Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@רותי קפלר
אותי מעניין מה קדם למה,
הספרים שלך או הכתיבה בעיתון משפחה.

ההיסטוריה הייתה כזו:
>המודיע הצעיר
>הבית שלנו (סיפורים קצרים וסדרות)
>'לבית' של המבשר (סדרות)
>מרווה לצמא (סדרות לנוער)
>הוצאה לאור של הספרים הראשונים
>משפחה (סיפור בהמשכים)
>הוצאה לאור של אנוכי מבקש
>משפחה (סיפור בהמשכים + כתבות)
>הוצאה לאור של הנורמלי

תכל'ס

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אולי תפרסם עוד טורים ותבדוק מה הציבור אוהב לפי הביקורות?
אתה יכול גם להוציא את הספר במהדורה מוגבלת ולתת לקרובים כדי שיקראו ויאירו?
דומני שפרסמת די והותר טורים בנושאים ובסגנונות שונים,
סה''כ הציבור אהב.

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מידיעה:
ספר סאטירה עשוי להיחטף על ידי כותבי הסאטירה שמחפשים השראה...

ההומור בסאטירה מאוד נזיל כמדומני,
ומה שהצחיק לפני שנה, אפילו לא יעורר בכי בעוד שנתיים.

.

לצורך שימוש נרחב בסטנדאפ אני מתעניינת בספרים הללו ולומדת מהם טכניקות אבל אני לא באמת חושבת ששווה כלכלית סתם כך לאדם להוציא קובץ שכזה לאור.
הספרים הללו הם בעיני יותר חומר לימוד מאשר חומר שמיועד להנאה...

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קטונתי מלהכריע בשאלה מה יימכר או מה לא.
מה שכן, בראש כל פרק אתה חייב לשים תגיות. אחרת זה לא זה!

וגם @... שלכשיודפס הספר, כולנו נקבל התרעות על איזכורים בו : )

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
דעתי בעניין מתוך נסיוני ומתוך התעניינות בניסיונותיהם של אחרים:

החומר שאתם מעוניינים להוציא, הוא מאוד נישתי, לדעתי.

אני גם הוצאת ספר נישתי מאוד, לא מבחינת הז'אנר, אלא מבחינת קהל היעד, ועכשיו מוציאה שוב ספר נוסף, ליתר דיוק, ספרון לילדים (היום הוא יורד לדפוס, הידד!).

לפי הידוע לי, כשסופר מוציא ספר דרך ההוצאות הגדולות, המרוויחה העיקרית היא ההוצאה. חלומם של אנשים להוציא ספרים מפרנס בד"כ את ההוצאות, ולא את הסופרים. אם הספר הפך לרב מכר מסיבות שונות (סופר מוכר, נושא שמעורר באזז וכדו'), אז גם הסופר ירוויח אי אלו שקלים.

כשאדם מוציא ספר הוא צריך לחשוב טוב מהי המטרה העיקרית שלו, ומי קהל היעד שלו. ספר שירה, למשל, הוא ממש גרוע למכירות. כשמשורר רוצה להוציא ספר כזה למען הסיפוק וההגשמה, הוא צריך לקחת בחשבון שזה עסק לא כלכלי בעליל. מקסימום, יחסוך לו בקניית מתנות יום הולדת או חנוכת הבית למכרים.

לפעמים, הוצאת ספר היא חלק ממיתוג אישי, ואז הכותב לוקח בחשבון, שהוא לא יתפרנס ממכירת הספר, אבל אם, לדוג', הוא יוציא ספר איך להינצל מהשקעות לא בטוחות, הוא יכול למתג את עצמו כמומחה תחום במגזר החרדי, ואז יזמינו אותו לסדנאות בתחום, וכך יתפרנס מהספר בעקיפין.

לפעמים, בכל זאת אנחנו חושבים שיש קהל יעד שיתעניין מאוד בספר שלנו, ויהיה מוכן לשלם על כך, ואז יש צורך לתכנן באופן ריאלי. מי יתעניין בספר הזה, בכמה עותקים כדאי לי להדפיס אותו? איך הוא ירצה שאגיש לו אותו? כמה הוא יסכים לשלם עליו? איפה ואיך כדאי לשווק אותו?

במקרה כזה אפשר לעשות סקר שוק קטן (כמו שהעליתם פה עכשיו...), ולבדוק כמה שיותר את השטח.

באופן אישי, אוכל לספר שאת הספר הראשון שהוצאתי שהיה מיועד לקהל יעד מסוים בחרתי להוציא באופן עצמאי. הדפסתי אותו ב-500 עותקים והוא נמכר חלק באופן עצמאי, וחלק דרך חנויות ייעודיות לקהל היעד (ספר בישולי גורמה לא חייב להימכר דווקא בחנויות ספרים, אלא בחנות המוכרת אביזרי בישול למקצוענים, למשל). המהדורה הזו אזלה (מלבד כמה עותקים שנשארו פה ושם).

מדובר בכאב ראש, ורווח לא גדול, אבל חושבת שזה היה ריווחי יותר מאשר למכור את זה דרך הוצאת ספרים בגלל מספר העותקים. דבר נוסף, מדובר בחומר שכבר התפרסם, וקיבלתי תשלום על עצם הכתיבה, כך שהיה לי חומר מוכן שרק היה צריך להדפיס אותו. לא חושבת שאכתוב במיוחד חומר מהז'אנר הזה רק כדי להדפיס אותו. זה לא מכסה את שעות העבודה, בנוסף להשקעה בהוצאת הספר.

חוץ מהוצאה דרך חברות הוצאה לאור והוצאה עצמית יש עוד אופציות. אופציה אחת לא נראית לי רלוונטית למקרה שלכם, אבל אציין אותה למי שבכל זאת מתעניין בכך. אפשר למכור ספרים דרך אמאזון כספר אלקטרוני וגם כספר מודפס. הרווח על כל יחידה הוא ממש מועט, אבל ניתן למכור אותו במספר עצום של עותקים. מדובר כמובן, רק על חומר אוניברסאלי שניתן לתרגם אותו לאנגלית. סאטירה פנים מגזרית זה לא ספר שיעניין סינים או אינדונזים. היתרון במכירה דרך אמאזון הוא כמעט אפס השקעה כלכלית, החיסרון הוא שקשה לקדם היום מכירת ספרים באמאזון, וצריך להתמצא בזה כדי להרוויח.

אופציה נוספת שאני מכירה היא מימון המונים. זו גם דרך מצוינת כדי לדעת האם אכן יש קהל יעד ממשי שמעוניין בתוכן שלנו. צריך לדעת שיש הרבה פרויקטים כאלו, וכדי לקדם את הפרויקט חייבים גרעין קשה של קרובי משפה וידידים שישתתפו במימון ויעניקו את הדחיפה הראשונית. אם אני לא טועה, בעל הפרויקט תמיד יכול להשלים בעצמו את הסכום החסר (כמובן, אם יש לו את האפשרות הכלכלית הזו) כדי ששאר הכסף שאחרים נתנו לקידום הפרוייקט לא ילך לאיבוד. גם במימון המונים כדאי לתכנן טוב טוב את הפרויקט כי אחרת אפשר לצאת בהפסדים מהסיפור (נניח, גייסנו 20,000 ₪ והתחייבנו לספק לכל אחד מהמשתתפים המימון XYZבתמורה לכספם, וסך ההוצאות כולל הדפסת הספר עולות על סך ההכנסות).

בהצלחה!

צדיק סופית

משתמש פעיל
אופציה נוספת שאני מכירה היא מימון המונים.
ניסיתי את האופציה הזאת.
אתר בשם 'האדסטארט' מציע אותה, אבל היא מיועדת בעיקר לציבור הכללי.
צריך לעבוד קשה, ועדיין לא הכל אפשרי (נדרשת גישה לרשתות החברתיות וכדו').
לכן הצעתי להשתמש בבמה הזאת כדי לגייס מימון, חלקי אפילו.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
דעתי בעניין מתוך נסיוני ומתוך התעניינות בניסיונותיהם של אחרים:

החומר שאתם מעוניינים להוציא, הוא מאוד נישתי, לדעתי.

אני גם הוצאת ספר נישתי מאוד, לא מבחינת הז'אנר, אלא מבחינת קהל היעד, ועכשיו מוציאה שוב ספר נוסף, ליתר דיוק, ספרון לילדים (היום הוא יורד לדפוס, הידד!).

לפי הידוע לי, כשסופר מוציא ספר דרך ההוצאות הגדולות, המרוויחה העיקרית היא ההוצאה. חלומם של אנשים להוציא ספרים מפרנס בד"כ את ההוצאות, ולא את הסופרים. אם הספר הפך לרב מכר מסיבות שונות (סופר מוכר, נושא שמעורר באזז וכדו'), אז גם הסופר ירוויח אי אלו שקלים.

כשאדם מוציא ספר הוא צריך לחשוב טוב מהי המטרה העיקרית שלו, ומי קהל היעד שלו. ספר שירה, למשל, הוא ממש גרוע למכירות. כשמשורר רוצה להוציא ספר כזה למען הסיפוק וההגשמה, הוא צריך לקחת בחשבון שזה עסק לא כלכלי בעליל. מקסימום, יחסוך לו בקניית מתנות יום הולדת או חנוכת הבית למכרים.

לפעמים, הוצאת ספר היא חלק ממיתוג אישי, ואז הכותב לוקח בחשבון, שהוא לא יתפרנס ממכירת הספר, אבל אם, לדוג', הוא יוציא ספר איך להינצל מהשקעות לא בטוחות, הוא יכול למתג את עצמו כמומחה תחום במגזר החרדי, ואז יזמינו אותו לסדנאות בתחום, וכך יתפרנס מהספר בעקיפין.

לפעמים, בכל זאת אנחנו חושבים שיש קהל יעד שיתעניין מאוד בספר שלנו, ויהיה מוכן לשלם על כך, ואז יש צורך לתכנן באופן ריאלי. מי יתעניין בספר הזה, בכמה עותקים כדאי לי להדפיס אותו? איך הוא ירצה שאגיש לו אותו? כמה הוא יסכים לשלם עליו? איפה ואיך כדאי לשווק אותו?

במקרה כזה אפשר לעשות סקר שוק קטן (כמו שהעליתם פה עכשיו...), ולבדוק כמה שיותר את השטח.

באופן אישי, אוכל לספר שאת הספר הראשון שהוצאתי שהיה מיועד לקהל יעד מסוים בחרתי להוציא באופן עצמאי. הדפסתי אותו ב-500 עותקים והוא נמכר חלק באופן עצמאי, וחלק דרך חנויות ייעודיות לקהל היעד (ספר בישולי גורמה לא חייב להימכר דווקא בחנויות ספרים, אלא בחנות המוכרת אביזרי בישול למקצוענים, למשל). המהדורה הזו אזלה (מלבד כמה עותקים שנשארו פה ושם).

מדובר בכאב ראש, ורווח לא גדול, אבל חושבת שזה היה ריווחי יותר מאשר למכור את זה דרך הוצאת ספרים בגלל מספר העותקים. דבר נוסף, מדובר בחומר שכבר התפרסם, וקיבלתי תשלום על עצם הכתיבה, כך שהיה לי חומר מוכן שרק היה צריך להדפיס אותו. לא חושבת שאכתוב במיוחד חומר מהז'אנר הזה רק כדי להדפיס אותו. זה לא מכסה את שעות העבודה, בנוסף להשקעה בהוצאת הספר.

חוץ מהוצאה דרך חברות הוצאה לאור והוצאה עצמית יש עוד אופציות. אופציה אחת לא נראית לי רלוונטית למקרה שלכם, אבל אציין אותה למי שבכל זאת מתעניין בכך. אפשר למכור ספרים דרך אמאזון כספר אלקטרוני וגם כספר מודפס. הרווח על כל יחידה הוא ממש מועט, אבל ניתן למכור אותו במספר עצום של עותקים. מדובר כמובן, רק על חומר אוניברסאלי שניתן לתרגם אותו לאנגלית. סאטירה פנים מגזרית זה לא ספר שיעניין סינים או אינדונזים. היתרון במכירה דרך אמאזון הוא כמעט אפס השקעה כלכלית, החיסרון הוא שקשה לקדם היום מכירת ספרים באמאזון, וצריך להתמצא בזה כדי להרוויח.

אופציה נוספת שאני מכירה היא מימון המונים. זו גם דרך מצוינת כדי לדעת האם אכן יש קהל יעד ממשי שמעוניין בתוכן שלנו. צריך לדעת שיש הרבה פרויקטים כאלו, וכדי לקדם את הפרויקט חייבים גרעין קשה של קרובי משפה וידידים שישתתפו במימון ויעניקו את הדחיפה הראשונית. אם אני לא טועה, בעל הפרויקט תמיד יכול להשלים בעצמו את הסכום החסר (כמובן, אם יש לו את האפשרות הכלכלית הזו) כדי ששאר הכסף שאחרים נתנו לקידום הפרוייקט לא ילך לאיבוד. גם במימון המונים כדאי לתכנן טוב טוב את הפרויקט כי אחרת אפשר לצאת בהפסדים מהסיפור (נניח, גייסנו 20,000 ₪ והתחייבנו לספק לכל אחד מהמשתתפים המימון XYZבתמורה לכספם, וסך ההוצאות כולל הדפסת הספר עולות על סך ההכנסות).

בהצלחה!
ניסיתי את האופציה הזאת.
אתר בשם 'האדסטארט' מציע אותה, אבל היא מיועדת בעיקר לציבור הכללי.
צריך לעבוד קשה, ועדיין לא הכל אפשרי (נדרשת גישה לרשתות החברתיות וכדו').
לכן הצעתי להשתמש בבמה הזאת כדי לגייס מימון, חלקי אפילו.
תודה גדולה על התגובות המפורטות.
הרעיון של הדסטארט בהחלט עלה בדעתי, או אפילו מימון המונים מהפורום כאן.
המטרה איננה רווח, אלא הוצאת ספר לשם הוצאת ספר. אם שוכני הפורום כאן יסייעוני להוציא הספר, ייתכן ונוכל לסלול בכך את הדרך גם לניקים נוספים, או למקבץ של כמה ניקים ביחד.
אחרי הכל כיף בהרבה לקרוא חומר כתוב על דף.

אין לי מושג איך להתחיל.
עלויות?
הפצה?
ואיך מסתדרים מול הדודים הטובים שתושבי מאה שערים מתעבים? לא שווה להתעסק איתם בשביל סכום פעוט שכזה. מאידך.. סיכון.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עלה בדעתי רעיון לספר שאתם רוצים להוציא.

להוציאו במהדורת ספירלה - גודל מחברת.

לקרוא לו:
המטבחון
של פרוג

לחלק למנות: פתיחה, עיקריות תוספות וכו'
ולטורים לתת שם של תפריטים:
קציצה תוניסאית
אורז ברזילאי
פיצה אנגלית
וכו' וכו'

תצליחו.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
איך אדע לסווג?
ואיך מתחילים בכלל?
מי מה ולמה. אוף.
עלה בדעתי רעיון לספר שאתם רוצים להוציא.

להוציאו במהדורת ספירלה - גודל מחברת.

לקרוא לו:
המטבחון
של פרוג

לחלק למנות: פתיחה, עיקריות תוספות וכו'
ולטורים לתת שם של תפריטים:
קציצה תוניסאית
אורז ברזילאי
פיצה אנגלית
וכו' וכו'

תצליחו.

סופי12

משתמש סופר מקצוען
הכי קל להוציא ספר דרך פרסום בעיתון.
ניסתם פעם לשלוח טור לעיתון?

צדיק סופית

משתמש פעיל
@פנס בערפל, התסכול שלך נוגע ללב.
הוא מראה שאתה בדרך הנכונה.

קח בחשבון שאחרי העימוד קשה ויקר לשנות את הטקסט. לכן בשלב ראשון אתה צריך לארגן אצלך את החומרים, מבחינת שלמות הטקסט עצמו, הגהה, כותרות, סדר הטורים, ורצוי - כמו שהציעו פה - לקטגר בקטגוריות, לדוגמא: חגים, תכונות אופי ואישיות, זווית של בעלי חיים (מגרד מהזיכרון את הטורים שלך. עיין ב'לך תבנה מדינה' לקבל רעיונות לקטגוריות).

זה אומר לעבור מילה מילה, אות אות, פעם ועוד פעם ועוד פעם.
המלצה שלי: תצטרך מגיה מקצועי. יש המון כללים דקדוקיים שצונחים עליך משומקום. ואם אתה מפספס בספר - יותר מכמות סבירה של פספוסים - קוראים כמוני נוטים לרגוז קמעא על הסופר שזלזל באינטליגנצייתנו. למרות שיש פעמים שהעלילה מחפה על זה (כמו ספר שאני קורא כעת), אבל זה כבר דורש דיון נפרד.

אחר כך נדבר על עימוד, כריכה, דפוס, הפצה ושאר ירקות.
אלא אם כן אתה מתעקש לדעת אותם כבר עכשיו. רק תגיד.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ורצוי - כמו שהציעו פה - לקטגר בקטגוריות.

יש המון כללים דקדוקיים שצונחים עליך משומקום.
אגב, היה פה דיון פעם ונמנו וגמרו שצריך לומר "לקטרג בקטגוריות", כי ג' לא יכולה לבוא בשום אופן אחרי ט בשְווא.

צדיק סופית

משתמש פעיל
אגב, היה פה דיון פעם ונמנו וגמרו שצריך לומר "לקטרג קטגוריות", כי הג' לא יכולה לבוא בשום אופן אחרי ט בשְווא.
חשבתי על זה.
אבל יש משמעות שלילית ב'לקטרג', אז העדפתי לא להשתמש בה.
אחד הכללים בספרות קובע: עליך לדעת את הכללים - כדי שתוכל לחרוג מהם.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
חשבתי על זה.
אבל יש משמעות שלילית ב'לקטרג', אז העדפתי לא להשתמש בה.
אחד הכללים בספרות קובע: עליך לדעת את הכללים - כדי שתוכל לחרוג מהם.
אווווווו, וכאן הבן שואל: האם יש ומהו הקשר בין קטגוריה ובין קטגורייא? הייתכן שמילה מוזרה כזאת סובלת שתי משמעויות ללא שום קשר ביניהן? אבל הדיון קצת הוסט, רק רציתי להביא דוגמה ל"כללים דקדוקיים שצונחים עליך משומקום".

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
איך מסתדרים מול הדודים הטובים שתושבי מאה שערים מתעבים? לא שווה להתעסק איתם בשביל סכום פעוט שכזה. מאידך.. סיכון.
אין לי מושג למה, אבל אתה מתעקש לחזור על הטענה שאתה מקווה לכסות את ההוצאות של ההדפסה בלבד. אם אלו השאיפות שלך, פשוט תפתח 'עוסק פטור' ושלום על ישראל.

מרים ישראלי

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
פנס בערפל
המלצתי שתפנה לעיתונים, עלונים, מגזינים, ותתחיל להתפרסם משם. כשתהיה מוברג בתוך מערכת מוכרת יהיה לך הרבה יותר קל להתקדם משם. בהצלחה!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה