השקעות נדל"ן חבר שלי טוען שאפשר להרוויח 400,000 ש"ח בחצי שנה, הוא צודק?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
למה בעיה, יש כאן אנשים ישרים ומקצועניים בתחומם לדוג' אתה, או "מקצועי בלבד" או "הון ובית" וכו' וכו' אנשים שיודעים מי הם ואפשר בהחלט להסיק מסקנות מהייעוץ שלהם פה, כמובן שמשאר החברים שלא מזוהים ולא מתמקצעים בתחום כמו שאמרת אפשר לשמוע את התבונות אבל להתייעץ עם מומחים בנוסף.
מסכים איתך וחולק עליך
זה נושא לדיון נפרד
ואני לא רוצה לסטות מהנושא.

שמעון המקורי

משתמש מקצוען
זה וודאי לא 400,000 בחצי שנה!
זה דורש השקעה רבה יותר וזמן רב יותר!

כמה נקודות (דעתי בלבד!)

1. מי שרוצה יכול להירשם לבד באתר רמ"י לכל המכרזים.
2. זה רעיון ראשוני שלהם לשלב בין זוכים לכאלו שיש להם כסף להשקיע בקניה עצמה ובבניה, מדובר ברעיון "מאכערי" לחלוטין על כל המשתמע! יש סיכונים רבים בבחירת השותף מבין כל שאר המשתתפים! וגם לא ברור לי בכלל המנגנון הפנימי שלהם איך הם משדכים בין קונים.
3. לא ברור לי כמה זה חוקי להירשם ע"י מישהו אחר (למשל - צריך למסור להם את הקוד כניסה לאתר האישי הממשלתי...)

כל הנ"ל זה על עצם החברה ולא על ההשקעות בקרקעות זה נושא נוסף שכדאי ללמוד אותו בהזדמנות זו...

4. ככל ובאמת זה חברה אמינה (לא מכיר בכלל!) אולי מי שלא מבין בתחום כדי לעשות את זה לבד ומצד שני אין לו ברירות אחרות להרוויח כסף אולי אולי יש מה לברר...
(בכל מקרה טיפ שלי - תנו לאחרים להיות שפני נסיונות ותראו אחרי זה מה קורה - עדיף מאשר שאנחנו נלמד עליכם:))

שמעון המקורי

משתמש מקצוען
זה ציטוט מהמייל שלהם:

ש. מהו סכום דמי הליווי אותו משלם חבר שיוצא באמצע?
ת. עם חתימת הסכם על רכישת המגרש משלם החבר ססך 35,000 ש"ח.
עבור השרות כדלהלן:
  1. איתור ורישום למכרזים ובכלל זה בדיקה פיננסית של המכרזים.
  2. ליווי והכנת תוכנית עסקית מותאמת ללקוח.
  3. יעוץ בבחירת מגרש ספציפי.
  4. ארגון מסמכים להשלמת הרכישה מול רמ"י
  5. לווי בעניני מימון והשגת יועץ משכנתאות קבוצתי במחיר מוזל.
  6. לווי של הליכי התכנון למקסום רווחים
  7. ארגון מול יועצי תכנון בכלל זה השגת יועצי תכנון במחיר קבוצתי ומשתלם לחבר.
  8. ייעוץ והתאמה ליכולות הפיננסיות של החבר
  9. לווי בעת מכירת הנכס מול מתווכים למקסום רווחי המשקיע .
  10. ניהול לאורך כל הדרך עד למימוש בעז"ה.
3. מה ההוצאות שעלי לקחת בחשבון בהון העצמי?
הנה פרוט ההוצאות של ההון העצמי לעיסקה, במידה ותזכו כמובן.
30% עבור המגרש.
או 50% עבור המגרש אם יש לכם כבר שתי דירות ומעלה.
6% מס רכישה על המגרש, לא על חלק הפיתוח.
35,000 ש"ח דמי ליווי ב"לקנות נדל"ן"
7,000 ש"ח תשלום יועץ משכנתא
40,000 ש"ח אדריכלות והיתר בניה
3500 ש"ח שמאות
ובנוסף,
אלפים בודדים על רישומים ברמ"י
ועל בטחונות לבנקים.
מי שירצה להכניס שותף
יוסיף 2,500 ש"ח כל צד עבור התיווך בין השותפים
ושכ"ט עורך דין לשותפות.

סה"כ ההון העצמי נע בין 230-650 אלף.
תלוי במחיר המגרש.

שמעון המקורי

משתמש מקצוען
בעצם....
לא מדובר פה על עיסקה בלי שום סיכון להפסד כספי.
הנה דוגמא קלאסית - זכית בהגרלה וקנית במזל טוב,
סה"כ תשלומים - בערך 100,000 ש"ח הוצאות בלי מחיר הקרקע!
אחרי 3 שנים משום מה מחיר הקרקע עולה רק ב - 50,000 ש"ח, יכול להיות? הגיוני? זה סיכון שצריך לקחת בחשבון...
ואז אתה מחליט שזה לא עסק משתלם ומחליט לצאת מהעיסקה - זה אומר לשלם למתווך שימכור את הקרקע וגם קנסות על ביטול הזכיה לרמ"י (הרבה כסף...)
סה"כ - עליית מחיר של 50,000 ש"ח אבל הוצאות של 200,000 ש"ח....

וזה עוד לפני כל הסיבוכים שיכולים לקרות עם המריבות עם השותף הנחמד (אנ"ש כמובן..) שבסוף לא משלם....

תכל'ס - מי שלומד את התחום ויש לו אמצעים לעשות את זה לבד - מעולה!
מי שעל סמך זום נחמד יוצא לעיסקה של מאות אלפי ש"ח - :devilish:

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
ראיתי שהם מתכוונים לגשת למכרז של רמ"י בחירן, זה מדליק לי נורה אדומה על המקצועיות של החברה הזאת, ממליץ לכם לבדוק קצת באיזה מצב ומקום נמצא היישוב חירן, לדעתי האישית לא תראו שם בתים בנויים בעשר שנים הקרובות, וגם כשתראו, לא בטוח בכלל שיהיה מי שירצה לקנות את הבית.

הרחיבי

משתמש פעיל
בעצם....
לא מדובר פה על עיסקה בלי שום סיכון להפסד כספי.
הנה דוגמא קלאסית - זכית בהגרלה וקנית במזל טוב,
סה"כ תשלומים - בערך 100,000 ש"ח הוצאות בלי מחיר הקרקע!
אחרי 3 שנים משום מה מחיר הקרקע עולה רק ב - 50,000 ש"ח, יכול להיות? הגיוני? זה סיכון שצריך לקחת בחשבון...
ואז אתה מחליט שזה לא עסק משתלם ומחליט לצאת מהעיסקה - זה אומר לשלם למתווך שימכור את הקרקע וגם קנסות על ביטול הזכיה לרמ"י (הרבה כסף...)
סה"כ - עליית מחיר של 50,000 ש"ח אבל הוצאות של 200,000 ש"ח....

וזה עוד לפני כל הסיבוכים שיכולים לקרות עם המריבות עם השותף הנחמד (אנ"ש כמובן..) שבסוף לא משלם....

תכל'ס - מי שלומד את התחום ויש לו אמצעים לעשות את זה לבד - מעולה!
מי שעל סמך זום נחמד יוצא לעיסקה של מאות אלפי ש"ח - :devilish:
כן אבל אם אני באמת רוצה לבנות את ביתי על אותו שטח אדמה
אז אין את הסיכון הזה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני מדבר על דירה למגורים אדם בשביל עצמו מה רע
כל אחד שיתמקד בתחומו.
לא יתכן שבשביל לחסוך בדיור תהיה גם יזם.
ובשביל להוזיל בעלויות הפיצה תפתח פיצריה.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ראיתי שהם מתכוונים לגשת למכרז של רמ"י בחירן, זה מדליק לי נורה אדומה על המקצועיות של החברה הזאת, ממליץ לכם לבדוק קצת באיזה מצב ומקום נמצא היישוב חירן, לדעתי האישית לא תראו שם בתים בנויים בעשר שנים הקרובות, וגם כשתראו, לא בטוח בכלל שיהיה מי שירצה לקנות את הבית.

חירן זה לא רחוק ממיתר
שזה ישוב שמאד הצליח
תבדוק כמה עולה שם מגרש או וילה.
מי שקנה במיתר בשלב שחירן נמצאת עכשיו הרוויח הרבה כסף

יואל זוהר

משתמש מקצוען
האם מישהו יכול לסכם את כל השכול הזה
פשוט התבלבלתי באמצע ודחוף לי לדעת

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה