זו"צ - מה מומלץ או לא מומלץ ביחידת דיור שלכם?

פרספכתיבה

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
לא להתפשר על גודל חדר השינה! לפעמים בחלל קטן עדיף חדר בגודל מרווח מאשר חדר קטן+מרפסת פצפונת.
חבלי כביסה מובנים שפונים החוצה גם חשוב מאוד וחוסך לזוג את פתיחת מתקני הפלסטיק המסורבלים שתופסים את כל השטח בבית...
אם יש אפשרות בקלות להוסיף בוידעם זה ממש ממש שימושי.
נישה מוגדרת למיקום עמודון ספרים
כמה שיותר פינות שניתן לאכסן בהם דברים,
להתקין מדפים מעל המכונת כביסה
לדאוג לתריסים\וילונות גלילה בחלונות שפונים לרשות הרבים שייתן יותר פרטיות ביחידה והרגשה של בית.

חיה12

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י בתישראל;1913344:
שמעתם אולי על מכונת כביסה שגם מייבשת ואז חוסכת מקום של מייבש?
יש אולי למישהוא?

יש בעיה עם חלקי החילוף שלה.
היא מאוד יקרה!

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י brod;1913323:
הלו, חברה, נראה לי שקצת הגזמתם עם הדרישות.

בכל דירה יש אילוצים. ולי בבית, לדוגמא, אין (עדיין) את כל חפצי הנוחות שנכתבו כאן:
בוידעם, מיבש כביסה, ארון ספרים מגבס, שרותים נפרד מהאמבטיה, ארון אמבטיה, תנור אמבטיה (אני שמה מפזר חום), ספה, כיור לנטילת ידיים חוץ מהמטבח, מעבר לעריסה מחוץ לחדר (הקטנו את חדר השינה כדי ליצור חדרון נוסף).

יש דברים שמתקלקלים/מתבלים/מתיישנים בין שוכר לשוכר ואין סיבה שהמשכיר ישקיע בהם.
למה שזו''צ לא יקנה בעצמו תנור אמבטיה, לדוגמא? זה דבר זול וקטן שיהיה שימושי בכל דירה שהיא בעתיד.

ויש לי נסיון מגורים בכמה יחידות דיור, גם מזעזעות :eek::eek: בלי תנאי מחיה בסיסיים.

מצטרפת, כבעלת ניסיון במגורים ביחידה, וגם מהצד השני- כמשכירת דירה.
בתישראל, המלצה שלי:
אם את מתלבטת איפה להשקיע, עדיף לעשות את זה בנכס עצמו. בבידוד איכותי, בחלוקה נכונה.
חבל להשקיע בציוד שממילא אורך החיים שלו לא עולה על תקופת השכרה ממוצעת (כמו הדוגמא של brod- תנור אמבטיה. כולה הוצאה של 100 שקל, לא זה מה שיגרום לי לשכור יחידה או לא. אני למשל קניתי, והעברתי אחר כך לדירה שלי, ואז גיליתי שהוא ממילא שבק חיים...), וכך גם לגבי שאר הפינוקים כמו ספה, מייבש, ארון ספרים מגבס. אם מתחשק לך להשקיע ויש תקציב- למה לא. אבל אם לא- את הציוד לא תקבלי כמו שנתת אותו, אז קחי בחשבון את ההשקעה בתחזוק בין שוכר לשוכר.
והעיקר, הרבה הצלחה!

sivan22

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י חישוקים;1913911:
מצטרפת, כבעלת ניסיון במגורים ביחידה, וגם מהצד השני- כמשכירת דירה.
בתישראל, המלצה שלי:
אם את מתלבטת איפה להשקיע, עדיף לעשות את זה בנכס עצמו. בבידוד איכותי, בחלוקה נכונה.
חבל להשקיע בציוד שממילא אורך החיים שלו לא עולה על תקופת השכרה ממוצעת (כמו הדוגמא של brod- תנור אמבטיה. כולה הוצאה של 100 שקל, לא זה מה שיגרום לי לשכור יחידה או לא. אני למשל קניתי, והעברתי אחר כך לדירה שלי, ואז גיליתי שהוא ממילא שבק חיים...), וכך גם לגבי שאר הפינוקים כמו ספה, מייבש, ארון ספרים מגבס. אם מתחשק לך להשקיע ויש תקציב- למה לא. אבל אם לא- את הציוד לא תקבלי כמו שנתת אותו, אז קחי בחשבון את ההשקעה בתחזוק בין שוכר לשוכר.
והעיקר, הרבה הצלחה!

צודקת לגמרי. אני עכשיו גרה ביחידה מושקעת יפה מדהימה באמת. מעוצבת לא רגיל. אבל למרות הבידוד המצוין שעשו , היחידה היא 4 קירות חיצוניים והרבה חלונות פתוחים, קרררררררר מאד! (ובקיץ היה חםםםםם מאד).

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י גלבוע;1913367:
זה לא עניין של דרישות.
יש הרבה יחידות בעולם. מי שרוצה לשווק את היחידה שלו בקלות, ולא למצוא אותה ריקה לתקופות, יעשה בחכמה אם יקשיב לשטח.

הבעיה היא שהתשובות שכותבים כאן לא משקפות את פני השטח והשוק אלא את החלומות של השוכרים...
וחלק מהדרישות הם לא ריאליות ביחס לשוק ולא יהיו רווחיות בכלל למשכיר.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י סטאזרית;1912860:
מנסיון של מספר יחידות דיור בהן עברנו (עד שהגענו למנוחה ונחלה משלנו...)

חלל מרכזי גדול ככל האפשר
- עדיף מחולק למטבח וסלון נפרדים, אבל גם אם אין אפשרות כזו, חשוב שיהיה חלל מרכזי סבירלארח בו. גם לזו"צ לפעמים עולים וממש מעצבן לארח בחדר שינה...

ריהוט מלא - זו"צ לא אוהב לקנות ריהוט - אפילו משלים ליחידה שאינה שלו - דוגמאות: מתקן תליה לכובע, חליפה ומעילים, עמודון / ספריה, ארון אמבטיה, תנור אמבטיה ומיזוג (ברור מאליו), ספה כדאי ומאד משדרג, מראה גדולה - אלו פריטים קטנים שמשלימים ...

מכשירי חשמל באיכות טובה - בעיקר תנור ומכונת כביסה. מאד לא נעים לפשל מאפים ותבשילים בתור נשואה צעירה רק בגלל התנור הדפוק והזול ביותר שהמשכירים נתנו, כנ"ל לגבי מכונת כביסה (הבגדים דנדשים...)

מייבש כביסה כדאי מאד - ואם לא מעונינים להשקיע - לפחות שהמכונה תהיה בעלת פתח קדמי ושתהיה אופציה להניח עליה מייבש אם הזוג
ירצו

שרותים נפרד - גם אם אין אופציה לכפול, כדאי שהשרותים יהיו מחוץ לחדר האמבטיה

אם אזכר בעוד משהו - אוסיף בל"נ
לא מומלץ לשים מכונת כביסה כי זה מתקלקל מהר
אני הייתי נגעלת לאפות בתנור של מישהו
הרבה לא נותנים את 2 הדברים הללו
מייבש לזוג צעיר??? כשיבוא ילד ראשון הם כבר יצטרכו מדיח כלים?!
למה שרותים נפרד? זה לא פרקטי. אני מעדיפה רק כשהם ביחד
ארון 4-5 דלתות, קשה עד בלתי אפשרי להסתדר עם ארון 2 דלתות

מגנום

משתמש סופר מקצוען
אני נשואה כמעט שנתיים, ויש לי תינוקת חמודה בת שנה
מהחתונה עד עכשיו אנחנו באותה יחידה.
הפלוסים הגדולים שבגלל זה נשארנו:
- בידוד מצוין- לא חם ולא קר
- סלון ומטבח מחוברים = חדר אחד גדול שנותן מרווח ותחושה של גודל. ומקום להסתובב
- חדר שינה גדול + מקום ללול של התינוקת
- הרבה הרבה ארונות מטבח ושיש גדול.
- תכנון נכון וניצול של המקום בקיצור- מרווח ונעים לעין
- מרפסת נחמדה- מאוד מוסיף: סוכה, תלית כביסה במתקן..
- הרבה קטנות ממה שכתבו כמו ארגזי מצעים, מתלים, מראה באמבטיה, ארון אמבטיה, מקום למברשות, מוצרי חשמל איכותיים, חלון גדול מאוד בחדר שינה, מטבח בהיר, שידות בחדר שינה, מזגן, בקיצור מושקע

החסרונות:
-כנראה רצו לחסוך ושמו לנו מקרר פיציי מה שגורם שכל יום אני מבשלת ולא יכולה להקפיא אפילו סיכה :(
- כירים חשמליות ולא גז- מעצבבבן
- מקלחון ולא אמבטיה - לא נח!!
- כיור אחד שבדיעבד גרם לכך שלא יהיו אף פעם כלים מלוכלכים בכיור אלא שוטפים בשניה שמתלכלך.. ;)
- רצפה מקרמיקה לא מספיק איכותית, מתלכלך בשניה מתנקה בשניה

אנחנו הוספנו:
- ספה קטנה
- עמודון ספרים
- מגירות "כתר"
- מיקרוגל

gr8design

משתמש חדש
מנסיון- תנור + כיריים מגז חסר מאד אם אין, (לא תמיד מתחשק ומזדמן לקפוץ לאמא להעמיד עוגת הפתעה...) וכדי לחסוך במקום אפשר להתקין דלפק מתקפל במטבח במקום שולחן, מומלץ מאד!
בעמודון כדאי להשקיע עם דלתות זכוכית, כך הזו"צ מרגיש שיש לו אפילו ויטרינה (במדף אחד אפשר לשים את כלי הכסף)
ובגדול כדאי תמיד להכניס לראש, שעם עוד מעט השקעה (יחסית להשקעה הגדולה של בניית יח"ד ואיבזורה) מקבלים תוצר מוגמר שהרבה יותר נעים לשהות ולגור בו.

E&A

משתמש מקצוען
מידע חשוב מאוד!
בנוגע לבידוד, במידה ומדובר בגג רעפים.

לא מספיק לבודד את הגג באמצעות פוליאוריתן - זהו חומר המשמש לבידוד חום והרבה מאוד מסתפקים בחומר הזה בלבד. התוצאה קור שיורד מהגג כלפי מטה, וההשלכות - חלל שמאוד מסובך לחמם אותו.

כדי לבודד את הבית מפני הקור - בצורה הכי אפקטיבית, נחוץ שילוב של קלקר וצמר סלעים. מדובר בחומרים לא יקרים.

ולסיכום: לבידוד חום וקור נחוצים החומרים הבאים בסדר הבא - שכבה ראשונה קל קר מעליה צמר סלעים ובשכבה העליונה פוליאוריתן.

נ.ב. במידה וכבר יש למישהו בידוד מ
פוליאוריתן בלבד, כדאי לשקול ברצינות את שידרוג הבידוד, בעלות של כמה מאות שקלים בלבד - עבור החומרים.

טיגר

משתמש מקצוען
על תנור חלוקות הדיעות בגלל בעיית ההכשר.
אצלנו הם השאירו מקום לשים תנור+ חיבור לגז למי שיהיה מעוניין לקנות בעצמו.

בתישראל

משתמש פעיל
נכתב ע"י מגנום;1915654:
אני נשואה כמעט שנתיים, ויש לי תינוקת חמודה בת שנה
מהחתונה עד עכשיו אנחנו באותה יחידה.
הפלוסים הגדולים שבגלל זה נשארנו:
- בידוד מצוין- לא חם ולא קר
- סלון ומטבח מחוברים = חדר אחד גדול שנותן מרווח ותחושה של גודל. ומקום להסתובב
- חדר שינה גדול + מקום ללול של התינוקת
- הרבה הרבה ארונות מטבח ושיש גדול.
- תכנון נכון וניצול של המקום בקיצור- מרווח ונעים לעין
- מרפסת נחמדה- מאוד מוסיף: סוכה, תלית כביסה במתקן..
- הרבה קטנות ממה שכתבו כמו ארגזי מצעים, מתלים, מראה באמבטיה, ארון אמבטיה, מקום למברשות, מוצרי חשמל איכותיים, חלון גדול מאוד בחדר שינה, מטבח בהיר, שידות בחדר שינה, מזגן, בקיצור מושקע

החסרונות:
-כנראה רצו לחסוך ושמו לנו מקרר פיציי מה שגורם שכל יום אני מבשלת ולא יכולה להקפיא אפילו סיכה :(
- כירים חשמליות ולא גז- מעצבבבן
- מקלחון ולא אמבטיה - לא נח!!
- כיור אחד שבדיעבד גרם לכך שלא יהיו אף פעם כלים מלוכלכים בכיור אלא שוטפים בשניה שמתלכלך.. ;)
- רצפה מקרמיקה לא מספיק איכותית, מתלכלך בשניה מתנקה בשניה

אנחנו הוספנו:
- ספה קטנה
- עמודון ספרים
- מגירות "כתר"
- מיקרוגל

תודה רבה על הפרוט המושקע!

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני גרה ביח"ד שלא חסר בה כלום..
אם זה מעניין אותך אשלח לך תמונות

תנור+כיריים המשכירים לא קנו כל זוג קונה ומחליף
אז מה יש לנו?
חד"ש גדול, ארון 4 דלתות גבוה, ארגזי מצעים
סלון ומטבח מחוברים עם מקום לספה ו2 עמודונים (הוספנו)
פינת כביסה, מעליה מדפים, מעל בוידם
אמבטיה שרותים כיור מראה, הוספנו ארון קטן באמבטיה
דוד חשמל, ארון חשמל נפרד מונה מים נפרד בלון גז נפרד
חצר(מרפסת) גדולה עם פרגולה לסוכה
2 מזגנים, מקרר בינוני, מכונת כביסה - סוג איכותי עם דירוג אנרגטי A שחוסך חשמל
מבחינתי אין חסרונות. אולי שאין מקום לייבוש כלים אלא זה נמצא במתקן על השיש.
עיצוב יפה ותכנון נכון, מבחינת בידוד זה קומת כניסה אז אין בעיה אם זה ב"ה.
בהצלחה.

בקבוק

משתמש רשום
לדעתי זוג כורסאות לובי או ספה קטנה זה לא מותרות, בתחילה לא היה לנו והיינו יושבים כל היום על המיטות בחדר שינה כי כמה אפשר לשבת ליד השלחן?
פינת ישיבה אפילו קטנה

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תמר;1916054:
אני גרה ביח"ד שלא חסר בה כלום..
אם זה מעניין אותך אשלח לך תמונות

תנור+כיריים המשכירים לא קנו כל זוג קונה ומחליף
אז מה יש לנו?
חד"ש גדול, ארון 4 דלתות גבוה, ארגזי מצעים
סלון ומטבח מחוברים עם מקום לספה ו2 עמודונים (הוספנו)
פינת כביסה, מעליה מדפים, מעל בוידם
אמבטיה שרותים כיור מראה, הוספנו ארון קטן באמבטיה
דוד חשמל, ארון חשמל נפרד מונה מים נפרד בלון גז נפרד
חצר(מרפסת) גדולה עם פרגולה לסוכה
2 מזגנים, מקרר בינוני, מכונת כביסה - סוג איכותי עם דירוג אנרגטי A שחוסך חשמל
מבחינתי אין חסרונות. אולי שאין מקום לייבוש כלים אלא זה נמצא במתקן על השיש.
עיצוב יפה ותכנון נכון, מבחינת בידוד זה קומת כניסה אז אין בעיה אם זה ב"ה.
בהצלחה.

יש לך מושג כמה מטר מרובע זה?

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מקופלת;1968661:
יש לך מושג כמה מטר מרובע זה?
30-33 מ', מתוכנן נכון ופרקטי.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה