התייעצות ועדה רפואית בשיחת וידאו [נכות כללית, פסיכיאטריה]

נתנאל ...

משתמש רשום
לאחותי היה ועדה מרחוק אומרת שדווקא היה מעולה.
לחברה קרובה היה ועדה פסיכיאטרית עם רופא קשה מאוד ( רוסיה) ולא אישרו לה כלום

תוכלי בבקשה לשאול אותה מה השם של הרופא שהיה לי בוועדה בוידאו? זה ממש דחוף לי, ומה זאת אומרת היה לי מעולה? היא קיבלה מה שצריך או לא?

בכוון הנכון

משתמש פעיל
מנסיון שלי - המליצו לי לבוא להופעה במראה מוזנח ,
ממש הקפדתי על כך למרות חוסר הנעימות להסתובב ככה ,
והדבר הראשון שהיה כתוב בפרוטוקול - לבושה מרושל ומראה מוזנח!

בנוסף השתדלתי לדבר ולהתנהג כמה שיותר מותאם למצב
לדעתי, עיקר המידע אמור להגיע מהמסמכים והוועדה זה בעיקר כדי להתרשם מהתפקוד של הבן אדם

הועדה שלי היתה בנוכחות פיזית ולא אישרו לי להכניס את בעלי
הייתי צריכה להתמודד לבד , כך שזה דבר שחשוב לקחת בחשבון

בהצלחה...

נתנאל ...

משתמש רשום
לדעתי, עיקר המידע אמור להגיע מהמסמכים והוועדה זה בעיקר כדי להתרשם מהתפקוד של הבן אדם
נשמע מדויק מאוד, כי תכלס הכל כתוב להם במסמכים, הם לא צריכים את כל התיאור והפירוט שוב..
רק התרשמות והתנהגות זה מה שהם רוצים לראות, לקחתי..
תודה רבה רבה!!

חילזון קטן

משתמש פעיל
מנסיון שלי - המליצו לי לבוא להופעה במראה מוזנח ,
אני פחות אהבתי את זה,
אמרו לי לבוא בכסא גלגלים/הליכון וכו'
הגעתי רגילה, ואישרו
זה תלוי על איזה רופא נופלים, כי מי שמגזים לא מאמינים לו

נתנאל ...

משתמש רשום
נכות נפשית שונה מאד מפיזית...
מה בדיוק הכוונה שלך? שכן צריך להיראות מוזנח ולהגזים בנכות נפשית?

בלת"ק
כדאי מאד להתייעץ עם הרב גולדנטל מדגל התורה.
הרב גולדנטל אדם עם כוונות טובות, אבל הוא נשמע לא מקצועי בכלל
הוא לא יקח שום אחריות על דבריו.
הוא תמיד אמר לי לאורך כל הדרך להגזים בצורה שאפילו חבר מהצד ששמע מה שאמר לי, אמר לי שזה לא אמין וידחה על הסף, וכמובן התייעצתי גם עם עוד כמה אנשים אחד מהם מנוסה וליווה עשרות רבות של אנשים בוועדות רפואיות ואמר לי ששיטתו פשוט לא נכונה והסביר באריכות מדוע לא..
הסיבה העיקרית היא שהוא אומר להגזים יתר על המידה באופן שכל בר דעת מבין שזה לא אמין, ובכל המידע שחיפשתי ברשת ראיתי בדיוק כך, כשבאים מוגזם באופן לא מידתי הרופא קולט ישר ועולים ישר חשדות ובד"כ זה נדחה.. אי אפשר לומר לבן אדם "תגיד שאתה רואה את המלאכים ממש מולך" "אל תדבר עם הפסיכיאטר, תדבר לקולות שאתה שומע" ולא להתאים את זה למציאות של הדיבור שלך, שהוא שוטף, מדבר ברצף, חשיבה הגיונית, בן אדם שנמצא במצב כל כך קיצוני לא יכול להישמע ולהיראות רגיל.. ואת זה הוא לא מסביר, כלומר הוא לא אומר הכל, רק זורק לך 2 משפטים והשיחה לא אורכת יותר מדקה שתיים איתו, והוא פשוט זורק את זה בכזאת חוסר מקצועיות "תגזים כמה שאתה יכול וכו'.." וזה לכל הדעות האחרות לא נכון, צריך להגזים קצת אבל במידה ושיראה אמין...
אני מעריך את האדם הזה ויש לי הכרת הטוב אליו כי הוא עזר לי ללא תמורה, אבל בנוגע לוועדות רפואיות הוא נשמע לא מקצועי, לא מדויק ושיטתו תמיד להגזים ולנפח באופן שאתה בעצמך לא מאמין וזה ניכר.. זה עובר..

מקווה שמידע זה הועיל למישהו, באמת כוונתי לשם שמיים, אין לי שום דבר אישי נגדו, להיפך, אבל טובת האנשים שמתכוונים להתייעץ איתו לפניי.

נערך לאחרונה ב:

נתנאל ...

משתמש רשום
שמעתי מכמה ששמעו לעצתו ואף הגזימו יותר ממה שהוא אומר. וקיבלו נכות.
הוא מאד מקצועי ובעיקר עם ניסיון רב.
אני לא מבין בזה, לא אני הכרעתי את זה מדעתי, ישנם אנשים מנוסים בפועל בוועדות בפועל..
הוא מנוסה מאיפה? הוא היה בוועדות? הוא מכיר שמות של רופאים שיושבים בוועדות ויודע להגיד לך איזה רופא מעביר על פי א.ב ואיזה לא? ישנם אנשים שחקרו את זה במשך שנים בצורה יסודית ומקצועית, הוא עשה את זה? הוא לא לוקח כסף ממילא גם לא אחריות על מה שקורה? מאיפה הניסיון שלו?
אני באמת רוצה להבין הלוואי והוא צודק, הכי קל בעולם להגזים בלי חשבון ולהיות ממש מטומטם, רק שאני חושש שזה לא באמת כך :(
גם בהיגיון זה לא מתקבל.. תחשוב שאתה רופא שיושב שוועדה, אתה תקנה התנהגות מוגזמת מידי? אני לא ...

נתנאל ...

משתמש רשום
מישהו בבקשה יוכל לומר מה שם הרופא שהיה לו בוועדה בוידאו? ומתי זה היה? זה ממש דחוף לי בבקשה!!
ואשמח לדעות נוספות בנוגע למה שנאמר לעיל: האם באמת ההגזמה בנושא של פסיכיאטריה [נכות נפשית] תורמת לשכנוע הרופא בבעיה מהניסיון שלכם?

צפורה לוי

משתמש מקצוען
מנסיון.
בוודעה בקושי מתייחסים לחומר הכתוב, ויותר למה שהם רואים.
צריך להגזים באופן הגיוני, לא באופן שבולט שמגזימים.
והעיקר - תפילות! סיעתא דשמיא לרופא הנכון, למילה הנכונה.
ואם לא מקבלים מה שרוצים - לערער! מי שלא מערער, בעיניהם הוא לא רציני.
בהצלחה!

נתנאל ...

משתמש רשום
מנסיון.
בוודעה בקושי מתייחסים לחומר הכתוב, ויותר למה שהם רואים.
צריך להגזים באופן הגיוני, לא באופן שבולט שמגזימים.
והעיקר - תפילות! סיעתא דשמיא לרופא הנכון, למילה הנכונה.
ואם לא מקבלים מה שרוצים - לערער! מי שלא מערער, בעיניהם הוא לא רציני.
בהצלחה!
תודה רבה, אפשר לשאול מאיפה הידיעה הברורה שמתייחסים בעיקר למה שרואים? הרי הם קוראים את המסמכים שלך ואז הם רואים אותך על פי המסמכים האלה.. רק כדי "להשלים" את התמונה ולוודא שאכן הכתוב במסמכים נכון לא?
מסברא כן הגיוני מה שאת אומרת אבל את יודעת את זה בוודאות גמורה שזה כך?
כי אם כן צריך ממש למעט במלל ולבטא כמה שיותר את הקושי ב"תסמינים" של המחלה הנפשית, למשל חוסר ארגון בדיבור.. קיפאון בתנוחה מסוימת.. להשמיע חרדה בקול..
ומסכים עם כל מילה שהכל בסוף זה סייעתא דשמייא ליפול על הרופא הנכון ועל המילה הנכונה, ממש ככה!
ה' יעזור שאתחזק יותר באמונה בפשוטה הזאת.. אני מנסה להצטייד בכמה שיותר טיפים והדרכה מדוייקת לוועדה, כל יום שעובר עד אז עובר במתח ודאגה שידחו לי ואז אצטרך להיכנס ללופ של ערעור וזה כבר יותר קשה אחר כך וכו'... והכי הכי קשה זה ההמתנה, זה חודשים ארוכים וזה ממש מייגע, לא רוצה להגיע לשם...

אישה כשרה

משתמש חדש
לגבי ההגזמה,
שמעתי מכמה שעברו לאחרונה ועדה נפשית,
שפסלו אותם, וכתבו בפרוטוקול: רועד בצורה מוגזמת, מזיז את הרגליים כל הזמן, מקשר כל שאלה שנשאל, לקולות ששומע, בקיצור עדיף להגזים פחות, מאשר להגזים יותר...

דרך אגב עפ''י חוק, הביטוח לאומי חייבים להחזיר תשובה תוך פרק זמן קבוע אחרי הועדה? או מתי שבא להם?
והכוונה היא על: פרוטוקול, מכתב וכו'

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה