חידות הגיון חיה בהגיון :)

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היי :)
לאלה שבבידוד או שסגורים בבית
ורוצים קצת תעסוקה למח ולנפש

הוראות כיצד לפתור הגדרות הגיון
שחברתי לפני שנים -לעזרת הפותרים
מעלה כאן:
624787-90ceda050685f7a9a510bf18d94340d5.jpg

624789-65e49e2a94b033c17867cf2a521d1553.jpg

624791-c0ff9de0f4460ce3302a0970cc1bd253.jpg

בהצלחה !

Sari FF

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי

Sari FF

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
זה נראה 'התאדה'. מתקרב?
כי לא ברור לי האיות בערבית. לפי מה שקראתי זה 'האד'ה', בלי ת'.
מספיק קרוב :)
אני כותבת את התשובה מכיון שמישהו העיר לי שיתכן שזה לא מספיק מדויק

הפתרון: מתאדה
איננו - מת
בעזה (בערבית) המילה "זה" - הדא, הפוך - אדה
נעלם - מתאדה

כנראה שהמילה "עזה" מטעה מידי
כלומר, אולי היה צריך "נעלם ואיננו, ובערבית זה הפוך"
או אם יש לכם רעיון אחר לניסוח

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
או אם יש לכם רעיון אחר לניסוח
יקח לי עוד זמן לדעת מה נכון ולא נכון בניסוח חידות ההגיון..
דבר אחד הייתי רוצה לברר:
זו ההגדרה הקולעת ל'מת'? אם דבר איננו כאן, זו תחלופה לשונית ברורה לכך שהוא 'מת'?
(אין לי מספיק נסיון, ויתכן שככה זה בחידות הגיון).

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
זו ההגדרה הקולעת ל'מת'? אם דבר איננו כאן, זו תחלופה לשונית ברורה לכך שהוא 'מת'?
אני אסביר לך את ההגיון.
אמת שאין הפירוש המילולי של מת -איננו, ואדם יכול להיותמיננו גם בלי שהוא מת. אולם זה נפוץ שבכדי לספר על פטירתו של מישהו מתבטאים "איננו".
בשביל שיהיה משהו שנשאר לשכל קצת לפענח יש קצת עיגול פינות בהגדרות, כל עוד זה נכון. לא מחפשים את ההגדרה הקולעת, אלא הגדרה נכונה. (מה שבאמת עם הזמן יורד, שכן כבר מכירים את הקודים בע"פ)

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
כנראה שהמילה "עזה" מטעה מידי
היא מטעה. אבל היא נכונה. אז זה לא בעייה שלך, אלא של אלה שלא הצליחו לענות. הרבה פעמים כשרצו לכתוב על מילה באנגלית כתבו באמריקה. (הראש ניסה למצוא שכונה בעזה...)
מה עם הרב המקובל? אין לי כיוון.

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
בשביל שיהיה משהו שנשאר לשכל קצת לפענח יש קצת עיגול פינות בהגדרות, כל עוד זה נכון.
הגדרה יפהפייה!
ולמעשה, אתה אומר שצריך נסיון לדעת מה הוא עגול ומה מרובע, ומה עגול הדומה למרובע.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
הגדרה יפהפייה!
ולמעשה, אתה אומר שצריך נסיון לדעת מה הוא עגול ומה מרובע, ומה עגול הדומה למרובע.
אהממ.. כן. בלי נסיון, קשה להבין למה התכוין המשורר. מצד שני עם נסיון זה כבר מתחיל להיות משעמם ונדוש, כשיודעים אוטומטי למה הכוונה. זה כבר לא חשיבה מחוץ לקופסה, זה כבר חשיבה רגילה. (פלונטר... כנ"ל עם האשכול המבאר את צורת החידות שלך...)

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
כשיודעים אוטומטי למה הכוונה. זה כבר לא חשיבה מחוץ לקופסה, זה כבר חשיבה רגילה.
נראה לי שזה לא מדויק. כי עדיין יש כר (או כרית) למשחק..
אם זה אנגרם, או משהו כמו 'חצר הבית' שהיה כאן (שהתשובה בתוך ההגדרה), או חלוקת אותיות לשתים, אם זה כמו 'לפני ו'' שהופיע לאחרונה, או ביטוי מסוים של דבר.
ואכן, את הכללים האלה לדעתי צריך לקבץ (והם עצמם לא הרבה) ולהביא אותם באשכול מיוחד, בשביל מתחילים כמוני..
(יחד עם מילון קצר של מושגים ומונחים המורגלים בחידות ההגיון).

sl disign

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נראה לי שזה לא מדויק. כי עדיין יש כר (או כרית) למשחק..
אם זה אנגרם, או משהו כמו 'חצר הבית' שהיה כאן (שהתשובה בתוך ההגדרה), או חלוקת אותיות לשתים, אם זה כמו 'לפני ו'' שהופיע לאחרונה, או ביטוי מסוים של דבר.
ואכן, את הכללים האלה לדעתי צריך לקבץ (והם עצמם לא הרבה) ולהביא אותם באשכול מיוחד, בשביל מתחילים כמוני..
יש בעמוד 4 הסברים.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
יש הוראות בעמוד 4.
ואקבץ לך מנסיון העבר קצת דברים. שהמחדד כאן רגיל בהם.
כמובן האותיות שיש לשמם משמעות כמו א' ב' ג' ד' כ' ל' ס' ע' פ' צ' ק' מגיעים לפעמים בכתבם המלא להורות על האות, ולהטעות על המשמעות. (אלף, בית, גמל וכו' גם "צדיק" למרות שהאות היא "צדי") ט' מ' נ' מגיעים כציונים: טוב, מספיק, נכשל. גם צירופי אותיות יש כציונים כמו טמ, מב,.
סימן על היפוך המילה: סב, חג, שב, עג, חוזר והפך.
סימן על חילופי אותיות במילה: שורשים ערב, טרף, חלף, שנה, סדר, אחר.

מכלל לפרט: אין בעייה שההגדרה תהיה ה"כלל" והתשובה תהיה ה"פרט"
מפרט לכלל: להוסיף איזה מילה המרמזת לכך ואלו הם: למשל, כמו, גם, כ, אולי.
שמות אישיים: פותח האשכול משתמש הרבה בשמות אישיים מפורסמים, (מה שמפריע קצת כי אין לדבר סוף) והוא מגדיר גם שם פרטי ע"י שם משפחה ולהיפך. (שמות האנשים הם מפורסמים לו ולא לנו, ולכן יכולי להופיע פה גם זמרים אנשי תקשורת ושחקני כדורגל. ראשי ישיבות לא תמצא פה)
יש עוד דברים אבל זה מה שזכרתי כעת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה