חומר לבן על חשבון מי??

יצחק!

משתמש מקצוען
לרוב נפוץ להגיד שעדיף לקנות לבד
אני מניסיון היום קונה חלק מכילם סניטרים וריצוף בחצי מחיר מ בחנות
אני יכול להוזיל דוגמה אלומיניום בפערים

לדעתי מי שדואג לעצמו חייב לברר טוב מול קבלן כמה יעלה וחישוב מול אחרים זה פער גדולים
מה שברור שלא כול קבלן מחפש לקנות במחיר טוב
אז צריך מראש לבדוק

יצחק שכטר

משתמש רשום
המשתמש נחסם

לדעתי מי שדואג לעצמו חייב לברר טוב מול קבלן כמה יעלה וחישוב מול אחרים זה פער גדולים
אז צריך מראש לבדוק
הכל נכון. אבל חובה לברר על טיב החומר, אם לא זה נזק לדורות

cherry c

משתמש סופר מקצוען

אז צריך מראש לבדוק
הכל טוב ויפה.
אבל למען השלום והאחווה עדיף שהחומר הלבן יהיה על חשבון הבונה.
ואם אתה יכול להשיג להם משהו ספציפי בזול עדין תעזור להם, זה לטובתך שהם פחות יחנקו ויהיו רגועים יותר בשיפוץ.
את הסיכום הסופי של המוצר והשיפורים הם יעשו מול מבצע העבודה ואתה לא תהיה סתם מתווך שחוטף את האש.
לטובתך ולטובתם, עדיף להשאיר את זה ככה, ולעזור אם אתה יכול, תמיד טוב.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה תלוי ברמת הגמר שמצפים אליה.
אני חושבת שנכון שזה לא יהיה חלק מהמפרט הטכני ומהמחיר הכללי בשיפוץ ברמה טובה- גבוהה בגלל הפערים הקימים בשוק.
אבל במקביל להציע אופציות זה תמיד טוב.
בגלל שהרבה פעמים לוקח זמן ללקוח להחליט והוא צריך להסתובב כדי לבחור. בשלב חתימת החוזה מול קבלן לא כדאי לבלבל עם זה. וזה יכול להביא לחילוקי דעות בהמשך.
אבל במקביל להתענין רכשתם אסלות? איזה ואיפה אתם רוצים לרכוש. אני יכול להביא לכם אותו דבר במחיר טוב יותר. אני בטוחה שזה יוסיף לקשרי לקוח- קבלן וזה יכול להביא תועלת לשתי הצדדים.

אגב בשיפוץ שהעיצוב פחות משמעותי (לדוג' יחידת דיור או דירה להשקעה) כבר יצא לי לסגור מול קבלנים במפרט את כל החומר הלבן. כולל מטבחים, ריצופים, ואפילו גופי תאורה. המחיר באמת היה משתלם והנוחות אין על מה לדבר.

2bdesign365

משתמש פעיל
חומר לבן הוא לא רק אסלות וקרמיקות הוא גם מתגי חשמל ברזי ניל רובה וכד יש קבלנים שלא מכללים את אלו בחוזה
אני לדוגמא כן מבקשת בחוזה שהקבלן יכלל את אלו. מהקבלן אני מבקשת הצעת מחיר נפרדת
כמו לאלומניום כנ"ל לגבי דברים נוספים
רק אחרי שהלקוח יודע מה הוא רוצה בדיוק. שאפשר להשוות וכן לקבל המלצות על בעל המקצוע.
בסניטריה וקרמיקה ומטבחים שיש זה עניין כבר של טעם ואם יש מעצבת בתמונה זה כבר החלק שלה מול הלקוח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה