מדריך חדש! קרן אינווסקו בישראל על S&P 500 משקל שווה

חניוק

משתמש מקצוען
חדש!
אינווסקו מנפיקה בישראל קרן S&P 500 מדד משקל שווה
מספר הקרן יהיה: 1207208
דמי ניהול: 0.2
ניתן יהיה לרכוש את יחידות הקרן החל מתאריך 01/07/2024

חניוק

משתמש מקצוען
חדש!
אינווסקו מנפיקה בישראל קרן S&P 500 מדד משקל שווה
מספר הקרן יהיה: 1207208
דמי ניהול: 0.2
ניתן יהיה לרכוש את יחידות הקרן החל מתאריך 01/07/2024
הסבר על המדד
השוואה בין המדדים
אולי זה השוואה לא נכונה, כי זה לא כולל דיבדנדים

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הסבר על המדד
השוואה בין המדדים
אולי זה השוואה לא נכונה, כי זה לא כולל דיבדנדים
@חניוק @השקעות R הון
מה דעתכם?
הסיכון להחשף לכל התרסקות או מחיקה של חברה קטנה (יחסית) שוה את התועלת המדומה של גידור מפני המופלאות?
ועוד עם דמי ניהול יקרים יותר?

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
@חניוק @השקעות R הון
מה דעתכם?
הסיכון להחשף לכל התרסקות או מחיקה של חברה קטנה (יחסית) שוה את התועלת המדומה של גידור מפני המופלאות?
אני לא מבין למה צריך לגדר מפניהם.
החברות הללו כוללות בתוכם כל מיני סוגי עסקים. הם לא סתם "מנופחות". הם באמת מכילות עולם ומלואו.
אגב, מעניין לבדוק, האם הסקטורים שהובילו בעבר לא היו גם כן כמו עכשיו בריכוזיות ובנתח הגבוה מהמדד?

פריפריאלי

משתמש פעיל
@חניוק @השקעות R הון
מה דעתכם?
לא חושב שההגדרה הנכונה היא גידור. זה צורת השקעה יותר ממוקדת בשוק האמריקאי ופחות בכל הייפ חדש שצץ.

ה. שלמה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא חושב שההגדרה הנכונה היא גידור. זה צורת השקעה יותר ממוקדת בשוק האמריקאי ופחות בכל הייפ חדש שצץ.
התכוונת פחות ממוקדת. אין היגיון להשקיע במידה זהה בחברות במלי להתייחס לגודלם. ולומר שאתה מייצג את השוק האמריקאי.
חשבתי עוד קצת על המדד הנ"ל.
לכאורה עלות ניהול הקרן היא הרבה יותר גבוהה בגלל שהאיזונים צריכים להיות הרבה יותר תכופים ומשמעותיים, לא בטוח שניתן לגזור מהמדד מה יהיו התשואות של הקרן.
לכאורה בחברות שנמצאות בתחתית המדד, שהם פעם בפנים ופעם בחוץ, כל הזמן מוכרים בירידות וקונים בעליות ללא פרופורציה.
בהשוואה למדד הרגיל שהמכירות והקניות של החברות בתחתית זה באחוזים נמוכים מאוד מכלל ההשקעה.
גם המונח 7 מופלאות זה מונח לא נכון, הם כל הזמן מתחלפות, והם מייצגות שווי שוק אמיתי, או מתיימרים כך.
החברות הללו כוללות בתוכם כל מיני סוגי עסקים. הם לא סתם "מנופחות". הם באמת מכילות עולם ומלואו.
כל מניה מייצגת שווי ואין כל הבדל בין חברה גדולה או קטנה.
מה שמייחד את הגדולות, שהם בד"כ מוכרות בכל העולם (כמו אנ בידיה, מייקרוסופט, גוגל, אמזון, מטא, וכו'), וזאת עדיפות ניכרת.

פריפריאלי

משתמש פעיל
התכוונת פחות ממוקדת. אין היגיון להשקיע במידה זהה בחברות במלי להתייחס לגודלם. ולומר שאתה מייצג את השוק האמריקאי.
זה נכון שבעקרון הייתי רוצה להשקיע בחברות לפי גודלם אבל מה אעשה ובעיני החברות הגדולות כמו אינבידיה טסלה מנופחות אז אני משקיע בכל החברות הגדולות בשוק האמריקאי וכך אני מאזן את ההשפעה הדרסטית שלהם.
ובנוסף יש כאן עוד נקודה שאם אני רוצה להשקיע בשוק האמריקאי אבל לא בכל העולם נניח אני מאמין שסין הולכת לשלוט על העולם אבל לא על ארה"ב. והחברות הגדולות הרבה יותר מוטות עולם אז אני משקיע בצורה שוה.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה