גדי ישראלי

משתמש מקצוען
דווקא באשכול שקפלר הפנתה אליו, הרבה כתבו בצורה מאד ריאלית ומאפסת. אהבתי מאד.
ידידי היקר, יש לך כשרון גדול שצריך מיקוד. אני סבור שמקבץ סיפורים קלים לא יתפוס אלא במקרים מיוחדים של ז'אנר שונה וכדו'.
מומלץ לכתוב סיפור אחד אבל בנושא שאתה 1. מתמחה בו. 2. אוהב אותו ומחובר אליו.
מכל מקום, עצתי שתכתוב את הספר בזמן פנוי ובכיף, כשתגיע לשלב ההוצאה תבדוק בשטח כמה יעלה לך ואם אתה יכול לעמוד בזה בקלות.
אגב, אני כנראה גם כן אתחיל לכתוב את אחד מכמה פרוייקטים שמסתובבים לי בראש. בתור תחביב כיפי ונראה לאן זה יתפתח...
שפע ברכות והצלחות

אברוּמי

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ההומור בסאטירה מאוד נזיל כמדומני,
ומה שהצחיק לפני שנה, אפילו לא יעורר בכי בעוד שנתיים.

אמנם בהצתה מאוחרת, וציטוט עצמי כאישיות מפוצלת,
אבל נפל לי אסימון שגרם לי לחזור בי מדעתי הנ"ל.
כי אם קריאת קטע שנכתב לפני כארבעים שנה ע"י קישון גרם לפרצי צחוק עד איבוד נשימה,
המשמעות שבדבר, שלא כ"כ משנה מתי נכתבה הסאטירה, אלא מי כתב, ואיך.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
דווקא באשכול שקפלר הפנתה אליו, הרבה כתבו בצורה מאד ריאלית ומאפסת. אהבתי מאד.
ידידי היקר, יש לך כשרון גדול שצריך מיקוד. אני סבור שמקבץ סיפורים קלים לא יתפוס אלא במקרים מיוחדים של ז'אנר שונה וכדו'.
מומלץ לכתוב סיפור אחד אבל בנושא שאתה 1. מתמחה בו. 2. אוהב אותו ומחובר אליו.
מכל מקום, עצתי שתכתוב את הספר בזמן פנוי ובכיף, כשתגיע לשלב ההוצאה תבדוק בשטח כמה יעלה לך ואם אתה יכול לעמוד בזה בקלות.
אגב, אני כנראה גם כן אתחיל לכתוב את אחד מכמה פרוייקטים שמסתובבים לי בראש. בתור תחביב כיפי ונראה לאן זה יתפתח...
שפע ברכות והצלחות
נעשה חברותא?...

@מרחבית אולי תערכו שנית את ההודעות האחרונות?
חבל על מי שלא הספיק לקרוא...

מרחבית

משתמש מקצוען
@מרחבית אולי תערכו שנית את ההודעות האחרונות?
חבל על מי שלא הספיק לקרוא...

הכל כבר כתוב בהודעה הקודמת ...
כתבתי שלוש הודעות - והציעו לי לערוך ולצרף - כך ששתי ההודעות שנערכו - הצטרפו להודעה הראשונה. אשמח אם תמחק את השתיים האלה לגמרי, כי לא נעים ה'חורים' האלה...

מומלץ לכתוב סיפור אחד
האם לא ממליצים להתחיל דווקא עם מקבץ סיפורים, ואז כשיש יותר מיומנות לעבור לסיפור אחד ארוך?

בכל מקרה - הרבה הצלחה למנהל המוכשר!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הכל כבר כתוב בהודעה הקודמת ...
כתבתי שלוש הודעות - והציעו לי לערוך ולצרף - כך ששתי ההודעות שנערכו - הצטרפו להודעה הראשונה. אשמח אם תמחק את השתיים האלה לגמרי, כי לא נעים ה'חורים' האלה...

האם לא ממליצים להתחיל דווקא עם מקבץ סיפורים, ואז כשיש יותר מיומנות לעבור לסיפור אחד ארוך?

בכל מקרה - הרבה הצלחה למנהל המוכשר!

נשארו הודעות ריקות.
במקרים כאלו, להבא...
אולי כדאי שתבקשו ממרשמלו, עמיתתי המוערכת- שתמחק את ההודעות הריקות? הן משאירות את הגולשים סקרנים...

תודה תודה!
אני רק הגבאי.

(כלומר: נהנה מהסמכות מאוד, אבל יודע היטב שאני המשרת של הגולשים, לא ההפך...)

מרחבית

משתמש מקצוען
נשארו הודעות ריקות.
במקרים כאלו, להבא...
אולי כדאי שתבקשו ממרשמלו, עמיתתי המוערכת- שתמחק את ההודעות הריקות? הן משאירות את הגולשים סקרנים...

אה, מה הגולשים חושבים? שיש שם איזה מתכון סודי לאושר ועושר כל הימים?...
טוב, סתם. הצדק לגמרי עמכם!

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אה, מה הגולשים חושבים? שיש שם איזה מתכון סודי לאושר ועושר כל הימים?...
טוב, סתם. הצדק לגמרי עמכם!
הודעות ריקות ממש מסקרנות.
זה לא הוגן כלפי המשתתפים היקרים בפורום.

גדי ישראלי

משתמש מקצוען

בכל מקרה - הרבה הצלחה למנהל המוכשר![/QUOTE]

בתור שפשוף כתיבה - אכן קל יותר לכתוב מקבץ. אבל במקום זה אפשר לכתוב בפרוג.
בשביל לפרוץ... לדעתי רק סיפור אחד ומוצלח יתפוס את האנשים.

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
אולי כדאי שתבקשו ממרשמלו - שתמחק את ההודעות הריקות? הן משאירות את הגולשים סקרנים...
אם לא ממש קוראים לי, אני לא יודעת שאני צריכה לבוא...;)
רק עכשיו הגעתי לפה.:cool:
או-קי, להבא...

אסטרונאוטית

משתמש פעיל
אמנם בהצתה מאוחרת, וציטוט עצמי כאישיות מפוצלת,
אבל נפל לי אסימון שגרם לי לחזור בי מדעתי הנ"ל.
כי אם קריאת קטע שנכתב לפני כארבעים שנה ע"י קישון גרם לפרצי צחוק עד איבוד נשימה,
המשמעות שבדבר, שלא כ"כ משנה מתי נכתבה הסאטירה, אלא מי כתב, ואיך.

זה לא ממש מדויק, קח לדוגמא את הספר של הרב גרילק, איני זוכרת את שמו כרגע, שם זה באמת יותר קריקטורות ולא מילים,
אבל אבא שלי נהנה מזה הנאה מרובה, ואני הבטתי ולא הצלחתי לרדת לעומק הפואנטה...
הכול תלוי בסוג ונושא החומר

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
זה לא ממש מדויק, קח לדוגמא את הספר של הרב גרילק, איני זוכרת את שמו כרגע, שם זה באמת יותר קריקטורות ולא מילים,
אבל אבא שלי נהנה מזה הנאה מרובה, ואני הבטתי ולא הצלחתי לרדת לעומק הפואנטה...
הכול תלוי בסוג ונושא החומר
סוגר חשבון?
ספר בינוני מינוס, משמים, חסר פואנטה, לא מעניין.
וזו דעתי בלבד. יש הרבה שחשבו הפוך, אלא מה.

נריה מגן

משתמש מקצוען
אני נהנתי מאוד מהספר. מאוד מאוד!!!
ואגב, הוא מסמל בעיני את העובדה שלספר בסגנון הזה תהיה הרבה פחות הבנה ככל שיעברו השנים. כשעסקתי בתקופה בה הוא נכתב וביחסי חרדים חילונים דאז הוא ריתק אותי. ניסיתי כעבור תקופה שוב, ונאדה.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
קודם כל, הרעיון טוב.
רק מה, כמו שאמרו לפני - צריך לעשות איזשהו סדר, קשר, חיבור כלשהו מההתחלה האמצע והסוף.
אפילו לקחת את הדמויות ולהעביר אותן מסכת מייגעת וקורעת מצחוק אבל שילמדו משהו מכל פרק שעובר עליהן, מכל נקודת מפגש ועצירה.
שהקורא יקום מהספר וימצא באשר למד...
כדאי אולי לחשוב על משהו חדשני, שברגע שאחד הקוראים יקרא ויתלהב מהחידוש הוא יתחיל שיווק טבעי מפה לאוזן שיעשה רק טוב.

מבחינה מממונית:
ממליצה מאד! לעשות מה שאפשר לבד. יחסוך הרבה מאד כסף
אנחנו הוצאנו ספר (הלכתי) כלומר, במהלך הוצאת ספר (הספר יוצא כל פעם בחלק נוסף, עד שיושלמו כל הכרכים בעז"ה)
את הכתיבה - בעלי. לקחנו עורך לשוני שעובר על הגהות וכו'.
את העימוד עשיתי אני (עימוד מורכב הכולל הערות - קיבלתי הנחיות מה צריך להיות ועל מה להקפיד ועבדתי בהתאם)
מה שחשוב - רק אחרי שהחומר מוחלט סופית ללא שום שינוי!! בלי מילה להוסיף/לשנות/להחסיר - להתחיל לעמד.
ואחרי העימוד כשהקובץ מוכן במסמך PDF ללכת לקבל הצעות מחיר מכמה בתי דפוס, לכמה כמויות.
יש כל מיני סוגי הדפסות, עובי של דפים, סוגי כריכות וכדו' - ממליצה ללכת על משהו מכובד ועם זאת זול מבחינת עלות.

לנו עלה סך הכל -
שעות העבודה של העורך הלשוני
הגרפיקאית שעיצבה את הכריכה
הדפסה

בסופו של דבר יצאנו עם רווח, כי כמה אנשים רצו הנצחה, עוד כמה רצו מאד לראות את הספר יוצא ונתנו משהו בשביל זה, ולאחר מכן כשהספר יצא הוא נמכר במחיר של 15 ש"ח ליחידה, שעדיין היה רווחי כי עלות ההדפסה היתה נמוכה יותר. (כריכה רכה)

אבל אצלנו מדובר בספר הלכתי זה משהו אחר.. בספר מהסוג שאתם מדברים עליו אנשים לא כ"כ מהר יתרמו כדי לעזור בהוצאה.. מה לעשות, פחות מרגישים זכות :p

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
קודם כל, הרעיון טוב.
רק מה, כמו שאמרו לפני - צריך לעשות איזשהו סדר, קשר, חיבור כלשהו מההתחלה האמצע והסוף.
אפילו לקחת את הדמויות ולהעביר אותן מסכת מייגעת וקורעת מצחוק אבל שילמדו משהו מכל פרק שעובר עליהן, מכל נקודת מפגש ועצירה.
שהקורא יקום מהספר וימצא באשר למד...
כדאי אולי לחשוב על משהו חדשני, שברגע שאחד הקוראים יקרא ויתלהב מהחידוש הוא יתחיל שיווק טבעי מפה לאוזן שיעשה רק טוב.

מבחינה מממונית:
ממליצה מאד! לעשות מה שאפשר לבד. יחסוך הרבה מאד כסף
אנחנו הוצאנו ספר (הלכתי) כלומר, במהלך הוצאת ספר (הספר יוצא כל פעם בחלק נוסף, עד שיושלמו כל הכרכים בעז"ה)
את הכתיבה - בעלי. לקחנו עורך לשוני שעובר על הגהות וכו'.
את העימוד עשיתי אני (עימוד מורכב הכולל הערות - קיבלתי הנחיות מה צריך להיות ועל מה להקפיד ועבדתי בהתאם)
מה שחשוב - רק אחרי שהחומר מוחלט סופית ללא שום שינוי!! בלי מילה להוסיף/לשנות/להחסיר - להתחיל לעמד.
ואחרי העימוד כשהקובץ מוכן במסמך PDF ללכת לקבל הצעות מחיר מכמה בתי דפוס, לכמה כמויות.
יש כל מיני סוגי הדפסות, עובי של דפים, סוגי כריכות וכדו' - ממליצה ללכת על משהו מכובד ועם זאת זול מבחינת עלות.

לנו עלה סך הכל -
הדפסה

בסופו של דבר יצאנו עם רווח, כי כמה אנשים רצו הנצחה, עוד כמה רצו מאד לראות את הספר יוצא ונתנו משהו בשביל זה, ולאחר מכן כשהספר יצא הוא נמכר במחיר של 15 ש"ח ליחידה, שעדיין היה רווחי כי עלות ההדפסה היתה נמוכה יותר. (כריכה רכה)

אבל אצלנו מדובר בספר הלכתי זה משהו אחר.. בספר מהסוג שאתם מדברים עליו אנשים לא כ"כ מהר יתרמו כדי לעזור בהוצאה.. מה לעשות, פחות מרגישים זכות :p
15₪? כמה עמודים?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

מרחבית

משתמש מקצוען
לנו עלה סך הכל -
הדפסה

הדפסה היא דבר די יקר. אם לא היו הנצחות - אולי לא הייתם מכסים.
לא כתבת איך הפצתם את זה.
להפיץ לבד - זה בדרך כלל קשה ולא כל-כך מוצלח. לקחת מפיץ מקצועי ואמין - זה סיפור לא פשוט בפני עצמו - והמחיר שלו יקר מאוד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה