בשרי ושוב מנצלים שאריות- והתוצר? גובר על מקור השאריות! #1

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אז הכנתי סיר אורז.
ולא יודעת למה, כל אחד ועיסוקיו הוא, אף אחד לא הגיע הביתה לצהריים.
ובערב- "לא בא לי בשרי", "לא בא לי אורז"
לא בא לי..
לא בא לי..

אז לא.

אבל תכל'ס,
למחרת אני מוצאת את סיר האורז במקרר. שכחתי ממנו ולצהריים של ה"למחרת" הזה כבר הכנצי משהו אחר. אכלו. נגמר. ולאורז- חרפה.

חשבתי להכן משהו שישלב את האורז עם ירק + חלבון

על השיש הפשירה חבילת חזה עוף. מחלקו ידעתי שאכין שניצלים. אבל מהיתר? כן, אפשר להכין הרבה ולהקפיא, אבל כאן נכנס ה "לא בא לי" שלי. לא בא לי להכין עכשיו מלא שניצלים [מה גם שיש במקפיא, ופשוט שכחתי והוצאתי את חזה העוף והוא כבר הפשיר. מה שהקרא "טו לייט"
אז זה שיש לי חזה עוף מופשר שצריך להכין ממנו משהו- הפך לעובדה.
וזה שיש סיר אורז שמזיל דמעות במקרר- כבר עובדה.

עוד רגע של חשיבה ו-
הוצאתי תבלינים מהמקרר
תערובת אפונה גזר ותירס מהמקפיא
רוטב טריאקי

התחלתי בהכנת המנה הזו:
IMG_6175_800x600.jpg

דפקתי דק דק את חזה העוף. כמעט לשקיפות. השתמשתי בפטיש שניצלים שטוח ולא משונן
צריך להזהר לא לקרוע את חזה העוף לגמרי
אבל גם אם נפערו קצת חורים, זו לא בעיה. נתגבר על זה בעזרת שכבה נוספת באזורים המחוררים

משמנים מעט תבניות שקעים, עדיפות לאלומניות גבוהים ולא סילקון
מרפדים את התבנית בחזה עוף דף באופן שכל הפנים יכוסה + עודף מעבר לדפנות שאיתו נסגור את הסיפור.
אפשר לחפוף בכמה חתיכות אחד מעט על השני, באפיה הכל מתחבר למעין יחידה אחת של חזה עוף.

ממלאים בערך שליש גובה באורזמבושל כרצוכם. מעל שמים מהירקות - מופשר אבל לא מבושל- שישאר פריך. מסיימים בשכבת אורז דקה נוספת שתגיע עד לשפת השקעים. מהדקים בעזרת כף וסוגרים מלמעלה בעזרת עודפי חזה העוף.
הופכם על תבנית מרופדת בניר אפיה ומסירים את התבנית.

מורחים רוטב טריאקי בנדיבות

אופים מכוסה כ-10 דקות ב 190 מעלות.
פותחים את הכיסוי ואופים עוד 10 דקות. מדי עם מעריפ מרוטב הטריאקי שנשפך לתבנית על ה"מנות".

להגשה:
מחממים במחבת בערך כוס וחצי רוטב טריאקי ו- 2 כפות דבש

מבשלים על אש נמוכה-בינונית עד שהרטב מבעבע. מערבבם וממשיכים לבשל עוד קצת עד שהרוטב מסמיך.

יוצקים רוטב על המנות.

טוחנים מיונז עם שום ומעט מלח. מזלפים מעל למנה
IMG_5855 - Copy_800x600.jpg
IMG_5856_800x600.jpg
IMG_5857_800x600.jpg

אפשר לוותר על הרוטב מהמחבת ולהגיש רק עם ברוטב שהיה עם המנות בתנור
זה יראה כך:
IMG_5852_800x600.jpg

אשכול זה בהמשך לאשכול זה:

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק א

א אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב:ב כִּי אִם בְּתוֹרַת יְהוָה חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה:ג וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ:ד לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אֲשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ:ה עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים:ו כִּי יוֹדֵעַ יְהוָה דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה