זו"צ - מה מומלץ או לא מומלץ ביחידת דיור שלכם?

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
שיהיה אפשר לעבור בבית

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מנסיון של מספר יחידות דיור בהן עברנו (עד שהגענו למנוחה ונחלה משלנו...)

חלל מרכזי גדול ככל האפשר
- עדיף מחולק למטבח וסלון נפרדים, אבל גם אם אין אפשרות כזו, חשוב שיהיה חלל מרכזי סבירלארח בו. גם לזו"צ לפעמים עולים וממש מעצבן לארח בחדר שינה...

ריהוט מלא - זו"צ לא אוהב לקנות ריהוט - אפילו משלים ליחידה שאינה שלו - דוגמאות: מתקן תליה לכובע, חליפה ומעילים, עמודון / ספריה, ארון אמבטיה, תנור אמבטיה ומיזוג (ברור מאליו), ספה כדאי ומאד משדרג, מראה גדולה - אלו פריטים קטנים שמשלימים ...

מכשירי חשמל באיכות טובה - בעיקר תנור ומכונת כביסה. מאד לא נעים לפשל מאפים ותבשילים בתור נשואה צעירה רק בגלל התנור הדפוק והזול ביותר שהמשכירים נתנו, כנ"ל לגבי מכונת כביסה (הבגדים דנדשים...)

מייבש כביסה כדאי מאד - ואם לא מעונינים להשקיע - לפחות שהמכונה תהיה בעלת פתח קדמי ושתהיה אופציה להניח עליה מייבש אם הזוג
ירצו

שרותים נפרד - גם אם אין אופציה לכפול, כדאי שהשרותים יהיו מחוץ לחדר האמבטיה

אם אזכר בעוד משהו - אוסיף בל"נ

RACHELIB

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לגבי החשמל-
לשים מונה נפרד מזה של הבית, וכמובן שלוח נפרד
לשים בחדר שינה מחלפים להדלקת האור, ליד המיטות

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכתב ע"י שמנת בצל;1912634:
שמעתי ממישהי- שיהיו ארגזי מצעים מתחת למיטות,
חובה כמקום איחסון קריטי ביחידות הקטנות...

עד עכשיו לא היה לנו ארגזי מצעים, כעת לא ביחידת דיור קניתי מיטות עם ארגז מצעים, וזה מאד כבד להרים, כך יוצא שגם הדברים שהייתי שמה מתחת למיטה אני לא שמה, בנוסף למצעים שנמצאים בארון.
אם כבר מגירות מתחת.

שעת סיפור

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
מדף לספרים.
ריהוט, צביעה, משקופים וכל האיבזור בהיר ומרחיב עיניים.
פיציפקעס קטנים מאוד משדרגים בהשכרה כמו וילון נחמד מנורה יפה.
לא לשים רהיטים שמעטעס מהבית שלכם. מספיק זוג צעיר צריך להצטופף בדירה פיצקית ולא נוחה. לפחות שיהיה אור בעיניים, נעים, ואסטטי.

צברית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני יחלוק כאן על הרבה שכתבו שכדאי להפריד בין הסלון למטבח.

בד"כ ביחידות אין מטרים מיותרים, ובשביל ליצור טיפה מרחב בעין ככל שיהיה פחות חלוקה יהיה יותר הרגשה של מרווח.
זוג צעיר בד"כ הכל מסודר ממילא, לא ממש מפריע שאין חלוקה, לדעתי זה עדיף על פני 2 חללים קטנטנים של סלון ומטבח.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכתב ע"י צברית;1913168:
אני יחלוק כאן על הרבה שכתבו שכדאי להפריד בין הסלון למטבח.

בד"כ ביחידות אין מטרים מיותרים, ובשביל ליצור טיפה מרחב בעין ככל שיהיה פחות חלוקה יהיה יותר הרגשה של מרווח.
זוג צעיר בד"כ הכל מסודר ממילא, לא ממש מפריע שאין חלוקה, לדעתי זה עדיף על פני 2 חללים קטנטנים של סלון ומטבח.
מבחינת מרחב אולי כן, אם רוצים לארח חברותא בבית, לאן האישה צריכה לברוח? כך יש לפחות חלוקה בין המטבח לסלון.

דבורה לרר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י בתישראל;1912469:
חשבתי שהיה דיון בנושא בעבר אבל לא מצאתי.

לקראת בניית יחידת דיור, אשמח לשמוע מה מומלץ ומה לא מומלץ שיהיה ביחידה לזו"צ.

כמו כן, מי שטוב\ה בתכנון פנים, אשמח לחוות דעת על התרשים בפורום לאדריכלים ומעצבי פנים-
http://www.prog.co.il/showthread.php?p=1912397#post1912397

תודה רבה!

דבר ראשון לקחת קבלן טוב ותיכנון טוב כדי שלא יהייו ליקויים שמאד מרגיזים ועושים מעצבן...
רטיבות, ביוב שעולה וכו'...

אמבטיה וכמה שיותר ארוכה וסטנדרטית ולא קצרה.
בידוד- אני עזבתי דירה כי לא יכולתי לסבול את החום בה למרות המזגנים, הם פשוט עבדו 24/7 וזה הוצאות מטורפות בקיץ לזו"צ
מקום מוסדר מהחלון לתלית כביסה שלא תופס מקום בתוך היחדיה שגם ככה קטנה
סלון ומטבח עם הפרדה אפילו של חצי קיר
ארגזי מצעים היו לי מקום מעולה לאיחסון של כל מה שלא היה מקום בארון
לרהט בהיר שיתן תחושה של מרחב, לזו"צ עוד אין ילדים שמלכלכים

הכי חשוב- לתכנן כאילו את הולכת לגור שם וככה לא תעשו דברים לא נוחים למחיה העיקר כדי להרויח כסף מהיחידה,
תזכרו שככל שיחידה מוצלחת יותר היא מושכרת בקלות יותר

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
ארונות מטבח בשפע, מקלחת נורמאלית (עדיף אמבטיה בגודל רגיל ) בידוד כלשהו בין מטבח לסלון.
שימי לב טוב טוב : בוידעם הכי ענק שרק אפשר (אצלינו היה מעל לשירותים והמקלחת ביודעם של 50 ס"מ אם לא יותר) ארגזי מצעים.
מקום מיועד נורמלי למכונת כביסה - לא סתם "לזרוק" אותה באמצע הבית.
דוד שמש (אם יש אפשרות) כי בוילר לזו"צ כל יום זה הוצאה משמעותית.
ומקום בחדר הורים למיטת תינוק סטנדרטית/לול , כי ברוב המקרים אם אין אז כל שנה השוכרים מתחלפים...
הוספתי: ספרייה מגבס בגודל של עמודון ספרים (מטר על 2 )

כתומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חלונות לא לחדר מדרגות, גם מבחינת פרטיות וגם שהבית לא יהיה חנוק.

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הלו, חברה, נראה לי שקצת הגזמתם עם הדרישות.

בכל דירה יש אילוצים. ולי בבית, לדוגמא, אין (עדיין) את כל חפצי הנוחות שנכתבו כאן:
בוידעם, מיבש כביסה, ארון ספרים מגבס, שרותים נפרד מהאמבטיה, ארון אמבטיה, תנור אמבטיה (אני שמה מפזר חום), ספה, כיור לנטילת ידיים חוץ מהמטבח, מעבר לעריסה מחוץ לחדר (הקטנו את חדר השינה כדי ליצור חדרון נוסף).

יש דברים שמתקלקלים/מתבלים/מתיישנים בין שוכר לשוכר ואין סיבה שהמשכיר ישקיע בהם.
למה שזו''צ לא יקנה בעצמו תנור אמבטיה, לדוגמא? זה דבר זול וקטן שיהיה שימושי בכל דירה שהיא בעתיד.

ויש לי נסיון מגורים בכמה יחידות דיור, גם מזעזעות :eek::eek: בלי תנאי מחיה בסיסיים.

בתישראל

משתמש פעיל
שמעתם אולי על מכונת כביסה שגם מייבשת ואז חוסכת מקום של מייבש?
יש אולי למישהוא?

חסידה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כמה דירות שראיתי בתקופה האחרונה...

הדבר החשוב ביותר בעייני - תכנון נכון, ניצול מקסימלי של שטח הנתון.
ראיתי יחידה של 40 מ"ר, אך מתוכן 25 מ"ר היתה המרפסת!!!
עוד אחת - שמתוך הדירה היה הפתח של החדר מעלית בגג הבנין. מרחמת על הזוג ביום שיבוא הטכנאי...
ועוד אחת - שטח גדול מאד, אבל חדר שינה כ"כ קטן - שבשביל לפתוח דלת של ארון, צריך לקפוץ על המיטות...

ועוד שפע דברים הזויים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י brod;1913323:
הלו, חברה, נראה לי שקצת הגזמתם עם הדרישות.

ויש לי נסיון מגורים בכמה יחידות דיור, גם מזעזעות :eek::eek: בלי תנאי מחיה בסיסיים.

זה לא עניין של דרישות.
יש הרבה יחידות בעולם. מי שרוצה לשווק את היחידה שלו בקלות, ולא למצוא אותה ריקה לתקופות, יעשה בחכמה אם יקשיב לשטח.

אג

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
א. שיהיה מקום לסוכה נורמלית [לפחות].

ב. שיהיה מקום נורמלי שאפשר לשים שם חנוכיה.

ג. שיהיה חלל הדירה גדול כמה שיותר.

ד. שיהיה בידוד טוב מאוד. כדי שלא יהיה רותח בקיץ, וקרח בחורף.

Ayalam

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
*מקרר בגודל נורמלי,
אפשר קטן מהרגיל, אבל לא פצפון.

*מכונת כביסה בהרבה יחידות אין, חוסך לכם הרבה תיקונים.

*ארונות מטבח עליונים

* אם כיווני אוויר לא מוצלחים, לפחות תעשו חלונות כמה שיותר גדולים,
מקסימום ישימו וילונות.

טיגר

משתמש מקצוען
לנו יש משהו מאוד מוצלח בדירה שפותר את הקטע של סלון ומטבח נפרד.
יש חדר אחד די גדול שהוא הסלון והמטבח ויש באמצע דלת מתקפלת שעומדת בצד. כל הזמן זה פתוח למעט אם יש חברים ואז סוגרים. והמטבח הוא זה שנשאר חיצוני- מאוד מאוד נוח ופרקטי.
דבר נוסף- בצד החיצוני של הדלת פלדלת אין ידית כלומר מבחוץ אפשר להיכנס רק עם מפתח.- עם הסיפורים ששומעים היום זה ממש מרגיע.

ועוד משהו חשוב- כל מה שעושים לעשות את האיכות הכי טובה שיש, חוסך הרבה כסף בעתיד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לב

א לְדָוִד מַשְׂכִּיל אַשְׁרֵי נְשׂוּי פֶּשַׁע כְּסוּי חֲטָאָה:ב אַשְׁרֵי אָדָם לֹא יַחְשֹׁב יְהוָה לוֹ עָוֹן וְאֵין בְּרוּחוֹ רְמִיָּה:ג כִּי הֶחֱרַשְׁתִּי בָּלוּ עֲצָמָי בְּשַׁאֲגָתִי כָּל הַיּוֹם:ד כִּי יוֹמָם וָלַיְלָה תִּכְבַּד עָלַי יָדֶךָ נֶהְפַּךְ לְשַׁדִּי בְּחַרְבֹנֵי קַיִץ סֶלָה:ה חַטָּאתִי אוֹדִיעֲךָ וַעֲוֹנִי לֹא כִסִּיתִי אָמַרְתִּי אוֹדֶה עֲלֵי פְשָׁעַי לַיהוָה וְאַתָּה נָשָׂאתָ עֲוֹן חַטָּאתִי סֶלָה:ו עַל זֹאת יִתְפַּלֵּל כָּל חָסִיד אֵלֶיךָ לְעֵת מְצֹא רַק לְשֵׁטֶף מַיִם רַבִּים אֵלָיו לֹא יַגִּיעוּ:ז אַתָּה סֵתֶר לִי מִצַּר תִּצְּרֵנִי רָנֵּי פַלֵּט תְּסוֹבְבֵנִי סֶלָה:ח אַשְׂכִּילְךָ וְאוֹרְךָ בְּדֶרֶךְ זוּ תֵלֵךְ אִיעֲצָה עָלֶיךָ עֵינִי:ט אַל תִּהְיוּ כְּסוּס כְּפֶרֶד אֵין הָבִין בְּמֶתֶג וָרֶסֶן עֶדְיוֹ לִבְלוֹם בַּל קְרֹב אֵלֶיךָ:י רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּיהוָה חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ:יא שִׂמְחוּ בַיהוָה וְגִילוּ צַדִּיקִים וְהַרְנִינוּ כָּל יִשְׁרֵי לֵב:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אומנות הנייר • אתגר 58

לוח מודעות

למעלה