דרוש מידע חברים של הבן שלי ביקשו שאני אממן לו יום הולדת בישיבה

מצב
הנושא נעול.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אתמול היה לבן שלי יום הולדת 19 ומישהו שהציג את עצמו כחבר שלו מהישיבה התקשר אלי ואמר שהם רוצים להפתיע אותו וביקש שאני אממן להם מסיבה. שאלתי אותו על איזה סכום מדובר והוא אמר שהם בערך 10 חברים ואחד מהם בדיוק סיים מסכת אז הם חושבים להזמין ארוחה ממסעדה בשרית ויעשו סיום ביום הולדת. זה מקובל בישיבות שהורים מממנים יום הולדת לחברים של הבן?

אתמול היה לבן שלי יום הולדת 19 ומישהו שהציג את עצמו כחבר שלו מהישיבה התקשר אלי ואמר שהם רוצים להפתיע אותו וביקש שאני אממן להם מסיבה. שאלתי אותו על איזה סכום מדובר והוא אמר שהם בערך 10 חברים ואחד מהם בדיוק סיים מסכת אז הם חושבים להזמין ארוחה ממסעדה בשרית ויעשו סיום ביום הולדת. זה מקובל בישיבות שהורים מממנים יום הולדת לחברים של הבן?
השאלה האם זה מקובל עליכם.
בד"כ לא שמעתי על מנהג קדוש זה...

עטלף

משתמש פעיל
מקובל בישיבות? לא!
מקובל בישיבה של הבן? אולי!
בכל מקרה כדאי להתחלק בסכום עם ההורים של החבר המסיים...

משה 05276

משתמש מקצוען
בחיים לא שמעתי על כזה דבר
אם מתחשר לכם לתרום להם תחכו לבין הזמנים ותזמינו אליכם הבייתה
כדי של יהפך למנהג

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
בדר"כ חברים משלמים כל אחד כמה שקלים ויוצא מזה" קצת במבה בסלי וקולה
לחברים המחמירים והלארג'ים מוציאים עוד כמה שקלים ומזמינים פיצה
אין כזה דבר על חשבון ההורים...

אם זה לא היה תשעת הימים הם לא היו רוכבים עליכם על משהו בשרי...

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קצת חוצפה לבקש דבר כזה
מסעדה בשרית זה דבר יקר

לא לפרסום

משתמש מקצוען
בכל מקרה כדאי להתחלק בסכום עם ההורים של החבר המסיים...
חבר רוצה לעשות סיום וזה מקסים. אבל היום הולדת נשמע כמו תירוץ למימון הסיום
מאמין שהבחור הציג את זה הפוך......
שרוצים לעשות יום הולדת מכובדת[בשרית]ליום הולדת......
ובגלל תשעת הימים יש בחור שמסכים לעשות סיום....וכך יוכלו לעשות בשרית.....
ולעצם העניין......בישיבות רגילות פחות מצוי.......
אבל מאוד משתנה בין ישיבה לישיבה.....ובין סגנון בחור[וחבריו]...
וההוכחה שהבחור לא התבייש לבקש זאת......

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים

בלהבלהבלה

משתמש חדש
ישנם ישבות
שזה מקובל וישנם וועדים מסוימים שזה מקובל אפי' שבישיבה זה פחות מקובל ואם זה מקובל בוועד של הבן זה ממש לא נעים לבן שלא עושים
אבל אפשר לעשות משהו יותר פשוט או לממן חלק ניכר מהאירוע

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה