חידות תורניות חידות יפות!

ככצמכ

משתמש רשום
חידה קשה בוא ניראה מי יצליח לפתור אותה!!!
היה גשר שבמשך 45 צריך לנסוע בו.
וזה עד 300 קילו.
עלתה על זה משאית אם 300 קילו בדיוק!.
כעבור חצי שעה עלתה על זה יונה היא נחה על המשאית והגשר לא קרס איך זה יכול להיות??

הפיתרון
חידה קשה בוא ניראה מי יצליח לפתור אותה!!!
היה גשר שבמשך 45 צריך לנסוע בו.
וזה עד 300 קילו.
עלתה על זה משאית אם 300 קילו בדיוק!.
כעבור חצי שעה עלתה על זה יונה היא נחה על המשאית והגשר לא קרס איך זה יכול להיות??
המפלס של הדלק ירד

יאנקאלע

משתמש מקצוען
איזה מאכל מותר באכילה ולידו מאכל אסור
וכאשר מערבבים אותם
המותר נאסר
והאיסור ניתר
לא נמתח אתכם
בשר לא מוכשר ומלח
כשמתערבבים הבשר ניתר והמלח אסור

יאנקאלע

משתמש מקצוען
חידת ידע
היכן יש פסוק עם 6 מילים שמספר האותיות גודל והולך
מילה ראשונה 2 אותיות
שניה 3 אותיות
שלישית 4 אותיות
רביעית 5 אותיות
חמישית 6 אותיות
שישית 7 אותיות

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
- יש לי 2 חוטים (פתילות), אחד דולק שעה והשני דולק חצי שעה. איך אני יכולה לבדוק בעזרת 2 הפתילות ואש מתי עובר 45 דקות.
לא מנוסח הכי ברור, בכל זאת 1:30 בלילה...
- יש דלת סגורה ו3 מתגים של אור שרק אחד מהם מדליק את האור בחדר, מותר לי לשחק עם המתגים כמה שבא לי, אבל לפתוח את הדלת רק פעם אחת ומאז אסור לגעת במתגים.
איך אני יודעת איזה מתג מדליק את אור בחדר?

כל השרירים תפוסים

משתמש מקצוען
יוצרי ai
חידת ידע
היכן יש פסוק עם 6 מילים שמספר האותיות גודל והולך
מילה ראשונה 2 אותיות
שניה 3 אותיות
שלישית 4 אותיות
רביעית 5 אותיות
חמישית 6 אותיות
שישית 7 אותיות
על גבי חרשו חרשים האריכו למעניתם

כל השרירים תפוסים

משתמש מקצוען
יוצרי ai
- יש לי 2 חוטים (פתילות), אחד דולק שעה והשני דולק חצי שעה. איך אני יכולה לבדוק בעזרת 2 הפתילות ואש מתי עובר 45 דקות.
לא מנוסח הכי ברור, בכל זאת 1:30 בלילה...
מדליקים את הנר של השעה משני הצדדים ביחד.
כשהוא נגמר מדליקים את הנר השני משני הצדדים.
לא ככה שואלים את השאלה

TzipiR

משתמש פעיל
שש מילים רצופות בתורה שמתחילים עם אותה אות
12
בתנ"ך - 12 מילים רצופות בתנ"ך מתחילות באותה אות? וְהָיָה כָעָם כַּכֹּהֵן כַּעֶבֶד כַּאדֹנָיו כַּשִּׁפְחָה כַּגְּבִרְתָּהּ כַּקּוֹנֶה כַּמּוֹכֵר כַּמַּלְוֶה כַּלֹּוֶה כַּנֹּשֶׁה כַּאֲשֶׁר נֹשֶׁא בוֹ (ישעיה כד ב)

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מדליקים את הנר של השעה משני הצדדים ביחד.
כשהוא נגמר מדליקים את הנר השני משני הצדדים.
לא ככה שואלים את השאלה
בעיקרון שואלים בצורה אחרת וארוכה יותר, אבל לא היה לי כח כי זה סוג של סיפור...

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יש דלת סגורה ו3 מתגים של אור שרק אחד מהם מדליק את האור בחדר, מותר לי לשחק עם המתגים כמה שבא לי, אבל לפתוח את הדלת רק פעם אחת ומאז אסור לגעת במתגים.
איך אני יודעת איזה מתג מדליק את אור בחדר?
?

שלום! אני יעל.

משתמש חדש
אני לא מצליחה לצטט את החידה...
מדליקים את המתג הראשון ומחכים כמה דקות, לאחר מכן את המתג השני ונכנסים מייד.
אם החדר מואר - ברור שהמתג השני הוא שמדליק את הנורה.
אם לא - מסתכלים על הנורה. אם רואים עדיין קצת אור שהולך ומתעמעם עד שנכבה לגמרי (כמו שקורה אחרי שמכבים נורה שדלקה הרבה זמן) - אז המתג הראשון הוא המתג הנכון.
וכמובן שאם לא זה ולא זה - אז המתג האחרון...

yael305

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני לא מצליחה לצטט את החידה...
מדליקים את המתג הראשון ומחכים כמה דקות, לאחר מכן את המתג השני ונכנסים מייד.
אם החדר מואר - ברור שהמתג השני הוא שמדליק את הנורה.
אם לא - מסתכלים על הנורה. אם רואים עדיין קצת אור שהולך ומתעמעם עד שנכבה לגמרי (כמו שקורה אחרי שמכבים נורה שדלקה הרבה זמן) - אז המתג הראשון הוא המתג הנכון.
וכמובן שאם לא זה ולא זה - אז המתג האחרון...
יכול להיות שיש כמה אפשרויות, אני מכירה את זה שמדליקין לחצי שעה את הראשון ואז אם הוא חם - זה הראשון אם זה דלוק - זה השני ואם לא זה ולא זה, זה השלישי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה