דרוש מידע זה התנהלות תקינה של יועץ משכנתאות?

חי טוב

משתמש רשום
ההוכחות הכי טובות שלי לזה שכדאי לקחת יועץ משכנתאות חיצוני זה שאנשים שלמדו איתי את הקורס ולא נכנסו לתחום מסיבות אלו ואחרות לקחו את השרות שלי ושילמו עליו והם הסבירו שבגלל שהם יודעים מה המעלות שיש ביועץ הם מבינים שהערך שווה הרבה יותר מהמחיר.
והוכחה נוספת שאח של הבנקאי שאיתו אני עובד באחד הבנקים שלח אלי את אחיו כדי שאני יעשה לו את המשכנתא.
אבל זה שרות שהוא לא חובה ומי שמרגיש שהוא רוצה אותו יכול לקחת אותו ומי שלא רוצה לא חייב לקחת אבל להתחיל לתקוף האם זה הוגן המחיר או לא שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.
לגבי המקרה הספציפי שפותח האשכול דיבר אליו במידה והיועץ חבר ב "התאחדות יועצי המשכנתאות" ניתן להתלונן עליו בהתאחדות לוועדת העתיקה ותאמינו לי שזה בכלל לא נחמד ליועץ שמתקבל עליו תלונה (ברוך השם לא מנסיון).
ושהיה בהצלחה לכולם.
במה אחיו עובד אולי הוא מאוד עסוק? אולי הוא מאוד טיפש?
גם אני אחרי קורס הייתי לוקח אותך, כי זו הפחדה,
בפרט שאם הלכתי לכזה קורס אתה מבין מה אני חושב על המקצוע.
אם כולם היו עושים לבד כל דבר לא היה את התחום הזה שהומצא לפני 15 שנה.
באותה מידה עם קמפיין טוב אפשר להיות יועץ להנחה בארנונה.
כמו שלכל נכה היום צריך מישהו שיטפל בשבילו תמורת כו"כ אחוזים.
מה שלפני 15 שנה לא חלמו.
עשיתי לאבי כשנהיה נכה את הזכאות, והחזרים ממס הכנסה הכל, זו לא תורה קשה.
לפני כמה שנים הלכתי ל'יועצת מס' מיד אחרי תשלום מס כדי לקבל החזר מס תמורת אחוזים,
לא היה איכפת לי כי היה מישהו שזה היה עבורו.
היא כמובן לא גילתה לי שא"א להוציא החזר לפני סוף שנה.
למעשה הלכתי לבד והוצאתי לפניה בלי לשלם.
סתם רמאויות מרגיזות. אפשר הכל לבד, בפרט עם האינטרנט.
שים לב לכמה תחומים נהיו עזרים למה שהיה עבודת בית נורמלית.

אני מתפלא על אברכים בכולל שיכולים ללמוד סוגיות קשות ואין להם ביטחון לעשות כאלו דברים, זה כואב.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מי אמר שיועץ לא היה עושה את אותן פעולות?
מאיפה האמונה הזאת? אני לא מבין.
כל היועצים אותו דבר? כולם באותה דעה?
זה עוד הרבה לפני התמהיל,
מכרנו דירה בגלל שהגיע הזמן להעביר כסף לקבלן.
לא ידענו שאפשר לקחת משכנתא גם אם לא מוכרים דירה.
בפועל הדירה נמסרה רק לאחר 3 שנים
חשבנו שלא משתלם לפרוע את המשכנתא כי כבר עברו כמה שנים (טעות נפוצה שבסוף ההלואה לא משתלם לפרוע אותה)
העמדנו 300K למול המשכנתא במשך 3 שנים כשבזמן הזה הדירה היתה עולה והיינו מקבלים שכירות.

ואני בטוחה שיש עוד הרבה מקרים.
חברה שלי עכשיו שמתיעצת איתי , בדקתי לה את המשכנתא - יש אנשים שלא יודעים לקרוא את זה, יש לה ריביות של פריים +1.2! צמוד מדד שהריבית השתנתה ועומדת על הרבה יותר מ4!
היא אפילו לא הבינה למה זה כ"כ גרוע.

יועץ מכיר סניפים, יש סניפים שמתגמשים עם מקרי קצה ויש לא.
לפעמים לקוח הולך ושורף את עצמו.
לפעמים יש פונקציה של זמן שעלולה להיות מסוכנת וכד'

נכון מכירה כאלה שעשו לבד והצליחו והרבה עוד יותר שהתחרטו

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
פשוט שיועץ משכנתאות חוסך המון כאבי ראש
ולדעתי גם הרבה כסף
קודם כל אם הוא ותיק יש לו קשרים בבנקים
וגם הרבה פעמים יש לו ידע שאין לך כמה שאתה אברך מוכשר שבודק בגוגל
בקשר למקרה שאיתו נפתח האשכול
יכול להיות שיש הבדל בין יועץ פרטי למשרד ייעוץ
אני לקחתי יועץ פרטי והוא ממש התמסר אל התיק שלי
לא היה לי מזה עול בכלל
קוראים לו אריאל בן חמו 0527138213

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
ודרך אגב @חי טוב השוואה שעשית להנחה בארנונה
ממש לא הגיונית כי בהנחה בארנונה חוץ מזה שזה תהליך פשוט מקסימום תפסיד קצת כסף
במשכנתא אם פתאום הבנק מחליט לתקוע לך את זה על משהו שלא חשבת עליו
אתה יכול להסתבך עם הפרת חוזה שזה סכום של מאות אלפי ש"ח

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
הוא צודק הבנק לא יכול לתת לך משכנתא ולשעבד לעצמו את הנכס אם הנכס משועבד לבנק אחר
זה בהגיון פשוט בלי ללמוד יותר מידי את הנושא
נו אז מה נוהגים אנשים לעשות בכזה מצב?

בשביל זה יש יועץ משכנתאות!

היה למוכר שעבוד של 200 אלף.
הוא הסכים להוריד רק עם נעביר לו את הסכום.
מצד שני אין לנו את הכסף.

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
אני הוצאתי משכנתא בפועלים (עם יועץ פרטי כמובן)
והבנק קודם כל פרע את המשכנתא שהייתה למוכר ורק אחרי זה שיש כל מיני אישורים מהטאבו
הוא הוא העביר לו את יתרת הסכום

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
הוא צודק הבנק לא יכול לתת לך משכנתא ולשעבד לעצמו את הנכס אם הנכס משועבד לבנק אחר
זה בהגיון פשוט בלי ללמוד יותר מידי את הנושא
אני הוצאתי משכנתא בפועלים (עם יועץ פרטי כמובן)
והבנק קודם כל פרע את המשכנתא שהייתה למוכר ורק אחרי זה שיש כל מיני אישורים מהטאבו
הוא הוא העביר לו את יתרת הסכום
@חי טוב כתב שבנק לא "מתחיל" אם יש שעבוד.
אתה מדבר על שני חלקים שזה הכי הגיוני שיש.

אבל מעניין שכשאני הלכתי לפני כמה שנים לבנק פועלים לעשות כזה סוג, אמרו לי שאין להם אפשרות...

אולי משו השתנה.

חי טוב

משתמש רשום
בשביל זה יש יועץ משכנתאות!
מי שחושב שישנה אפשרות, רק היא שמורה ליועצים בלבד. צריך @תאורת חרום
מה עשו לפניהם? לכל שאלה יש פקיד, ולא, הוא לא חורש מזימות.

היום סיפר לי יהודי שהוא רוצה לסגור משכנתא כי היא כולה בצמוד מדד, ככה עם יועץ. הוא משלם 4 שנים והוא אוחז היום מעל הקרן.

סתםם

משתמש צעיר
לגבי פותחת האשכול זה לא תקין ותדרשי מהם התנהלות אחרת מכאן והלאה פלוס הנחה על עגמת הנפש
לגבי לקחת יועץ או לא זה תלוי מצב
אנחנו לקחנו פעם אחת לבד וופעם שניה עשינו מחזור לבד זה היה מצב שהיועצים לא יכלו לתת לנו תנאים טובים יותר
בפעם השניה של המחזור לא התאים לנו הטרחה מסביב לקחנו יועץ והיה שווה כל שקל
השקט הזה בלי טרטורים המבמסכים מגיעים אלינו למייל חותמים ועוברים הלאה
פעם אחת לבוא לבנק ולחתום והזו ומעל הכל הקומבינות שהוא ארגן לנו לקחת חלק במאד יקר ואז למחזר אותו שוב לתנאים מעולים ועוד כל מיני רעיונות שונים שעזרו לנו מאד
כך שלפעמים זה כן משתלם אבל באמת צריך להבין בנושא ולחקור לפני שמחליטים לעשות לבד

בלדה

משתמש צעיר
לכל שאלה יש פקיד, ולא, הוא לא חורש מזימות
אבל הוא כן חייב לשרת את האינטרסים של הבנק, והבנק כבול להרבה רגולציה בתחום, גם אם הוא לא אוהב את זה.

לא כל יועץ הוא מאסטר בתחומו, צריך סיעתא דשמיא על מי ליפול.

אבל בהחלט יש פה הרבה פינות שצריך להכיר, לא כל העסקאות והתנאים זהים.

להגיד, שום כלום תלכו לבנק > קבלו הצעה > תנהלו מו"מ > תחתמו, זו עצה לא פחות מכשילה.

נערך לאחרונה ב:

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
ובוודאי אלו שיש להם צורך למשכנתא שבצורה רגילה לא בטוח שיקבלו סכום גדול.
או כאלה שיש להם בעיה עם העו"ש מכל מיני סיבות ועוד הרבה סיבות.
להם בוודאי צריך לקחת יועץ

מי שיש לו פרנסה טובה, ועו"ש טוב, אז אין לו בעיה ללכת לבד, אם כי יתכן והוא יכול לפרגן לעצמו לתת למישהו לעשות את זה בשבילו.

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
ובוודאי אלו שיש להם צורך למשכנתא שבצורה רגילה לא בטוח שיקבלו סכום גדול.
או כאלה שיש להם בעיה עם העו"ש מכל מיני סיבות ועוד הרבה סיבות.
להם בוודאי צריך לקחת יועץ

מי שיש לו פרנסה טובה, ועו"ש טוב, אז אין לו בעיה ללכת לבד, אם כי יתכן והוא יכול לפרגן לעצמו לתת למישהו לעשות את זה בשבילו.
שוב גם למי שהמשכנתא פשוטה לכאורה עדיין יועץ יוכל להביא לו הצעות הרבה יותר טובות
ומעל הכל הקומבינות שהוא ארגן לנו לקחת חלק במאד יקר ואז למחזר אותו שוב לתנאים מעולים ועוד כל מיני רעיונות שונים שעזרו לנו מאד
את הקטע הזה של לקחת חלק יקר ולמחזר אותו יש יועצים שיודעים לכופף את הבנק גם בלי לעשות זאת בפועל
שוב כי יועץ רציני יש לו קשרים ומנופים בתוך הבנקים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה