דרוש מידע זה התנהלות תקינה של יועץ משכנתאות?

חי טוב

משתמש רשום
אתה צודק ב-100 % - אבל בתנאי אחד:
שהבנ''א יודע ומבין בכל סוגי המשכנתאות,
אחרת יציעו לו ריבית צמודה למדד וכדו'....
זהו, זו ההבנה שמשלמים עליה.
לא לקחת צמוד מדד.
אגב, זו החלטה שלו היו זמנים לפני שנים ספורות שזה היה להיט.
זה גם לא מידע שא"א לברר.

ממ"ד

משתמש מקצוען
לקחתי כמה פעמים משכנתא אני רוצה לגלות לכם סוד.
לא צריך יועץ אלו פעולות פשוטות שכל אחד יכול לעשות.

כואב לי על כסף שלכם, בד"כ מתפרנסים בצמצום.
אם אתם מדמיינים איזה זול הוא יכול לעשות לכם,
תבואו אליו עם ההצעה של הבנק במה הוא יכול להוזיל,
[הלכתי בסוף התהליך שלש פעמים ולא היה להם להציע יותר זול].

והתורה היא פשוטה,
ללכת לבקש אישור עקרוני, איתו ללכת לעוד שניים שלשה בנקים. בלי לקבוע תור רק עם נייר ההצעה,
ולשאול האם תוכלו להוזיל את ההצעה?
אם כן תלכו אליהם, אם אתם רוצים הבנק שלכם ירד להצעה הזו כשתספרו לו.
יותר מזה אם אתם ערמומיים אתם יכולים לנסות לבלף הצעה טובה יותר.
הם ירדו על בטוח.
[אם בילפתם יותר מידי תוכלו אח"כ להסביר שבן הזוג לא הבין טוב].

לכל הדעות פעולה כזו אינה שוה 10000 ש"ח.
דווקא ממבט שלי, זה מאוד חיובי כל הרעיון של היועצים שמתרחב בזמננו.
נכון שיש שם מקום ליפול על אנשים לא אמינים או לא מקצועיים, אבל אם ביררת ואתה בידיים טובות, הרי שזה יכול לחסוך יותר מהעלות של היועץ, ודבר אחד בטוח שהמון כאב לב ושריפת זמן ואנרגיות במקום שאתם בכלל לא מקצועיים ומנסים להביא תוצאה הכי טובה לעצמכם...
מדובר בדברים שרוב הציבור עושה ומשתשמש כמה פעמים בודדות בחיים ולא שווה לנסות להתמקצע בזה בשביל לחסוך כמה שקלים ולהפסיד עבודה וזמן ואנרגיות ולב וכו’...

יועץ שעושה באמת את העבודה בכל תחום זה דבר מבורך. במשכנתאות, בתיווך דירה, ייעוץ עסקי, ניהול ופיקוח בניה ועוד ועוד.
אלו דברים שיכולים להציל מטעויות ולחסוך המון.

חובה לבדוק שהולכים לאיש מקצוע מומלץ ואמין מאוד. האמינות לפני הכל.

כמובן זו רק דעתי... ואפשר להבין שישנם אנשים שעדיין חושבים ששווה לחסוך את הכסף ולהפסיד את הרוגע וכו’

ממ"ד

משתמש מקצוען
דיברנו עם היועץ בדיוק איזה סכום אנחנו רוצים למשכנתא, אבל הוא כתב את זה בצורה לא מסודרת והעובד לא הבין נכון.
רוצים לדעת אם כל ההתנהלות עד עכשיו היא תמיד ככה שעובדים עם יועץ?
האם שבועיים מספיקים כדי לקבל משכנתא טובה?
לדעתי לעזוב מיד ולעבור למישהו זריז ויעיל ולא להמתין שתפסידו בגלל היועץ הנוכחי

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
לדעתי לעזוב מיד ולעבור למישהו זריז ויעיל ולא להמתין שתפסידו בגלל היועץ הנוכחי
בדיוק
יועץ אמור להזיז אתכם, לא הפוך בכלל.
קיבלתם המלצות מאנשים, או שראיתם פרסום בעיתון?

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
בקיצור
אל תסתמכו על ניקים אנונימים בפרוג
אלא תבררו אצל אנשים אמיתיים שאתם מכירים...

Yael1234

משתמש רשום
בקיצור
אל תסתמכו על ניקים אנונימים בפרוג
אלא תבררו אצל אנשים אמיתיים שאתם מכירים...
דווקא זה יועץ שמישהו המליץ לנו עליו,
דווקא ממבט שלי, זה מאוד חיובי כל הרעיון של היועצים שמתרחב בזמננו.
נכון שיש שם מקום ליפול על אנשים לא אמינים או לא מקצועיים, אבל אם ביררת ואתה בידיים טובות, הרי שזה יכול לחסוך יותר מהעלות של היועץ, ודבר אחד בטוח שהמון כאב לב ושריפת זמן ואנרגיות במקום שאתם בכלל לא מקצועיים ומנסים להביא תוצאה הכי טובה לעצמכם...
מדובר בדברים שרוב הציבור עושה ומשתשמש כמה פעמים בודדות בחיים ולא שווה לנסות להתמקצע בזה בשביל לחסוך כמה שקלים ולהפסיד עבודה וזמן ואנרגיות ולב וכו’...

יועץ שעושה באמת את העבודה בכל תחום זה דבר מבורך. במשכנתאות, בתיווך דירה, ייעוץ עסקי, ניהול ופיקוח בניה ועוד ועוד.
אלו דברים שיכולים להציל מטעויות ולחסוך המון.

חובה לבדוק שהולכים לאיש מקצוע מומלץ ואמין מאוד. האמינות לפני הכל.

כמובן זו רק דעתי... ואפשר להבין שישנם אנשים שעדיין חושבים ששווה לחסוך את הכסף ולהפסיד את הרוגע וכו’
לא התקמצנו בכלל, היועץ הזה יש לו שם מאד טוב והוא נקרא מיקצועי ויש לו משרד גדול.
אבל פשוט הרגשנו כל הזמן בלי שירות בסיסי, ושאנחנו צריכים לרדוף אחרי המשרד ולהזיז את התהליך,
שאנחנו התיק הקטן שלהם למרות שבשבילינו מדובר על משכנתא באזור המליון, שאנחנו רוצים אותה הכי טובה כמובן.

תודה רבה לכל מי שהביא שמות נוספים בנתיים אחרי שכבר כל המסמכים אצלם נעשה כמו ש @BIZZARC- עשירה כתבה ננסה לדבר עם מנהל המשרד בעצמו ולהסביר לו שהתיק מטופל עכשיו רק אצלו והוא זה שצריך לשבת ולסדר לנו את זה עכשיו בצורה הטובה ביותר ומקווים לטוב.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
לקחתי כמה פעמים משכנתא אני רוצה לגלות לכם סוד.
לא צריך יועץ אלו פעולות פשוטות שכל אחד יכול לעשות.

כואב לי על כסף שלכם, בד"כ מתפרנסים בצמצום.
אם אתם מדמיינים איזה זול הוא יכול לעשות לכם,
תבואו אליו עם ההצעה של הבנק במה הוא יכול להוזיל,
[הלכתי בסוף התהליך שלש פעמים ולא היה להם להציע יותר זול].

והתורה היא פשוטה,
ללכת לבקש אישור עקרוני, איתו ללכת לעוד שניים שלשה בנקים. בלי לקבוע תור רק עם נייר ההצעה,
ולשאול האם תוכלו להוזיל את ההצעה?
אם כן תלכו אליהם, אם אתם רוצים הבנק שלכם ירד להצעה הזו כשתספרו לו.
יותר מזה אם אתם ערמומיים אתם יכולים לנסות לבלף הצעה טובה יותר.
הם ירדו על בטוח.
[אם בילפתם יותר מידי תוכלו אח"כ להסביר שבן הזוג לא הבין טוב].

לכל הדעות פעולה כזו אינה שוה 10000 ש"ח.
זה ממש לא מדוייק.

וכמו שכבר כתבו כאן באחד ההודעות,
ללכת לבנקים ויועצים ולבקש הצעות מחיר ויייתכן שיש דברים שאתה מפספס בדרך. וימים שאתה לא הולך לעבודה/כולל.
ואתה טרוף נשימה. ומחשבות , אם הייתי אומר לו ככה, ואז ככה.

דוגמא נוספת, אני אכן בפעם הראשונה הלכתי לבד לכל מיני בנקים לקבל הצעות למשכנתא, וכן לחברות ייעוץ משכנתאות (בנס ציונה ובמגדלי שקל)

ובסוף החלטתי ללכת על הצעה של בנק הפועלים..
טוב, אשתי לקחה חופש מהעבודה, והתחלנו לחתום על 50 מתוך 100 מסמכים. ואז אומרים לנו באמצע החתימות שכל הסכום עובר בבת אחת, ואי אפשר לחלק את זה.
ולנו זה היה בעיה, כי למוכר שלנו, היה שעבוד על הדירה של 200 אלף שקל והיינו צריכים קודם להעביר לו את הסכום הנ"ל, ואז הוא יסיר את השעבוד, ואח"כ נעביר את שאר הסכום.
ולבנק הפועלים לא היה כזאת אפשרות, של חלוקת הסכום ל2 חלקים.
וקמנו והלכנו.

אם היה לנו יועץ היינו חוסכים את זה.

בפעם השניה כבר לקחנו יועץ משכנתאות.

חי טוב

משתמש רשום
זה ממש לא מדוייק.

וכמו שכבר כתבו כאן באחד ההודעות,
ללכת לבנקים ויועצים ולבקש הצעות מחיר ויייתכן שיש דברים שאתה מפספס בדרך. וימים שאתה לא הולך לעבודה/כולל.
ואתה טרוף נשימה. ומחשבות , אם הייתי אומר לו ככה, ואז ככה.

דוגמא נוספת, אני אכן בפעם הראשונה הלכתי לבד לכל מיני בנקים לקבל הצעות למשכנתא, וכן לחברות ייעוץ משכנתאות (בנס ציונה ובמגדלי שקל)

ובסוף החלטתי ללכת על הצעה של בנק הפועלים..
טוב, אשתי לקחה חופש מהעבודה, והתחלנו לחתום על 50 מתוך 100 מסמכים. ואז אומרים לנו באמצע החתימות שכל הסכום עובר בבת אחת, ואי אפשר לחלק את זה.
ולנו זה היה בעיה, כי למוכר שלנו, היה שעבוד על הדירה של 200 אלף שקל והיינו צריכים קודם להעביר לו את הסכום הנ"ל, ואז הוא יסיר את השעבוד, ואח"כ נעביר את שאר הסכום.
ולבנק הפועלים לא היה כזאת אפשרות, של חלוקת הסכום ל2 חלקים.
וקמנו והלכנו.

אם היה לנו יועץ היינו חוסכים את זה.

בפעם השניה כבר לקחנו יועץ משכנתאות.
מצטער הסיפור לא הגיוני, בנק לא מתחיל לתת משכנתא עם שיעבוד.

חי טוב

משתמש רשום
אבל אם ביררת ואתה בידיים טובות,
זה בדיוק אותו תפקיד של יועץ משכנתאות בבנק.
או שאתה מאמין לו או שלא.
מה הטעם לקחת מישהו שאין לך מושג עליו ולפקח עליו, עם כל ההמלצות.
היית אומר שאחיך עזר לך מילא אבל מישהו זר לך, מה הרווח?

במקרים בעיתיים כמו גיל מבוגר, שכר נמוך, ודירה שניה.
אז יש יועצים שעושים כל מיני דברים ספק חוקיים.
במקרים לבנים, לדעתי זה בזבוז כסף טהור.

בלדה

משתמש צעיר
לא לקחת צמוד מדד.
ולדעת מה משמעות של קנסות שונים (היוון לדוגמא) ולהתאים את אורך המסלולים לצרכים הספציפים שלכם.

בקיצור צריך להכיר את החומר והרבה הרבה סבלנות לטירטורים.

מסכימה שנוטים להציג את זה בתור חליפה תפורה אישית לכל אחד, בעוד שלהרבה שהנתונים שלהם סטנדרטים כנראה חלוקת המסלולים תהיה פחות או יותר דומה.

חי טוב

משתמש רשום
ולדעת מה משמעות של קנסות שונים (היוון לדוגמא) ולהתאים את אורך המסלולים לצרכים הספציפים שלכם.

בקיצור צריך להכיר את החומר והרבה הרבה סבלנות לטירטורים.

מסכימה שנוטים להציג את זה בתור חליפה תפורה אישית לכל אחד, בעוד שלהרבה שהנתונים שלהם סטנדרטים כנראה חלוקת המסלולים תהיה פחות או יותר דומה.
זה לא טרטור יותר מהנחה בארנונה, שינוי מחזיק בנכס, להוציא תו תושב, להרשם לסיטיקאר, לברר על הפנסיה שלך, לתבוע דמי לידה.
סליחה על הבוטות, די להפחיד אנשים. מה הענין?
את הכל אפשר לברר בבנק אצל הפקיד הכל.
היום עם גוגל אפשר גם יותר בקלות.
די, זה פשוט מכאיב לי כמה מפחידים אברכים בעלי כשרון לקחת 20 משכנתאות אבל מורידים להם את הבטחון.
ההפחדה הזו קיימת בעוד תחומים שיש בהם אנשי מקצוע, אבל גם בנושא הזה.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
זה לא טרטור יותר מהנחה בארנונה, שינוי מחזיק בנכס, להוציא תו תושב, להרשם לסיטיקאר, לברר על הפנסיה שלך, לתבוע דמי לידה.
לא עניין של טרטור
אבל לפעמים ליועץ יש יותר יכולת לקבל ריביות טובות
והתאמה ללוקח
ואז הרווח מצדיק את ההשקעה
לגבי הטרטור
בעיני לא שווה.
הנחה בארנונה, תו תושב, לתבוע דמי לידה או סיטיקאר- זה מאוד ברור מה צריך לעשות
אין פה אפשרות לקבל יותר או פחות- נתונים מוחלטים

בלדה

משתמש צעיר
זה לא טרטור יותר מהנחה בארנונה, שינוי מחזיק בנכס, להוציא תו תושב, להרשם לסיטיקאר, לברר על הפנסיה שלך, לתבוע דמי לידה
אנחנו לקחנו משכנתא, עם יועץ שממש דחף ברמה של להביא לנו מסמכים הביתה, ומבחינתנו זה היה גם טירטור כל שהוא.

לעמוד מול העו"ד, השמאי, החברה המשכנת, הפקיד (עוד אישור של כולל, לא זה לא מתאים כי זה לא מעמותה , אז תציגו את זה ככה , אה אתה אזרח זר, מה זה אומר בעצם, וכו' וכו').

תגידו שזה שווה 5-10 אל"ש בהחלט, אבל זה לא כמו לסדר ארנונה.
אין עניין להפחיד, ואין עניין להמעיט - במיוחד שבנק ששרף אותך מסיבה מסוימת כבר אי אפשר לפנות אליו שוב.

חי טוב

משתמש רשום
לא עניין של טרטור
אבל לפעמים ליועץ יש יותר יכולת לקבל ריביות טובות
והתאמה ללוקח
ואז הרווח מצדיק את ההשקעה
לגבי הטרטור
בעיני לא שווה.
הנחה בארנונה, תו תושב, לתבוע דמי לידה או סיטיקאר- זה מאוד ברור מה צריך לעשות
אין פה אפשרות לקבל יותר או פחות- נתונים מוחלטים
כבר כתבתי שיועץ הוא כמו אחד הבנקים בואו אליו עם ההצעה שלכם, אם הוא מוזיל אותה בסכום שהוא לוקח הייתי לוקח, המציאות מוכיחה אתת ההיפך. רק לא בודקים אז חיים על המצאות של אחרים.
איך אפשר לדעת אם הוא יותר זול בלי לקבל הצעות נוספות איך?

הדסה9999

משתמש מקצוען
הייתם אמורים לקבל אישור עקרוני,מוזר.
ממליצה לפנות לעוד יועץ אפילו לשאול אם יש משו שניתן לעשות.
לא יזיק.

ממליצה עליו
Lando.2060
גימייל
026366240
אדיב,סבלן ומקצועי
עונה בשמחה על כל שאלה
גם אני ממש ממליצה עליו
מקצועי ביותר!
וכמובן גם ממש סבלן ואדיב!

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ההוכחות הכי טובות שלי לזה שכדאי לקחת יועץ משכנתאות חיצוני זה שאנשים שלמדו איתי את הקורס ולא נכנסו לתחום מסיבות אלו ואחרות לקחו את השרות שלי ושילמו עליו והם הסבירו שבגלל שהם יודעים מה המעלות שיש ביועץ הם מבינים שהערך שווה הרבה יותר מהמחיר.
והוכחה נוספת שאח של הבנקאי שאיתו אני עובד באחד הבנקים שלח אלי את אחיו כדי שאני יעשה לו את המשכנתא.
אבל זה שרות שהוא לא חובה ומי שמרגיש שהוא רוצה אותו יכול לקחת אותו ומי שלא רוצה לא חייב לקחת אבל להתחיל לתקוף האם זה הוגן המחיר או לא שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.
לגבי המקרה הספציפי שפותח האשכול דיבר אליו במידה והיועץ חבר ב "התאחדות יועצי המשכנתאות" ניתן להתלונן עליו בהתאחדות לוועדת העתיקה ותאמינו לי שזה בכלל לא נחמד ליועץ שמתקבל עליו תלונה (ברוך השם לא מנסיון).
ושהיה בהצלחה לכולם.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כבר כתבתי שיועץ הוא כמו אחד הבנקים בואו אליו עם ההצעה שלכם, אם הוא מוזיל אותה בסכום שהוא לוקח הייתי לוקח, המציאות מוכיחה אתת ההיפך. רק לא בודקים אז חיים על המצאות של אחרים.
איך אפשר לדעת אם הוא יותר זול בלי לקבל הצעות נוספות איך?
יועץ הוא ממש לא סוחר ריביות ואם אתה חושב שזה הערך שלו יש לך עוד מה ללמוד.

יודי יהודה

משתמש צעיר
גם אני הלכתי ליועץ בהתחלה ראיתי שזה שטיבלאך
בקיצור הלכתי לבד לבנקים קיבלתי יותר טוב מהיועץ שהוא אחד הגדולים אם תאצה בפרטי שם תקבל
אחוז משכנתא בקיצור תעשו לבד אלא אם כן אתם מסובכים או משהו לקחתי

סנפירית

משתמש פעיל
דווקא זה יועץ שמישהו המליץ לנו עליו,

לא התקמצנו בכלל, היועץ הזה יש לו שם מאד טוב והוא נקרא מיקצועי ויש לו משרד גדול.
אבל פשוט הרגשנו כל הזמן בלי שירות בסיסי, ושאנחנו צריכים לרדוף אחרי המשרד ולהזיז את התהליך,
שאנחנו התיק הקטן שלהם למרות שבשבילינו מדובר על משכנתא באזור המליון, שאנחנו רוצים אותה הכי טובה כמובן.

תודה רבה לכל מי שהביא שמות נוספים בנתיים אחרי שכבר כל המסמכים אצלם נעשה כמו ש @BIZZARC- עשירה כתבה ננסה לדבר עם מנהל המשרד בעצמו ולהסביר לו שהתיק מטופל עכשיו רק אצלו והוא זה שצריך לשבת ולסדר לנו את זה עכשיו בצורה הטובה ביותר ומקווים לטוב.
לא לוקחים משרד ייעוץ הולכים למישהו פרטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה