דיון חבר שלך נותן לך 300,000 ש"ח, מה תעשה עם זה?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
את יודעת איך עובדת הבורסה?
זה ממש לא עובד איך שכתבת.
ועובדה שרוב המשקיעים בבורסה מרוויחים לאורך זמן, כי הבורסה עולה בדרך כלל לטווח רחוק.
נראה לי שהיא דיברה יותר על הסוחרים היומיים
ותוהה לעצמה איך יכול להיות שבמסחר יומי
5 אחוז ירוויחו
ו95 יפסידו

שאלה הגיונית לכאורה

אבל זה המציאות!!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
5 אחוז ירוויחו
ו95 יפסידו

שאלה הגיונית לכאורה

אבל זה המציאות!!
אני מניחה שה5% המרוויחים מרוויחים המון, והרווח שלהם מתחלק בין ה95% המפסידים.

אני אגב לא הייתי לוקחת את הכסף. גם אם לא הייתי מחוייבת להחזיר במקרה של הפסד, לא הייתי רוצה להפסיד את החברות.

גולש בנט

משתמש מקצוען
5 אחוז ירוויחו
ו95 יפסידו

שאלה הגיונית לכאורה

אבל זה המציאות!!
גם אתה לא מבין איך עובדת הבורסה, אז אני אסביר.

נניח וחברת "טבע" ששער המניה שלה הוא 1,000 מפרסמת דו"ח שהרווחים שלה ברבעון האחרון היו 100 מילארד ש"ח - 90 מילארד מעל הצפי,
אז במקרה כזה נניח והמשקיעים יחשבו, שלאור הרווח המטורף של החברה, שער המניה צריך לעלות לשער של 2,000, עלייה של 100% בשער המניה, אז יהיו ביקושים מטורפים בשער המניה והמניה תזנק באותו יום משער 1,000 לשער 2,000.
כל מי שהחזיק באותו יום "טבע" הרוויח נכון ליום האתמול 1000% ואף אדם לא הפסיד מכך שמניית טבע עלתה.

ההסבר לכך, הוא פשוט. ביקוש - היצע. אם החברה הרוויחה בטירוף, אז אף אחד לא יסכים למכור את המניה בשער 1,000 אלא בשער שמתאים לרווח המטורף של החברה. מצד שני גם הרוכשים מבינים שכעת החברה הרוויחה בטירוף והם בעצמם יהיו מוכנים לשלם סכום מטורף על המניה.

במקרה הפוך, שהמנייה תרד ב-50% בגלל הפסדים/פשיטת רגל ושער המניה שלה ירד מ-1,000 ל-500, אז כל מי שהחזיק באותו יום "טבע" הפסיד נכון ליום האתמול 50% ואף אדם לא הרוויח מכך שמניית טבע ירדה.

כמובן שיש מקרים חריגים של סוחרי יום שנכנסים בפיק או בגבוה יומי ומוכרים באותו יום בהפסד, אבל לא דיברתי על זה.

ולכן התיאוריה שעל כל אדם שמרוויח, יש אדם שמפסיד, איננה נכונה בשוק ההון.

מקווה שהבנתם.

בשלב זה לא אגבה שכר טרחה על ההסבר :)

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
גם אתה לא מבין איך עובדת הבורסה, אז אני אסביר.

נניח וחברת "טבע" ששער המניה שלה הוא 1,000 מפרסמת דו"ח שהרווחים שלה ברבעון האחרון היו 100 מילארד ש"ח - 90 מילארד מעל הצפי,
אז במקרה כזה נניח והמשקיעים יחשבו, שלאור הרווח המטורף של החברה, שער המניה צריך לעלות לשער של 2,000, עלייה של 100% בשער המניה, אז יהיו ביקושים מטורפים בשער המניה והמניה תזנק באותו יום משער 1,000 לשער 2,000.
כל מי שהחזיק באותו יום "טבע" הרוויח נכון ליום האתמול 1000% ואף אדם לא הפסיד מכך שמניית טבע עלתה.

ההסבר לכך, הוא פשוט. ביקוש - היצע. אם החברה הרוויחה בטירוף, אז אף אחד לא יסכים למכור את המניה בשער 1,000 אלא בשער שמתאים לרווח המטורף של החברה. מצד שני גם הרוכשים מבינים שכעת החברה הרוויחה בטירוף והם בעצמם יהיו מוכנים לשלם סכום מטורף על המניה.

במקרה הפוך, שהמנייה תרד ב-50% בגלל הפסדים/פשיטת רגל ושער המניה שלה ירד מ-1,000 ל-500, אז כל מי שהחזיק באותו יום "טבע" הפסיד נכון ליום האתמול 50% ואף אדם לא הרוויח מכך שמניית טבע ירדה.

כמובן שיש מקרים חריגים של סוחרי יום שנכנסים בפיק או בגבוה יומי ומוכרים באותו יום בהפסד, אבל לא דיברתי על זה.

מקווה שהבנתם.

בשלב זה לא אגבה שכר טרחה על ההסבר :)
לא יודע אם אני מבין כמוך בבורסה
אבל לא חידשת כלום וגם לא דיברת על מה שנשאל

דיברתי וגם היא דיברה על מסחר יומי בין הסוחרים השונים

וכידוע ברוב הימים אין דוחו"ת ואין את פאוול שעולה ונואם וגם אין את נתוני הלמס וכו וכו

ובכל זאת המניה עולה ויורדת

גולש בנט

משתמש מקצוען
לא יודע אם אני מבין כמוך בבורסה
אבל לא חידשת כלום וגם לא דיברת על מה שנשאל

דיברתי וגם היא דיברה על מסחר יומי בין הסוחרים השונים

וכידוע ברוב הימים אין דוחו"ת ואין את פאוול שעולה ונואם וגם אין את נתוני הלמס וכו וכו

ובכל זאת המניה עולה ויורדת
התייחסתי למה שצפית כתבה. תקרא.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
יש מסחר יומי במניות שלסוחרים טובים יכול להכניס 1-2% ביום
אבל בפועל הרוב לא יודעים לעבוד ומפסידים.

למשל קניתי לפני 5 מניה של SEDG ב196$ והיום היה זינוק ל217-8 שזה משהוא כמו 10-11% בתוך 5 ימים.
השתעשעתי כמה דקות ברעיון האם למכור אבל בגלל שאני מודע לכך שאני לא סוחר יומי אני נשאר אפילו שמן הסתם תרד חזרה מחר, אני עדיין מפנטז שיעלה חזרה לאיזור ה300+ ולהרוויח 50%, אמנם סוחר יומי בזמן הזה יכול לעשות על התנודות 100% אבל הוא גם יכול להפסיד לכן אני לא נוגע בזה, ואולי עוד כמה ימים כל מי שיקרא את השורות האלו יראה איזה מטומטם הייתי כי המניה תצלול ל150$....

בקיצור נראה לי שהבנתם איך נראה יומו של סוחר יומי.

אני יכול לתת רשימת מניות
הרבה יותר מאלה
TDOC
ROKU
PATH
TSLA
NVDA
TOLW

וכ וכוו
ואם תמנף אז בכלל......

אבל בדיוק בגלל זה 95 אחוז מהסוחרים היומיים מפסידים את הכסף

אין שום טכניקה אמיתית שסוחרים מנוסים יכולים להרוויח
בדוק!!!

יש לי חבר שלמד קורס שלם על זה
והפסיד כסף ולא רק הוא על גם חבריו

זה לא בדיוק נכון כי על כל אחד שמפסיד
יש אחד שמרוויח אז חצי מרוויחים וחצי מפסידים

התייחסתי למה שצפית כתבה. תקרא.
תקרא מתחילת השרשור ותבין....
בכל אופן נראה לי שהבנו אחד את השני

מולטי תקשורת

יעוץ
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יתכן שעסקת פרייסייל כגון זה יכול להיות משתלם

(אגב לטובתך אם אתה רוצה להישאר חבר לטווח הארוך אל תעשה עם חברים עסקאות כאלו אלא א"כ תחתים אותם שזה השקעה ולא הלואה ושיהיו מודעים שאתה יכול להפסיד להם ברעיון את כל הקרן..
יש לי קרוב משפחה שעד היום
דירה בקו ראשון לים ב370 אלש''ח.png
מלקק את הפצעים של חברים לשעבר אחרי שנפל קרבן לעסקת נדל"ן פיקטיבית ב20 מיליון ש"ח! )

החגים כבר עברו... ואתם רוצים להשקיע, ודאי שמעתם על כך שמחירי הדירות עלו בשנה האחרונה ב19%
אבל... למרות זאת אתם לא ממהרים להשקיע,
חוששים מהריביות הגבוהות, חוששים שעליית המחירים הגבוהה תעצר....
יש לנו הצעה משתלמת עבורכם !!!
פרויקט שצפויה בו עליית מחירים גבוהה מאוד, כך שגם אם המחירים המטורפים יעצרו במקצת, עדיין תרוויחו המון.
ובעיקר לא צריך לקחת משכנתא, אם יש לכם הון עצמי של כ400 אלף ש"ח, לא תשלמו ריבית כלל !!!
כאשר תוך מספר ימים כבר תרוויחו 7% על ההשקעה שלכם !!!
ותכסו את כל ההוצאות של תיווך ועו"ד !!!
הפרויקט באזור שנמצא בפיתוח מואץ
וצפויה בו קפיצת מחירים גדולה.
משלמים בחתימת החוזה רק 20% ממחיר הדירה – 370 אלף ש"ח
ממתינים לקפיצת המחירים הצפויה
ועוד באמצע הבניה מוכרים את הדירה
לפני מועד התשלום של ה80% הנותרים.
ויוצאים עם רווח של מאות אלפי ש"ח תוך שנים בודדות !!!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אגב לטובתך אם אתה רוצה להישאר חבר לטווח הארוך אל תעשה עם חברים עסקאות כאלו אלא א"כ תחתים אותם שזה השקעה ולא הלואה ושיהיו מודעים שאתה יכול להפסיד להם ברעיון את כל הקרן..
לפני העסקה רוב האנשים יאמרו שהם מודעים לזה שהם יכולים גם להפסיד, ו"ברור שזה לא יפגע בחברות". הם גם כנראה יאמינו בזה. בפועל- אני חוששת שאם ח"ו יקרה מצב כזה, הניסיון יהיה ניסיון שלא פשוט לעמוד בו, וגם אם לא יהיה כעס (שזה גם לא כ"כ פשוט), יש חשש לא מבוטל שהחברות תצטנן

Zbaaang

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אם מישהו (כמובן שמכיר מקרוב וסומך עליכם) היה נותן לכם 300,000 ש"ח כדי שתשקיעו את זה היכן שאתם רוצים,
על מנת שתחזירו לו את זה בעוד חצי שנה - שנה עם רווח של 10-20%.
האם הייתם לוקחים ממנו?
ומה הייתם עושים עם הכסף?
לא הייתי לוקחת!
להוסיף עוד כאבי ראש? לא חסר לנו...?
זה מלחיץ להתחייב..

• תודה
Reactions: -S-

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ואז הוא הרוויח 100% ולא 1000% (מ-1000 ל-2000)

עבד משכיל

משתמש פעיל

הרווחים וההפסדים שאתה מדבר פה הם תיאורטיים ולא רווח ממשי
כלומר כשמחיר המניה קפץ האדם שמחזיק בו לא הרויח כלום עדיין
אלא רק אם הוא ימכור הוא יצא ברווח - וברגע שהוא מוכר אז מישהו קונה ואז אם מחיר המניה צונח הקונה הפסיד
לכן תמיד על כל מרוויח יש מפסיד

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
יתכן שעסקת פרייסייל כגון זה יכול להיות משתלם

השאלה היא אחת, האם המחיר של הדירה כרגע יותר זול ממחיר דירה בנויה?
א"כ יש מה לדון שזאת עסקה רווחית
אבל אם מוכרים על הנייר באותו מחיר של דירה בנויה (כך זה היום בהרבה פרוייקטים)
אז כל הרווח זה רק בגלל עליית מחירים, אז יש כאן סיכון שלא יהיה רווח
כי כעת המחירים בעצירה ואולי גם ירדו קצת

וזה שהיזם אומר שהוא יעדכן את המחיר בקרוב לא אומר שהוא גם יצליח למכור במחיר שהוא יעדכן

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
עד היום שמענו ממך אחרת ,דעתך השתנת?
דעתי לא השתנתה במובן שהמחירים הולכים להתרסק כמו שכמה מנסים לטעון שאני כמובן חושב שאלו דברי שטות
דעתי היא גם שלאורך זמן מחירי הדירות יעלו ואפילו יעלו דרמטית
היום אדם משעבד 50 אחוז מהחיים שלו בשביל דירה
אז בהמשך הוא לא ישעבד רק 50 אלא גם 70 וגם 80 ואפילו 100 אחוז!!

כל השאלה זה שאלה של היצע וביקוש כמו בכל מקום
ברגע שהביקוש גדול ביחס להיצע המחיר עולה

ממילא כיוון שהמצב היום שלא מנסים לפתור את הבעייה מהשורש (אף פעם)
אלא רק מנסים להוציא תוכניות מטופשות לפתרון הדיור
באמצעות הגרלות ומחיר למשתכן
זה מוכיח ש למדינה באמת מוטיבצייה אמיתית לפתור את הבעייה

במקום להפשיר קרקעות רבות להסיר חסמים ולעבוד על תשתיות וכו
היא עושה אוויר חם

אגב גם הרווחים שהמדינה גורפת מהקרקעות הוא עצום

אז למי יש אינטרס להוריד את המחיר?
לבנקים(שמרוויחים מהמשכנתאות)
למדינה (שמרוויחה מהמיסים)
לקבלנים הגדולים שעושים מונפול בשוק??

כיוון שלאף אחד מהגופים הגדולים אין אינטרס אז אין סיבה שלאורך זמן המגמה תשתנה

מה שכן במצב דהיום שהריבית עלתה וזה דבר חדש שלא היה בעבר
אז ערך הכסף גודל וממילא יש מיתון
אבל המיתון הזה הוא לא מגיע בגלל סיבה אמיתית שההיצע והביקוש השתנו

הוא מגיע רק כתוצאה מייקור ערך הכסף
ובעומק למי שיש דירה הוא לא באמת הפסיד(במידה והמחיר ירד)
כי ערך הכסף גדול יותר אבל זה נושא אחר

אבל כיוון שכולם מבינים שעוד שנה הבנק יוריד את הריבית
והחגיגות יחזרו

ושוב לדעתי .
אם הממשלה לא תיתן בשורות רציניות בתחום הדיור
אם הריבית תחזור לרדת
וכשיגמרו ההגרלות של דירות בהנחה(הם יגמרו בסוף שנה הבאה)

המחירים יחזרו להאמיר

ללושקה

משתמש מקצוען
רעיון שלך או משהו מוכר?
ומה קורה במקרה שהביקוש יורד , לכאורה יש הפסד דיי גדול , זה נחשב לרכב יד 2 , לא?
לא מספיק מכירה פרטים ולא לסמוך עלי... אבל כן יודעת שמחכים כמה חודשים טובים עד שמגיע וישנם כאלה שמוכנים לשלם יותר, העיקר לחסוך את הזמן.
אנשים שיש להם כסף אבל סבלנות חסר להם....

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה