התייעצות ועדה רפואית בשיחת וידאו [נכות כללית, פסיכיאטריה]

נתנאל ...

משתמש רשום
שלום לכולם, נקבעה לי ועדה בנושא נכות כללית, הועדה נקבעה בסניף ירושלים אבל ללא צורך להגיע לסניף, אלא היא תתקיים בשיחת וידאו מהאתר של ביטוח לאומי [כן יש דבר כזה..]

אשמח אם מי שיודע פרטים בנושא, כל דבר!
כמו האם לבעלי נטפרי הדבר יכול להוות בעיות טכניות?
וכן איך הייתה ההרגשה בשיחת וידאו? הצלחתם לתמצת ולהעביר בצורה יותר טובה איך הקושי שלכם?
כמה זמן נמשכה הוועדה בשיחה?
והכי הכי חשוב לי מי שזוכר או מי שיוכל לבדוק- מה השם של הרופא שהיה לכם בוועדה בשיחת וידאו?

המידע הזה ממש ממש דחוף לי לימים הקרובים, בבקשה מי שיוכל לשפוך קצת אור ולעזור לי מתוך ניסיון אישי עדיף.. אני אעריך את זה עד השמיים, באמת..
תודה רבה לכווולם :)

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
א. הדגש הוא על קושי בתפקוד ובמיוחד הנוגע לעבודה.
ב. תכינו מראש דף מסודר עם התלונות ותעבירו אותו לביטוח לאומי.
ג. למיטב ידיעתי, כל פעם זה רופא אחר ואין אפשרות לדעת מי הרופא שיהיה.
ד. תתקשרו כמה שעות קודם לביטוח לאומי ותבדקו שזה עובד ללא בעיות, או שתבקשו מהסינון לפתוח את האינטרנט לכמה שעות.
ה. עדיף דרך האינטרנט... כשהם נתקלים בחרדי פנים בפנים, אז יש כאלו ששנאת החרדים מעבירה אותם על דעתם ...

נתנאל ...

משתמש רשום
א. הדגש הוא על קושי בתפקוד ובמיוחד הנוגע לעבודה.
ב. תכינו מראש דף מסודר עם התלונות ותעבירו אותו לביטוח לאומי.
ג. למיטב ידיעתי, כל פעם זה רופא אחר ואין אפשרות לדעת מי הרופא שיהיה.
ד. תתקשרו כמה שעות קודם לביטוח לאומי ותבדקו שזה עובד ללא בעיות, או שתבקשו מהסינון לפתוח את האינטרנט לכמה שעות.
ה. עדיף דרך האינטרנט... כשהם נתקלים בחרדי פנים בפנים, אז יש כאלו ששנאת החרדים מעבירה אותם על דעתם ...
לגבי הרופא, כמה אמרו לי שבוועדות שמתקיימות בוידאו זה תמיד אותו רופא וזאת מידיעה [אולי למעט מקרים בודדים] לכן אני צריך את שם הרופא שהיה למישהו כאן בוועדה בוידאו, כדי לאמת את זה..
לגבי הסינון, בנטפרי הם קשוחים כמו בטון, לא נראה לי שיסכימו לי.. אבל מקווה שלא אצטרך להגיע לזה..
ולגבי האינטרנט- לא חשבתי על הכיוון הזה.. כנראה שאתה צודק.. אבל ממש לא ברור לי איך וועדה רפואית כל כך גורלית מתנהלת בשיחת וידאו, וייתכן גם טלפונית [מישהו שהיה לו כך אמר לי- אם ישנם בעיות חיבור באינטרנט..]
זה ממש לא מקצועי והזוי, השאלה היא האם זה לטובתי או לרעתי אני לא יודע..

ארמון חול

משתמש מקצוען
מכירה מישהו שעשה ועדה טלפונית. הסניף בר"ג בלי וידיאו (נוירולוגיה)
זה ערך 5 דקות והתבסס בעיקר על מסמכים רפואיים.
תגידו שאתם חרדים ואין לכם אינטרנט

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
מה הבעיה?
אם יש לכם את כל המסמכים ואת המידע הדרוש מה מלחיץ אתכם?

נתנאל ...

משתמש רשום
מכירה מישהו שעשה ועדה טלפונית. הסניף בר"ג בלי וידיאו (נוירולוגיה)
זה ערך 5 דקות והתבסס בעיקר על מסמכים רפואיים.
תגידו שאתם חרדים ואין לכם אינטרנט
אני מדבר על מחלה נפשית, לא נוירולגיה, אולי זה דומה לא יודע..
ואת יודעת אם עשו לו ועדה טלפונית לכתחילה או שזה בגלל שהיה לו בעיות עם הוידאו?
ויש לך דרך לברר את השם של הרופא שהיה בוועדה?

ואני דווקא כן מעדיף שזה יהיה מרחוק, זה הרבה פחות מלחיץ.. אפשר להיות מול דף שבו כתוב הנקודות של הקושי וכו'.. רק מבחינתם אני לא יודע איך זה עובד..
מה הבעיה?
אם יש לכם את כל המסמכים ואת המידע הדרוש מה מלחיץ אתכם?
אתה רציני? אתה לא יודע איך עובדת המדינת חלם שאתה חי בה?
אתה באמת תמים לחשוב שכל מי שיש לו את המסמכים הרפואיים מקבל מה שמגיע לו?
נראה לך שהם רוצים להעניק לך מטוב לבם את הזכויות שמגיעות לך?
זאת מלחמה שערורייתית מאוד! "ביטוח לאומי" והסעיפים הקטנים שלו ואיך שהוא מנסה להפיל אדם שללא צל של ספק מגיע לו מה שמגיע לו.. רק תדפדף פה קצת בפורום [ובכללי ברשת] ותראה מה אנשים עברו כדי להוציא מה שמגיע להם..

צריך לפעול איתם כמו ללכת על ביצים בשביל לא לפשל ולא להגיד משהו שיכול להפיל אותך [לדעתם, כמובן..] בקיצור זה דברים פשוטים, לכן אני לחוץ !!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אתה רציני? אתה לא יודע איך עובדת המדינת חלם שאתה חי בה?
אתה באמת תמים לחשוב שכל מי שיש לו את המסמכים הרפואיים מקבל מה שמגיע לו?
נראה לך שהם רוצים להעניק לך מטוב לבם את הזכויות שמגיעות לך?
זאת מלחמה שערורייתית מאוד! "ביטוח לאומי" והסעיפים הקטנים שלו ואיך שהוא מנסה להפיל אדם שללא צל של ספק מגיע לו מה שמגיע לו.. רק תדפדף פה קצת בפורום [ובכללי ברשת] ותראה מה אנשים עברו כדי להוציא מה שמגיע להם..

צריך לפעול איתם כמו ללכת על ביצים בשביל לא לפשל ולא להגיד משהו שיכול להפיל אותך [לדעתם, כמובן..] בקיצור זה דברים פשוטים, לכן אני לחוץ !!
כן. אני לגמרי רצינית
אם אתם יודעים את הטענות שלכם
והן אכן קבילות בביטוח לאומי
אין שום סיבה בעולם שישללו ממכם את המגיע לכם.

תעברו עם מישהו שמבין על החומר (הרב גולדנטל או מיצוי זכויות של העיריה שלכם. לא חוברה שלוקחת כסף)
ואין סיבה לפחד.

ואני מדברת מנסיון

נתנאל ...

משתמש רשום
לצערי אני חושב שאת טועה.. והלוואי שאני טועה, כי אם אני צודק זה לרעתי.. אבל אני אישית מכיר כמה אנשים שכל רואיהם מיד יעידון יגידון שיש להם בעיה נפשית חמורה [וזה ב2 דקות של שיחה] וכשהם הלכו לוועדה שללו להם והיה להם לא חוות דעת של רופא, אלא שנים על גבי שנים שהם מטופלים באישפוז פסיכיאטרי עם זריקות והוסטלים ואשפוזים כפויים והכל!! לפי החוק בביטוח לאומי ["בחוזר" שלהם ראיתי את זה..] הם לא צריכים בכלל וועדה, הם זכאים ישר לקצבה [מי שיש לו 2 סיכומי אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי והוא מאובחן שלוקה בנפשו]
ובכל זאת הלכו לוועדות ושיחקו איתם כמו פינג פונג
ויש לי חבר קרוב מאוד שאמא שלו עברה מסכת יסורים בגירושין שלה והכי הגיעה למצב שהיא מומיה מהלכת עם כדורים ואישפוזים גם.. הוא אמר לי שהיא הלכה לוועדה בצורה שאי אפשר להתבלבל או להסתפק היא הייתה באמת בלי שום גוזמא עם בעיה נפשית ומאובחנת במעקב מעל שנה עם כדורים והכל! ופסלו לה ורק אחרי ערר שהיא הלכה [לא יודע אם היה עם עורך דין או לא..] אז נתנו לה

בקיצור זה רק סיפורים שאני יודע אישית, אבל באמת שיש עשרות סיפורים ששמעתי וקראתי וזה פשוט דבר מפורסם שהם לא נותנים לך את המגיע לך, ויש רופאים בביטוח לאומי שפוסלים באופן גורף על הסף אם את מביאה להם חוות דעת מהקופה ולא מפרטי, וישנם רופאים שפוסלים על הסף מפרטי כי את נגועה לשלם להם כסף.. ויש בזה ממש שיטות עבודה וכל רופא לפי ההבנה שלו.. מבלי להתייחס למציאות שנמצאת מולו כלל! [שוב ברור שלא כולם, ישנם אנשים טובים ורופאים זהב שבאמת אכפת להם והם לא נוהגים כך, ואהיה זהיר לומר שהרוב הם כאלה, אבל בוודאות גמורה הרבה מאוד מהם כן כאלה..] ולא דיברתי בכלל על עניין השחיתות שזה נתח מכובד וגדול מאוד.
הלוואי ולא הייתה נהרסת לי התמימות והייתי חושב שהמדינה ו"ביטוח לאומי לצידך ברגעים החשובים של החיים" זה מלחמת התשה ועינוי דין מה שהם עושים להרבה מאוד אנשים ולא בצדק
בכל זאת תודה רבה על ההיענות.. מעריך

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אין לי נסיון בועדות בוידאו,
כן בוועדות באופן כללי.

בד"כ אתה צריך לחתום על הפרוטוקול (מה שכתב מזכיר הוועדה - כל מה שנאמר),
חשוב לדעת שאפשר קרוא אותו לאט ונחת גם אם הם מאיצים בך שנגמר הזמן
אני מצאתי הרבה דברים שלא נכתבו והכריחתי אותם לכתוב אחרת אני לא חותמת.

את לבדוק מה המקביל לזה בשיחת וידאו.

נערך לאחרונה ב:

נתנאל ...

משתמש רשום
אין לי נסיון בועדות בוידאו,
כן בוועדות באופן כללי.

בד"כ אתה צריך לכתוב על הפרוטוקול (מה שכת מזכיר הוועדה - על מה שנאמר),
חשוב לדעת שאפשר קרוא אותו לאט ונחת גם אם הם מאיצים בך שנגמר הזמן
אני מצאתי הרבה דברים שלא נכתבו והכריחתי אותם לכתוב אחרת אני א כותבת.

את לבדוק מה המקביל לזה בשיחת וידאו.
וואו ממש תודה.. ממש חשוב המידע הזמן שאפשר לקרוא בנחת אפילו ש"נגמר הזמן"
באמת לכאורה כל זה צריך לחול גם בשיחת וידאו לא?
מעניין בוועדה רגילה בנוכחות פיזית צריך להזדהות עם ת.ז וכו'.. ויש מזכיר שכותב הכל, פה זה וידאו עם הרופא, איך זה עובד עם המזכיר? ועם הפרוטוקול כמו שציינת? מי שעבר וועדה בשיחת וידאו ויכול לשפוך פה אור זה יהיה לתועלת עצומה.. בבקשה!!
תודה לכל העונים :))
ובאמת אני צריך להתחזק ולזכור שהכל מסביב הוא בגדר השתדלות גרידא והחריצות שקר! והגזירה אמת!
צריך להתחזק ולהתמקד בתפילה ועוד תפילה ועוד תפילה ולקוות שה' ישים לי את הדברים בפה ויסדר הכל לטובתי..

ובכל זאת, כל מידע שיכול לתרום ולהכין אותי לשיחה של הכמה דקות הזאת.. יתן לי רוגע.. :\

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וואו ממש תודה.. ממש חשוב המידע הזמן שאפשר לקרוא בנחת אפילו ש"נגמר הזמן"
כי חייבים את החתימה שלך.
בנחת אולי קצת הגזמתי.
אב שווה לך לקרוא בעיון.

באמת לכאורה כל זה צריך לחול גם בשיחת וידאו לא?
כן.
רק איך חותמים?

מעניין בוועדה רגילה בנוכחות פיזית צריך להזדהות עם ת.ז וכו'.. ויש מזכיר שכותב הכל, פה זה וידאו עם הרופא,
בכל ועדה את לפחות רופא אחד ומזכיר אחד.
הרופא לא כותב.
הרופא בודק או מתשאל,
והמזכיר כותב.

איך זה עובד עם המזכיר? ועם הפרוטוקול כמו שציינת?
בד"כ מה שהרופא אומר ואתה אומר, הכל המכיר צריך לכתוב.
הוא לא מתערב בכלל.

מי שעבר וועדה בשיחת וידאו ויכול לשפוך פה אור זה יהיה לתועלת עצומה.. בבקשה!!
תודה לכל העונים :))
ובאמת אני צריך להתחזק ולזכור שהכל מסביב הוא בגדר השתדלות גרידא והחריצות שקר! והגזירה אמת!
צריך להתחזק ולהתמקד בתפילה ועוד תפילה ועוד תפילה ולקוות שה' ישים לי את הדברים בפה ויסדר הכל לטובתי..

ובכל זאת, כל מידע שיכול לתרום ולהכין אותי לשיחה של הכמה דקות הזאת.. יתן לי רוגע.. :\

זה יתרון לרוגע שבשיחת וידאו.
מצד שני,
אם להיות לא רגוע גורם לך להתנהג בצורה שמחמירה יותר את מה שאתה תובע אחוזים עליו, אולי עדיף...
זה תמיד הקונפליקט.
האם לבוא ממוקד ומףוקס כדי להספיק להגיד את כל מה שיש לי להגיד,
או הפוך, לתת לבן משפחה לדבר במקומי, לבוא נראה עייף וידע ולא בפוקוס, ולהיות רושם פחות מתפקד.

אני בדעה 'תתנהג את היום הכי גרוע שלך' - תתנג אותו, עושה יותר רושם מלספר אותו.
וזה מותר. זה לא להציג. כי ימים כאלה אכן קיימים לך.
אני הייתי מעייפת את עצמי לפני. למה לא? החיים מעייפים גם ככה.

אם יש מי שמכיר אותך טוב כמוך - מקובל לומר שתתן לו לדבר.
לי לא היה, ודברתי עבור עצמי, אבל זו עצה טובה בס"כ.

כן תדע שאם לא הצלחת/הספקת/רצית להגיד הכל בעיקרון מותר לך ללבוא עם זה כתוב (או לצרף מסך) והם מיוחבים לראות את זה אח"כ (ככה אמרו לי בבי"ח).
האם הם באמת קוראים את זה? לא בטוחה..

נתנאל ...

משתמש רשום
וואו כמה עצות, אין לי מילים..
תודה רבה על הזמן והטרחה...
באמת מסופק אם לבוא מפוקס כדי להעביר הכל טוב או לבוא גמור ורושם של לא מתפקד אבל לא כל כך יעברו הדברים שצריך כדי להיחשב זכאי מבחינתם..

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
כי חייבים את החתימה שלך.
בנחת אולי קצת הגזמתי.
אב שווה לך לקרוא בעיון.

כן.
רק איך חותמים?

בכל ועדה את לפחות רופא אחד ומזכיר אחד.
הרופא לא כותב.
הרופא בודק או מתשאל,
והמזכיר כותב.

בד"כ מה שהרופא אומר ואתה אומר, הכל המכיר צריך לכתוב.
הוא לא מתערב בכלל.

זה יתרון לרוגע שבשיחת וידאו.
מצד שני,
אם להיות לא רגוע גורם לך להתנהג בצורה שמחמירה יותר את מה שאתה תובע אחוזים עליו, אולי עדיף...
זה תמיד הקונפליקט.
האם לבוא ממוקד ומףוקס כדי להספיק להגיד את כל מה שיש לי להגיד,
או הפוך, לתת לבן משפחה לדבר במקומי, לבוא נראה עייף וידע ולא בפוקוס, ולהיות רושם פחות מתפקד.

אני בדעה 'תתנהג את היום הכי גרוע שלך' - תתנג אותו, עושה יותר רושם מלספר אותו.
וזה מותר. זה לא להציג. כי ימים כאלה אכן קיימים לך.
אני הייתי מעייפת את עצמי לפני. למה לא? החיים מעייפים גם ככה.

אם יש מי שמכיר אותך טוב כמוך - מקובל לומר שתתן לו לדבר.
לי לא היה, ודברתי עבור עצמי, אבל זו עצה טובה בס"כ.

כן תדע שאם לא הצלחת/הספקת/רצית להגיד הכל בעיקרון מותר לך ללבוא עם זה כתוב (או לצרף מסך) והם מיוחבים לראות את זה אח"כ (ככה אמרו לי בבי"ח).
האם הם באמת קוראים את זה? לא בטוחה..
השאלה היא באיזה נכות מדובר.
בנכות פיזית אכן כדאי לקרוא את כל הפרוטוקול לפני החתימה.

לא נראה לי שבנכות נפשית כדאי להופיע כמו אדם מרוכז שבודק היטיב על מה הוא חותם.
עדיף להיראות אדם לא מרוכז וממוקד.

חילזון קטן

משתמש פעיל
בועדה עם נוכחות פיזית ביקשו ממני לחתום,
וזה היה על מסך רחוק ממני ובכתב קטן, ולא הצלחתי לראות
\לא הסכימו להביא לי בצורה נגישה....
אמרו לי שכתוב שם כל מה שאמרתי וזהו ושאני צריכה לחתום.
חתמתי ע"א שלא קראתי.
זה התקבל אבל לא התייחסו באחוזי נכות בכל לקשיי ראיה שדיברתי עליהם והיו מופיעים בפרוטוקול....

אח"כ דיברתי עם פקידה והיא אמרה לי לערער, כי היה עוד כמה דברים שהם לא התייחסו ועוד החמרה קטנה כמה שבועות אחרי הועדה (לפני שקיבלתי את הכסף)
לא היה לי כח לערער אז השארתי את זה ככה,
באמת שאלה, איך גורמים שכל הדברים יכנסו לאחוזי נכות, ולא רק הדבר העיקרי? (הכל משויך לאותה מחלה)

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
השאלה היא באיזה נכות מדובר.
בנכות פיזית אכן כדאי לקרוא את כל הפרוטוקול לפני החתימה.

לא נראה לי שבנכות נפשית כדאי להופיע כמו אדם מרוכז שבודק היטיב על מה הוא חותם.
עדיף להיראות אדם לא מרוכז וממוקד.

אז כדאי שיהיה אדם נוסף מטעמו.
זה בדיוק מה שכתבתי על הקונפליקט.
אתה לא רוצה שדברים חשובים שנאמרו יעלממו מהתיק...

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בועדה עם נוכחות פיזית ביקשו ממני לחתום,
וזה היה על מסך רחוק ממני ובכתב קטן, ולא הצלחתי לראות
\לא הסכימו להביא לי בצורה נגישה....
אמרו לי שכתוב שם כל מה שאמרתי וזהו ושאני צריכה לחתום.
חתמתי ע"א שלא קראתי.
זה התקבל אבל לא התייחסו באחוזי נכות בכל לקשיי ראיה שדיברתי עליהם והיו מופיעים בפרוטוקול....

אח"כ דיברתי עם פקידה והיא אמרה לי לערער, כי היה עוד כמה דברים שהם לא התייחסו ועוד החמרה קטנה כמה שבועות אחרי הועדה (לפני שקיבלתי את הכסף)
לא היה לי כח לערער אז השארתי את זה ככה,
באמת שאלה, איך גורמים שכל הדברים יכנסו לאחוזי נכות, ולא רק הדבר העיקרי? (הכל משויך לאותה מחלה)

חוץ מלכלול את זה במסמכים שאת מביאה
לדבר על זה
ולדאוג שיהיה בפרוטוקול -
אין לנו שום דרך...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה