חידות תורניות חידות יפות!

ככצמכ

משתמש רשום
חידה קשה בוא ניראה מי יצליח לפתור אותה!!!
היה גשר שבמשך 45 צריך לנסוע בו.
וזה עד 300 קילו.
עלתה על זה משאית אם 300 קילו בדיוק!.
כעבור חצי שעה עלתה על זה יונה היא נחה על המשאית והגשר לא קרס איך זה יכול להיות??

הפיתרון
חידה קשה בוא ניראה מי יצליח לפתור אותה!!!
היה גשר שבמשך 45 צריך לנסוע בו.
וזה עד 300 קילו.
עלתה על זה משאית אם 300 קילו בדיוק!.
כעבור חצי שעה עלתה על זה יונה היא נחה על המשאית והגשר לא קרס איך זה יכול להיות??
המפלס של הדלק ירד

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גם אופציה...
ניסיתי לחשוב, וזה מה שעלה לי לפי מה שאני מכירה...
כנראה אחרי שאני מכבה את האור פחות יוצא לי לגעת בנורה,
אבל לראות את האור שמתעמעם זה כן ;)
עד שפעם אחת תתקעי בשבת עם אור דלוק בחדר ותנסי לעטוף את הנורה בגרב... ;)

נעלה גם פה שלא תהיו משועממים (שיעמןם מביא וכו')
1.
לפניך 10 ערימות גדולות של מטבעות. כל מטבע משקלה 6 גרם
אחת הערימות מזוייפת וכל מטבע בה שוקלת 5 גרם בלבד.
כיצד, בעזרת שקילה אחת במשקל דיגיטלי, תמצא את הערימה המזוייפת?
כיצד הייתם פותרים אם יש רק שתי ערימות?
2.
עשר ועוד עשר זה לא עשרים ועוד חמישים זה אחת עשרה
3.
כמה פרחים יש ברשותי אם כולם נרקיסים חוץ מ-2, כולם שושנים חוץ מ-2 וכולם ורדים חוץ מ-2 ?
ישנם שתי פתרונות
4.
מה זה: בהתחלה הולך על 4, אחר כך על 2 ולבסוף על 3?
5.
באי הפיראטים שורפים כל אדם שנקלע לאי בטעות אם הוא דובר אמת.
לעומת זאת, אם הוא דובר שקר - תולים אותו!
מה תאמר לפיראטים אם תיקלע חלילה לאי בטעות ותרצה לשרוד?
הספוילר כמעט מגלה עדיף לפתוח רק במצב חירום
צריך לומר להם משפט כזה שהאמיתות שלו תלוייה בעתיד העגום הצפוי לך...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה