קרן סל זה מפחיד אותי... להשקיע 20K ???

כישרונית מהלכת

משתמש רשום
המליצו להשקיע בקרן סל s&p500.
אני מפחדת להשקיע שם, זה נושא שאינו מוכר לי ואני מאוד חוששת שאפסיד את הכסף וחסל...
תועילו בטובכם והסבירו לי בקצרה את הרווחים האפשריים והסיכונים המדובררים, וכמה אחוזי הצלחה ורווחים רואים בנושא...
אשמח לכל מידע מועיל !

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני מפחדת להשקיע שם, זה נושא שאינו מוכר לי ואני מאוד חוששת שאפסיד את הכסף וחסל...
נקודת פתיחה מעולה.
תועילו בטובכם והסבירו לי בקצרה את הרווחים האפשריים והסיכונים המדובררים, וכמה אחוזי הצלחה ורווחים רואים בנושא...
תקראו כאן

כישרונית מהלכת

משתמש רשום
נקודת פתיחה מעולה.

תקראו כאן
סליחה על הבורות, אבל שליש מהמושגים שם לא הבנתי... זה מדריך למדריכים , לא ?
אני עוד באמצע להבין את הבסיס של הבסיס.... יש לכם אולי מדריך למתחילי המתחילים ???
תודה מראש על כל העזרה !

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
סליחה על הבורות, אבל שליש מהמושגים שם לא הבנתי... זה מדריך למדריכים , לא ?
אני עוד באמצע להבין את הבסיס של הבסיס.... יש לכם אולי מדריך למתחילי המתחילים ???
תודה מראש על כל העזרה !

מאי שם

משתמש חדש
מי שרוצה להבין עולם שלם של מושגים צריך להשקיע טיפה אבל זה שווה את ההשקעה

די

משתמש סופר מקצוען
אשמח לכל מידע מועיל !

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אשמח לכל מידע מועיל !

הנושא הוא די אינדיבידואלי. אבל הזכרת את רוב השאלות הרלוונטיות. וכאשר תמצאי תשובה עליהן (שזה כבר עניין טכני ודי טריוויאלי) תדעי האם ועד כמה זה מתאים לך.

אם משקיעים לטווחים ארוכים (5-10 שנים ומעלה) אז די מוסכם שזה מומלץ. כי הסיכון מאוד קטן.

אם משקיעים לטווחים קצרים, אז זו שאלה יותר מורכבת.
מן הסתם ברור שיש סיכון ויש סיכוי, והסיכוי המשוקלל הוא חיובי מאוד (כלומר, לו הייתה ניתנת לנו הזדמנות להשקיע הרבה מאוד פעמים, בכל מיני נקודות בזמן, אז בממוצע היינו מרויחים, והרבה).
השאלה היא כאן היא היחס שלך לסיכון (risk tolerance). כלומר, איזה סיכון את מוכנה לקחת תמורת סיכוי מסוים.
למשל. את משקיעה לשנה. יש סיכוי גבוה (נגיד 60%) שתרוויחי 15% או יותר. עכשיו נגדיר את התרחיש המפחיד. נגיד שלהפסיד 15% מהסכום זה מאוד מפחיד. עכשיו אפשר לבדוק נתונים סטטיסטיים, מה בעצם הסיכוי שזה יקרה. ככל הנראה זה יהיה באזור 2%.
כעת אפשר לקבל החלטה מושכלת האם זה מתאים לנו או לא.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה כמו הימור בקזינו.
אני ממש לא ממליץ להשקיע במדד מניות לטווח קצר.
הסיכוי המשוקלל בקזינו שלילי. ולכן אין שום הגיון להשתמש בקזינו להגדלת נכסים.
הסיכוי המשוקלל של ההשקעה במדד הוא חיובי במידה מובהקת. ולכן אי אפשר לשלול אפשרות זו. כלומר, זו צורת השקעה הגיונית. האם אם מתאימה לאדם ספציפי - זו שאלה אינדיבידואלית

קלופ

משתמש פעיל
בקזינו אם אשאר מספיק זמן בוודאות אפסיד כסף
וכן אם אני יהמר על כל הסוסים שבמרוץ בוודאות אפסיד כסף
בשוק ההון זה הפוך לחלוטין
במקרה של השקעה בכל השוק
(מדד מניות מוביל)
אם אשאר מספיק זמן בוודאות ארוויח כסף.
(לפחות ע"פ היסטוריה של כבר מאות שנים)
בנאדם שצריך את הכסף בעוד שנה לא יכול להרשות לעצמו סיכון בד"כ.
אני לא מסכים שהסיכוי של השקעה במדד מניות לשנה אחת הינו חיובי,
בעיני זה יותר פיפטי פיפטי.

נערך לאחרונה ב:

יעקב אב

משתמש מקצוען
אשמח לכל מידע מועיל !
בגדול אם מדד s&p מתרסק לגמרי זה אומר שארה"ב פשטה רגל או נמחקה מפצצת אטום
אז לכאורה הבעיה האחרונה שלך תהיה הכסף...

sk1203

משתמש מקצוען
עד כמה שהבנתי מקרוב משפחה שעוסק בעניין (לא לוקחת אחריות, תקנו אותי אם אני טועה)
אחוז הסיכוי שאפשר לקחת שווה לכמות השנים שיעברו עד שתרצה את הכסף, ז"א אם רוצים להשקיע ל10 שנים לקחת 10%, אם רוצים ל30 שנה אז לקחת 30%

ושוב, מסייגת, אני לא בטוחה בדברי במאה אחוז

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בנאדם שצריך את הכסף בעוד שנה לא יכול להרשות לעצמו סיכון בד"כ.
במקרים רבים לא צריך בדיוק את אותו הסכום.
כלומר מי שיש לו 100,000 במקרים רבים יסתדר גם עם 85,000. אין ספק שזה לא נעים. אבל עד כמה זה לא נעים זה כבר עניין מאוד אישי. מישהו יסתפק ב"אוף... באסה..." ומישהו אחר יאכל לעצמו את הלב.
אני לא מסכים שהסיכוי של השקעה במדד מניות לשנה אחת הינו חיובי,
בעיני זה יותר פיפטי פיפטי.
אז אתה מדבר על משהו אחר :)
אם ניקח השקעות לשנה שהיו יכולים לקרות ב20 שנה האחרונות, אז נראה שרובן המכריע הצליח

sk1203

משתמש מקצוען
אפשרי להסבר שוב? לא הבנתי
אם אתה מחליט להשקיע, אבל אתה יודע שתצטרך את הכסף לעוד 10 שנים, תשקיע בקרנות של 10%
אם אתה צריך את הכסף עוד 30 שנה, אתה יכול להשקיע גם בקרן של 30% וכן הלאה
ושוב, אני לא לוקחת אחריות, זה משהו ששמעתי פעם מקרוב משפחה שמתעסק בעניין ואני מקווה שהבנתי אותו נכון

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קג

א לְדָוִד בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְכָל קְרָבַי אֶת שֵׁם קָדְשׁוֹ:ב בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי וְאַל תִּשְׁכְּחִי כָּל גְּמוּלָיו:ג הַסֹּלֵחַ לְכָל עֲוֹנֵכִי הָרֹפֵא לְכָל תַּחֲלֻאָיְכִי:ד הַגּוֹאֵל מִשַּׁחַת חַיָּיְכִי הַמְעַטְּרֵכִי חֶסֶד וְרַחֲמִים:ה הַמַּשְׂבִּיַע בַּטּוֹב עֶדְיֵךְ תִּתְחַדֵּשׁ כַּנֶּשֶׁר נְעוּרָיְכִי:ו עֹשֵׂה צְדָקוֹת יי וּמִשְׁפָּטִים לְכָל עֲשׁוּקִים:ז יוֹדִיעַ דְּרָכָיו לְמֹשֶׁה לִבְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲלִילוֹתָיו:ח רַחוּם וְחַנּוּן יי אֶרֶךְ אַפַּיִם וְרַב חָסֶד:ט לֹא לָנֶצַח יָרִיב וְלֹא לְעוֹלָם יִטּוֹר:י לֹא כַחֲטָאֵינוּ עָשָׂה לָנוּ וְלֹא כַעֲוֹנֹתֵינוּ גָּמַל עָלֵינוּ:יא כִּי כִגְבֹהַּ שָׁמַיִם עַל הָאָרֶץ גָּבַר חַסְדּוֹ עַל יְרֵאָיו:יב כִּרְחֹק מִזְרָח מִמַּעֲרָב הִרְחִיק מִמֶּנּוּ אֶת פְּשָׁעֵינוּ:יג כְּרַחֵם אָב עַל בָּנִים רִחַם יי עַל יְרֵאָיו:יד כִּי הוּא יָדַע יִצְרֵנוּ זָכוּר כִּי עָפָר אֲנָחְנוּ:טו אֱנוֹשׁ כֶּחָצִיר יָמָיו כְּצִיץ הַשָּׂדֶה כֵּן יָצִיץ:טז כִּי רוּחַ עָבְרָה בּוֹ וְאֵינֶנּוּ וְלֹא יַכִּירֶנּוּ עוֹד מְקוֹמוֹ:יז וְחֶסֶד יי מֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם עַל יְרֵאָיו וְצִדְקָתוֹ לִבְנֵי בָנִים:יח לְשֹׁמְרֵי בְרִיתוֹ וּלְזֹכְרֵי פִקֻּדָיו לַעֲשׂוֹתָם:יט יי בַּשָּׁמַיִם הֵכִין כִּסְאוֹ וּמַלְכוּתוֹ בַּכֹּל מָשָׁלָה:כ בָּרְכוּ יי מַלְאָכָיו גִּבֹּרֵי כֹחַ עֹשֵׂי דְבָרוֹ לִשְׁמֹעַ בְּקוֹל דְּבָרוֹ:כא בָּרְכוּ יי כָּל צְבָאָיו מְשָׁרְתָיו עֹשֵׂי רְצוֹנוֹ:כב בָּרְכוּ יי כָּל מַעֲשָׂיו בְּכָל מְקֹמוֹת מֶמְשַׁלְתּוֹ בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

יוקרה בשולחן החג • פרס לזוכה • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה