כללי זכויות יוצרים של גרפיקאי שכיר - יש חיה כזו?

• פותח הנושא מי
  • פורסם בתאריך

tamar

משתמש מקצוען
בחיים לא חשבתי שבוס יכול לאסור כזה דבר!
בכל מקרה, אני אישית לא הייתי שואלת מדי הרבה ומוצאת דרך לחלץ את הקבצים מהמחשב שלו.

אם את חושבת שיש בעיה הלכתית את צריכה לשאול שאלת רב,
לא נראה לי שיש הבדל הלכתי בין לקיחת הקבצים מהמחשב שלו לבין יצירת עותק מדויק חדש...
כך שלא פתרת את הבעיה.
להפך, גם עבדת קשה בשחזור העבודות וגם נשארת עם הבעיה ההלכתית שאולי קיימת...

אספקלר

משתמש צעיר
אני הייתי ממליץ למעסיקים פוטנציאלים להיכנס לאשכול הזה לפני שהם לוקחים עובד.

הרבה מאוד מוסריות, מעט מאוד יושר.

לא מדבר על פותחת האשכול שדווקא הוכיחה יושר גם במחיר הפסד.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י tamar;561475:
אם את חושבת שיש בעיה הלכתית את צריכה לשאול שאלת רב,
לא נראה לי שיש הבדל הלכתי בין לקיחת הקבצים מהמחשב שלו לבין יצירת עותק מדויק חדש...
כך שלא פתרת את הבעיה.
להפך, גם עבדת קשה בשחזור העבודות וגם נשארת עם הבעיה ההלכתית שאולי קיימת...

בטח שיש הבדל!!!
כי זכויות מוסריות על הרעיון - ברור שיש לי,
אבל במשרד המחשב, התוכנה והפונטים שייכים לבוס, ובבית הם שייכים לי.

אספקלר

משתמש צעיר
מדברים פה הרבה על המוסריות של הבוס, על זה שהוא רע וצר עין (וזה נכון) אבל מתעלמים מיושר על פי ההלכה ולהבדיל על פי החוק.

אסור לגנוב גם מבוסים צרי עין. מה לעשות.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אספקלר;561484:
מדברים פה הרבה על המוסריות של הבוס, על זה שהוא רע וצר עין (וזה נכון) אבל מתעלמים מיושר על פי ההלכה ולהבדיל על פי החוק.

אסור לגנוב גם מבוסים צרי עין. מה לעשות.

מסכימה.

park

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חבל את עובדת מחדש זה לא ברמה של עבודה ללקוח וזה גורם שחיקה במחיר של צדקות אולי מיותרת למה את לא פשוט שואלת רב ורק אח"כ לעבוד במקום שאחרי שתעבדי יתברר לך שסתם עבדת.
חו"מ יהיו לך עבודות מגוונות שתוכלי להתאים את תיק העבודות לפי המשרה המוצעת.

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כבר שאלתי, וזה לא כזה פשוט.

asterisk

משתמש צעיר
D I G I T A L
שאלה ראשונה שאת צריכה לשאול את עצמך היא: האם חתמת על חוזה עבודה מול המעסיק? שאלה שניה - האם נושא הקניין על עבודותיך מעוגן בחוזה זה?

אם לא, השלב הבא הוא לברר אצל עורך דין שמתעסק בזכויות יוצרים, (תעשי גוגל) תלכי הפוך על הפוך, תפני לעו"ד בתור מעסיקה שמעוניינת לתבוע את העובדת שלה על שהשתמשה בעבודות שעשתה כשכירה בתיק עבודות ותשאלי אם יש לך עילה לתביעה, כך תקבלי את התשובה הכנה ביותר לשאלתך מהעו"ד.

חץ גראפיק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לדעתי א. הוא שילם לך על שעות עבודה הללו. ב. את השקעת בעבודה וזכותך קלחת בכדי להראות ללקוחות דגמאות
הלעתי את זה לדיון בישיבה שהיתה לי וכולם הסכימו פה אחד שזכותך לקחת

גלעד

משתמש רשום
מבחינה חוקית ומשפטית אם זה מענין אותך-
כל העבודות שלך כשכירה, שייכות קניינית למעביד.
אבל, אין ספק שהעבודות הן שלך ברגע שאת מבקשת אותן לא לצורך מסחרי, אלא לשם הצגת תיק עבודות.

עד כאן הרמה המשפטית.
הבעיה היא, כמה שווה לריב איתו על זה ולשרוף גשרים, גם אם הצדק איתך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיג

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ עַבְדֵי יי הַלְלוּ אֶת שֵׁם יי:ב יְהִי שֵׁם יי מְבֹרָךְ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:ג מִמִּזְרַח שֶׁמֶשׁ עַד מְבוֹאוֹ מְהֻלָּל שֵׁם יי:ד רָם עַל כָּל גּוֹיִם יי עַל הַשָּׁמַיִם כְּבוֹדוֹ:ה מִי כַּיהוָה אֱלֹהֵינוּ הַמַּגְבִּיהִי לָשָׁבֶת:ו הַמַּשְׁפִּילִי לִרְאוֹת בַּשָּׁמַיִם וּבָאָרֶץ:ז מְקִימִי מֵעָפָר דָּל מֵאַשְׁפֹּת יָרִים אֶבְיוֹן:ח לְהוֹשִׁיבִי עִם נְדִיבִים עִם נְדִיבֵי עַמּוֹ:ט מוֹשִׁיבִי עֲקֶרֶת הַבַּיִת אֵם הַבָּנִים שְׂמֵחָה הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה