דרוש מידע חוק הגזענות עבר בטרומית - האם תרגישו יותר בטוחים?

מצב
הנושא נעול.

ייד

משתמש מקצוען
מי שלא צורך תקשורת לא מרגיש מאוים ולכן לא צריך הגנה
אני מסתובב די הרבה ברחוב החילוני ואני מעולם לא הרגשתי מאוים
גם אם זרקו עלי פעם (לפני הרבה שנים) בקבוק בירה זה לא מאוד מסוכן...

כן, ב״ה יש ריחוק הם לא מסמפטים אותנו ואנחנו כמובן לא מעונינים בקירבתם

החוק מיועד לצרכי תקשורת בלבד אף אחד לא צריך ולא יקבל הגנה מהמדינה
זה שהמדינה והשילטונות נגדינו זה לא מכח חוק ולכן החוק לא יעשה אותם בעדינו

פ.נ

משתמש מקצוען
אני עובדת עם צוות חילוני
אני יכולה להגיד(ויהיו כאילו שיתקוממו ) שעדיף את הצוות הזה על פני צוות חרדי
הם הרבה יותר מכבדים אותך וכו
נ.ב
זה לא בכל המקומות העבודה אבל בשיחה שלי עם הרבה אנשים ממגוון עבודות(כאילה שעבדו רק במקום חרד,רק במקום חילוני,במקום מעורבב) רובם טענו לי את הטענה הזאת
(יש משהו שמעסיק חארדי שמרגיש ומאפשר כביכול לנצל)
אבל זה לא נושא האשכול

ייד

משתמש מקצוען
אני עובדת עם צוות חילוני
אני יכולה להגיד(ויהיו כאילו שיתקוממו ) שעדיף את הצוות הזה על פני צוות חרדי
הם הרבה יותר מכבדים אותך וכו
נ.ב
זה לא בכל המקומות העבודה אבל בשיחה שלי עם הרבה אנשים ממגוון עבודות(כאילה שעבדו רק במקום חרד,רק במקום חילוני,במקום מעורבב) רובם טענו לי את הטענה הזאת
(יש משהו שמעסיק חארדי שמרגיש ומאפשר כביכול לנצל)
כנראה הגעת למקום טוב
הרבה מעסיקים חילונים הם נצלנים וגסים (כנראה יותר מחרדים)
רק שזה לא קשור להסתה

גונן

משתמש מקצוען
מי שלא צורך תקשורת לא מרגיש מאוים ולכן לא צריך הגנה
גם אם זרקו עלי פעם (לפני הרבה שנים) בקבוק בירה זה לא מאוד מסוכן...
מדובר גם ברמת ההרגשה אחרי הסתה נגד חרדים, ולא רק שלא נעשה בפועל משהו.

ייד

משתמש מקצוען
מדובר גם ברמת ההרגשה אחרי הסתה נגד חרדים, ולא רק שלא נעשה בפועל משהו.
אני לא מצפה מהם ליחס ידידותי
הריחוק מאוד מוצא חן בעיני.
אני לא מחפש מהם הערכה, זה בהחלט לא חסר לי
אני חי את חיי הם חיים את חייהם
שתי מדינות לשני עמים, מה רע?

גונן

משתמש מקצוען
כנראה הגעת למקום טוב
הרבה מעסיקים חילונים הם נצלנים וגסים (כנראה יותר מחרדים)
רק שזה לא קשור להסתה
אתה צודק מאוד, באופן כללי המקומות בבעלות חילונית שמעסיקים חרדיות מנצלים אותם מאוד אפילו, אני חושב שצריך לפתוח גם על זה אשכול נפרד ולהתדיין על כך.

פ.נ

משתמש מקצוען
אתה צודק מאוד, באופן כללי המקומות בבעלות חילונית שמעסיקים חרדיות מנצלים אותם מאוד אפילו, אני חושב שצריך לפתוח גם על זה אשכול נפרד ולהתדיין על כך.
תלוי מאוד
עם תעשה סקר (ולכן גם ציינתי בשיחה שלי עם מלא ממגון עובדים שעבדו בכל סיגנוני העבודות)
תראה שיגידו שרב המעסיקים החרדים נותנים לעצמם לנצל כביכול את החרדים כי הם מאותו מיגזר
(למה יותר יקר לקנות בגדים בחניות חרדיות מאשר חילוניות כי יודעים שהציבור החרדי פרייר וישלם יקר)

סבא ישראל

משתמש מקצוען
תלוי מאוד
עם תעשה סקר (ולכן גם ציינתי בשיחה שלי עם מלא ממגון עובדים שעבדו בכל סיגנוני העבודות)
תראה שיגידו שרב המעסיקים החרדים נותנים לעצמם לנצל כביכול את החרדים כי הם מאותו מיגזר
(למה יותר יקר לקנות בגדים בחניות חרדיות מאשר חילוניות כי יודעים שהציבור החרדי פרייר וישלם יקר)
כולם מנצלים את כולם
לגבי בגדים מידיעה הבגדים אצל חילונים עולים המון בלי השוואה לבגדים אצל חרדים גם אם תלך לחנוית היקרות
ודווקא החרדים הם הכי פחות פראיירים בקטע של קניות

נכון מאוד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יוצרי ai
תלוי מאוד
מנסיון, לעבוד כל היום עם צוות חילונים -כמובן תלוי בסוג העבודה ורמת החילוניות ומה האוירה-
יכולה לגרום לקהות חושים ורגשות בנושאים רבים בנושא דת ויהדות, ובעיקר לאט לאט יכול לשנות את הגישה הפשוטה למושגים שקשורים לאמונה תמימה, וזה למרות שהם יהיו מאוד עדינים והוגנים כלפינו, כי להאמין בחז"ל או גדו"י, אין אצלם מושג כזה, וצריך להיות חזק וברור בזה, ולשמוח בפשטות הזו, ומי שלא כך, בחזקת סכנה ברורה.

לעבוד עם גויים (כאן ובעיקר בחו"ל), שהם פחות מרגישים שאתה לוקח מהם משהו, ואין תחרות סמויה כביכול על היהדות זה כבר משהו אחר לגמרי!

מרחבית

משתמש מקצוען
אני גם יכול להביא דוגמה לזה - ח"כ לשעבר מוסי רז הנחשב לשמאלני רדיקלי וממש לא נחשב לשונא חרדים, להפך אאל"ט הוא ניסה להגן על החרדים גם בקואליציה הרעה (הקודמת) בה היה חבר.
זו דוגמא לא מייצגת, כי יש רק בודדים כאלה, והרוב לא.

ששל

משתמש מקצוען
כי משוים בין חנויות יקרות במגזר החרדי לזולות במגזר הכללי.
צריך להשוות בין בזאר חרדי לכללי ובין מותג חרדי למותג כללי.

גונן

משתמש מקצוען
זו דוגמא לא מייצגת, כי יש רק בודדים כאלה, והרוב לא.
לא, אני חושב שהיא די מייצגת.
רבים טועים וחושבים שהשמאל שונא חרדים וזו טעות, הוא לא שונא חרדים (לפחות לא מעצם דעותיו השמאלניות), הוא אולי לא מכיר את החרדים (וזה אולי מסביר הרבה מההתנהגות של השמאל הכללי) אבל בעיקר שונא את הדת וזו הסיבה העיקרית שהחרדים לא הולכים עם השמאל ולא בגלל שנאת חרדים.
כראיה בולטת לזה צריך לזכור את התקופה של ממשלת נתניהו - לפיד, אז החרדים שלבו זרועות עם השמאל טוב מאוד, ונלחמו חזק לפחות בגזירות נגד החרדים.

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
אבל יש גם שנאה שנובע מזה שהם רואים שיש כאלו שעל אף חזותם הדתית מסתדרים היטב עם עולם הליברלי החילוני, והחילוני ה(לא)פשוט שואל את עצמו, אם כן אפשר להיות חרדי/דתי 'לא פנאט' כלשונם,
אז למה הרבנים והמנהיגים מתעקשים לקבע ולחסום מהציבור את הקדמה וכל שאר המרעין בישין,
יש כאן בלבול לא קטן שמביא לחוסר הערכה לדת והמסתעף, ומשם להסתה הדרך קצרה,
ולך תמצא לזה פתרון אם בכלל..........
הציבור הדתי לאומי לבוש בערך כמותם, חוץ מתוספת כיפה. לומד לימודי ליבה, הולך לצבא, רבים מהם לקרבי (כמדומני יותר מכל ציבור אחר), מוציאים תארים ומשלמים מיסים גבוהים. ו... השנאה כלפיהם נוראית. אולי לא כלפי השמאלניים שביניהם, אך בודאי כלפי הימניים. ובצבא מנסים לחסום אותם מלהגיע לתפקידים בכירים.
ככה שלא צריך להתרגש מהדרישות של 'שילוב בחברה' 'שוויון בנטל' 'קדמה' וכדו', ולחשוב שזה מקור השנאה. הנה, יש ציבור שעושה זאת בגדול, ושונאים אותו לא פחות, וייתכן שאף יותר.

נערך לאחרונה ב:

גונן

משתמש מקצוען
כולם מנצלים את כולם
לגבי בגדים מידיעה הבגדים אצל חילונים עולים המון בלי השוואה לבגדים אצל חרדים גם אם תלך לחנוית היקרות
ודווקא החרדים הם הכי פחות פראיירים בקטע של קניות
כי משוים בין חנויות יקרות במגזר החרדי לזולות במגזר הכללי.
צריך להשוות בין בזאר חרדי לכללי ובין מותג חרדי למותג כללי.
בבקשה לא להסיט את נושא האשכול.

• תודה
Reactions: Bot

מרחבית

משתמש מקצוען
אני לא מחפש מהם הערכה, זה בהחלט לא חסר לי
אני חי את חיי הם חיים את חייהם
שתי מדינות לשני עמים, מה רע?
אנחנו עם אחד, הם אחים יהודיים. ואנחנו רוצים לקדש שם שמיים בארץ ובעולם. כואב מאוד שיש הסתה פרועה ועלילות שווא, שמציירות יהודים עובדי ד' שומרי תורה ומצוות בצורה גרועה, שגורמת לציבורים נרחבים לשנאה. זו גלות אמיתית.

מרחבית

משתמש מקצוען
לא, אני חושב שהיא די מייצגת.
רבים טועים וחושבים שהשמאל שונא חרדים וזו טעות, הוא לא שונא חרדים (לפחות לא מעצם דעותיו השמאלניות), הוא אולי לא מכיר את החרדים (וזה אולי מסביר הרבה מההתנהגות של השמאל הכללי) אבל בעיקר שונא את הדת וזו הסיבה העיקרית שהחרדים לא הולכים עם השמאל ולא בגלל שנאת חרדים.
כראיה בולטת לזה צריך לזכור את התקופה של ממשלת נתניהו - לפיד, אז החרדים שלבו זרועות עם השמאל טוב מאוד, ונלחמו חזק לפחות בגזירות נגד החרדים.
רבים ממייצגי השמאל נאבקים על כל מיני ערכים חברתיים שלהם כביכול, עד שמגיעים לימניים או לחרדים. פתאום הערכים החברתיים שלהם נעלמים. מוסי רז הוא בין הבודדים שגם אם דעותיו שונות בתכלית מדעות החרדים, הוא מנסה להיות נאמן לערכיו החברתיים גם כלפי חרדיים. הרוב לא. מופעי הצביעות של רבים ממייצגי השמאל - מעוררים סלידה ובוז. יש להם אין סוף סיסמאות ללא שום דבר אמיתי.

291

משתמש מקצוען
לכאורה שנאת עמי הארץ של הגמ' מתייחס בעיקר ליהודי דתי מחד, אבל מאידך עם הארץ, וברור שלא חייבים דווקא את העם הארץ מדאורייתא של פעם, וגם האויבר חכם של היום יכול להיכלל בזה, גם אם מסתיר קצת את שנאתו, הוא הרי יודע דבר או שנים מהיהדות והדת, אבל הוא מבין יותר טוב מת"ח, ושונא בתכליס השנאה,

אבל החילונים המסיתים והמוסתים שחלק גדול מהם עוברים על כל דבר אסור, לא משנה אם לתיאבן או להכעיס,
זה לכאורה משהו אחר, ולפחות חלקם חיים בטעות עלינו על הדת וכל מה שמסביב!
השנאה נראית היטב מקום המדינה אצל השמאל. תמיד הם אלו שליבו את השנאה. ככל שמקצינים יותר בשמאל - כך מתרחקים יותר מהיהדות והשנאה גדילה. וזה בדיוק "שנאת עמי הארצות לתלמידי חכמים"
(לפי הפרשנות שפרשנת את/ה אמורים לשנוא את גדולי ישראל, הם הרי יודעים פי 1000 ממך ביהדות. הזוי בעיני).

מבית שאן

משתמש רשום
נכון הם אוכלים את מה שהתקשורת מוכרת להם!
מה יתן חוק ?זה לא ישנה את המציאות

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כמה מהגולשים כאן חשו שנאה באופן אישי, וכמה יודעים על השנאה מהתקשורת?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קטו

א לֹא לָנוּ יי לֹא לָנוּ כִּי לְשִׁמְךָ תֵּן כָּבוֹד עַל חַסְדְּךָ עַל אֲמִתֶּךָ:ב לָמָּה יֹאמְרוּ הַגּוֹיִם אַיֵּה נָא אֱלֹהֵיהֶם:ג וֵאלֹהֵינוּ בַשָּׁמָיִם כֹּל אֲשֶׁר חָפֵץ עָשָׂה:ד עֲצַבֵּיהֶם כֶּסֶף וְזָהָב מַעֲשֵׂה יְדֵי אָדָם:ה פֶּה לָהֶם וְלֹא יְדַבֵּרוּ עֵינַיִם לָהֶם וְלֹא יִרְאוּ:ו אָזְנַיִם לָהֶם וְלֹא יִשְׁמָעוּ אַף לָהֶם וְלֹא יְרִיחוּן:ז יְדֵיהֶם וְלֹא יְמִישׁוּן רַגְלֵיהֶם וְלֹא יְהַלֵּכוּ לֹא יֶהְגּוּ בִּגְרוֹנָם:ח כְּמוֹהֶם יִהְיוּ עֹשֵׂיהֶם כֹּל אֲשֶׁר בֹּטֵחַ בָּהֶם:ט יִשְׂרָאֵל בְּטַח בַּיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:י בֵּית אַהֲרֹן בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יא יִרְאֵי יי בִּטְחוּ בַיהוָה עֶזְרָם וּמָגִנָּם הוּא:יב יי זְכָרָנוּ יְבָרֵךְ יְבָרֵךְ אֶת בֵּית יִשְׂרָאֵל יְבָרֵךְ אֶת בֵּית אַהֲרֹן:יג יְבָרֵךְ יִרְאֵי יי הַקְּטַנִּים עִם הַגְּדֹלִים:יד יֹסֵף יי עֲלֵיכֶם עֲלֵיכֶם וְעַל בְּנֵיכֶם:טו בְּרוּכִים אַתֶּם לַיי עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:טז הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם לַיי וְהָאָרֶץ נָתַן לִבְנֵי אָדָם:יז לֹא הַמֵּתִים יְהַלְלוּ יָהּ וְלֹא כָּל יֹרְדֵי דוּמָה:יח וַאֲנַחְנוּ נְבָרֵךְ יָהּ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה