דרוש מידע חוסר ביטחון בנהיגה....

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הבעיה שלי מתחילה בנסיעה למקום שאני לא מכירה, גם אם אני עם וויז אני פשוט בלחץ כל הנסיעה, מפחדת לפספס ולטעות, ממש נוהגת עם בטן מתהפכת, ואם באמת טעיתי, בכלל אני נלחצתת מתקשרת לבעלי בהיסטריה נוראית...

כשמגיעה מחשבה כזו אל תנסו להדחיק אותה, להיפך, תציבו אותה מול עיניכם ונתחו אותה, נסו להרגיע את עצמכם על ידי כך שתגיעו למסקנא שגם אם תטעו בדרך, הכי גרוע שיכול לקרות זה שתצטרכו לנסוע עוד מספר קילומטרים או מעט יותר, אז אין סיבה אמיתית לפחד או להיכנס להיסטריה. בצעו מספר תרגילי חשיבה כאלו ותראו שבסוף אתם מפסיקים להאמין למחשבה שמשהו גרוע יקרה אם תפספסו את הפניה הנכונה.

אום

משתמש מקצוען
@ציפורת הנפש
ראשית כל מומלץ שיקח רכב לחודש וינהג יום יום.
שנית, חשוב מאד לבעיות כאלו רכב עם מוביל איי, זה מרגיל לאותת ולשים לב לנתיבים
בהצלחה ובבטיחות

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
מובילי זה נחמד אבל חופר.
אם הוא חופר לכם- סימן שאתם צריכים אותו.
כשנוהגים כמו שצריך הוא אמור לצפצף רק במקרי חרום.
אם לא שומרים מספיק מרחק בשגרה הוא מצפצף הרבה, ובצדק.

RUSI10

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול
אני כבר שנתיים עם רשיון, יש לי רכב ואני נוהגת יום יום לעבודה
ב"ה נוהגת מעולה וגם בחניות מסתדרת מצויין ( וזה היגיע בעבודה מאומצת לאחר שנים של לימוד וטסט מספר......)
הבעיה שלי מתחילה בנסיעה למקום שאני לא מכירה, גם אם אני עם וויז אני פשוט בלחץ כל הנסיעה, מפחדת לפספס ולטעות, ממש נוהגת עם בטן מתהפכת, ואם באמת טעיתי, בכלל אני נלחצתת מתקשרת לבעלי בהיסטריה נוראית...

איך אפשר לצאת מזה??
לנהוג אין לי שום בעיה , ובתוך העיר ולמקומות קרובים שאני מכירה אני נהנית מזה, ( וכל מי שנסע איתי החמיא לי שאני נוהגת מעולה...אין לי בעיה של בטחון בנהיגה ) לא מצלחה להשתחרר מהפחד ממקומות שאני לא מכירה...וזה מגביל אותי מאד מאד!!!

נתקלתי כבר בעוד נשים שסיפרו לי על אותה בעיה, כך שאני לא חושבת שאני לגמרי מוזרה, עדיין אשמח מאד מאד להשתחרר מזה

לבדוק מסלול במפה עדכנית לפני הנסיעה, אפשר גם עם הוויז - מאד עוזר!!!

ראש מנוע

משתמש פעיל
חבל שמפחדים לטעות,
כל מה שצריך לדעת זה שגם אם יש טעות לדעת איפה לעצור אותה
לדוגמא נסעתי פעם ביום שישי אחרי חצות להביא מישהו מהשדה תעופה, בלי וויז , במזלג של מודיעין וכביש 6
עליתי בטעות על כביש 6, מה עושים, באפשרות יציאה הראשונה מכביש 6 יצאתי והיה שם שול רחב ועצרתי.
טלפון לאח או למכר אחר, וייז חי עד שדה התעופה.
היה לחץ אבל ידעתי שלפני שאני מתקשר אני קודם צריך לרדת מכביש 6.

rrrry

משתמש מקצוען
לא קורה כלום אם טועים בדרך
אם קורה שטועים צריך לקחת את זה בחשבון ולצאת כל פעם רבע שעה לפני שאם יהיה בעיות יש זמן מיותר עד שמתרגלים (לאחר, או) ליסוע עם וייז

הנורמלי

משתמש פעיל
אי אפשר להתווכח שיש נהגים שגם אחרי 10 שנות נהיגה הם זוועה! ואין הוכחה מטסט כי ב 20 דק' מבחן הצליחו לצבור ריכוז או שהטסטר איבד אותו לפניהם.....
הייתי ממליץ ל @ציפורת הנפש לקחת אדם מבחוץ שישב במקומה מאחורה שמבין בנהיגה ויראה האם היא צודקת
מהיכרותי עם נהג רחפן בהחלט יש נסיעות מפחידות
ואם אכן יש בעיה לבדוק מול מורה נהיגה מקצועי ומנוסה אם זה בעיה שורשית או חולפת
מה שבטוח שאסור ל @ציפורת הנפש לזלזל סתם בתחושות שלה, ברגשות שלה, בפרט שהיא אומרת שמצפצפים - אבל להעיר תוך כדי נסיעה ועוד בלחץ כפי שהיא מתארת זה אסון!!!!!!!!!! חוץ ממה שמוריד את הבטחון בנהיגה זה מבלבל ומטעה!!

נערך לאחרונה ב:

גראסי#@

משתמש פעיל
קופצת על האשכול...
בעלי הוציא רישיון עבר בטסט שני.
נהג זהיר מאוד מאוד שלא עושה שטויות בכלל, אבל רחפןןןן.
הוא מקפיד ליסוע בנתיב הימני ולא לעקוף כלל, אבל שוכח להדליק אורות (למדתי בבוקר, אז לא הדליקו אורות) שוכח לאותת לפני שעובר נתיב, גם בכבישים במהירות של 120 קמ"ש. אני מתה במושב האחורי ומבטיחה מלא כסף לצדקה.
אציין שמאז שעבר לקחנו רכב שלוש ארבע פעמים (בתוך שנה בערך) לא היה לו הרבה ניסיון, אבל הנסיעה היא בלתי נסבלת, לחץ, מתח, אני צועקת מאחורה מפחד וכדי לעזור לו (ימינה ימינה, אתה נכנס לנתיב השני, תאותת, תדליק אורות) ואני באמת מפחדת.
זה קורה לכולם? איך אפשר לחזק את זה?
חחחחחח בדיוק המצב....אבא שלי לידי בלחץ של החיים
כל הנסיעה הוא בכוננות שלא אכנס באיזה רכב
ובסוף הוא מודיע לי שהוא לא המורה נהיגה שלי חחח

מאן דאמר..

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם מתרגלים לצפצופים זה לא טוב...:rolleyes::rolleyes:
אני ממש בעד לאותת, במיוחד בצומת כשרכב אחר שנמצא בצומת מחכה סתם רק בגלל שאתה לא מאותת,
אבל בכביש ראשי - כשאין רכבים לידך, לא נראה לי שיש צורך לאותת מלבד הבעיה של המובילאי.

הנורמלי

משתמש פעיל
אני ממש בעד לאותת, במיוחד בצומת כשרכב אחר שנמצא בצומת מחכה סתם רק בגלל שאתה לא מאותת,
אבל בכביש ראשי - כשאין רכבים לידך, לא נראה לי שיש צורך לאותת מלבד הבעיה של המובילאי.
מה עם רכב מאחורה שיצטרך להאט מהירות בגללך?
אם אין רכב בכל האופק אולי זה סיבה לא לאותת אבל שמתרגלים לאותת אז אף פעם לא מפספסים וכמדלגים מפספסים
אפשר לחשוב כמה 'כח' וזמן ומוח זה לוקח?

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
לא רוצה לפתוח אשכול חדש בשביל שאלה אחת לכן שואלת כאן...
כמה זמן אמור לקחת מאז שהמורה מזמין לי טסט ראשון ועד שאני מקבלת הודעה על מועד הטסט?
הכוונה אם לוקח כמה שעות או מס' ימים?
(יש לי הרגשה שהוא מורח אותי קצת אבל לא מבינה מה המטרה לכן שואלת...)

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הכוונה אם לוקח כמה שעות או מס' ימים?
עד שבועיים ימים.
אם את רוצה לראות אם הוגשה בקשה לטסט, כנסי לאיזור האישי של הנבחנים, הקישי ת.ז ופלאפון, תקבלי קוד אימות ויופיעו לך הפרטים.
ו...בהצלחה:)

יוגורט

משתמש מקצוען
הרבה פעמים הנהג ששולט בנסיעה כן מרגיש ביטחון והנוסעים סתם מפחדים. אם לא צופרים לו כנראה שהוא נוסע סביר.
אבל כשצועקים עלי בנסיעה - זה מציק לי מאוד ברמה שאני יכול להשיח את הדעת ולעשות תאונה
על כל 20 צעקות שצעקתי, 4 היו מוצדקות ואחת הצילה מתאונה ממש.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
עד שבועיים ימים.
אם את רוצה לראות אם הוגשה בקשה לטסט, כנסי לאיזור האישי של הנבחנים, הקישי ת.ז ופלאפון, תקבלי קוד אימות ויופיעו לך הפרטים.
ו...בהצלחה:)
אם רשום שפרטי הזדהות המשתמש אינם נכונים, מה זה אומר?

mum

משתמש מקצוען
על כל 20 צעקות שצעקתי, 4 היו מוצדקות ואחת הצילה מתאונה ממש.
אולי ה15 הלא מוצדקות גרמו לאותן 5?
אני מזדהה- אבל מראש החלטתי שאם יש צורך דחוף אני אומרת יפה (בעיקר בהתחלה אורות והנדברקס, עד שגילינו שבאוטומט הוא די מיותר...)
לא לצעוק- אם זה ממש חשוב לך תצעקי בלב...

HILALI

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אם רשום שפרטי הזדהות המשתמש אינם נכונים, מה זה אומר?
שולחת לך קישור באישי.
נראה לי שנכנסת לאיזור האישי הכללי של האתר-אליו צריך להירשם.
רק נוודא: כתבת את הטלפון אליו נשלח לך הסמס לטסט?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה