לא ניסיתי לעלות מרוב עומס.....אחרי שעה התחנה התרוקנה....ואז עליתי להפתעתי לאוטובוס חצי ריק....היה לי קצת תרעומת על האנשים שהגיעו אחרי לתחנה....אבל הבנתי אותם....אם אין תור אין תור......

ריקי ק.

משתמש מקצוען
יוצרי ai
רק חייבת למחות.
אני מכירה את נתניה. היטב.
והאנשים שם מאוד מאוד מכבדים, והתנהגות כזו אינה אופיינית כלל.
א-ב-ל, מודה שמאוד מאוד לא נחמד עומס הנופשים שבטוחים שהכל שלהם (ראיתם איך נראה החוף אחרי שאתם הולכים? אתם יודעים כמה מציק זה שאת רוצה להגיע הביתה אחרי בוקר מתיש נוראות אבל האוטובוס מלא במשפחות שנוסעות לטיול שנתי ואת יושבת על המדרגות כשאנשים הולכים וחוזרים ושרים ומקשקשים והראש שלך כואב מרוב רעש ובלגן, וזה אחרי שחיכית לאוטובוס הבא כי הקודם היה מלא אז הלכת ברגל לתחנה הראשונה? יש לכם מושג כמה מציק זה ליסוע עם הגלגלי ים המנופחים שאין לי מושג למה אי אפשר לנפח אותם בחוף וכל האוטובוס צריך להסתדר עם המקום שהם תופסים? וכן הלאה וכן הלאה).
אז לא מכירה אתכם, אבל כשאנשים מתנהגים כאילו האוטובוס הוא ההסעה הפרטית שלהם לנופש והרחובות שליד הבית הופכים למרכז פעילות בכל עת ובכל שעה והחוף מלוכלך הרבה יותר מכל חוף אחר בנתניה- לפעמים אנשים קצת קצה נפשם בדבר. הם בחרו לגור בנתניה, לא בבני ברק, וראוי שהבני ברקים יבינו את זה... (שיבואו, בשמחה, אבל שיתנהגו באופן קצת פחות.. אדנותי)
כן, גם לחרדים של נתניה לא קל ככה, ואולי בעיקר להם...
אבל שוב- זו לא התנהגות אופיינית- עקיצות ודחיפות וכו'.
(לעניין העיריה- למה שהיא תאהב את זה? מה היא מרוויחה מזה שאנשים גודשים את החוף וגורמים שתושבי העיר יחושו צפיפות רבה וחוסר שביעות רצון? מזה שהאוטובוסים דחוסים? מזה שצריך לנקות את החוף יותר ואת הרחובות וכו'? זה הרי לא מכניס כסף אלא רק מגביר את הצורך לשלוח מנקים)
וגם באוטובוסים- הנתנייתי הממוצע שרק רוצה לחזור הביתה מבני ברק או שיש לו עניין בבני ברק- אין לו אופציה אחרת. זה הבית שלו. נתנייתי שנתקע בבני ברק כמה אוטובוסים כי גלגלי ים חשובים יותר- לא יכול להגיד 'טוב, האוטובוס עמוס, לא נוסע' כי הוא רוצה הבייתה. ואחד שנסע עד קריית צאנז כדי לעלות בתחנות הראשונות- מרגיש שהוא עשה אובר-השתדלות (נסיעה של חצי שעה ולפעמים יותר בתוך העיר) כך שאי אפשר לדרוש ממנו כלום.
מבחינת התושבים- זה הבית שלהם, ומי שרוצה לבוא להתארח-
א. שיתנהג כמו אורח ולא כמו בעל בית
ב. אנא, שיתכנן את נסיעותיו כמו שמתכננים טיול, או אמורים לתכנן, ולא יאשים אותם
לא היינו בים בכלל.
ומתוך 7 בנות שהיינו, 3 מהם נתנייתיות....
אז הכל בסדר, לא לכלכנו שום חוף, ועמדנו באוטובוס צפוף בקבוצות קטנות ודיברנו בין עצמינו בשקט.
מכירה את זה גם מהצד של לחכות בבני ברק שעות רק כדי לחזור הביתה (נתניה) ואין אוטובוסים שעוצרים כי הכל מפוצץ לים.
וגם אני הייתי מופתעת, כי זה אוטובוס רביעי שנסענו באותו יום והכל היה בסדר גמור...באוטובוס ספציפי היה הכל.

רדרד

משתמש רשום
עשיתם את זה פעם?
כנראה אני עדינה מדי מלגשת לבית משפט
יש לי הקלטה מנציג שהודה לי שהם לא הוציאו אתהאוטובוס האחרון של יום שישי (שהיה שבת הגדול)
ונגרם לנו נזק רגשי (להשאיר אמא אלמנה שבת שלמה לבד, כשאלמנותה טריה והיא הכינה ובשלה בערב פסח למשפחה שלימה) ונזק כספי עצום (לקנות שבת מא-ת כולל ח"פ חלות יין וכו' בדקה שאחרי האחרונה, שהמכולות סגורות....)
יש לי בסיס של כתב תביעה שנסח לי מתלמד לעו"ד בהתנדבות. חסרים שם כמה פרטים קטנים וזהו.
שם זה תקוע
רק כנראה שאני לא כ"כ יכולה לעשות עם זה משהו :
א. הספור כבר קרה לפני שנתיים בפסח
ב.אין לי קבלה של מה שקנינו. הכל היה ברגע שאחרי האחרון בחאפריות מושלמת ובמזומנים מופקעים.)
אנחנו הגשנו תביעה על איחורים של אוטובוסים.
מוכנים לעזור בשמחה
תצרי קשר באישי

לא לפרסום

משתמש מקצוען
האדישות ואנוכיות של הגברים בתחב"צ מרגיזה מאד!!
כנראה שזה הדדי......
בבחרותי גדלתי בעיר חלוצת האוטובוס המהדרין......הייתי עולה על אוטובוס שהחלק הגברי מפוצץ....אבל נשים הראשונות שעלו...לא התיישבו באמצע אלא צמצמו את החלק הגברי......לי לא היה מקום לשבת....בעוד שבחלק הנשי היה מקומות ישיבה.....הם לא הועילו בדעתם ללכת קצת אחורה ולתת לגברים לשבת......[בעוד שהם התיישבו שם מלכתחילה לא כדין]

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לבין להוריד אנשים (וצעירות!) בשעת לילה מאוחרת!! לכביש שיסתדרו כבר...
היא לא הורידה
היא ביקשה שיתנו לה לעלות קודם כי היתה קודם בתחנה
ובגלל שכל השאר פנויים מילדים בידיים וכנראה גם יותר חזקים ממנה הם פשוט נדחפו לפניה
לא רואה סיבה שבזה לא יהיה תור שמי שבא לתחנה מוקדם יותר יעלה קודם
בטח אם הוא חיכה 3 שעות בתחנה

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כנראה שזה הדדי......
בבחרותי גדלתי בעיר חלוצת האוטובוס המהדרין......הייתי עולה על אוטובוס שהחלק הגברי מפוצץ....אבל נשים הראשונות שעלו...לא התיישבו באמצע אלא צמצמו את החלק הגברי......לי לא היה מקום לשבת....בעוד שבחלק הנשי היה מקומות ישיבה.....הם לא הועילו בדעתם ללכת קצת אחורה ולתת לגברים לשבת......[בעוד שהם התיישבו שם מלכתחילה לא כדין]
כל זמן שמדובר בתחבורה ציבורית אין שום חוק שמתיר את כל הנושא של מהדרין
מי שרוצה מהדרין שיתכבד לנסוע בתחבורה פרטית ולא יכריח את כולם להחמיר את ההחמרות שלו בנושא

חלבית

משתמש פעיל
חיכינו מעל ל3 שעות לאוטובוס מב"ב לנתניה- אני, 2 גיסות ו15 ילדים קטנים....
פשוט לא עברו אוטובוסים!!! וכשכבר כן עבר אחד פעם בלמעלה משעה - הוא לא עצר אפילו.
(חיכינו בתחנה האחרונה בנתניה וכנראה הם כבר היו מפוצצים... )
כשהגענו לתחנה היא היתה ריקה - כנראה שזמן קצר קודם לכן עבר אוטובוס או שאף אחד לא מבזבז את זמנו בתחנה האחרונה בעיר....
תכלס לאחר 3וחצי שעות הגיע אוטובוס וכמובן שהתחנה היתה מ-פ-ו-צ-צ-ת בבחורות ואנשים שרצו לעלות.
הנהג עצר והודיע שיש לו 30 מקומות והוא לא מעלה אחד יותר.
בקשנו יפה (ואח"F כשלא עזר, יותר תקיף...)שהיינו ראשונים ויש לנו המון ילדים קטנים ושיתנו לנו קודם לעלות אחרי שאנחנו מחכים כבר כ"כ הרבה זמן והילדים עיפים ובוכיים
נאדה. גארנישט,
התחילו להדחף, רובנו היו כברלמעלה, מלבדי וגיסתי שהכנסנו דברים לתא מטען ועוד 3 ילדים קטנים שצרחו ובכו מרוב הדחיפות והצעקות של כולם. ואז הנהג כבר לא הסכים להעלות עוד.
חלק מהילדים נכנסו להסטריה שההורים שלהם לא למעלה. התחילו לבכות וירדו מהאוטובוס.
ובאלגנטיות במקומם עלו עוד אנשים שחיכו לעלות.....
תכלס,
מצאאנו את עצמנו ממשיכים לחכות עוד שעה...
ובסוף--- מצאנו טנדר גדול שתמורת מאות שקלים לקח אותנו הביתה.... (ולא היה לו קבלה כך שאני גם לא יכולה לנסות לבקש חזרה את הכסףמהחברה)
הגענו אחרי 12 בלילה!

מה דעתכם על הסיפור? איך אתם הייתם מתנהגים במקומי? במקום שאר הממתינים בתחנה?
לי כואב! כואב מאד שאפילו לא אחד/ת אמר:בבקשה, יש כאן נשים עם ילדים קטנים תנו להם קודם לעלות,
כולם שראו שנשארנו בסוף למטה (רק אנחנו, מלבדנו כולם הצליחו לעלות... במרפקים ובדחיפות...) אפילו לא אחד קם בבושה ירד מהאוטובוס ואמר - סליחה, אבל תעלו אתם.

לא יודעת אולי אני נאיבית? (או שזאת התרבות החוצניקית שזורמת בעורקי?)
אתם חושבים שאני הזויה?
בלת"ק
בתור אחת שנמצאת המוןןן פעמים בסיטואציה הזו.
אנחנו מעולם לא נמשיך לחכות בתחנה כאשר היא מתמלאת, בודאי לא בצורה כ"כ הזויה כמו שתיארתם. חכם עיניו בראשו, וברור מאוד שכשהאוטובוס יגיע גם אם יהיו מקומות לא נוכל לעלות. (אפשר גם להבין, לבחורה יותר קל להידחס מאשר למשפחה עם 15 ילדים שההורים צריכים להתעכב עם המטען, וחלק מהילדים צריכים גם מקום ישיבה).
אנחנו נעשה את כל המאמצים להגיע לתחנה הראשונה, משם יוצאים האוטובוסים ריקים.
(טנדר גדול לכיוון התחנה הראשונה לא לוקח כ"כ הרבה כסף כמו טנדר מב"ב לנתניה).

blue eagle

משתמש מקצוען
בלת"ק
בטרמפים אוי ואבוי למי שיעקוף
החוק מי שמגיע ראשון לטרמפידה הוא הראשון!

120161

משתמש מקצוען
מנסה להבין
אני סבתא (צעירה) מגיעה ראשונה לתחנה עם חבילות (לנכדים)
מחכה לאוטובוס בין עירוני
אחראי מגיעות נשים (מורות מביה"ס הסמוך) בוגרות חכמות אולי טרודות...
האוטובוס מגיע אני מנסה להזדרז עם החבילות כמובן כולן רצות לפני...
האם לא מתאים ליהודיה להסתכל אחורה לראות אם אני מגיעה לאוטבוס לפני שסוגר (עלי ממש - כך קרה) את הדלת.
או נערה שמשתחלת לפני כאשר אני כבר במדרגה הראשונה של האוטובוס???
אני צריכה להיות חוצניקית בשביל לחשוב שישראלים מחוספסים דוחפים ולא אומרים סליחה ???
ולא מכבדים מרחב אישי- נצמדים בלי כבוד לעצמם ולזולת?!
האויבער חכם ישאל למה נסעת באוטובוס? קחי מונית ספיישל...!

רינהרינה

משתמש מקצוען
לא מצליחה להבין מה זה ״אני אוותר״.
הם היו פה קודם! המקום שייך להם!
אם את עולה, את לוקחת מהם את זה.
יש עניין בלהגיע לתחנה קודם?
לדעתי לא, בודקים מה זמני האוטובוס ומגיעים לתחנה קצת לפניו,
אין כאן עניין שמי שהגיע קודם מורווח.

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש עניין בלהגיע לתחנה קודם?
לדעתי לא, בודקים מה זמני האוטובוס ומגיעים לתחנה קצת לפניו,
אין כאן עניין שמי שהגיע קודם מורווח.
יש עניין שבימים של עומס קיצוני שאוטובוסים עוברים מלאים
שמי שהיה קודם וחיכה 3 שעות תיהיה לו זכות קדימה לעלות לעומת מי שהגיע לפני 5 דקות
גם זה שחיכה 3 שעות בירר והגיע לתחנה אבל בתכלס שום אוטובוס לא עצר לו

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
במקרה של הפותחת אפילו לא מגיע לה החזר אם יהיה לה קבלה
כי החברה הוציאה את האוטובוסים בזמן
ואין לה חובה לתגבר אוטובוסים אלא רק אם הנוסעים בתחנת המוצא לא הצליחו לעלות
לא מדויק, ראו נוהל נוסעים בעמידה
זה תלוי האם האם תדירות הקו היא מתחת 30 דק'

1725016807532.png

אבל בכל מקרה בקו הזה במידה ויש נסיעות שלא בוצעו יש אפשרות רצינית לתביעה, היות וזה המינימום הנדרש עוד לפני תגבור...

יוסף שובל

משתמש חדש
האמת? הכי נהניתי מ
בלת"ק
בטרמפים אוי ואבוי למי שיעקוף
החוק מי שמגיע ראשון לטרמפידה הוא הראשון!
זו מציאות, מי שיעקוף תור בטרמפים - לא ידונו איתו "עני המהפך", ו"ולא יפה". פשוט לא יתנו לו. מה שגורם במישרין ליצירת הסכמה על תור מסודר לפי המגיע קודם, ללא מערערים.
כי כח - יוצר סדר (במידה! כמובן)
אבל - נשים הם לא האוכלסייה שתשתמש בזה, ואני מקווה שלא יקום חכם ויציע שכן... כדי להרוויח סדר יפסידו משהוא הרבה יותר מהותי.

רינהרינה

משתמש מקצוען
יש עניין שבימים של עומס קיצוני שאוטובוסים עוברים מלאים
שמי שהיה קודם וחיכה 3 שעות תיהיה לו זכות קדימה לעלות לעומת מי שהגיע לפני 5 דקות
גם זה שחיכה 3 שעות בירר והגיע לתחנה אבל בתכלס שום אוטובוס לא עצר לו
זה יפה לתת קדימה למי שהגיע קודם,
אבל לסמוך על זה בפרט באוטובוסים בין עירוניים זה תמימות,
כשאני נוסעת עם ילדים מחוץ לעיר בכל זמן שעלול להיות עומס- אני נוסעת באוטובוס פנימי לתחנה ראשונה.
מוזר לי לסמוך על הוגנות או טוב לב של המחכים בתחנה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה