סקירה ...ואם המצב הכלכלי יחייב אתכם להצטמצם, על מה תוותרו?

חסדי

משתמש פעיל
קודם הגאלה תהיה השפעה גדולה ואחר כך תפסק, והינו חבלי משיח
מָרָן מֵרוּזִ'ין זי"ע אָמַר פַּעַם: "לִפְנֵי יְמוֹת הַמָּשִׁיחַ תְּהֵא הַשְׁפָּעָה גְּדוֹלָה,
וּמִמֵּילָא תִּהְיֶה הַהוֹצָאָה גְּדוֹלָה לְפִי הַיְכֹלֶת שֶׁל רִבּוּי הַהַשְׁפָּעָה,
אַךְ אַחַר כָּךְ תִּפָּסֵק הַהַשְׁפָּעָה וְתִשָּׁאֵר רַק הַהוֹצָאָה לְבַדָּהּ שֶׁכְּבָר נִתְרַגְּלוּ לָהּ, וְהַיְנוּ חֶבְלֵי מָשִׁיחַ.
("נֵר ישראל", ערך חבלי משיח)
רבותי תקנו לכם בגדי מלכים ורכב יקר לקבל את פני משיח
משיח בפתח!!!

שולי איטח

משתמש מקצוען
יש הבדל משמעותי מאוד
בין
לכבות כל אור ומזגן מייד וח"ו שלא ישאר בכלל
ללכת לכל מבצע בכל צרכניה גם רחוקה כי חוסכים כמה שקלים

לבין
לקנות בזול ולא מותגים ולא סטים
לא ללכת למסעדות ונופשים

גם אני שכתבתי על משפחות חוסכות לא ראיתי בסביבה שלי את הכיבוי אור וריצה לצרכניות וכד
זה לפעמים גובל בדקדוקי עניות ממש ולא תמיד שווה את הזמן/הבהלה/החניקה

החכמה היא לדעת להפריד

ולמי שרשם על הדור הקודם , זה לא כ"כ היה קשור תמיד למצב כספי
נראה לי סוג של הסתכלות אחרת

בדור של ההורים שלי רצו לרופאים פרטיים הרבה יותר גם כשלא היה שר"פ קנו מה שצריך באוכל ובשפע
הלכו לבית החלמה להרבה זמן גם כשלא היה סבסוד קנו הרבה פעמים דוקא מוצרים איכותיים כי הנגר יותר אמין
רק לא יכלו לראות אור דלוק סתם:) ובודאי שלא יכלו לראות שזורקים דברים שימושיים כמו בגדים שיכולים לעבור הלאה
ואוכל מוכן זה היה רק למי שממש לא יכול לבשל כי אין כמו האוכל של אמא

לארג'

משתמש מקצוען
מסקירת הכלכלנית הראשית של הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, ד"ר דליה שיליאן, בנושא הפרשי המחירים בין סל המותגים המוכרים לסל המוצרים החלופיים, עולה כי ההפרש בכיסו של הצרכן נע בין 19% ל-32%

רפ

משתמש סופר מקצוען
בדור של ההורים שלי רצו לרופאים פרטיים הרבה יותר גם כשלא היה שר"פ קנו מה שצריך באוכל ובשפע
הלכו לבית החלמה להרבה זמן גם כשלא היה סבסוד קנו הרבה פעמים דוקא מוצרים איכותיים כי הנגר יותר אמין
רק לא יכלו לראות אור דלוק סתם:) ובודאי שלא יכלו לראות שזורקים דברים שימושיים כמו בגדים שיכולים לעבור הלאה
ואיך שכחת עוזרת בית גם לעקרות בית ושתי מכונות כביסה (אומנם לא לכולם, אבל זה היה רווח יותר).

חסדי

משתמש פעיל
מה את קוראת תחביבים לך?
כל אחד והתחביבים שלו
כל אחד יש לו הגדרות במוח מה אצלו קריטי
יש משפחות שהביגוד היוקרתי והמופרז זה מה שאינם יכולים להתאפק ובדברים אחרים הם מצמצמים נורא כגון= תיקוני שינים, טיולים, ואוכל,
יש אנשים שמשקיעים בטיולים באופן מבהיל פעם בשבוע או בחודש ומזניחים דברים אחרים
ויש אנשים שמשקיעים באוכל לא רק בריא אבל שפע וטעים וכו' וכו' ומזניחים דברים אחרים
וכל אחד חושב על השני למה הוא מצמצם בזה ולמה הוא מגזים בזה

מצליחנות

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
א. חיסכון זה מאוד אינדיבידואלי כל אחד במה שמרגיש לו מותרות ומה מרגיש לו נצרך וחיוני. יש כאלה שאצלם ספה זו מותרות ויש כאלה שרכב זה מותרות, והצד השני נולד למציאות של בית עם ספא ורכב בחניה ומרגיש שזה מוצר בסיסי, כך שלא מתאפשר לו לחשוב על חיים בלי זה.
ב. ברור לכולנו שצורת החיים השתנתה הורי שיחיו היו עם רכב ונסענו לנופשים וכו' אבל הדרישה והצורה הייתה הרבה יותר פשוטה, גם כשהיה יכולת כלכלית לרכב חדש או למוצר חדש לבית לא לחצו על הגז לקנות את הטופ, תמיד התחושה הייתה שלא צריך להגזים - ומעולם לא הרגשתי שחסר משהו או שיש משהו שרוצים ולא מקבלים, והיום התחושה שאנשים חיים עד קצה גבול היכולת הכלכלית שלהם, ומעבר לכך לכיוון המינוס בבנק והאשראי החוגג.

מסתבר שיש לזה הסברים כמנין הרשומים בפורום, והמון משתנים ממשפחה למשפחה, מסופקני אם זה דבר שהוא בר שינוי.

חסדי

משתמש פעיל
לקנות שתי תפוחים ב3 שקל, לנקות אותם יפה יפה ולמכור ב 6 שקל, למחרת לקנות 4 תפוחים ב6 שקל של אתמול לנקות אותם יפה ולמכור ב12 שקל וכו' וכו' וכו'
באנרגיה הזאת של הנקיון אתם יכולים להרוויח בין 60 ל70 שקל לשעה בעבודות בית
בברכת פרנסה בשפע לכולם

חסדי

משתמש פעיל
אסור להגזים בצימצומים ומה שעושים לעשות את זה בשיטה ובשמחה ולשתף את בני המשפחה שיבינו חשיבות הדבר ומה שהם לא ישימו לב יותר טוב לא לספר להם כדי לא לתת להם תחושת צימצום ורעב
דברים שההורים מרגישים שזה לא המקום לצמצם לפי תכונות המשפחה למשל ילדים עצבנים שחייבים טיולים להתאוורר וכו' וכו' אין לצמצם שלא יעלה לכם אחר כך בטיפולים או בהתפרצות ח"ו

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ואיך שכחת עוזרת בית גם לעקרות בית ושתי מכונות כביסה (אומנם לא לכולם, אבל זה היה רווח יותר).
מממ... יכול להיות שהיו בעבר 2 דורות מקבילים?
אוכל פשוט, מוצרים פשוטים, אם כי משביע ומספק (עדיין לא הייתה מודעות בריאותית, המרגרינה והקמח הלבן חגגו).
מותרות כמו לחמניה ויוגורט היו רק בר"ח ובחול המועד, טוסט היה נדיר.
בית החלמה לא הכירו אצלנו, גם לא עוזרת בית ולא 2 מכונות כביסה (אגב, הדירות לא היו מתוכננות לזה, כך שזה פרט מוזר בעיני. להורים שלי בשנות נישואיהם הראשונים לא הייתה בכלל מכונת כביסה בבית. גם טלפון לא היה).
מוצרים איכותיים - כן, אבל הקניה הייתה מדודה ושקולה. לא לשכוח שבעבר כל דבר היה הרבה יותר יקר.

במקביל הם הצליחו לחסוך יפה ולעזור לכל הילדים בקניית דירה, כשהעול הכלכלי עליהם.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אסור להגזים בצימצומים ומה שעושים לעשות את זה בשיטה ובשמחה ולשתף את בני המשפחה שיבינו חשיבות הדבר ומה שהם לא ישימו לב יותר טוב לא לספר להם כדי לא לתת להם תחושת צימצום ורעב
דברים שההורים מרגישים שזה לא המקום לצמצם לפי תכונות המשפחה למשל ילדים עצבנים שחייבים טיולים להתאוורר וכו' וכו' אין לצמצם שלא יעלה לכם אחר כך בטיפולים או בהתפרצות ח"ו
את זה שאסור להגזים, נראה לי שהרוב כאן יודעים להגיד.
תשובה לשאלה במה כן לצמצם, היא הנעלמת.
מעניין שמה שבעיקר עלה כאן זה אוכל קנוי.
מעניין אותי אם מדובר באוכל לממכר מזון מהיר, או באוכל לארוחות צהרים.

רפ

משתמש סופר מקצוען
@GRN כנראה שאנחנו מדברות באמת על דורות אחרים, משתי סיבות:

בית החלמה לא הכירו אצלנו, גם לא עוזרת בית ולא 2 מכונות כביסה
שזה אני כן מכירה.

במקביל הם הצליחו לחסוך יפה ולעזור לכל הילדים בקניית דירה, כשהעול הכלכלי עליהם.
שזה אני לא מכירה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
@GRN
בניחוש קל, מדובר ב2 מגזרים שונים בתוך הציבור החרדי..

ובדורות שונים ( את מדברת על הורים בני כ70)
והאחרים כאן מדבריפ על הורים סביב גיל 50....
חושבת שמדובר כאן בעיקר על מגזרים שונים, אבל כן, אני מדברת על הורים בסביבות גיל 70
לדעתי, כאלו שההורים שלהם סביב גיל 50 לא באמת יודעים חיסכון מהו... כמובן שהכל יחסי, אבל עדיין...

gazoz

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
גם דורות
וגם מגזרים
וגם-
אנשים
מכירה המון אנשים ממגוון הדורות המצוינים-
ויש כאלו (70+) שאין להם מקום מיותר בבית, גם לא למלפפון
ויש כאלו (פחות מ-30) שלא מסוגלים לזרוק מלפפון שפחות מ50% שלו הוא ריקבון ועובש.
יש כאלו (60) שיום אחרי שנשברה להם המייבש שקנו השבוע הם קנו חדש
ויש (30) שלא שמותחים חבל אחד ארווווך על המעקה במרפסת אפילו שקנו להם מייבש במתנה.
ועוד היד נטויה.
וכמובן-
יש את אלו שמה שההורים עשו זה מה שהם יעשו
ויש את אלו שיעשו הכל- רק לא את מה שההורים עשו.

שרי רוז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אני מאמינה שכל אחד יצטמצם במה שמתאים לו.
לאחד-צמצום באוכל-לא מציאותי
ולשני-הכי חשוב הביגוד

מה שכן, לפעמים דווקא כל ההוצאות ה"קטנות" -הם הוצאות שהמנעות מהם לא תיצור תחושת חנק וכן תניב חסכון משמעותי.

TYPE:{programmer}

משתמש סופר מקצוען
מקלים בחובת הלבשת הסטים לילדים
לעניות דעתי אם כבר קונים חולצה ומכנס או שמלה וחצאית- מותר להתאים אותם אחד לשני ושהילדים יראו יפה.. לא?
לא שיוצא לי לקנות בגדי ילדים, אבל אין סיבה שסט יעלה יותר?!

ואגב, לכל אלו שימעיטו בחטיפים (קראתי לפחות 4-5 הודעות כאלו)
קחו בחשבון שפירות עולים יקר יותר ביחס לשובע מחטיפים
אני מלכתחילה מעדיף פירות בגלל הבריאות, אבל שלא תחשבו שזה יוזיל עלויות.
(חבילה במבה של 4 ש"ח משביעה כמו נגיד 2 בננות ושזיף, שעולים יותר.)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה