חידה חידות מכל הסוגים!!!

שוקולד קרמל

משתמש רשום
אפשר להעלות חידות שכבר אנשים מכירים לא חייבים להביא חידות שהמצאתם.
ניתן לעלות מכל סוגי החידות...
וכמובן לכל הגילאים.

חניס

משתמש רשום
למתקדמים בלבד
שלושה חברים נכנסו למסעדה המלצר מגיש להם חשבונית בסך 300 ש"ח כ"א הוציא מאה ונתנו למלצר המלצר אמר להם שיש להם הנחה 50 ש"ח החברים אמרו למלצר כך 20 ש"ח טיפ ותן לכל אחד 10 ש"ח
לאחר מכן חשבן אחד החברים ואמר אני שילמתי 90 ש"ח כי המלצר החזיר לי 10 מ100 וכך כל אחד מכם שילם 90 נמצא שנשאר 30 ש"ח ועשרים נתנו למלצר א"כ איפה נעלם עוד 10 ש"ח

אימון- והנחייה בNLP

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
למתקדמים בלבד
שלושה חברים נכנסו למסעדה המלצר מגיש להם חשבונית בסך 300 ש"ח כ"א הוציא מאה ונתנו למלצר המלצר אמר להם שיש להם הנחה 50 ש"ח החברים אמרו למלצר כך 20 ש"ח טיפ ותן לכל אחד 10 ש"ח
לאחר מכן חשבן אחד החברים ואמר אני שילמתי 90 ש"ח כי המלצר החזיר לי 10 מ100 וכך כל אחד מכם שילם 90 נמצא שנשאר 30 ש"ח ועשרים נתנו למלצר א"כ איפה נעלם עוד 10 ש"ח
התקלה,
כל אחד בעצם שילם על המנה שלו 83.333333333 +כשבע שקל למלצר,
הסבר,
הם נתנו 300 וקיבלו חזרה 30 אז שילמו 270
למרות שהמנה רק 250 (כי יש 50שקל הנחה)
עכשיו לחלק 250 ל3 זה 83.3333333
מה עם השאר בין ה250 ל270 זה מתחלק בין שלושתם לשלם למלצר יוצא 6.33333 לכל אחד ושלושים חזר להם

יוניתן

משתמש רשום

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
3. שטח ללא אדמה חיילים ללא נשמה ובכל זאת יש מלחמה מי אני
שחמט - חידה של האבן עזרא נראה לי.
2. 2,3,6,7,8,12,13,16,17,18 מה המספר הבא?
30
4.יש לה נוצות והיא לא יכול לעוף מי אני?
כרית
5.הוא הבן של סבא שלך והוא לא דוד שלך מי זה?
אבא שלי.
יפה כן לגלות למה לא
כי כל אחד אכל לחמנייה ושני שליש.
זה יוצא שהראשון הביא לאורח רק שליש לחמנייה והשני הביא לחמנייה ושליש - 4 שלישים.
היחסבינהם זה 1:4 ולכן התשלום היה 100:400

בת-מצווה

משתמש חדש
אני עולה, אבל אני לא יורד. אני מתפשט, אבל אני לא מתכווץ. מה אני

אני יכול להיות כבד כמו פיל, אבל אני יכול גם להיות קל כמו נוצת ציפור. מה אני?

אני נושם מתחת למים, יש לי סנפירים, אני יכול להיות דג, מי אני?
אם אתם רוצים עוד חידות רק מאיזה סיגנון
כמו מה שאני שולחת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה