חידות הגיון חיה בהגיון :)

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היי :)
לאלה שבבידוד או שסגורים בבית
ורוצים קצת תעסוקה למח ולנפש

הוראות כיצד לפתור הגדרות הגיון
שחברתי לפני שנים -לעזרת הפותרים
מעלה כאן:
624787-90ceda050685f7a9a510bf18d94340d5.jpg

624789-65e49e2a94b033c17867cf2a521d1553.jpg

624791-c0ff9de0f4460ce3302a0970cc1bd253.jpg

בהצלחה !

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אולי
לשון פרה?
זה מאכל
וגם מו זה הלשון (השפה) של הפרה :)

אני מקבל את זה
הפתרון שהתכוונתי אליו הוא לשון בקר או
לשון עגל שככה זה מופיע בתפריטים
והכוונה ללשון של פרה
אז
נכון מאוד ! :) וגם ההסבר נכון

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי

מתמטיקה או מטמתיקה ?

(כתבתי את הדברים בשיחה בקבוצת וואטסאפ של בני דודים שלי
בעקבות שגיאת כתיב שנכתבה שם ע''י אחת מהקבוצה)

אני שייך לאנשים שלא תמיד יודעים איך כותבים מילה מסויימת ,
עם א' ? עם ע' ?
קודם א' ואחכ ע', או להיפך, במילה שיש לרוע המזל את שתי האותיות וכו

אז פעם החלטתי למצוא לי שיטה ,בדיוק נתקלתי במילה "אמצעי" ,
ובמילה "אצבע"
ואמרתי לעצמי :"סבבה ,יש שיטה, א' מופיעה לפני ע' באלפבית
אז ככה זה מסתבר גם בתוך מילה ! (:
שמחתי על ההמצאה ואימצתי אותה :)

ואז אני מקבל תשובה מאשתי על אסמס ששלחתי לה :
" 'עצמאי' כותבים ככה ולא עם א בהתחלה !"
....., הרסה לי את השיטה !!! :)

עברתי לשיטה אחרת ..
אני רושם את כל האופציות של המילה על דף,
ומה שנראה לי הכי נכון ,מסתבר שככה כותבים את המילה
(זכרון צילומי וזה עובד לא רע)

ואז חיברתי תשבץ הגיון והייתה לי מילה מהבעייתיות
ואני רושם את כל האופציות, קודם א' ואחכ ע' ,ולהיפך,
ו.. כלום לא מסתדר בעין ,
אני ניגש למילון ולא מוצא את המילה , אשתי מלמדת ואי אפשר להפריע
אז חיכיתי שתחזור מהלימודים , שואל אותה והיא בפשטות עונה לי :
" אקראי ,זה עם 2 אלפים !!"

זהו !!! הפסקתי לחבר תשבצי הגיון :)

אגב אנחנו האנשים שהופכים להיות אלופי העולם במילים נרדפות ,
לא יודעים איך כותבים מילה מסויימת ואין עזרה בסביבה ,
מיד שולפים מילה נרדפת ופותרים את הבעיה (
:

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היי :)
חשבתי שנמאס לכם :)
מקבץ חדש ללא נושא משותף
** נא לרשום הסברים לפתרונות **

1- איך נכשל ארכיאולוג ללא כלי עבודה (4,3,4)
2- הוא יכול לקבל תרופה בטעם מתוק (6)
3- מה בתפריט ? מו ! (3,4)
4- השתמשי בתנור ביחס של אחד לארבע מאות לקבלת מאפה (6)
5- גל אינו עובד מהצד (5)
6- איזו עבודה מוצאים באשדוד ואילת למשל ? (5)
7- מה עושה מי שאיבד לגמרי תקווה
בבית קפה ? (3,4)
8- השכן גר בצומת (3,3)
9- מה הטעם שתסחוב עליך את האשפה ? (5)
10- שליש מחברי הכנסת בהמתנה (5)
בהצלחה :)

נשארה הגדרה 9

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה